Beveik visuotinį susidomėjimą sužadinusi būsimoji popiežiaus enciklika ekologijos tema „Laudato sii“ daugeliui puoselėja viltį, kad Bažnyčios moralinis autoritetas paragins vyriausybes labiau rūpintis aplinka ir kartu mažinti skurdą. Ekologija, plėtra ir skurdas – neatskiriami. Dar nepasirodžius dokumentui, jau kurį laiką verda aršūs debatai, ypač tarp katalikų, dėl „ekspertų“, kuriais, teigiama, remiasi popiežius. Metamas kaltinimas neva siekiama tyliai įteisinti gimstamumo kontrolę. Popiežiškosios mokslo akademijos kancleris atsako, jog tokie kaltinimai – nepagrįsti, galimai net piktavališki.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Pranciškus grįžtant iš Sarajevo: apie Medžiugorję ir priklausomybę nuo kompiuterio
vatikano radijas

kai tai mus atriboja nuo bendruomeninio gyvenimo, nuo šeimos, nuo socialinio gyvenimo, bet taip pat nuo sporto, nuo meno, kai liekame prikibę prie kompiuterio, tai neabejotinai tampa psichologine liga.

Devintinių procesijos Vilniuje ir Kretingoje

Sekmadienį Katalikų Bažnyčia Lietuvoje šventė Kristaus kūno ir kraujo (Devintinių) iškilmę. Jų metu Švenčiausiasis Sakramentas buvo nešamas ir pagarbinamas miestų gatvėse.

„Morta, Morta“
Fabio Ciardi OMI - Fokoliarai.lt

Ar Jėzui nepatiko Mortos ryžtas ir nuoširdus tarnavimas? Ar jam nemalonus konkretus jos svetingumas ir argi nebūtų mielai paragavęs maisto, kurį ji jam ruošia? Netrukus po šio įvykio savo palyginimuose jis girs administratorius ir verslininkus.

Devintinių iškilmėmis Kretingoje prasidėjo šv. Antano atlaidų savaitė

Birželio 12 d.,penktadienį, 18 val. Šv. Mišiose Telšių vyskupas augziliaras Linas Vodopjanovas OFM pašventins restauruotą šv. Antano altorių, kuriame kabo stebuklais ir Dievo malonėmis garsėjantis šventojo paveikslas.

Eucharistijos valanda

Įsitraukdami į Eucharistijos garbinimą mes iš tikrųjų galime dalyvauti nepaprasto gilumo revoliucijoje – mūsų širdžių ir visuomenės revoliucijoje.

Kamilė Gudmonaitė. „Aš tiesiog norėjau į teatrą...“

„Mažosios studijos“ laidoje „Kultūra ir religija“ pokalbis su jaunosios kartos režisiere Kamile Gudmonaite apie gyvenimą ir teatrą, akimirkos trapumą, apie viltį ir tikėjimo patirtis.

Atkeliauja Kanuose už gyvenimo nuopelnus apdovanotos Agnès Varda filmai

Šiemet Kanų kino festivalio apdovanojimų ceremonija prasidėjo pagerbiant garsią prancūzų kino režisierę ir vaizdo instaliacijų kūrėją Agnès Varda. Už gyvenimo nuopelnus jai įteikta Garbės Auksinės Palmės šakelė. 

Kultūrologė Karina Harrasser: „Šiandien nebekuriami teigiami ateities scenarijai“

Austrų kultūrologė Karina Harrasser analizuoja, kaip avangardiniuose kino ir literatūros tekstuose, operuojančiuose mokslinės fantastikos žanru, atsiskleidžia šiuolaikinės kontrolės visuomenės formos.

Nick Cave: Kūnas tapo žodžiu

Nickas Cave‘as – visame pasaulyje gerai žinomas dainininkas, dainų ir tekstų autorius, aktorius ir rašytojas, dėl savo „maniakiškų, šiurpų bei lyriškų“ dainų neretai vadinamas „niūriuoju genijumi“. 

Romualdas Požerskis: „Labai mėgstu ekstremalius pojūčius“

Mano laisvalaikis – fotografija. Domiuosi ja, skaitau apie ją knygas, su draugais apie ją kalbuosi, „skenuoju“ žiūrėdamas į dangų, apžiūrinėju savo archyvus.

Korupcija nepatenkinti visi ukrainiečiai, bet dėl stojimo į ES nuomonės išsiskiria
lrt

Tebesitęsiant konfliktui Rytų Ukrainoje, kituose miestuose dažnėja akcijos prieš Rusijos agresiją ir už šalies narystę Europos Sąjungoje (ES). Apklausos rodo, kad Vakarų Ukrainoje šalies eurointegraciją palaiko daugiau nei du trečdaliai gyventojų.

