Birželio 1 dieną į Dangaus Tėvo namus iškeliavo Vyskupas Juozas TUNAITIS, Vilniaus arkivyskupijos vyskupas emeritas Spausdinti
2012-06-05

Žmonių širdyse lieka atminimas šviesaus Dievo kunigo, savo gyvenimą dosniai atidavusio visiems, kuriuos jam siuntė Viešpats;

maldos vyro, stiprybės sėmusio iš Eucharistijos, uolaus Liturginių valandų kalbėjimo, kasdienio rožinio maldos;

vargšų tėvo, guodusio, šelpusio, padėjusio daugybei žmonių, kurie nuolatos beldėsi į jo duris ir dosnią širdį paramos bei pagalbos;

ištikimo bičiulio, mylėjusio ir puoselėjusio draugystę;

Vilniaus arkivyskupo pagalbininko, rūpestingai ėjusio jam patikėtas pareigas.

Ganytojas ėjo 84-tuosius amžiaus metus.

Gimęs 1928 m. spalio 25 d. Rokiškio rajone, Salų parapijos Davainiškio kaime, valstiečių Juozo Tunaičio ir Marijos Jurgelionytės šeimoje. Buvo pirmasis vaikas, turėjo keturis brolius ir seserį. Mokėsi Salų pradžios mokykloje, vėliau Rokiškio gimnazijoje, kurią baigė 1949 m. aukso medaliu. 1949–1950 m. studijavo Vilniaus universiteto Fizikos-matematikos fakultete matematiką ir astronomiją.

1950 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją, kurią baigęs 1954 m. rugsėjo 12 d. vysk. Kazimiero Paltaroko buvo įšventintas kunigu. Dirbo šiose parapijose:

Skaityti daugiau...
 
Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai susitiko Lenkijoje, Belovežo girioje Spausdinti
2012-05-28

Trakų žemė“ kalbėjosi su LR Seimo parlamentinės grupės ryšiams su Lenkijos Respublikos Parlamento grupe sunkių klausimų sprendimui Jonu LIESIU, kuris praėjusią savaitę dalyvavo susitikime su Lenkijos Respublikos tokio pat lygio grupe Lenkijoje, Belovežo girioje. Apie tai paprašėme jo papasakoti.

Jonas Liesys: Mes vykome į Belovežo turizmo centrą. Lietuvos delegaciją sudarė Algis Kašėta, Edmundas Pupinis, Vytautas Kurpuvesas ir aš. Mus lydėjo LR Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Stankevičius. Prieš tai užsukome į Seinų kraštą, į poeto Albino Žukausko tėviškę, kur vyko „Poezijos pavasario“ renginys. Jame dalyvavo Lietuvos poetai ir dainininkė Veronika Povilionienė. Kadangi mūsų laikas buvo ribotas, tai turėjome išvykti į Belovežo girios renginius.

Pirmą dieną vyko neformalūs susitikimai, o oficialioji dalis prasidėjo antrą dieną. Iš Lenkijos pusės dalyvavo penki parlamentarai, tai: Vytautas Gintautas Dzevaltovskis, Uršula Augustin, Artur Gurski, Tadeuš Azievič, Maria Novak. Susitikime dalyvavo ir mūsų ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė ir Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Janušas Skolimovskis. Abi grupės susidūrė su tam tikrais sunkumais, kadangi nevyko jokie susitikimai pusantrų metų. Šis mūsų susitikimas skyrėsi nuo prieš tai vykusių Vilniuje kaip diena ir naktis. Vilniaus susitikime buvo daug emocijų, daug priekaištų. Tada mes supratome lenkų parlamentarus, nes jie ruošėsi rinkimams. Dabar buvo kitaip, kalbėjome, kaip išspręsti problemas.

Lietuvos ir Lenkijos parlamentarų susitikimo dalyviai

Skaityti daugiau...
 
Paminėtas prel. Prano Gaidos 75 metų kunigystės jubiliejus Spausdinti
2012-05-28

 Aukojamos šv. Mišios prel. Prano Gaidos jubiliejui. Šv. Mišių dalyviai

 Rez. prel. jub. dr. Pranas Gaida

Gegužės 22 d. Aukštadvaryje šv. Domininko pensionate, šv. Domininko bažnyčioje, buvo aukojamos šv. Mišios, skirtos rez. prel. jub. dr. Prano Gaidos-Gaidamavičiaus kunigystės 75 metų jubiliejui. Šv. Mišiose dalyvavo pats jubiliatas, Kaišiadorių vyskupas teol. dr. doc. Jonas Ivanauskas, vyskupas Juozas Matulaitis, kurijos kancleris, kun. bažn. t. lic. Antanas Gediminas Tamošiūnas, daug kitų Kaišiadorių vyskupijos parapijų kunigų.

Daugiau informacijos apie šį neeilinį jubiliejų pateiksime kitame „Trakų žemės“ numeryje.

TŽ informacija

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

 
Dailininkas Edvardas Narkevičius sugrįžo į Trakus Spausdinti
2012-05-28

 Gimė Trakuose

Iki birželio 30 dienos Trakų Salos pilyje vyks vieno žinomiausių XX a. II pusės Lenkijos dailininkų Edvardo Narkevičiaus (Edward Narkiewicz) tapybos darbų paroda „Sugrįžimas į Tėvynę“.

Trakuose 1938 m. lapkričio 13 d. gimęs tapytojas 1958 m. išvyko į Lenkiją, baigė studijas Varšuvos dailės akademijoje, gyveno ir kūrė Piasečno miestelyje netoli Varšuvos, mirė 2007 m. Kritikai E. Narkevičių yra vadinę „burtininku iš Piasečno“, jo darbuose įžvelgę aiškių impresionizmo, siurrealizmo meistrų įtakų, tačiau nereikia būti dideliu meno kritiku ar istoriku, kad E. Narkevičiaus darbai įstrigtų, įsimintų. Kartą apsilankius jo darbų parodoje bet kokie paveikslai su vabalų, varlių kopuliacija, su medžiais – paukščiais, driežais, su grybais (ypač musmirėmis) jau atrodys nutapyti „narkevizmo“ įtakos.

 

Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas (ketvirtas iš kairės) pasidžiaugė į Trakus atkeliavusiais Edvardo Narkevičiaus tapybos darbais. Iš kairės: Lenkijos ambasados konsulas Stanislav Kargul, prof. Stefanas Šidlovskis, Albina Narkevičienė, (antras iš dešinės) Kšištofas Narkevičius ir savivaldybės meras Vincas Kapočius

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 18
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

Kelionės
kontaktiniai lęšiai
Studijos Užsienyje
Torrent
Moteriska avalyne
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 51 iš 52 
16:15:57 Jun 5, 2012   
Jun 2011 Jun 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba