Literatūra ir menas

Lietuvos rašytojų sąjungos savaitraštis
Literatūra ir menas

2008-02-01 nr. 3175

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |


PIRMASIS 
• Julius Keleras.
AUŠROS VARTAI
51
• KRONIKA
• KITAME NUMERYJE

KULTŪROS ŽEMĖLAPIS 
• KINO TEATRAI
• TEATRAI
• KONCERTAI
• PARODOS
• VAKARAI
• ĮVAIRŪS

SIC! 
• Albinas Galinis.
APOLODORAS SVEIKINA KLEONIMĄ
3

POKALBIAI 
• PEIZAŽUOSE

KNYGOS 
• „SARASVATI UPĖS SMĖLIS“
• „PAŽADAS“1
• „VOGTI ARKLIUS“1
• „ŽARIJŲ DUOBĖS“
• Stanislovas Abromavičius.
PIRMASIS – ALGIMANTAS BALTAKIS
1
• Benediktas Jauševičius.
SAVO KNYGOS AUTORYSTE „SNIEGAS, BENAMIS, KRENTANTIS“ J. KELERAS DALIJOSI SU DAILININKU A. GELŪNU
15
• Mindaugas Peleckis.
MEDIJŲ ARCHEOLOGIJA IR MAGIJA: BANDYMAS REKONSTRUOTI FRANKENŠTEINĄ
21
• (PA)SKAITINIAI1

TEATRAS 
• GRIBOJEDOVAS PAGAL TUMINĄ

DAILĖ 
• Vidas Poškus.
ČIURLIONIŲ BEIEŠKANT
• Vidas Poškus.
MEŠKINAI IR SUBLIMACIJA
2
• Danutė Skromanienė.
VILNIUJE – LIUCIJOS ŠULGAITĖS JUBILIEJINĖ PARODA „ĮTRŪKUSI BALTUMA“

KULTŪRA 
• Stanislovas Abromavičius.
MALDŲ PARKAS GURONYSE

KINAS 
• Skirmantas Valiulis.
ŽMONĖS KAIP ŽMONĖS
2

POEZIJA 
• VYTAUTAS VILIMAS SKRIPKA18

PROZA 
• Kęstutis Arlauskas.
ILGAI JAUKINTA ŽUVIS
1

VERTIMAI 
• Viačeslav Ar-Sergi.
GYVENIMO TEOREMA

AKTYVIOS JUNGTYS/ ŠIUOLAIKINIS MENAS 
• KŪRYBA SUTEIKIA GALIMYBĘ IŠBANDYTI VISIŠKUS KRAŠTUTINUMUS2

AKTYVIOS JUNGTYS/ JAUNIMO PUSLAPIAI 
 Šiaurys Narbutas.
TŪTUOTI TAUTAI ROKENROLUS!
64

KRONIKA 
• IŠ GYVULĖLIŲ GYVENIMO1
• PARODA „SĄJŪDŽIO IR ATGIMUSIOS LIETUVOS PERIODINĖS SPAUDOS DVIDEŠIMTMEČIUI“
• Stanislovas Abromavičius.
ATRAKCIJA, KURIOS VARDAS GASPARAS ALEKSA
2

DE PROFUNDIS 
• Gertrūda Frisol.
DAR NEBUVO TOKIOS DIENOS
1
• Jonas Žemkalnis.
NAUJOS PASAKĖČIOS
8
• ZOO-LOGIZUOKIME MIESTĄ!2

AKTYVIOS JUNGTYS/ JAUNIMO PUSLAPIAI

TŪTUOTI TAUTAI ROKENROLUS!

Šiaurys Narbutas

[skaityti komentarus]

iliustracija
„Gintarėliai“ – Virgis ir Eimis Švabai 1980 m. Kaune
Nuotraukos iš autoriaus archyvo

/ Kalba netaisyta /

Paskambinau Gražvydui. Zanuda klička.
– Ar tais laikais iš roko muzikantų tyčiodavotės?
– Kodėl?
– Nu, jūs džiazą grojot, neva geresnę muziką.
– Ateik į klubą. Papasakosiu.
Bliamba, buvau visai pamiršęs, juk „Europoje“ šiandien sabantujus. O gal ir nieko.
Nuvariau iš tikro. Barmeno paklausiau ar neturi levo, nepajamuoto Shardone. Nelaiko. Žilvinas išsiugdęs pavydėtinai gerą skonį. Iš savo kolekcijos davė persirašyti Pee Wee Craytoną su gabalu „When I’m Wrong“.
Nu, Zanuda įgavo pasitikėjimo, nors keikia ju es ei. Surenka dabar visada geras chebras. Ir teisingai smagiai pompuoja jazzą. Nufotkinau jį tokį susiraukusį. Ir saksofonistą, prie kurio kojų trejų metų bamblys stovėjo užsikimšęs ausis. Žmona, dėdė ir pusbrolio vaikas atvyko iš Alytaus, Panevėžio ir Babtų pasiklausyti Razmaus rečitalio. Plungės auklėtinis, Vyšnią nori pralenkti. Nu, Grabštas visuomet pasiglemžia gabius į Kauno bigbendą.
Per Dolskio paminko atidarymo balių Metropolyje taip užšutino Romo BB rokenrolus… gaila, Dalka išėjo, nepašokom. Negalima Seimo nariams trepsėt restoranų salėse sinkopuotos muzikos. Ką tauta pasakys! Oi, prisijuokausiu…
Ale grįžkim į klubą. Penkiais litais ima mažiau už įėjimą. Vertina pluksnagraužius. Tai va, Januškievičiaus grupuotė atliko „Take the A Trane“. Per pertraukėlę pasakiau saksistui:
– Tik netūtuokit, čia ne tas traukinys, A linijos metro traukinys, jis netūtuoja, o xrioxia.
Užbėgdamas į priekį: „Tas vaikelis prie tėvo kojų stovėjo ausytes užsidengęs delnukais. Bambliukus geriausiai veikia tyla, pienas, košė ir pušynas. O vienas rokeris netgi neteisingai elgėsi. Kai kūdikis verkė, užleisdavo „Grand Funk“ visu baisumu… išaugo, matyt, Bin Ladenas. Žodžiu, ne visada party.
Klube linksmino su „Some day my prince will come“ – „Vieną dieną ateis mano princas“. Koks bajeristas davė pavadinimą, o komponuotojas gaidikes surašė sąžiningai romantiškai. Joffė pavarė gerą breką, vos nenugriovė bubenų sąstato.
– Kur grot išmokai?
– ?
Mušdamas būgnus dar nebajeruoja. Nu nieko, gyvenimas privers. Atsisėdu visada netoli jazzistų, laidau nepadorius pokštus. Jie man už tai nemoka. Ir aš.
– Arvydai, tu Bostone mokeisi, o Gražvydas tik Čikagoj.

Nu jie grojo tokį laisvamanišką saldų bugiuką, pasistengiau iš visų jėgų susitvardyti. Pradėjau įsivaizduoti, kokį filmą susukčiau apie „Europos“ džiazo klubą, nufilminčiau kaip padavėjas atneša petite grenouille, moteris dėkoja, vyras pakelia akis į lubas. O Zanuda nuo pacharonkės pereina prie tokio kompanjoniško bugiuko. Arba įpliurzina Bethovento dzevintą simponijuškę ir atgal rūpestingai, paklusniai į svingiuką. Jo, jei nenukokošins, tai padarysiu filmą… bet gal paimsiu gralinti Kessą, jis „Tu – 134“ pagrojo, kai prašiau. Tokiam geram bibope pavarė laidotuvių maršą ir vėl perėjo prie koketiško išnaudotojiško išradingo cool jazzo. Nu kaip gyvenime visai įzirzė.
Grįžo parūkiusi Aurina.
– Labai daug praradai, barmenas davė 10 litų, Gražvis pagrojo „Te visad šviečia saulė“.
Ji nežinojo to gabalo. Padainavau:

Te visad šviečia saulė
Ir dangus būna giedras.
Te visad šypsos mamos.
Te visad būnu aš!

Studentė įvertino Lenino anūkų optimistinį šlagerį.
Joffė papasakojo per pertrauką, kad jis išgirdo „The Beatles“ įrašus pas kažkokį storuliuką, kai buvo dar vampyriukas. Susižavėjo Ringo Staru. Ėmė mušti būgnus, pufikus daužė ir fotelius.
– O bosinis būgnas?
– Spardžiau į grindis.

Dazed and confused ir Mu Mu


Kaimynai neinkštė, stalinietiškas namas. Joffės tėvas netrukdė „Ze beatles“ klausytis ir nesakė, kad čia neįtikėtinai bloga, nekultūringa muzika. Jis buvo garsus ir žiauriai griežtas šulytės inspektorius, tad visi mieste sprogo iš juoko, nes rimtu snukiu nesusiprukšdamas turėjo trelinti apie komunizmo pergalę prieš supuvusį kapitalizmą, kai tuo tarpu FBI agentas sūnus Joffė Arvydas, Cukermano griežčiausiai Pabaltyjy Led Zeppelin „Dazed and Confused“ plakė.
Salomeikėje jau buvo „Bildukai“ su Vytautu Petrušoniu, o per pamokas Arvydas girdėjo, kaip broliai Mikšiukai „Saulės vaikai“ salėje repetuoja. Įsivaizduokite, jums kokia seksova lituanistė pudrina smegenis apie „Brisiaus galą“, „Mu mu“, o fone Mikšiukai staugia Lennono/McCartney’aus tercija tautinį „Don’t Let Me Down“ variantą:

Pamilau aš pirmą kartą
Ir, atrodo, amžinai!
Pamilau, nors nereikėjo,
Mano meile netikėjai.
Tavęs prašau –
Būkim kartu!

Panos be kelnaičių


Tas Algis Mikšiukas tai labai kietas, pasirodo, buvo. Arvydas sako, jog jis pirmas Lietuvoje pradėjo taip rokiškai sinkopuoti mušdamas būgnus, iki jo visi daužė nelaužytai. Mikša lyg perėjo prie rizikingesnio užsiėmimo vėliau. Buvo žvaigždė, panos alpdavo per šokius pavilijone, Ąžuolyne. Kai kurios šelmininkės po mini sijonukais kelnyčių nemūvėdavo, nes veidrodinių grindų atspindžiais galėjo kankinti hipius. Tai nereiškė, jog būtiniausiai duos. Nu kitos duodavo. Ai houp.
Tai tie Mikšiukai ir roligstonų šmotus sugebėdavo padoriai driokstelt. Tas Algis bajerį gyvenime taikė talentingai, kai skubėdavo per raudoną šviesoforą, susimesdavo į kuprą, atseit invalidas eina, mentukai, neštrafuokit! Nu Joffė dar su „Nuogais ant Slenksčio“ būgnus mušė, Algis Rimaitis „Raiders on the Storm“ hipnotizuodavo, neblogiau už Kęstučio Antanėlio „Jesus Christ Superstar“ vokalistus iš Inžinierinio instituto pogrindžių. O Vycka Kernagis iš vis monumentalias dainas tautai pranešė. Nei kiek ne blogesni „Gintarėliai“ Kaune figūravo. Visi buvo savo stiliuje viršybiškiausi. Bandžiau ir apie vilniečius sužinoti, bet kai klausinėjau Kernagį ar Kitaicą, itin garsų sostinės gitaristą, tai ne itin jaukiai jaučiausi, bo nežinau gi visų tų Vilniaus šūlyčių ir tancploščiatkių, kur jie panas kirkino ir talentingiausiai pasaulyje joms grojo. Tai todėl ir apie Kauną daugiau rašau. Nors, kai susitinku su vilniečiais, šiauliečiais, klaipėdiečiais, kamantinėju –­ įdomu gi apie visus tuos roko nuotykius ir fantastiškas dainas sužinoti.
– „Gintarėlius“ 1970 metais jaunuomenė dievino. Grojo ne blogiau už tuos anglus. Už kai kuriuos net tobuliau.
Joffė ir Gražvydas teigia, kad „Gintarėliai“ buvo mūsų bitlai, visa galva profesionalesni už visus kitus. Broliai Švabai, Virgis ir Eimis. Dabar gitaristai Čikagoje dirba neįdomų darbą ir per telefoną nemoka paaiškinti, kaip sukūrė tuos savo keturis genialius gabalus.

Tu užmerk akis,
Užsikimšk akis,
Girdisi vis vien
Žemės gaudesys...
Girdisi žmonių
Mylimi balsai...

Kiek pamenu, taip. Iš serijos – užslaptinta protesto daina. Viktoras Rudžianskas priminė šį svarbų momentą iš lietuviško klasikinio roko.
„Gintarėliai“ dainoms pritaikė puikiausių mūsų poetų kūrybą, including Sir Baltakis. Etc.
Septynioliktos muzikorius buvo labai žingeidus. Kai išgirdau Emersono atliekamą Musorgskį, pasakiau kaimynui būgnininkui Mindaugui Markauskui:
– Minda, nunešam „Parodos paveikslėlius“ mokytojui, apsišiks, kai išgirs, kaip griaudėja rokiškai tas simfonijas!
– Mokytojau, čia biškį paklausykit.
– Nu, kas čia, jūsų rokai visokie...
– Ne, ne simfoninė pastoralė!
– A, Modestas...
Kai išgirdo rokišką driokstelėjimą, susiraukė, bet staigiai įsikirto, jog čia visai cool.
Pradėjo mus labai gerbti, nors nemėgo vis vien roko muzikos. Gal tiesiog žmogui jau pasikarti norėjosi, o mes jį atsitiktinai išblaškėme. Vot!
Nu šiek tiek tas popsas dar spardėsi, bet rock muzyk valdė mūsų širdis ir protus tvirtai. Net, pavyzdžiui, panelės, kurios siuvyklose sunkiai dirbo, į indų filmus vaikštinėjo, vis vien paranoidus „Black Sabbath“ aprobuodavo, nuo „Dizzy Miss Lizzy“ siusiodavo. Tuo hipių karta, giriasi, idant kokį dešimtmetį rokas nurungė popsiuką. „The Eagles“ buvo saldžiausia leistina estrada. Kaip sakydavo ramus radijo golosas-voisas-balsas:
A teper grupa umerenovo roka Ygls. / O dabar saikingo roko grupė Ereliai –­ rus./
Dar Gražvydas ginčijo, kad ir jazzmenai gali kaip Led Zeppelin mostelti, bet neįrodė. Tai kodėl nedarė? Kiek pajamų prarado. O mes ir Aidą Zabotkaitę turime ir savo parpalus. Netgi visos šalies Kultūros ministras fortepijonu Ze Beatles „Rock And Roll Music“ persimest nebijotų su Raimundu ir Paulsu, nes Kaune minimais 1970 metais roką su „Dainiais“ ir „Gėlėmis“ švariausiai skaldė. Galėtų Jonas Jučas džemsešeną su Raimundu Paulsu surengti, ot TV šou būtų... Diga Giga Do, pereinantį į „Kalvelį“ paimprovizuotų su visais Lietuvos-Latvijos džiazrokeriais.
– Nu kad čia ne bitliasų gabalas. Tas rokenrolas.
– Jo, apie tai lietuvys Robkė Zemeckys filmą padarė „Atgal į ateitį“, visas pasaulis žino, ir Luana.
Bet ji vertina gausesnę garsų prabangą. Gyvename laisvoje šalyje.
 

