seniūnijos
Naujoviški sprendimai profesinio mokymo srityje, dirbant su specialiųjų poreikių asmenimis Spausdinti
2012-01-24

 

Stažuotės akimirka Eastbourne (Jungtinė Karalystė)

Tai Leonardo Da Vinčio paprogramės mobilumo projektas, vykdomas 2011–2012 metais Aukštadvario, Kaišiadorių ir Elektrėnų profesinio mokymo institucijose kartu su ES šalimis. Leonardo Da Vinci paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Aukštadvario žemės ūkio mokykla nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, kurie padeda profesijos mokytojams tobulinti turimas profesines kvalifikacijas. Šiuo metu profesinėse mokyklose daugėja mokinių, turinčių įvairias negalias ir kuriems yra taikomos adaptuotos mokymo programos. Tokie mokiniai integruojami į bendrą profesinio mokymo sistemą. Per vykdomą projektą dalyviai siekia įgyti naujų kompetencijų, bendrosios pedagoginės, dalykinės - praktinės patirties, kas padės dirbti su specialiųjų poreikių mokiniais, siekiančiais įgyti atitinkamą profesiją.

Skaityti daugiau...
 
Ar reikia suteikti vardą Trakų pradinei mokyklai? Spausdinti
2012-01-24

 

Ar Trakų pradinei mokyklai reikalinga vardas?

„Trakų žemės“ savininkas ir vyriausiasis redaktorius Juozas Vercinkevičius kreipėsi į Trakų rajono savivaldybės merą Vincą Kapočių, Švietimo skyrių su pasiūlymu apsvarstyti dėl Sofijos Vytautaitės (LDK Vytauto dukters, Maskvos kunigaikštienės) vardo suteikimo Trakų pradinei mokyklai. Siūlymą prieš pat šventinį laikotarpį svarstė ir Trakų pradinės mokyklos bendruomenė (mokytojai, administracija, vaikų tėvai). Trakų pradinės mokyklos bendruomenė pasiūlymui nepritarė.

Svarstymai

Daugiausia skambėjo pasisakymų, jog Sofija Vytautaitė, be to, jog yra didžiojo kunigaikščio dukra, Trakams mažai kuo žinoma. Kaip laikraščiui pasakojo Trakų pradinės mokyklos direktorė Algė Gumbaragienė, bendruomenė pasisakė labai įvairiai: vieni tėveliai norėtų palikti pavadinimą toks, koks yra, kitiems visiškai tas pats, treti pasisakė, kad jei norima keisti mokyklos pavadinimą, tai veikiau vadinti Birutės (Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio antroji žmona, žymiausio Lietuvos valdovo Vytauto motina) vardu, juolab jog ir gatvė, kurioje yra mokykla, pavadinta šios istorinės asmenybės vardu. Direktorė taip pat minėjo, jog kiek anksčiau buvo sulaukusi pasiūlymo mokyklai suteikti žuvusio pasieniečio Gintaro Žagūnio vardą.

Nedėkime taško

„Laikausi pozicijos, jog taško šioje istorijoje mokykla nededa. Pasiūlymai, svarstymai turi būti diskutuojami, o pats pavadinimas turi tarsi prigyti bendruomenėje“, – kalbėjo A. Gumbaragienė. Direktorė taip pat pastebėjo, jog Trakų pradinė mokykla yra tarytum tarpinė stotelė tarp darželio ir vidurinės mokyklos, todėl ketveri metai, kai vaikai mokosi pradinėje mokykloje, tėvams nekelia susidomėjimo planuoti ilgalaikius dalykus.

Perspektyvos

Anot J. Vercinkevičiaus, pasiūlymas suteikti būtent Sofijos Vytautaitės vardą iškilo todėl, jog jos atminimas Lietuvoje nėra įamžintas, o ką jau kalbėti apie Trakus. „Birutės vardas visoje Lietuvoje skamba: gatvės kiekviename mieste, yra labai garsus didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotasis pėstininkų batalionas Alytuje ir taip toliau. Į šitą reikalą reikia žiūrėti plačiau – mąstyti apie ateities strategijas“, – pasakojo laikraščio „Trakų žemė“ vyr. redaktorius. Jis taip pat pabrėžė, kad netgi Trakų turizmo strateginiame plane numatoma užmegzti ryšius su Rusija ir juos plėtoti, todėl, turint istorinę asmenybę, kuri jungia Trakus ir Maskvą, galima užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą.

Trakams yra dar daug svarbių vardų, kuriais galėtų būti pavadintos gatvės, skverai, būtų pastatyti paminklai ar įamžinimo lentelės. Dar neįamžintos tokios iškilios asmenybės, kaip LDK kunigaikštis Žygimantas Kęstutaitis, prelatas Klemensas Maliukevičius, Nepriklausomybės Akto signataras Donatas Malinauskas, Trakų garbės pilietis monsinjoras Vytautas Pranciškus Rūkas.

Dana ZACHAREVIČIENĖ

Autorės nuotr.


 
Kas pasirūpins vaikų saugumu? Spausdinti
2012-01-23

Lentvaryje, prie buvusio kilimų įmonės bendrabučio, žaidžiantys vaikai rizikuoja savo sveikata ir gyvybe

Pagaliau smarkiai vėluodama atėjo žiema. Pabėrė šiek tiek sniego. Vaikams išsiilgusiems žiemos linksmybių džiugu. Visur jų pilna. Jie skuba su rogutėmis prie artimiausio kalniuko, bando ledu pasidengusias balutes, kiti nukeliauja net iki vandens telkinių. Spauda jau praneša apie nelaimes. Kas atsakingas, kad jos neįvyktų? Suprantama, kad tėvai. Jie turi išaiškinti, kur galima žaisti, o kur pavojinga.

Bet ar tik tėvai? Antai Lentvaryje, Klevų alėjos gatvėje, prie buvusio kilimų įmonės bendrabučio vakarais būriuojasi dešimtys vaikų. Jie su rogutėmis sliuogia nuo kalniuko žemyn Klevų alėjos gatvės link. Kai kurie vaikai su rogutėmis nusliuogia net iki šaligatvio krašto. Nedaug trūksta, kad atsidurtų ant gatvės, kur yra intensyvus eismas. Keista, kad netoliese įsikūrusios seniūnijos darbuotojai nepastebi pavojingos vaikų žaidimų vietos ir neapsaugo jos apsaugine tvorele ar kitokiomis priemonėmis.

Skaityti daugiau...
 
Rūdiškių gimnazijos mokiniai dalyvavo projekte „Pagelbėk artimui“ Spausdinti
2012-01-10

 

Kalėdinis vaidinimas Rūdiškių bažnyčioje

Rūdiškių gimnazija, dalyvaudama projekte „Pagelbėk artimui“, pirmokams, sunkiau besiverčiančioms šeimoms dovanojo žaislus, rūbus, žaidimus. Penktokės su Rūdiškių seniūnijos socialine darbuotoja Rasa Banišauskiene bei gimnazijos dorinio ugdymo mokytojomis Rasuole Vaškevičiene ir Brone Aliukoniene, palaimintos direktorės Jolantos Martyncevienės ir seniūno Tadeušo Pavlovskio, padovanojo bei papuošė kalėdines eglutes Rūdiškių miestelio senoliams, akyse spindėjo džiaugsmo ašaros ir vaikystės prisiminimas, kai laukdavo Kalėdų ir dovanų...

Skaityti daugiau...
 
Kalėdinė popietė Tiltuose Spausdinti
2012-01-10

 

Renginio vedėjai Laima Kamaitienė ir Adomas Neteckis

Ramią gruodžio 26-osios popietę Trakų rajono kultūros rūmų Tiltų filialo darbuotojai subūrė tiltiečius į bendruomenės namus, kur vyko kalėdinė popietė „Štai ir atėjo šventos Kalėdos. Tai Trakų rajono kultūros rūmų Tiltų filialo bei Tiltų kaimo bendruomenės 2011 metų veiklos apibendrinimo renginys.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 12
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

kontaktiniai lęšiai
Singing courses
Studijos Užsienyje
Torrent
Moteriska avalyne
Poilsines keliones
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 31 iš 34 
20:02:28 Jan 29, 2012   
Jan 2011 Jan 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba