Literatūra ir menas

Lietuvos rašytojų sąjungos savaitraštis
Literatūra ir menas

2002-11-08 nr. 2924

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |


PIRMASIS 
 Mieli skaitytojai,34
• TRUMPAI2
• KITAME NUMERYJE4

KULTŪROS ŽEMĖLAPIS 
• KINO TEATRAI
• TEATRAI3
• KONCERTAI
• PARODOS
• VAKARAI
• LTV KULTŪROS LAIDOS
• LR KULTŪROS LAIDOS

AKTUALIJOS 
• Vladas Braziūnas.
"CAP A L`EST" - NAUJAS EUROPOS POETŲ JUDĖJIMAS

DIFFICILE EST SATIRAM NON SCRIBERE! 
• Tadas Desperadas.
PERSIDAŽYMAI
1

SVEIKINAME SUKAKTUVININKĄ 
• VYTAUTAS PAUKŠTĖ1

LITERATŪRA 
• GYVŪNŲ PASAULYJE2
• Yannas Martelis.
KAIP AŠ RAŠIAU "PI GYVENIMą"
6

JAUNIMO PUSLAPIS 
• JURGA BUTKYTĖ2
• ANDRIUS PULKAUNINKAS13

KNYGOS 
• Ramutis KarmalavičIus.
...ATKERĖTŲ KOMUNIJŲ IR MEMUARŲ SRAUTAIS...
61
• NAUJOS KNYGOS1

MUZIKA 
• Rita Aleknaitė-Bieliauskienė.
ATGIMSTA "MUZIKOS RUDUO"
4

TEATRAS 
• "PATI PRADŽIOS PRADŽIA" M.ŠIAULYTYTĖS AKIMIS3
• Rimas Driežis.
ALYTAUS "AITVARO" SVEČIAI

KINAS 
• Rasa Paukštytė.
"MOLODIST" - PRIEGLOBSTIS KINOMANAMS
2

NAUJI FILMAI 
• BALTIJOS FILMŲ PANORAMA - VILNIUJE

DAILĖ 
• Jurgita LudavičIenė.
PAPUOŠALAI
3
• Jurgita LudavičIenė.
DANGUS YRA ŠVELNUMO SPALVOS
6

KRONIKA 
• Lietuvių PEN centro PAREIŠKIMAS2
• Ingrida Daunoravičiūtė.
JAUNIMO TEATRE - PREMJERA VAIKAMS
• ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS ROMO GUDAIČIO PAREIŠKIMAS
• 2002-ŲJŲ "METŲ VERTĖJO KRĖSLAS"

DE PROFUNDIS 
• MAESTRO
• RAMŪNAS KASPARAVIČIUS

PIRMASIS

Mieli skaitytojai,

[skaityti komentarus]

iliustracija
Vilmos Šileikienės fotografija

Savaitraštis "Literatūra ir menas" ir mėnesinis kultūros žurnalas "Dienovidis" nuo 2003 metų sujungia savo redakcijų pajėgas ir pradeda leisti šešių spaudos lankų (24 puslapių) savaitraštį "Literatūra ir menas - Dienovidis", kurį ateityje numatome padidinti iki 32 puslapių. Kas ketvirtį leisime žurnalą "Dienovidis - Literatūra ir menas", kuriame kultūros procesai ir jos politika bus atspindimi, analizuojami plačiau ir nuodugniau. Manome, kad kultūrinei spaudai atėjo metas burtis ir telkti pajėgas.

Tikimės, kad šis jungtinis leidinys įgalins jus plačiau supažindinti su dabarties ir praeities kultūros reiškiniais, įvykiais ir žmonėmis, skelbti daugiau publicistikos, literatūros ir meninio gyvenimo aktualijų, kultūros istorijos publikacijų, diskusijų dėl Lietuvos kultūros padėties ir perspektyvų, tradiciškai pateikti naujausios lietuvių ir užsienio autorių kūrybos, interviu su meno kūrėjais ir kultūros veikėjais, taip pat informuoti apie kitą savaitę vyksiančius renginius ir išleistas knygas.

Savaitraštyje "Literatūra ir menas - Dienovidis" ir žurnale "Dienovidis - Literatūra ir menas" spausdinami publicistiniai, eseistiniai tekstai sustiprins šių leidinių visuomeninę tematiką. Kaip ir anksčiau, nemėginsime piršti kurios nors vienos nuomonės apie kultūros ir socialinius reiškinius, stengsimės suteikti žodį visiems, kurie nori būti išgirsti ir turi ką pasakyti. Mūsų kriterijai - nuomonių pagrįstumas, įžvalgų gilumas, diskurso racionalumas ir aiškumas. Skaitykite mus, bendraukime.

"Literatūros ir meno" vyriausiasis redaktorius Kornelijus Platelis

"Dienovidžio" vyriausioji redaktorė Aldona Žemaitytė

_________________________

Prenumeratos kaina:

Savaitraštis "Literatūra ir menas - Dienovidis" (indeksas 0063):

1 mėnesiui - 7 Lt;

3 mėnesiams - 21 Lt;

pusmečiui - 42 Lt;

metams - 84 Lt.

Prenumeratoriams užsienyje (su persiuntimu) kaina:

1 mėnesiui - 10 eurų (JAV dolerių);

3 mėnesiams - 30 eurų (JAV dolerių);

pusmečiui - 60 eurų (JAV dolerių);

metams - 120 eurų (JAV dolerių).

Ketvirtinis žurnalas: "Dienovidis - Literatūra ir menas" (indeksas 5315):

metams Lietuvoje - 18 Lt;

metams užsienyje - 20 JAV dolerių arba 30 Kanados dolerių.

Mėnesinis žurnalas jaunimui "Aktyvios jungtys" (indeksas 5407):

1 mėnesiui - 3 Lt;

3 mėnesiams - 9 Lt;

pusmečiui - 18 Lt;

metams - 36 Lt.

Prenumerata užsienyje (su persiuntimu):

3 mėnesiams - 9 eurai (JAV doleriai)

pusmečiui - 18 eurų (JAV dolerių)

metams - 36 eurai (JAV doleriai)

Kainos nurodytos su PVM.

Prekybos tinkle savaitraštis kainuos 2,50 Lt, ketvirtinis žurnalas - 5 Lt, žurnalas jaunimui - 3,5 Lt. Tad prenumeratos nauda akivaizdi.

 

Skaitytojų vertinimai


846. pasiulymas2002-11-07 19:46
Pavadinimas (laikrascio) "Literatūra ir menas - Dienovidis" ir žurnalo "Dienovidis - Literatūra ir menas" atrodo dirbtinis, vienadienis, keistas, ypac tas zodziu sukeitimas vietomis. Nei tas nei tas, kam to reikia? Panasi situacija kaip tevams renkant vaikams vardus. Juk nevadins Jonukas-Maryte, Maryte-Jonukas. Nebus gerai, susitars... Iseitis labai paprasta: siulau laikrasti vadinti "Literatūra ir menas", o zurnala- "Dienovidis." Bus kulturinga, kilnu, krikscioniska ir visaip kitaip jei norite. Ir bus geri leidiniai.

848. pablo2002-11-08 07:45
Jei įgyvendintų šį pasiūlymą, tai jau nebūtų dviejų leidinių sujungimas, o tik bendradarbiavimas, kuris, kaip įtariu, ir iki šiol sėkmingai vyko. Gal tiesiog norima sujungti abiejų finansinius resursus, kurie toli gražu neįspūdingi? Šiaip vienijimasis sveikintinas dalykas, tik "Dienovidis" man nuo seno atrodė toks praeito amžiaus tautinis-archeologinis kūrinys, agituojantis už "valdovų" rūmus ar tautos gryninimą. Pažiūrėsim, kas išeis sujungus su kosmopolitišku "Litmeniu".

849. v.v.2002-11-08 08:02
Idomu, su kuo "7 meno dienos" apsijungs? Gal su "Atgimimu"?

850. Mykolas OK2002-11-08 09:36
Džiaugiuosi, kad komerciškai nedėkingoje kultūrinėje žiniasklaidoje dirbantys profesionalai koordinuoja pajėgas ir ne konkuruoja, o specializuojasi. Dugiau skaitytojų gaus jiems patrauklius leidinius. Tačiau dėl pavadinimų pritariu pasiūlymui. Pavadinimas "Literatūra ir menas" puikiai tiktų žinių dieraščiui ar savaitraščiui, o štai "Dienovidį" įsivaizduoju kaip apžvalginį žurnalą. Nors pagal žodžio kilmę galėtų būti ir dienraštis...

Gerb. ponai Aldona Žemaityte ir Kornelijau Plateli, jei Jums neatrodo priimtinas toks pasiūlymas, gal vertėtų paieškoti dviejų visiškai naujų lakoniškų ir skambių pavadinimų? Bet kokio leidinio sėkmę lemia ne tik jo turinys, bet ir forma bei ypač pavadinimas.

Linkiu sėkmės abiem leidiniams, kaip jie besivadintų!


861. Jonas2002-11-09 12:34
Hibridinis pavadinimas - kvailystė. O stambaus kultūrinio laikraščio tikrai reikia. Tik gaila, kad Litmenis jungiasi ne su 7 meno dienomis, o su landsberginiu "Dienovidžiu", kuris dar laikraščiu būdamas buvo labai politizuotas ir mūru stodavo už visokių kakčių ir kitų landsberginių mafijozių politiką. Aš norėčiau ( nebandau kalbėti už visus, ir nesakau "mes") matyti nepolitizuotą solidų kultūrinį lleidinį, kuri netarnautų nė vienai partijai ir prieš rinkimus neagituotų nė už vieną asmenį ar partiją. O jei bus kitaip - sudie !

862. IVS2002-11-10 02:29
"Literatūra ir Menas" - įtartinas pavadinimas. Ar lietratūra tai ne menas? Jei taip, tai kam ją atskirti, o jei ne, tai prie ko ji čia? "Dienovidis" irgi ne koks pavadinimas savaitiniam leidiniui. Tagi, siūlau pavadinti "Savaitmeniu" arba tiesiog jau ir taip liudies pamėgtu "Liūrmeniu" - liūrlalai (nepainioti su paistalais) apie meną - ir visiems viskas aišku.

864. Petras2002-11-10 07:37
Išeivija leido puikų žurnalą "Aidai". Kai jų jėgos išseko ir susijungė su Lietuvoje atkurtu "Židiniu", išėjo šnipštas. Ar tokiu metodu norime nužudyti ir LM ? Žemaitytė - praeities žmogus ir su ja nežinau ar galima sukurti ateities laikraštį. Litmenis turėtų mums padėti integruotis į Europos ir pasaulio kultūrinį gyvenimą. Dabar iš jo beveik nieko nesužinome, kas darosi literatūrose į Vakarus nuo Klaipėdos. Būna tik atsitiktinių publikacijų. Čia LM į porą geriau tiktų 7 meno dienos. Kai Žemaitytės "Dienovidis" buvo laikraštis - jis buvo dabar jau susikompromitavusios Konservatorių ir jų pirmtakų organas. Žurnalas irgi skystokas, nors mažiau politizuotas. Brangieji, reikia žiūrėti į priekį, o ne atgal į Smetonos ar sovietinius laikus.

865. Vytautas (Gink Dieve, ne Didysis)2002-11-10 07:46
Kur koks futbolistas kamuolį įspyrė Afrikoje ar Amerikoje tuoj pat pranešama per Žinias. O kas dedasi Vakarų (ir Rytų) kultūrose, literatūrose nė vamt. Tai bent jau "Literatūra ir menas" turėtų mums būti vartai į pasaulio literatūrinį gyvenimą. Tikrai gerai, kad jis bus storesnis, bet kad jis bus bjaurus hibridas - nelabai. Kaip sakoma, duok Dieve, duok Dieve, ale nežinau... Žemaitytė - persidažiusi sovietbobė, ar su ja išeis civilizuotas leidinys - abejoju.

866. xX2002-11-10 08:46
Akivaizdu, kad šios vestuvės - su išskaičiavimu. Atskirai gyventi, t.y. konkuruoti - sunku, išgyventi - dar sunkiau. Dienovidžiui svarbu neprarasti vardo, todėl ir gaunasi a la PriceWoterhouseCoopers. Yra trys įdomūs ir napakartojami savaitraščiai: LM, 7MD ir ŠA. Man patiktų, kad jie išliktų, pastorėtų ir dar labiau paįdomėtų. Prisipažįstu - nepriklausau konservatorių partijai (ir iš viso - jokiai).

867. pablo2002-11-10 10:57
Aš taip nepeikčiau Naujojo Židinio. Jis turi savo vietą, savą pasaulėžiūrą, ir persidažėlių ten nerastume. Principingas žurnalas su labai aukštais moksliškumo kriterijais (gal dėl to atrodo nuobodokas lyginant su proletariškai-sovietiškai-tautiška "Naujaja Romuva". Jei kam kliūva katalikiška orientacija, juk yra ir kitų tribūnų saviraiškai. O kas kaltas, kad tarp konservatorių daugiausia mąstančių apie kultūrą, o tarp kairiųjų - tik Pavilionio lygio klounai?

875. komentaras2002-11-10 12:18
"Literaturos ir Meno" ir "Dienovidzio" pavidinimu buhalterinis sudejimas i viena yra rizikingas zingsnis (daug rizikingesnis nei redakcijoms aptariant ateities planus susedus prie stalo maisyti "alu"," vyna" ir ir "sampana"). Rizikingu zingsniu svarbiu darbu nepradedama. Tai pirmas paprastas bendro darbo testas abiem pusems: susitarti del pavadinimo, is jo bus galima spresti apie tolesnio bendro darbo sekme. Jeigu susitarti del pavadinimo neimanoma, tokias jungtuves reikia kuo greiciau nutraukti, nes tai nieko gera ateiciai nezada.

877. Kuosa2002-11-10 15:14
Galima islaikyti abu pavadinimus, jeigu geras dizaineris sukurtu grafika, is kurios skaitytojui butu akivaizdu, jog leidiniai kooperuojasi. Svarbiausiai vis vien bus leidiniu turinys. Pati ideja sveikintina, tik kad uztektu pajegu ja igyvendinti. Storo kulturinio nezurnalinio leidinio tikrai truksta.

881. xX2002-11-11 09:00
Noriu paklausti pablo, kodėl vis tik Pavilionis laikomas klounu? Kokios jo elgesio savybės leidžia taip jį (ir kitus) pavadinti? Atsiprašau visų už klausimą "ne į temą".

882. xX2002-11-11 09:15
Kritikuoti lengva, bet šįkart noriu pasiūlyti - kaip ir kiti aukščiau rašę skaitytojai - šį tą konstruktyvaus.
Siūlau Dienovidžiui vieną kitą tekstą mestelt į internetinį Litmenį skaitytojų teismui ir aprobacijai. Įdomu, ar sudėtingas būtų toks pabandymas?
Be to, jei inter-skaitytojai tokį eksperimentą aprobuos:), siūlyčiau naują darinį pavadinti - "Literatūros dienovydis". Vis tik manau, kad naujas darinys išliks Rašytojų sąjungos organu:), o be to, "7 meno dienos" jau meną kuruoja.
Galų gale svarbu, kad rašantieji ir skaitantieji galėtų vystyti mūsų kultūrą ir Lietuva bent jau kas antrus metus gautų po Nobelio premiją. Nebūtinai literatūros - nes kultūra turi padėti visiems, tame tarpe ir fizikams.

883. Mykolas OK2002-11-11 10:22
...arba visi turi padėti kultūrai, tiksliau, kurti kultūrą. Fizikai šiame darbe ne tik turi dalyvauti, bet jau aktyviai dalyvauja. (Tarp kitko, ar tik kultūros veikėjas xX neturi fiziko arba matematiko diplomo?)

884. atsakymas xX2002-11-11 10:25
Pavilionis toks yra dėl to, kad visur reiškiasi destruktyviai: perduoda universiteto turtą valdyti sau pačiam (epizodas su butu ir sena mašina), per Kosovo krizę palaiko Miloševičių ir atbaido visus užsienio dėstytojus nuo universiteto, butiniam lygmeny: laužo įstatymus ir vaidina teisuolį (epizodas su pervažiuotu policininku), visaip kursto propagandą prieš kultūrines Lietuvos institucijas, bando apjuodinti viską, ką tik lietuvių kultūrininkai bando padaryti kitaip negu jis savo vizijose regi(epizodas su Frankfurto muge), nori sunaikinti LTV, teigdamas,kad ten "nedaroma kultūra", o iš tikrųjų siekdamas pašalinti iš TV visus, kas nesutinka su jo pozicija, galų gale visais būdais visuose pasisakymuose isteriškai ir be argumentų (išskyrus neosovietinės propagandos šūkius apie tai, kiek USA pavergusi tautų) puldinėdamas viską, kas nors kiek amerikietiška - NATO, džiazą, hamburgerius ir t.t. Paskutinis jo kūrinys - Lietuvos Sh.... lyga, kur prisidengus "seksualinio pakantumo ir lyčių lygybės" vėliavomis bus daromas didelis smegenų plovimas visiems įtikėjusiems "mokslo pažanga". Klausimas: kas finansuoja šituos žaidimus - atsakymas numanomas. Tiesa, kartais Pavilionis prieštaraudavo pats sau - pasikviesdamas čečėnų studentus jis nė pats nepajusdavo, kad puola savo "šeimininką". Ateityje turbūt tokių klaidų nebus. Gal jis ir ne klounas, bet tai dar blogiau - vadinasi, jis tikrai žino, ką daro.

885. xX: Pavilionio tema2002-11-11 11:50
Taip, jis yra vandens drumstėjas, išsišokėlis, neduodantis daug kam ramiai gyventi. Nežinau, kaip ten buvo su universiteto turto privatizavimu, bet buitinis policininko (policijos!) "pervažiavimas" - nors ir neurotinis - vertas pagarbos:) Jurga I. taip pat "pervažiavo" policiją - bet panašu, kad policijai dar to maža jos kultūros lygio kilstelėjimui...
Dėl kitų Pavilionio veiksmų - bent jau aš nepastebiu tame jokio sąmokslo organizavimo. Žmogus turi savo požiūrį, kartais dėl žmogiško savanaudiškumo padaro klaidų - kas jų nedaro? Nebent tas, kas nieko nedaro...

886. V.V.2002-11-11 12:29
Tas ponas arba nesusitupejes arba zino ka daro, taciau kuris atvejis geresnis, o kad ant zmogaus galima vaziuoti, tai isvis naujiena.

887. Matrosowas2002-11-11 12:41
Policininkas buvo reinkarnaves Matrosovas , nes puole po ratais . Pats macioau . Norejo pakartotinai gaut Tarybu sajungos didvirio medali .

889. juodas konserva :-( 2002-11-11 13:18
nors p.Platelis ir analogisku paziuru p.Zemaitytei,bet gazietu "paziuru" analogiskomis nepavadinsi...kas cia vyksta,po galais?!

890. 2002-11-11 13:18
Ispausdins L.M interviu su Paviloniu ir pamatysime, tik ka? ta pati? Kas yra "tas" sprendziame pagal savo patyrima. Reiketu buti blaivesniems ir atpazinti is karto, kaip tamsioje tarpuvarteje. Savo paciu ir visuomenes labui, tureti maziau iliuziju.

929. Fredis XXui2002-11-13 19:17
XXX ui. Parasyk, ka konstruktyvus povilionis padare per dvylika savo energingos veiklos metu? Atsakymas ` nieko. Betn jau taip pasakys tie, kuriems su juo tekos susidurti isarciau, ne tik per per televizija. Bo plepeti jis moka puikiai, ir savo nuomone turi. Ta nuomone nesikeicia - as esu intelektualas, racionalistas, filosofas ir proto bokstas, o visi kiti- sliekai. Kokias emocijas tas Pavilionas sukelia, kad net ir as nuklydau nuo temos. Trumpai: Zemaityte man irgi kelia didelius itarimus, bet kad jungiasi - gerai. Nes blogiausia yra, kai kultzurnalistai ir redaktoriai nieko nedaro, o tik skunciasi, kad pinigu nera. Pagarbiai, fredis

932. xX2002-11-13 20:54
Ką Pavilionis gero padarė? - juk duris už kažkiek milijonų įstatė:) Aišku, kad daug ką būtų galima vietoj to įstatyti, bet ne kiekvienas tokį tinanišką darbą įstengtų... prastumti. Pažiūrėkit, kiek milijonų eina kirzams ir Stingersams, o švietimui?

934. pablo2002-11-15 11:44
Pažįstu ne vieną, kuriam tos pagarsėjusios durys primena karsto dangtį... Manau, kad ir pats xX šitą "pasiekimą" vertina su ironija - vien gražios durys neišgelbės nei Lietuvos įvaizdžio, nei universiteto. Iš tikrųjų Pavilionis - tuščio pasipūtimo, būdingo visiems naujalietuviams, pavyzdys. Radęs laiką ir būdą iškilti ant bangos, jis taip ir nesukaupė akademinio solidumo, tyrinėjęs logiką, neįgijo racionalumo. Aišku, jis dėkingas "partijai ir vyriausybei", nes kelias, vedęs per KGB, atvedė jį tikrai aukšton kėdėn. Bet...aukštos kėdės, žvalgybininkų kursai ir kalbų mokėjimas proto neprideda, o jei ir prideda, tai aiškiai ne visiems. O gal žmona kalta? Kiek žinau, ji ten "šeimos galva ir vadovaujantis organas".

936. Skaitytoja :-( 2002-11-15 12:40
Liūdnų minčių kelia tokios "LM" ir "D" "jungtuvės". Regis, abu leidiniai turi savo skaitytoją, tik valstybės vyrai neturi proto ir neremia kultūrinės spaudos. Prisipažinsiu, iš visos tokio pobūdžio spaudos nuosekliai skaitau ir užsisakau tik "Šiaurės Atėnus", nes jie tikrai turi savo veidą ir turi ką pasakyti. Jie su niekuo nesijungia, bet baisu, kad gali neišlikti - juk jo beveik niekas neremia. Ką galvoja kultūros ministerijos klerkai? Būtų gėda Lietuvai, jei valdžios politika kultūrinės spaudos atžvilgiu nesikeis.

938. už LM2002-11-15 13:41
Siulau palikti tik "Literatūrą ir meną", idant nedingtų nei tradicija, nei ilgamečiai įsipareigojimai. "Dienovidis" galėtų nuryti savo piliulę, nes jis, esantis be valstybės dotacijų, čia jungiasi su LM, o ne atvirkščiai. O jungtis gal ir sveikiau.

941. uz gyvibinguma2002-11-15 17:07
"D" neskaitau, erzina? "LM" balansavo ant ribos. Dabar griūna į maurais apžėlusį prūdą. Kvepia egzaltuotu, saldoku nekrologu skenduoliui. Galiu tik apgailestauti.

942. da2002-11-15 17:15
Stambesnio kultūrraščio be abejonės reikia. Tačiau ar teisingas sąjungininkas pasirinktas? Būtų liūdna, jei LM-ui persiduotų konservatyvi ir ganėtinai nyki Dienovidžio dvasia.

1179. A.P.2003-01-09 12:31
Susijungus ,,Literatūrai ir menui" su ,,Dienovidžiu", kaip toms upėms, gyvavusioms ir tekėjusioms sava vaga, linkėčiau išlaikyti savastį. Ketvirtiniame žurnale labai norėčiau rasti nors kertelę ,,Dienovidžio" sukuriamo jaukumo, būtinai neapleisti rubrikos apie senuosius fotografus (S. Žvirgždo ir kitų rašančiųjų). Prieš tai diskutavusiųjų kritikų nėra jau taip daug, nes ne visi gali ir turi laiko rašyti atsiliepimus internete. Visa neigti ir maišyti su dumblu lengviausia, be to, lyg ir šiuolaikiška. Kodėl peikiama ir niekinama visa, kas yra sena, ar išneria iš praeities? Žurnale turi būti rašoma apie dabarties reiškinius, bet neturi būti nustumiama į užmarštį praeitis, kokia skaudi ar neįmantri ji bebūtų. Linkiu sėkmės Aldonai Žemaitytei ir naujo leidinio bendraautoriams, nenusiminti, jei bus daug peikiančiųjų.

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2012 m. Sausio

PATKPŠS

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29  

 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 180 iš 180 
21:03:01 Jan 29, 2012   
May 2009 Sep 2014
Sąrašas   Archyvas   Pagalba