Skaitytojų vertinimai


44910. toto2008-02-04 02:29
Seniai reikėjo susiprast - sumest po litą, kad neberašytų.

44912. h2008-02-04 05:11
Naktinis žudikas Toto išlindo iš krūmų:) ir parodė vampyro dantis. Ar girdėjai MP3 kur surinktos visos pirmosios Lietuvos roko/bigbyto dainos? Vadinasi "Lietuvos pionieriai". Ten yra tos "Ginterėlių" dainos beje. Taip pat Kernagio, Antanėlio, Kertukų, Aitvarų...viso gal 400 dainų surinkta. Ir Vytautas Praškevičius neblogą CD išleido 2007 metų pabaigoje su "Gintarėlių" "Gėlių" "Rganių" ir kt. puikiomis septintojo-aštuntojo dešimtmečio dainomis. Švabai vis žada padaryti "Gintarėlių" ir kitų norinčių "prisiminti jaunystę" turą per Lietuvą, bet ko gero neįvykdys. Nors gal

44913. obana2008-02-04 08:54
Pas mane nuvogtam iš interneto CD kažkodėl tik kelias dainas iš "Pionierių" groja, velniava kažkokia. O parašyta - labai gi gerai.

44915. h2008-02-04 09:26
Nežinau, tas diskas, kurį išleido entuziastai yra suspaustas kitu formatu, ne MP3, bet mano kompas groja. O jei internete yra klasikinis Lietuvos rokas, tai vadinasi ne taip jau prastai su mūsų tos kartos kultūra:)

44916. obana2008-02-04 10:25
"Lietuvos roko pionieriai", pirkt niekur nesu matęs, bet internete yra.

44917. h2008-02-04 10:45
ne, jie neišleido prekybai, čia kiek žinau Rokas Radzevičius lyg surinko tą diską:)

44922. irena>toto2008-02-04 11:43
Toto jei jau pats esi toks neturtingas kad siulai narbutui tik lita-pasilik ji sau-pravers pagirioms,nes jis ne del tavo verkslenancio lito raso...

44925. irena :-) 2008-02-04 12:05
Aciu kauno muzikinio gyvenimo metrastininkui Siauriui uz izsamu ir idomu,su savo pastebejimais, verto demesio,gera straipsni.Vienas kas nepatiko,kad kazkas kazkada isejo parukyt ir kad jo drauge zino Zemekio pavarde,nors klausosi popso-cia visai ne prie ko.Tikrai zinau,kad nieks taip neparasytu apie to meto muzikini gyvenima ir dabar kaune pulsuojanti gyvenima.Nes tu ta darei pirmasis ,,Nemune,,kai kiti tik is taves gaudydavo informacija apie tuometine uzsienio muzika.Gaila,kad visi tavo,,prieteliai,, praejus laikui-viska uzmirsta.Jei dabar pop-sistai didziuojasi ,kad kokia,neva N.E.O. ar Mokinukes dainuoja 4balsais per tercijos intervala,kas yra visai nesunku ir ner cia ko didziuotis.Taip ir norisi paklausti,ar girdejote kaip ta atliko ,,Gintareliai,, ir ne per tercijos intervala dainavo.Duodu lazybu-Lietuvoje,siuo metumuzikines grupes dabar taip neatliktu niekada.Vilniuje tokiu profesonaliu grupiu nebuvo kaip kaune ir ner ten ko ieskoti-tik laisvalaikio praleidimo budui-sokiams ikurtos ir greit subyrejusios grupes.Tad turekim vilties,kad broliai Svabai tikrai turetu grizt ir parodyt ,kaip reik dainuot,nes juk jie savo hite taip ir dainavo,,...mes dar sugrisim,juk zvaigzdes mums sako...,,Tikek ir tu,nepaliaujamas hipi Siaury,kad jie dar parodys savo,o ne kokias lietuvos Eurovizijas su savo ,,idealiaisiais,, komisijos nariais ir komentatoriais.Rasyk ir nepasiduok provokacijoms ir pavyduoliams.

44929. h2008-02-04 12:28
ačiū, bet Vilniuje grojo nei kiek neprastesnės grupės ir jų buvo daug. net ir cheslow niemen buvo vilnietis, emigravęs į lenkiją. šiandien perskaičiau apie "dainius" ir "gėles" ir "vaizbūnus", yra nemažai tekstinės medžiagos surinkta:) gaila niekas neatsiliepia internetu komentaruose. galėtų papasakoti, bet matyt žmonės neturi laisvo laiko. o ąsmeniškumų prašome čia nelinksniuoti, ir nepainioti akademinės ir pop muzikos ir aštriojo hip hopo:)

44931. obana2008-02-04 12:38
Tame Radzevičiaus CD daug yra sudėta - keliasdešimt grupių aprašymai, muzika, straipsniai iš visų laikų spaudos.

44933. ragana Kornelija2008-02-04 12:55
nežinau, kam gali patikti šitas paaugliškai bravūrinis stilius... po "užmerk akis" turėtų būti "užsikimšk ausis", Šiaury. ir "girdisi žmonių tolimi balsai", o ne "mylimi". daryti šitokias klaidas... nebent dar būtum muzikantas - tie tai amžinai žodžius painioja, nu bet ką gi, jie tobuli jausdami melodiją. o plunksnagraužiui žodžius painioti... ir dar jaunystės dainų... tiesiog neatleistina.

44939. h :-) 2008-02-04 14:46
Ačiū, neytikėtinai pataisėte nuotaiką, buvau pasiilgęs seksualiosios RRRaganos Xorrrnelyjos. esu tikras - Mūsų gerbiamas ir mylimas Baltakis tikrai nesupyks, tuo labiau, kad citavau iš tų laikų, kai "Gintarėliai" grodami "Trečiuose" varijjavo tekstą, nes žiūrėdami į tokias gražuoles, kaip JŪS /nei kiek neabejoju!!!/ kaip nesupainiosi teksto???, be to Virgis ir Eimis išradingai...chm...improvizavo, net opperos vokalistai tai daro, jau nekalbant apie rocko, jazzo atlikė*juss. Kita vertus, tuo metu klausydavau prie balkono, tad per aistringą miargyynų cypimą tekstą galėjau ir supainioti, o be to mano simpatija Zita tiek glamonėdavo, kad sunkiai magėdavau užsirašyti ant daniško sekso žurnaliuko viršelio tokį nepakeičiamą poetinį kodą. Žinau, kad dabar, kai žodžiai supainioti, jūs nebeprisileisite...Su saulėtu pirmadieniu Juus! Nenusiminkit, vasaris trumpas, o kovas - jau pavasaris. Balandį nutirps sniegas, o gegužę susitiksim ant minkštos žolytės, ai houp:)Jums specialiai siunčiu Žasų hitą: "Kalbos pilnos makulatūros/Old bitches in the house/Shake your legs/And move your ass/Old suckers shout it loud/`Couse we having fucking party tonight... Nemokamas šampanas/ Ir pats nesuprantu/Kornelijos dainų

44941. viola>siauriui :-) 2008-02-04 16:32
Nesupratau jusu pizoniskumo pamininint vilniaus grupes.Gal bijot dzizos ar jo chebros,kad neisizeistu?Tada kaunas ir kalantines buvo lietuvos sirdis.O prie ko cia tie mergaiciu nezinojimai ,kad nezino net dainos TE visad sviecia saule?mano sunus paauglys ja zinojo,nors gime nepriklausomoj lietuvoj.Bet niekis ,reiskia siaurys apsvietete kauno klubo ,,europa,,myletojus.Prie ko cia ta Zemekio pavarde,mylymosios lupose?Atsieit apsiskaiciusi,bet klauso popsa ar radzi.Eagles ir po didziausios pertraukos sudainavo dar geriau akustinem gitarom 1994m, ir man patiko jusu pastebejimai.O surask man dabar nors viena roko grupe lietuvoj,bet pabreziu ne popso,kuri dainuotu trim ar keturiais balsais?Bet roko,kaip ,,Gintareliai,,?Tik solistai-rokistai,kopijuojantys velniai zino ka.kernagis pries a.a.mykolaiti,kuris pats kure muzika ir tekstus rase,ne taip kaip vycka-virsune.O vilnieciai su kernagiu man nei jokie roko ar baladziu klasikai,nors ir negarbinga dabar siuo metu taip apie konferensje rasyti,bet kure muzika sukurtais kitu poetu tekstais.Tai kas tas vilnius tada buvo?...pritariu irenai komentaruose

44942. h2008-02-04 17:15
Nežinau.......................apie Jus girdėjau, kaip apie neeilinę sadistę ir Lietuvos menininkų suvedžiotoją. Tad išlipkite iš seksodromo guolio, ir prasikrapštykite akutes - Studentė iš Talinnno gali nežinoti pionierių himno, Džyza yra buvęs kaunietis, mušęs būgnus "Nuoguose ant slenksčio", Zemeckio filme rodoma, kaip Chuckas Berry`s sukūrė rokenrolą, Kernagis turėjo grupę "Aisčiai" Vilniuje su kuria šutino tuos pačius rolingus ir bitlus, ir be to buvo dar mažiausiai dvidešimt roko ansamblių, kurie linksmino gražiąsias vilnietes ir t.t. ir dar geriau, ko linkiu ir Jums, kad nereikėtų pavydėti lieknoms ir nemažiau seksualiom modelėm. Linkėjimai visiems rokeriams...all bitchess in the house/shake your legs/and move your ass

44952. ragana Kornelija2008-02-04 17:56
Šiauriui šiandien tokia gera nuotaika, kad net už kritiką nepyksta - pavasarį mat nujaučia :)

44979. h2008-02-04 22:54
all witchess in the HaHauss/ movee your aass

45006. nenoriu izeisti2008-02-05 16:58
Kiekviena karta neišvengiamai mitologizuoja ir gerokai pervertina savo muziką. Ypač mėgėjiškos - namudinės pajėgos. Va ir čia sentimentai nustelbia tekstą ir naiviai bei gailiai atrodo autorius, mėgindamas "blatnai" šnekėti, demonstruodamas slengo išteklius. Tiesiog nesolidu, bet neva jaunatviška ir tikrai infantilu.

45011. balionėlis2008-02-05 19:29
Kaunas - popsa, aš žinau

45022. h > 45006 :-) 2008-02-05 23:44
Jūs lengvai demonstruojat šiokį tokį ribotumą, ar neturite laiko, kaip visi ar beveik visi komentatoriai. Tekstas yra tikrai geras, mat jau esu užgrūdintas spjaudymų nuo 2002 metų, ir kai kritika pelnyta, taikiai nutyliu. Kritika gera, kai ji padeda tobulėti. Ar ne? Understude? Aš suprantu, gal jūs esate palūžusi/ęs, arba kokio nors kito plunksnagraužio adeptas, ar neysikertat į generaciją, tai gal jums paaiškinsiu žavesį ir pateiksiu kontekstą su išguldymu, nors turiu kitų darbų. galiu įrodyti kodėl tai neinfantilu. Ašku nerašau taip šmaikščiai ir lengvai kaip Joseph Heller, o ir nepretenduoju į tai. Jūs problemos ieškokite savy, jei nepatinka iš tiesų, vadinasi ysileidote į širdį/protą tamsą, liūdesį, o tai - nieko gero. Linkiu pralinksmėti ir ne kaltinti abstrakčiai, o išguldyti, kurios vietos jums atrodo infantilios ir kodėl. Galite ir su pavyzdžiais kitų tautinių rašeivų, kad įtikintumėte ir mąstančius piliečius, sorry for kick to your dark ass. Iš tikro tik per mažai paminėjau gal kitų grupių, bet ne visos yra fiksuotos. Plius ydomiai fiksuotos. Na, pvz neradau apie "Mes" ir "Ryčius", kurie varydavo atviras antisovietines dainas kartais per šokius Kaune. Arba lyg tai įdomi galėjo būti grupė "Geležinis vilkas" - taip pat patriotinės pakraipos rokas. Vilniuj nemažai užfiksuota 1966- 1980. "Reurgs Ribs" /Dobilas/, "Minds Disorder", "Rupūs miltai", "Mafia", "O. Sartakovo Trio", "Trejybė", "Vienuoliai". Kaune - "Eglutės", "Bočiai", "Defektas", "Piligrimas", "Tigro metai", "Blinking stars" ir t.t. Kituose Lietuvos miestuose užfiksuotos roko grupės "Juodai Balti", "Vaidilos", J. Ulbiko grupė, Helmio grupė. Vadinami popsešenai vyko Tauragės pilyje, kur atvažiuodavo sunkiojo roko kolektyvai iš Talino. Buvo kietų momentų, galite įsivaizduoti ir susižavėjimą, nes kai draudė, tai tokie koncertai buvo itin smagus išsiveržimas iš suknistos rutinos. Kai "Gintarėliai" grįš, tik įsigilinkit į simboliką - į Lietuvą grįš "Gintarėliai" mūsų, tai Golfo srovė iš laimės pasuks Lietuvonspi ir palmės pradės augti Ariogaloj. Na, o savo nepamatuotą skepsį, palikite priešams ir piktavaliams, ar kvailiams. Čia, žaliuosiuose plotuose, renkasi konstruktyviai dėstantys savo mintis. Puiku, kad e-redakcija jau pašalina kvailus įrašus, ką tik tokius mačiau pirmojo puslapio komnetaruose, bet nedelsiant pašalino. Taip, kad nevemkite, o konstruktyviai dėstykit mintį:)))

45024. h2008-02-06 07:52
Dar pažymėtina, jog apie 1973 m. buvo "Bočiai" Kaune, taip pat Vilniuje. Vilniaus "Bočiuose" grojo Balys Žiūraitis ir garsus dabar džiazo pianistas, vėliau persikėlęs į Klaipėdą - Saulius Šiaučiulis.Kaune bigbyto it lietuviško klasikinio roko grupės repetuoja, koncertuojareguliariai. Nežinia ar yra bent kiek atgaivintų to meto grupių Vilniuje? Šiauliečiai, Druskininkiečiai, apsilanko renginiuose Kaune. KOncertuoja ir savo miestuose. Taip, kad ne vien rolingai gali driokstelt. Kauno veteranai, iš serijos Sčesnulevičius, Brazaitis, Prostovas, kiti asai groja kietai ir užvedančiai.

45029. to h2008-02-06 15:39
suprantu Jus, kai matyt visą gyvenimą sėdite ant tos pačios muzikos, sunku tuomet būti tolerantišku. man gi kokie džiazuojantys piemenys čiurlioniukai - čekasiniukai ar chebrytė iš dabartinės konservatorijos (nepainioti su akademija...) atrodo žymiai patraukliau ir profesionaliau už visus tuos anuometinius arogancijos pilnus "defektus", "vaidilas" ir kt. aš irgi anuomet smagiai tryniausi po atitinkamas vietas, pats muzikavau ir klausiau visokių grojikų, įskaitant ir labai abejotinus, nes jie tuomet buvo chaotiškas iššūkis sistemai, maištas, tačiau nelabai daugiau. Terleckas tuo požiūriu su kokiu Petkum ir Sasnausku (Julium, ne Skirmantu...) buvo nuvertę šioje srityje didesnius kalnus... Va dabar, kai esu jau perklauses pakankamai ir genialių dalykų ir visiško mėšlo, į kokius broliukus Aleksas aš žvelgiu kaip į nepalyginamai profesionalesnius už beveik visą aną kartą ir manau, kad jiems neteks plušėti kokiose čikagose... ir ne todėl, kad sistema pasikeitė. būkim sentimentalūs, bet neužsiciklinkim vien ant "anų laikų". Gal aš neteisus, kad į rokerius ir džiazmenus žiūriu vienodai, t.y. man nesvarbu, kaip jie pasirėdę, ką šmaikštaus šneka, bet labai svarbu, KAIP groja. O šiaip tai esu linksmas tipas jau vien dėl to, kad labai mėgstu dabartinį rimtai muzikuojantį jaunimą. O kad kažko nemėgstu, ypač arogancijos ir išskirtinumo demonstravimo, nebūtina mane užmušinėti....

45030. h2008-02-06 18:06
Na jūs neprisitatot, tai ir nežinau kaip kreiptis. Nebūtinai arogancija pasižymėjo rokeriai. gal jūs pats į juos žiūrėjote iš aukšto, jei esate profas akademinės muzikos, tad jie tą jausdami atsilygino skepsiu iš savo pusės. Šiaip gerų dainų iš klasikinio periodo, vertų skambėti atviram kosmose, kaip bitlų, Lietuvoje ne tiek jau daug buvo sukurta. Gerai, o kiek jau tos Lietuviškos akademinės genialios muzikos? Irgi ne kalnai. Na, menininkai dažnai būna pasikėlę ir dėl to nukenčia. Nežinau ką jūs turite galvoje "arogantiškas". Gal Vytautas Kernagis yra išdidus ir jaučia savo vertę. esu bendravęs su juo, man jis labai fainas atrodo žmogus, o ypač tos dainos iš filmo "mažoji išpažintis" buvo mūsų kartos šedevras ir tiesiog Didis kaifas. Ar jus užgavau? rašote "nebūtina užmušinėti"? visai to nenorėjau, jei atšoviau jums su bajeriu apie hipių laikus ir pozityvumą. Žinot, buvau dar beveik vaikais, kai su keliom merginom traukiniu iš Kauno atsibeldėm į Vilnių. VISiukuose pasiklausėm Antanėlio "Jesus". tarp kitko Kaune niekas nesakydavo "Antanėliai", sakydavo "Antanėlis".Tai buvo šokiai ir tik kelis gabalus atliko, ar ne Vidas Petkevičius dainavo Jėzaus arijas...bet negaliu garantuoti, tada man buvo tik kokia 16 metų, nežinojau pavardžių. O įspūdis buvo milžiniškas, lyg pakliuvus į užsienio kokį klubą. Nors tuomet gi klubų nebuvo. Įspūdis buvo kolosalus. Na, kad apie Jėzų dainuoja ir dar roko stiliumi, žinojome tą muziką, bet suprantate, kai per radiją vien simfonijos ir kapelos, o čia susirinkusios žavios vilnietės mini sijonėliais, puikus būgnų sąstatas, jie ko gero vieninteliai tais laikais Lietuvoje turėjo cow bellą, tai net gal ir piktnaudžiavo perkusininkas tuo cow bellu. dabar net jau ir nenaudoja. Žodžiu viskas buvo pripildyta tokios pakilios NUOSTABOS. Dabar net per Ph. Collinso koncertą, su 10 vagonų aparatūros iš Anglijos, JAV ir Prancūzijos nepadarė tokio milžiniško įspūdžio. Na, aišku kartais smagu būtų ir gerą Lietuvišką orkestrą pasiklausyti, po to Klivlendo, Dresdeno, Filadelfijos simfą išgirsti gyvai, bet klasikinio roko karta nori savo dainų. Paprastų ir negudrių, nuoširdžių dainų, kurios taip pat liks kultūros lobyne. Vienos populiaresnės, kitos, gal tik saujelės fanų kolekcijose. Bet per radiją vis daugiau ir Lietuvoje skamba klasikinio roko. Tai rodo, kad normali vertybių skalė užsifiksuoja protuose, širdyse. Vis tik "tauta be rocko muzikos - ne tauta". Prancūzai, ignoruojantys angliškąją kultūrą, ir tai turi savo roko muziką, beje visai neprastą. Tai kodėl lietuviai turi būti kokie nors laukinukai? Linkiu pozityvumo, net jei jūs akademinės muzikos fanas. Pasaulis įvairus, margas. Ką tik klausiausi Verdžio, dabar gal užmesiu kokį Led Zeppelin CD. Ar darbuosiuosi tyloje. Turiu ir lietuviško roko dainų iš straipsnyje minimo laikmečio. Žinot, man labai patiko viena novelė apie klasikinės muzikos kompozitorių, ar kritiką, kuris nuėjo į sūnaus mokyklą, iškėlė skandalą jaunai muzikos mokytojai, kad per pamokas davė klausyti vaikams ne Bethoveno, o kažkokios pop muzikos.Ir po to barnio jis puikios nuotaikos žingsniavo namo, niūniuodamas tą pačią, populiarią pop dainelę:)

45032. Onė2008-02-06 21:19
Kokiais dar "perliukais" pamėtysit?
apie klasikinės muzikos kompozitorių
Tai toks kompozitorius, kuris prieš pradedant rašyti kokį opusą po pavadinimu užrašo "Klasikinis kūrinys"?

45033. h2008-02-06 21:26
One, kur buvai dingusi? Ar dar gyva esi? Iš priekabių galima įtarti, jog gerai nusiteikusi? O koks ten perliukas? Nepamenu tos novelės, bet lyg Hamsuno, ar kokio anglo. Na akademinė muzika. Jis kovojo už akademinę muziką, o švilpiniavo pop melodiją banalią, ir kai pats save pagavo su ta melodija, su šypsena atleido sau. Mes sau daug atleidžiame, ir tai ko gero sveika. O, tu One "Gintarėlius" esi girdėjus? Ir ką iš Vilniaus klasikinio roko, neskaitant "Hiperbolės"? Antanėlio ko gero neteko ragauti?

45034. obana2008-02-06 23:54
Tik vienas pastebėjimas -h-: "Mažoj išpažinty" dainos buvo Zacharenkovo, Kernagis jas tik sudainavo.

45037. Onė>h2008-02-07 01:32
Primo. Vilniaus kultūrą ir subkultūrą ko gero žinojau geriau nei Tamsta. Nesu metraštininkė, tiesiog gyvenau. Underground`iniai koncertai "čeredalis" su filharmonijos GTČ ar operhauzo "Karmen". Spėdavau per dieną visur pabuvot.
Secundo. Negi aiškinsi koks kaifas buvo SBS koncertas okupuotam restauruojamame pastate prie filharmonijos. Dūmų efektai dvigubi -- teškantis tepalas ant šildymo spyralės ir 100-o žmonių, rūkančių žolę. Tertio. Jauna dar esu. Nemačiau Antanėlio to topo. Užteko 79-ais senų draugų pirmos punk-rock operos kultūrkėj. Kū darysi, kad su Povilu Meškėla draugai esmi. Bent žinau, kodėl atgaivino tą seną "Tu graži, tu tyra, tu gražiausia mergina". Tai buvo topinė daina per mokyklinius šokius kai mums buvo 12-a. Teko leist aktų salėje magnitofoną nes mokyklos asambliuką "Debesėliai" direkcija išvaikė.

45038. eidž:)2008-02-07 05:39
One, tai ko gi puikuojatės savo jaunyste? Aš tai gi nežinojau dėl Antanėlio, gal jis jūsų jaunom dienom vėl grodavo? Pamenu tik kad punk rokelio konceretius lietuviškus drioksteldavo lengvosios atletikos manieže. O "obana"ko gero ytarė, jogei nežinau dėl fildo dainų. Na tai kas, kad ne Kernagio buvo dainos, bet Vyckos - katarsis ir jo širdis ir charizma. tep

45040. Onė2008-02-07 12:42
Žuvėde, kai kurios pastabos Tamstai kartų muzikavime teisingos. Aišku, pamalonina širdį kai sūnūs nuo paaugliško maišto (pas tave kambary skamba Thelonous Monk, AC/DC, Bethovenas, tai še tau dozę hip-hop) paskui klauso tavo jaunystės gabalus ir net fanais pasidaro. Na, tiesa, hip-hop`ą jiems lengvai atpurčiau. Pradėjau šnekėt su jais "dainuodama" ir judėdama tuo stilium:
"Ei, vaikinas, bbbbbb
Kodėl šiukšlės neišneštos?BBBB
Tu kietas?BBBB
Judink subinę. BBBB
Indai neplauti. BBBB
Snukin nori?BBBB
Ou, jei, žmogau

45042. h2008-02-07 13:46
Oniuke, nuvesiu tave į exit.lt kluba, maironio gatvikeje. ir pamatysi kokio yra dieviško hiphopo, ir nepranokstamo trance. taip xad nežalok savo vaikiukų, bo...mėgstu tokius to trance dramatiškus momentus kur pranoksta net pink floyd ir efektas šviesomis sustiprinamas, oho. sykį prabuvau septynias valandas klube be absoliučiai jokio dopingo. o jau mergytės kokios, juk nepaslaptis ,esam męs švelniosios lezbiukės, panyčių mylėtojos gerosios

45043. Onė2008-02-07 13:59
Vis klejojat? Kažkada su K.N. nuvarėm į kažką panašaus. Prisigėrėm "juodai", nes visos klyzmos mus seniais įvardijo. Pasižiūrėkit į Kelero nuotrauką...

45044. Onė2008-02-07 14:08
A propos, ar imsi Thelonious Monk - Straight No Chaser, nes jau noriu iš HDD išmest?

45045. h2008-02-07 14:33
butinai. tik esu kol kas liesas. eisim i egzita ir soksim iki ryto su klizmukėm. vot

45046. h2008-02-07 14:33
ai dvd tusciu turiu. ar paduot?

45047. h2008-02-07 14:34
atsikrapastau. ar perduoti?

45050. Onė2008-02-07 14:44
Tas telpa į CD. Turiu.

45051. onei ir h2008-02-07 15:48
Ką šičia jūsų pižoniškas maivymasis turi bendra su muzika?

45052. Onė2008-02-07 15:58
Su muzika? Ogi nieko. Tapornaja galova. Čia mes kodais žinias Rusijos FSB perdavinėjam. Nesikišk. Nes baigsis liūdnai.

45054. h2008-02-07 16:27
Nors mes ir lesbinšmakeriukės, bet labai mylimme muzikiuke ir jazzo yra toks filmas. One, bijau pamiršti, o tu esi klausiusis "Gintarėlių" nors vienos roko dainiukės? Jei norėsi, primink, ba turiu gi. visas keturias. o penktoje pimponina bitliukus. kai būsi mūsų kaime užeik. ar vampyriukė tavo švelnioji neišleidžia?

45060. Onė2008-02-07 17:10
Manęs neleidžia tik Morfėjas. Daug bendro turiu su G.B.
Ja gdieto čital čto liudi spyt po nočiam
Ty možieš nevierit, no eto čital.
Labanakt

45079. h2008-02-08 07:27
spyt spiat sprut

45080. ts2008-02-08 10:39
Įdomu būtų pamatyti video medžiagos seno lietuviško rokenrolo. Įdomu ar dūlėja kur nors kas nors? Kokių nors oficialiosios valdžios labiau mylimų gerųjų berniukų Kertukų ar Aitvarų TV įrašai LRT archyvuose, "blogiukų" KGB slapta nufilmuoti pasirodymai, o gal net kokio laimingojo, turėjusio 8 mm kamerą, užfixuoti kadrai?

45081. Onė2008-02-08 10:59
Kozlovą reiktų surast, tas "kolekcionavo". Buvo lyg viena televizija atkapsčiusi prieš daugiau nei dešimtmetį seną Vilniaus hipį, apie Buroką laidą darė, kuris iš po lovos pustuščiame kambaryje juostas traukė. Bet tai retenybė. Iš to laikotarpio net nuotraukų mažai. Iki šiol dar sudirba instinktas tada išugdytas -- pamatei objektyvą, skelk kumščiu, blogiau nebus

45088. h2008-02-09 09:58
One nenusikalbėk. Pilna yra nuotrauku išlikę. Ir filmuotos medžiagos net su garsu yra, ir ne tik dokumentiniuose filmuose, iš serijos kino žurnalas "Tarybų Lietuva", ar pan. turi ir kino mėgėjai. o fotkes gali pažiūrėti per internetą. sako yra įvesta "Lietuvos pionieriai" ar "Lietuvos bygbyto pionionieriai", aš tai turiu CD tų pionierių, tad į internetą nelendu. tame cd kokia šimtas tų fotkių ir visi to laiko straipsniai apie šį žanrą įvesti. atrodo 400 pozicijų. keista kodėl nepaleido į prekybą?

45100. eidž >Onei2008-02-10 03:11
Va, susitiksiu su truputį vyresniais, pasiteirausiu, bet spekuliuoju, jog tais laikais irgi jausdavo kas filmuoja piktavališkai, o kas myli taip sakant ta muziką. tai ko gero jei koks bilstukas filmindavo, tai pagrodavo jam ką nors iš serijos "saugokit gamtą". aš pats rašydavau telike scenarijų, kad Gintas Abarius gros utiosovo "pionierių maršą"/nors tokio iš tikro nėra/ ir koks tasargus vyr. redaktorius muzikos redakcijos praleisdavo scenarijų, bo buvo parašyta "užsidega raudoni prožektoriai, kai pasigirsta utiosovo maršas", o po to gitas Abarius skeldavo tokį amerikonišką bugivugį, kad po velnių...padai raitėsi...bet jau nebuvo kur dingti, nes pinigai sukišti į televizijos pastatymą to koncerto, tai kada nors paprastą dieną iš ryto parodydavo tautai. o man ir taip būdavo kaifas iš to. va, įkišau vis vien to kapitalistinio smagumo į simfonijomis nukankintą eterį. po to tas redaktorius man sakydavo: "žinai, šiaury, labai geras tas džiazas, bet ne abarius, o koks armstrongas, va geras..." mat jis bijojo ką pasakys partija, o aš jam: "tai, klausykit, padarysiu vyšniasuko koncertą, jis ne tik armstrongą jis ir kolteriną pagros..." ir nesuprasdavau ko taip apsiniaukė vyr. red. veidas. jis buvo muzikos profas ir tikrai suprato kad reikia tokios muzikos, bet negalėjo praleisti. o mane už nuoplatinį džiazo kišimą į eterį po to išgrūdo į kitą redakciją, tai su kvietkausku darydavau "keliai mašinos žmonės" ir per dažnus lenktynių siužetus uždėdavau puikaus džiazo. kartą gavau woody hermano tokį itin draivišką diską iš amerikės, o ten dainavo be žodžių vieną gabalą bigbendo muzikantai "dip-di-ri-dip" ir nuėjau, perrašiau diską į profesionalią juostelę, tai tais laikais kainavo pastangų, ir įdėjau į siužetą. o visų laidų būdavo peržiūros, kad ko neparodytų...tai mano lenktynių siužetas ėjo be muzikos, tyloje, nes valdžiai nepatiko - labai jau amerikoniška muzika, sakė. nors gal suprato ir mane ir neišmetė vėliau, o tik perkėlė į sporto redakciją, kur rodė vien rubgtynes, ir jau buvo neįmano ma jazzo nei roko groti. i tada išėjau į kauną atgal ir ylindęs y kauno menininkų namus toliau pliekiau ta pačia linkme. kasdien po renginį variau, nors kartą į savaitę pas mane grojo Gintas Abarius, Kęstutis Lušas, Vladimiras Tėluchinas, Dimma Bulybenka, Romualdas Grabštas, Vladimiras Čekasinas, Vytas Kernagis, Rolandas Paulauskas, Petras Vyšniauskas, Gražvydas Januškevičius, ir Kitaicas buvo iš Vilniaus! ir Lietuvis Arvydas Joffė iš Kauno, ir kitas nuostabus lietuvis Arkadijus Gottesmannas iš paties Vilniaus centro, Ir Vytas Labutis su Kęstu Ignatavičiumi, visų ir neprisimenu... taip pat Vladimiras Tarasovas ir Arina ir Benas Vainas ir Virgis Stakėnas ir Algirdas Bačiulis "Šešiolika" beigi Aleksandras Jakaitis ir ir ir... Batka grojo legendinis tarčiokas, ir pirmą video peržiūrą atrodo su Kęstu Lušu suorganizavome, net iš Vilniaus į ją atvažiavo didieji kolekcininkai diskų Jonas Žiburkus su savo gražiąja Laima ir Valdas Neniškis su tokia išdidžia faina žmona / atsiprašau pamiršau vardą/, o partinis atsakingas darbuotojas įkišo nosį, bet neišsigando, manau, nes jau buvo Gorbačiaus atšilimas. Nu bet visi tada lyg ir verkt norėjome, bo pirmą kartą pamatėme kaip atrodo Ray Charles ir kiti kumyrai, o mūsų su Petru Savickiu kursiokas Rimas Poškaitis atsiuntė iš Amerikos laišką, ir jį paslapčia davėm visiem skaityti. Tame laiške Rimas rašė: "gerai kad nuėjau į Ray Charles koncertą su tamsiais akiniais, nes taip verkiau, kad negalėjau parvairuoti automobilio namo...taip visą gyvenimą mus kvailino, neleido to roko ir džiazo tikro turėti..." bet taip trūksta tų draugų emigravusių, po velnių. pamenu, kai Rimas emigravo, tai mes su Petru išėjome atsisveikinę, o jis per langą iš ketvirto aukšto išmetė mums plakatus visokius "Chicago" ir Santanos iš savo kolekcijos, verkė gi išvažiuodamas draugų...stovėjome apačioje liūdni, o tie plakatai taip liūdnai sklendė žemyn kaip kokie juodi varnai, matyt kas nors dar labiau už mus liūdėjo...negera tokia nuotaika buvo....o po to mačiau jį irgi nelabai linksmą toje Kalifornijoje,juodais paakiais tokiais, manau ką tai čia svarbiausio paliko... gal iš kokio šimto per visą amerikę tik du-tirs mačiau tikrai laimingus emigrantus...visi liūdi, ko gero savo mylimus/as palikę Kaune, Vilniuje, Šiauliuose, prie Lėvens. Va, vakar Arkaškos Vinokuro buvo vakaras One, tame klube, kur didelis židinys. Grįžo į Lietuvą gyventi Kauno pantomimos asas buvo. Ateidavo į "Pasaką" gerti kavos. Toks rimtas atsisėsdavo, mažiukas toks žydukas su akiniais ir klausdavo pas barmenę: "ponia, kiek kainuoja kava?" ta atsiliepdavo: "Devynios kapeikos" o tada jis: "duokite, dvigubą, kiek bus...aštuoniolika kapeikų?" juk visi žinojo tą kainą, nes gal tik penkios prekės buvo - kava, arbata, bulkutė, pyragas...bet viskas sava ir miela...o Arkaškos mama dar gyva, bet liko Izraelyje. Jurborskis Jaška sakė visi grįš į senatvę ir susitiksim, bus įdomu prisiminti jaunas dienas. Tik ten prie Karo muziejaus turi seną pavadinimą atstatyti "Kava ledai", tai daugiau sutrauks hipiukų reemigrantų...ir tada Jaška eis su Natanu kaip 1975 metais per Laisvė alėją iš švepluos: "...nu buvaaaai jugoslavų kooooncerte...man blogaaaabloga...nesamonė...."

45101. toto2008-02-10 04:10
Puiku!!! Tu gali, pasirodo, ...eidž>Onei. Būk žmogum, kitąsyk taip rašyk tiesiai į L&M, be komentarų, N. Šiauriu, iš karto.

45102. eidž>toto2008-02-10 10:38
Sporadinis reikalas čia buvo. Na toks humoristiškas. O apie Jašką Gitkindą neatsimenu daug, be to kai kurie vaizdai grįžta atmintin tik kai žaliuosiuose plotuose su kuo kalbiesi.

45103. ivs > eidz2008-02-10 10:54
liux parasyta. apie tuos plakatus ir kava. liux. persiunciau nuoroda gintareliui eimuciui.

45107. eidz>ivs2008-02-10 12:11
ačiū. neišeina taip nuoširdžiai visada, bet komentaruose mažiausiai pretenzinga, tai gal ir pavyksta kartais. Iš tikro galėtų Eimis parašyti, kaip ten buvo? "Pionieriuose" rašoma, jog dainas kūrė Eimis Švabas, na ir tekstai beveik visi Baltakio. Nors aišku įdomiau pats procesas, kaip gi tai vykdavo? kaip buvo sukurta ta ar kita daina? Juk yra visokių įdomių atvejų, manau, ir nebūtina išgalvoti istorijas, legendas. gyvenimas yra netikėčiausia ir įdomiausia istorija

45113. Onė>h2008-02-10 18:47
Priminei seną nuotykį su "Chicago" plakatu. Draugės dėdė GB gyveno. Aplankydavo kasmet Lietuvą, na ir tempdavo krūvas diskų. Atvežė "Chicago" koncertinį, ko gero "Chicago at Carnegie Hall" 71-ų, nes dėžė su keturiais diskais buvo. Viduj plakatas kažkur 3x2 metrų. Paprašė pakabint šį firminį plakatą ant sienos. Pakabinom virš lovos. Naktį, jai bemiegant, laikantys pleistrai (buvo tokia technologija, kad plakato gerosios pusės nesugadintum) neišlaikė ir tas plakatas nukritęs uždengė lovą su mergina. Ta pažadinta vos širdies smūgio negavo, blaškosi nesuprasdama kas įvyko, tamsu, erdvės nėra. Po kelių dienų pardavėm, nes ją šaltas prakaitas išmušdavo vien jį pamačius.

45115. ivs2008-02-10 18:52
mergina pardavet?

45116. Onė2008-02-10 19:09
Ne : - ), plakatą. Ta sėkmingai kažkokiame banke dabar viršininkauja.

45123. Onė>h2008-02-10 21:38
Galėčiau ne trumpiau parašyt. O kur Granovskają nukišai? Kad ne lietuvė? BBB, kai išvarė iš Lietuvos, tokia ozono skylė mūsų padangės jazz vokale patapo. Po to 16-inė Arina vos ne gurkšnis deguonies buvo. Net gaila, kad jos neliko.

45124. obana - 45100. eidž2008-02-10 21:49
Šiaury, už šį komentarą siūlyčiau tave kanonizuot, bent jau kokiam Kauno rajonėly, įsijungiau, nieko naujo nesitikėdamas, savaitgalis juk, o čia šia tau... :)

45125. h2008-02-10 23:25
ką nors ydomesnio svajočiau vietoj kanono. O Marina džiazo moteris, bet nepamenu, ar jos koncertus organizavau, gal tik TV siužetą.

45126. Onė2008-02-10 23:36
Taigi su Lušu Marina būdavo, gi jo "protežė". Iki šiol atsimenu koncertą KKI salėje.

45127. obana2008-02-11 00:10
Yra gi ir vinilas Lušo su Granoskaja, tik kokybė labai vidutinė.

45128. Onė2008-02-11 00:24
Yra. Kad poligrafija prasta -- tikrai. Dėl Marinos -- mėgstu. Dėl Kęsto -- nelabai. Ko gero, visada buvo skirtumėlis tarp Kauno ir Vilniaus jazz. Lušo muzikavimo nebuvau didelė gerbėja, na ir asmeniškai nelabai sutardavom. Dabar neturiu kaip paklausyti, nusipirkau adatą Vega-Unitrai už 80 litų, o ta padla pristavkė vis tiek negroja... : - (

45130. obana2008-02-11 00:49
Taigi ne adatas prastas pirk, o kokį parvežtinį švelniai padėvėtą patefoną, keletą litų pridėjęs(-usi).

45159. Onė2008-02-11 18:31
Teisus, Tamsta, bet kur gaut? Gargaro nenoriu, "pristavkės" užtektų. Ir dar problema -- tas agregatas šeimyninė relikvija. Kai sovietai kompensavo po 100 rb. už vestuvinius auksinius žiedus, tie 200 rb. mano pirmųjų vedybų ne auksu patapo, o aparatūra : - ) kuri tiek metų brūžino plokšteles. Senstu, sentimentali pasidariau : - (

45173. va čia:2008-02-12 10:44
http://audiociklas.ten.lt/

45187. h2008-02-12 23:01
kas čia? tai yra ten?:)

46081. robertas :-) 2008-04-06 17:17
gal kas numestumet nuoroda, kur galima rasti "lietuvos (bigbyto) pionierius"?kazkaip inete nepavyko rasti :(

50493. Arvydas :-) 2008-12-26 09:12
Turiu "Lietuvos roko pionierius" ir Antanelio dainu CD, galiu perrasyti. Noreciau gauti Vytauto Praškevičiaus CD (išleido 2007 metų pabaigoje su "Gintarėlių" "Gėlių" "Raganių" dainomis )

50519. Arvydas :-) 2008-12-27 12:32
Mano e-mailas arvydas@tamsta.com Jei kam reikes perrasyti "Lietuvos roko pionierius" ir Antanelio dainu CD

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2012 m. Sausio

PATKPŠS

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29  

 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 11 iš 11 
21:43:36 Jan 22, 2012   
May 2009 Sep 2014
Sąrašas   Archyvas   Pagalba