Būsimasis premjeras Algirdas Butkevičius kaltinamas kyšininkavimu, nekompetencija ir protekcijomis. Tokius kaltinimus jam pažėrė Klaipėdos verslininkas Gytis Badaras, buvęs dabar jau bankrutavusios UAB „Barklita“ direktorius.
Jis LL papasakojo, kad Klaipėdos uoste valstybė per daugiau nei dešimt metų investavo šimtus milijono litų Klaipėdos uosto rekonstrukcijai ir uosto gilinimui, tačiau pati iš to negavo jokios naudos, nes už valstybės pinigus pastatytos krantinės vėliau buvo išnuomotos socialdemokratų partijos veterano Martyno Gusiatino valdomai įmonei „Klaipėdos Smeltė“, o pastarasis vėliau 80 proc. šios įmonės akcijų pardavė Italijos bendrovei.

“Valstybė, už savo ar už Europos Sąjungos lėšas pastačiusi naują uostą, turėjo skelbti konkursą, ir tą uostą išnuomoti operatoriui, kuris įsipareigotų valstybei gražinti jos investicijas, - LL sakė Klaipėdos uosto krovos darbus atliekančios įmonės vadovas Gytis Badaras, - pvz., jeigu valstybė investavo 100 mln. Litų naujam uostui statyti, jo operatorius turėtų įsipareigoti gražinti valstybei minėtą sumą per kelis metus, o paskui galėtų tęsti tą veiklą ir gauti pelną. Tačiau dabar išėjo taip – valstybė pastatė, miestas padarė detalųjį planą, ir tą naują uostą padovanojo “Klaipėdos Smeltei”. Man aišku, kad už ačiū niekas tokių dalykų nepadarys”.
„Kai visa tai vyko, Algirdas Butkevičius buvo Susisiekimo ministru, - pasakojo G.Badaras, - girdėjau, kodėl M.Gusiatinas iš „Klaipėdos Smeltės“ direktoriaus pareigų išmetė Rimvydą Vaštaką, dabartinį Susisiekimo viceministrą. Kai prasidėjo konfliktas su mūsų įmone, M.Gusiatinas išskyrė pusę milijono litų grynais pinigais, kuriuos sudėjo į lagaminą, atidavė Važtakui, ir pasakė, kaip reikia juos padalinti. Neva po 100 tūkst. litų turėjo būti skirti Algirdui Butkevičiui, A.Brazauskui, tuometiniam Susisiekimo ministerijos sekretoriui Arvydui Vaitkui, kuris tiesiogiai kuravo visą Klaipėdos uosto veiklą, 200 tūkst. litų – tuometiniam premjerui G.Kirkilui. Kiek supratau, už tokią sumą M.Gusiatinas norėjo nusipirkti neliečiamybę, kad Vyriausybė nesikištų į uosto veiklą, ir toliau už valstybės lėšas jam būtų statomos naujos krantinės. Tačiau Važtakas, užuot padalinęs pinigus kaip lieptas, sau pasiliko 100 tūkst. litų, sumažindamas G.Kirkilo dalį iki 100 tūkst. litų, ir pasistatė namą Vilniuje. Natūralu, kad G.Kirkilas pasijuto apgautas, ir pasklido kalbos, kad Važtakas jam sumokėjo ne visą sutartą sumą. Kažkas liko nelaimingas, ir tada M.Gusiatinas išgrūdo R.Važtaką iš darbo „Klaipėdos Smeltėje“.

IQ nuotr.