TS-LKD pozicija migracijos klausimu1

Istoriškai susiklostę taip, kad 50 metų Lietuva neturėjo iš viso jokios savarankiškos migracijos politikos, išvykimas buvo retenybė ir griežtai kontroliuojamas, atvykimas taip pat, neabejotiną poveikį visuomenės požiūriui padarė sovietinės okupacijos metais vykdytos masinės deportacijos bei gyventojų atkėlimas. 

Stringantis Visagino atominės elektrinės projektas – klystkeliai tarp rinkėjų ir ekspertų nuomonės1
Simonas Klimanskis

Neseniai Lietuva minėjo nepriklausomybės atkūrimo 25-metį. Per šiuos metus mūsų šalis tapo stipresnė ir saugesnė, nes sugebėjo priimti saugumui ir žmonių gerovei svarbius sprendimus ir juos įgyvendinti.

V. Landsbergis apie OMON vadų bylą: abejoju, ar tai nebuvo Tarybų Lietuvos teismo sprendimas 3
lrt

Išgirdus, jog teisėjų kolegija nusprendė išteisinti buvusius sovietų Specialiosios paskirties milicijos būrio (OMON) Vilniuje vadovus, kilo mintis, ar šį sprendimą tikrai priėmė Lietuvos teismas, o ne Tarybų Lietuvos teismas.

Arūnas Peškaitis OFM: „Dėkingumas turi įvairiausių formų“1

Apie dėkingumą paprašėme savo įžvalgomis pasidalinti brolio Arūno Peškaičio OFM.

Patariame: iki Joninių nakties – geriausias laikas rinkti vaistažoles

Pastaraisiais metais susidomėjimas vaistinių, prieskoninių (aromatinių) augalų auginimu ir jų žaliavos vartojimu bei savigyda padidėjo. Kaip taisyklingai rinkti, išdžiovinti, laikyti ir vartoti vaistinius augalus – pokalbyje su provizore, VDU profesore O. Ragažinskiene.

Keturi pagrindiniai praktiški būdai tarpusavio pasitikėjimui kurti
Lyderių laikas

„Ar jūs bendraujate su kolegomis taip, kad būtų lengviau kurti tarpusavio pasitikėjimą?“ – klausia žurnale „Educational Leadership“ paskelbto straipsnio „Four Essential Practices for Building Trust“ autoriai Julie Peterson Combs, Sandra Harris ir Stacey Edmonson.

Tėvystės modeliai bei tėvo vaidmenys Lietuvoje2

Kodėl jauni tėčiai, leidžiantys laiką su vaikais, yra retas vaizdas Vilniuje?  Į šį klausimą netiesiogiai atsakys sociologijos doktorantė Lina Šumskaitė, kurios tyrinėjama sritis – tėvystė.

„Ji gyvena savo pasaulyje. Ji džiaugiasi, ji kvatoja, šoka ir liūdi.“ Lauros tėtį kalbina V. Juknaitė

Iš knygos „Kad pamatytų šitą pasaulį“ pateikiame jautrų ir atvirą Vandos Juknaitės pokalbį su Lauros tėčiu apie gyvenimo dovaną ir išbandymus, kasdienes patirtis, sunkumus ir džiaugsmą...

Tėvystė praktiškai: lengvai ir linksmai

Būti tėvais nėra lengvas darbas, kartais galbūt jaučiatės bejėgiai ir pavargę, nes užauginti laimingą vaiką – rimtas iššūkis. Kviečiame į tėvystę pažvelgti su... šypsena: čia rasite linksmų patarimų, kaip palengvinti gyvenimą sudėtingose ar nuobodžiose situacijose.

Darbo atidėliojimas – tinginystė ar... simptomas?1
Zita Vasiliauskaitė - Artuma

Kodėl kai kurie žmonės, veikdami prieš sveiką protą ir savo valią (juk kai kurie jų nuoširdžiai norėtų atsikratyti tokio nemalonaus įpročio), linkę atidėlioti darbus ir svarbių reikalų tvarkymą paskutinei minutei? Ar yra išeitis?

Tinginystės psichologija
Nando Pelusi

Tinginystė pagal savo prigimtį nėra gėdinga – tai paprasčiausias nenoras eikvoti energijos. Tačiau aplinkoje, kuri reikalauja didžiulio mūsų produktyvumo, tinginystė kelia diskomfortą.

Kaip įveikti „sekmadienio neurozę“?

Pastaruoju metu tiek daug draugų, pacientų ir dėmesingumo meditacinės praktikos mokinių užsimena apie „sekmadienio vakaro pojūtį“, kad jis nusipelno Google paieškos.

Emocinė krizė – būsena, kuriai negalime likti abejingi
Tamara Kuntelija-Plieskė

Gyvenimas pilnas teigiamų ir neigiamų emocijų. Vieni iš mūsų į sunkumus reaguoja kaip į iššūkius, kiti – problemas ir emocijas kaupia savyje. Pastariesiems žmonėms gresia didesnė emocinių krizių tikimybė. Kaip jas atpažinti ir kaip suvaldyti?

Mindaugas Lapelė: „Gamta lieka nedidelės dalies žmonių rūpesčiu“2
Gediminas Kajėnas

Mes tik minimaliai pristabdome negatyvius procesus vildamiesi, kad esminiai darbai bus atliekami tuomet, kai valstybė turės daugiau noro ir galimybių investuoti į gamtą.

Jeff Cook. Slaptas priešas

Tinginystė. Viena iš septynių mirtinų nuodėmių. Daugeliui mūsų ji pati mirtiniausia. Mūsų dvidešimt keturių valandų per parą septynių dienų per savaitę „Red Bull“ pasaulyje galime tartis tinginystei turį imunitetą.

Nevadinkite paauglių tinginiais!
Carl Pickhardt

Apskritai ką nors vadinti „tinginiu“ – tiek paauglį, tiek bet kurį kitą žmogų, nėra gerai. Ir nepamirškite, jog tai, kas jums gali pasirodyti kaip tingėjimas, gali būti rimtesnių jūsų paauglio problemų ženklas.

Popiežius Bosnijos ir Hercegovinos jaunimui: iš jūsų tikiuosi sąžiningumo
vatikano radijas

Aš iš jūsų tikiuosi sąžiningumo, nuoširdaus atitikimo tarp to, ką galvojate, ką jaučiate ir to, ką darote. Priešinga laikysena vadinasi veidmainystė.

Lietuvos jėzuitai kviečia į tarptautinį renginį jaunimui „Magis 2015”

Magis (lot. daugiau, labiau) – tai tarptautinė jėzuitų jaunimo sielovados iniciatyva, prasidėjusi kaip pasiruošimo pasaulinėms jaunimo dienoms programa. Pirmą kartą Magis buvo surengtas 2005 metais Vokietijoje.

Birželio 5 dieną vyks matematikos valstybinis brandos egzaminas

Birželio 5 dieną vyks matematikos valstybinis brandos egzaminas. Jį pasirinko laikyti 15 290 kandidatų. Egzaminas bus vykdomas šimtas penkiasdešimt trijuose Lietuvos savivaldybių administracijų įsteigtuose centruose.

Žemaitės epocha
Regina Mažukėlienė - nemunas

Ji, bajoraitė, prasilavinusi, net rašyti mėginanti (slapčiomis lenkiškai rašė dienoraštį) pamilo buvusį baudžiauninką – beturtį, beraštį, bet gražų ir iškalbingą „garbangalvį“.

Nepaprasta „Daktaro Živagos“ istorija

Šis kūrinys, apibendrinantis visą B. Pasternako kūrybą ir jo kartos patirtį, laikomas viena svarbiausių XX a. pasaulinės literatūros knygų, kuri padarė įtaką ne vienai menininkų kartai.

Ray Douglas Bradbury. Svajoti ir gyventi yra tapatūs dalykai1

Jau nuo 17 metų jis nusistatė taisyklę, kad ankstų rytą turi parašyti bent po trumą apsakymą. Ilgą laiką tie rašiniai nebuvo labai kokybiški, tačiau Ray tai vadino kasdiene būtina treniruote.

Etgaras Keretas: Net ir žiauriausiose istorijose stengiuosi ieškoti žmogiškumo

Niekada nežvelgiau į save kaip į rašytoją ir vis dar to nedarau. Tačiau visada jaučiau poreikį ir labai mėgau sau pačiam pasakoti istorijas. 

Tiesos trupiniai miegantiems paukšteliams
Laura Sintija Černiauskaitė - nemunas

Istoriko specialybė neužgožia T. Vaisetos literatūrinio talento, bet jį papildo, leisdama išsilaisvinti ir veikti, kaip moka tik talento gaivalas...

Rodoma versija 225 iš 225 
17:01:53 Jun 8, 2015   
2005 2025
Sąrašas   Archyvas   Pagalba