Žemaičių dailės muziejuje, Plungėje, iki lapkričio 4 d. eksponuojama tarptautinė akvarelių paroda "Spalva, popierius, vanduo", skirta dailininko Igno Budrio (19331999) atminimui. Tai bendras Lietuvos dailininkų sąjungos ir Žemaičių dailės muziejaus projektas. Plungėje esantis Žemaičių dailės muziejus pasirinktas neatsitiktinai. Čia veikia nuolatinė akvarelės meistro Igno Budrio darbų ir dokumentų ekspozicija. Netoliese dailininko gimtinė, Žemaitija viena svarbiausių jo tapybos temų.
Lietuvos akvarelės kūrėjai žinomi ne tik Lietuvoje jie buvo nuolatiniai Baltijos šalių akvarelės trienalių Rygoje dalyviai, yra gavę ne vieną apdovanojimą, kviečiami į Šiaurės šalių akvarelės parodas, plenerus. Todėl juos sieja draugiški ryšiai su Baltijos bei Šiaurės šalių akvarelės kūrėjais. Iki 2001 metų Baltijos šalių akvarelės trienalės vyko Rygoje. Tai buvo didžiausias Baltijos kraštų akvarelės forumas. (Šiemet trienalė Rygoje neįvyks.) Lietuvos dailininkai siekia išlaikyti tradiciją. Šią parodą galime traktuoti ir kaip buvusių Rygoje akvarelės trienalių analogą: ta pati idėja atskleisti šiuolaikinės eksperimentinės akvarelės galimybes, siekis kelti jos prestižą modernaus meno kontekste, suvienyti Baltijos ir Šiaurės šalių akvarelininkus, parodyti jų pasiekimus.
Parodoje eksponuojami Baltijos bei Šiaurės šalių dailininkų darbai: 36 dailininkai iš devynių valstybių eksponuoja apie šimtą akvarelių. Tarp jų didžiausias iki šiol Lietuvoje akvarele ant vientiso popieriaus lakšto sukurtas paveikslas istorine tema: V.Lisaičio "Žemaičių kunigaikštis Mažeika prie Ventos slėnio" (2004, 155×600). Stiliaus įvairovė nuo realistinio vaizdo iki abstrakcijos, nuo subtilios stilizacijos iki ritminių geometrinių struktūrų liudija gamtos ir žmogaus ryšį. Ekspozicijos erdvėje vyksta įtaigus spalvos, popieriaus ir vandens dialogas. Akvarelė yra visavertė, savarankiška šiuolaikinio meno šaka, galinti kalbėti apie svarbias kiekvienai tautai pasaulėjautos ypatybes, bendras vertybes Europos globalizacijos akivaizdoje.
Žemaičių dailės muziejuje galėtų vykti prestižinės tarptautinės akvarelės parodos, plenerai, dailininkų susitikimai. Plungėjė gilios meninės kultūros šaknys, nuostabi gamta ir tam tinkama muziejaus architektūra bei erdvė, supratingi, jautrūs menui žmonės.
Už darbus, atitinkančius parodos idėją naujas žvilgsnis į akvarelės galimybes ir eksperimento meninę įtaigą septyni parodos dalyviai apdovanoti diplomais: Kjell Ekström (Suomija), Björg Thorsteinsdottir (Islandija), Irena Lūse (Latvija), Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė (Lietuva), Benjaminas Jenčius (Lietuva), Vidmantas Zarėka (Lietuva), Antanas Visockis (Lietuva).
ALDONA DAPKUTĖ