Organizuojama akcija "Senėjimas kviečia veikti" Spausdinti
2012-01-16

Kartų solidarumo pavyzdys

Europos Parlamentas ir Taryba praeitų metų rugsėjo mėnesį 2012 metus paskelbė vyresniojo amžiaus žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais (toliau – Europos metai). Kartų solidarumas reiškia savitarpio paramą, interesų bendrumą ir bendrą veiklą. Lyg užbėgdama Europos Parlamento nutarimui už akių, Lietuvos Vyriausybė dar 2004 metais priėmė Nacionalinę gyventojų senėjimo pasekmių įveikimo strategiją. Valstybė įsipareigojo imtis konkrečių veiksmų, skatinančių mūsų šalies vyresniojo amžiaus žmones gyventi visavertį asmeninį, visuomeninį, profesinį ir kultūrinį gyvenimą. Ar visi pajutome šios strategijos įgyvendinimo rezultatus? Štai ir pensijos bus atstatytos į ankstesnį lygį, ir „Maxima“ bei visos vaistinės kasdien mums primena, kad jie pagalvojo apie mažesnes kainas. Aišku, palyginti su Vakarų Europos šalimis, mūsų senjorų padėtis ne pati geriausia, bet štai Afrikoje daugiau nei pusė gyventojų gyvena už mažiau nei 1 JAV dolerį per dieną...
Skaityti daugiau...
 
Žemdirbystė padėjo atsiriboti nuo miesto šurmulio Spausdinti
2012-01-16

Vygantas Marcinkevičius su žmona Violeta ir sūnumi Augustinu (3 m.) ir dukra Amelita (1 m). Kol kas vaikai turi galimybę tik stebėti tėčio darbą, o ateityje – gal ir pabandyti

Lietuva – dainų ir artojų šalis. Garsaus savo gamta krašto žemės pritaikytos dirbti, tačiau, važiuojant pro Lietuvos kaimus, galima išvysti daug kur nedirbamus žemės plotus. Peršasi išvada, kad šiame, XXI amžiuje, visi nori būti vadybininkais, inžinieriais, menininkais, tačiau retas kuris nori užsiimti ūkininkavimu. Daugumos nuomone, ūkininko profesija nėra paklausi, tam reikia didelių investicijų, o svarbiausia darbas su žeme reikalauja daug laiko ir triūso, labai sunkus tiek fiziškai, tiek morališkai. Ar jaunas žmogus gali integruotis į žemės ūkio rinką, kalbinu Trakų r. jaunąjį ūkininką Vygantą MARCINKEVIČIŲ.

Skaityti daugiau...
 
Padėkos prisidėjusiems prie Andrė parkų atnaujinimo ir išsaugojimo Spausdinti
2012-01-13

Vilniaus rotušėje sausio 12 d. vyko metų baigiamasis vakaras, skirtas žymaus prancūzų kraštovaizdžio architekto, parkų kūrėjo Edouard’o François André šimtosioms mirimo metinėms. Visus metus  Lietuvoje  ir Vilniuje vyko renginiai, konferencijos, skirtos šiai datai pažymėti.

Įteikiamos padėkos prisidėjusiems prie Andrė parkų atnaujinimo ir išsaugojimo iniciatyvų

Vilniaus ir Trakų rajono savivaldybės gali didžiuotis turinčios Trakų Vokės, Lentvario, Užutrakio parkų vėrinį. Kita vertus, tai ir didelė atsakomybė, stengiantis išsaugoti parkų meninę autentiką ir atgaivinti juos šiuolaikiniam gyvenimui“, – kalbėjo Vilniaus mero pavaduotojas, kuruojantis miesto plėtros klausimus, Jonas Pinskus.
Skaityti daugiau...
 
Atidengta atminimo lenta Hadži Seraja Chan Šapšalui Spausdinti
2012-01-16

Atminimo lenta karaimų muziejaus Trakuose įkūrėjui ir puoselėtojui – Hadži Seraja Chan Šapšalui

Karaimų muziejus Trakuose turistų gausiai lankomas. Jo įkūrėjas ir puoselėtojas – Hadži Seraja Chan Šapšalas – garsus pasaulinio masto mokslininkas tiurkologas, išleidęs daug mokslinių veikalų, taip pat žymus karaimų kultūros veikėjas, aukščiausias dvasinis vadovas – hachanas. Pažvelkime, koks buvo jo gyvenimo kelias ir kokie šio muziejaus įkūrimo rūpesčiai.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 48
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

kontaktiniai lęšiai
Singing courses
Studijos Užsienyje
Torrent
Moteriska avalyne
Poilsines keliones
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 48 iš 52 
20:02:46 Jan 22, 2012   
Jan 2011 Jan 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba