Atnaujinta: 2012-01-13

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Naujienos

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas dalyvavo minėjime „Atmintis gyva“
 

   Minint 1991 m. sausio įvykius ketvirtadienį, 2012 m. sausio 12 d., Seime vyko Lietuvos valstybės gynėjų minėjimas „Atmintis gyva“.

   Joje dalyvavo ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas pulkininkas Gintautas Šarauskas. Jis, būdamas Lietuvos karo policijos akademijos kursantu, prieš 21 metus aktyviai prisidėjo ginant Aukščiausiąją Tarybą.

   Sugiedojus Lietuvos Respublikos himną bei laisvės gynėjų atminimą pagerbus tylos minute, kunigas Robertas Grigas tarė maldos žodį ... toliau

   

 
Nepamiršta Sausio 13-oji
 

   Šilutės pradinės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Loretos Čiutienės, 2012 m. sausio 13-ąją, Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatė edukacinę pamoką „Lietuva 1991.01.13. Atgarsiai“.

   Jos metu bibliotekininkė Liuda Nausėdienė vaikams pristatė dokumentų parodą „Mus suvienijo Lietuva“ bei pasekė šių įvykių paminėjimo datos išvakarėse sukurtą Miglės Nargėlaitės pasaką „Vaikams apie Sausio 13 dienos įvykius“.

   Pradinukai susirinkusiesiems pristatė projekciją apie 1991 m ... toliau

   

 
Laisvės gynėjų dieną languose sušvito atminimo žvakutės
 

   Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, įsijungė į visuotinę pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“.

   Šios akcijos metu − 8.00 valandą − buvo užgesinta šviesa ir languose dešimčiai minučių − uždegtos atminties žvakutės.

   Vaido Muliarčiko nuotr. ... toliau

   

 
Graži tradicija tęsiasi...
 

   Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus darbuotojos dėkoja klubo „Moterų seklyčia“ vadovei Vaclovai Šarliokienei ir jo narei Venai Juščiuvienei už parodytą iniciatyvą buriant jaunuosius bibliotekos paslaugų vartotojus.

   Jau tapo tradicija kasmet paremti sunkiau besiverčiančių šeimų vaikus, norinčius įsigyti viešosios bibliotekos elektroninius skaitytojo pažymėjimus. Šiais metais moterys pradžiugino 10 vaikučių.

   Autorės nuotr. ... toliau

   

 
Bibliotekos ir savanorių bendrystei – TAIP!
 

   2012 m. sausio 11 d., trečiadienį, Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko bibliotekos bendruomenės ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos aštuntos klasės mokinių, kurie įgyvendina Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamo projekto TAPK programą „Tu ir aš – kartu mes galia“, susitikimas.

   Mokytoja Tatjana Laukžemienė trumpai pristatė projektą, šios programos tikslus, kurių pagrindiniai: motyvuoti programoje dalyvaujančių mokinius ir pedagogus savanoriškai veiklai, padėti moksleiviams išmokti suderinti savo tikslus su aplinkinių, bendruomenės ir visuomenės tikslais ir poreikiais, suvokti nesavanaudiškumo, kai duodamas ir padėdamas nesitiki už tai nieko gauti, reikšmę ... toliau

   

 
Nenorime atsisveikinti su gerais draugais
 

   Atrodo, taip neseniai visi dar gyvenome didžiausių švenčių – Kalėdų – nuotaikomis. Paskutinės rudeniškai šilto gruodžio dienos įsiminė ne tik Kalėdų Stebuklo ir Naujųjų metų laukimu, klasių ir namų puošyba, pasiruošimu naujametiniams karnavalams.

   Tai metas, kai mes buvome geresni ir atidesni vieni kitiems, sveikinome vieni kitus, rašėme gražiausius linkėjimus ne tik savo draugams Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, patys nekantriai laukėme sveikinimų.

   – suprantame, kad švenčių dienomis kalėdinis paštas turi daug darbo ir laiškai vėluoja, nors ir labai jų lauktumei ... toliau

   

 
Gyvenk sveikai – jauskis gerai
 

   Pagėgių savivaldybės Pagėgių pradinė mokykla vykdė projektą „Gyvenk sveikai – jauskis gerai!“, kurio tikslas – mokyti ir propaguoti sveiką gyvenseną, ugdyti teigiamą požiūrį į sveikatą kaip į vertybę.

   Kiekvieną dieną prieš pirmąją pamoką klasėse vyko mankšta, vieną kartą buvo suorganizuota kolektyvinė mankšta sporto salėje. Pertraukų metu mokykloje skambėjo muzika, kurios metu mokiniai judėjo šokio ritmu. Buvo suorganizuoti piešinių „Mokausi gyventi sveikai“ ir rašinėlių „Sveika gyvensena – būtinybė“ konkursai – parodos ... toliau

   

 
Laisvės gynėjų dienos minėjimo lietus nesustabdė
 

   Sausio 13-osios išvakarėse nedidelė minia klaipėdiečių susirinko prie savivaldybės pašonėje degusio laužo žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui.

   Iškilmingo renginio pradžią skelbė kariljono garsai. Klaipėdos jaunimo centro dainos studija „Keberiokšt“, mišrus choras „Alna“, pensininkų bendrijos „Sidabro gija“ mišrus choras ir folkloro klubas „Šeimyna“ atliko jaudinamas dainas apie laisvę, pasiaukojimą, viltį ir Lietuvos kareivėlius.

   „Turėti viltį - reiškia būti įsitikinusiam, kad tai, ką tu darai, už ką kovoji, turi prasmę ... toliau

   

 
Pagėgių sav. viešošios bibliotekos padėka
 

   Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka dėkoja Pagėgių savivaldybės gyventojams, bibliotekos bičiuliams, knygos mylėtojams, dalyvavusiems LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje socialinėje akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir dovanojusiems naujas knygas krašto bibliotekoms.

   Nuoširdžius padėkos žodžius tariame:

   Dianai MILAŠAUSKIENEI, Veronikai MOCKIENEI, Janinai NAIKUVIENEI, Onutei NAUSĖDIENEI (Mažaičiai), Evelinai NORKIENEI, Neriai PETRYLAITEI (Klaipėda), Jadvygai ... toliau

   

 
Atradusi vieną iš tūkstančio galimybių
 

   2012 m. sausio 10 d., antradienį, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio-vaidybinio filmo „1000 galimybių“ premjera, kurią pristatė projektas „Bibliotekos pažangai“.

   Šis filmas prasidėtas kurti dar 2010-aisiais, kai gyventojai iš visos Lietuvos konkursui atsiuntė apie 200 savo istorijų. Scenarijaus autoriai atrinko tris istorijas, kurių pagrindu ir buvo sukurtas 30 minučių trukmės filmo „1000 galimybių“ scenarijus (režisierius Jonas Grižas).

   Transliacijos metu bibliotekos lankytojai galėjo pirmieji Lietuvoje išvysti dokumentinį-vaidybinį filmą apie žmones, kurių gyvenimus pakeitė bibliotekos ... toliau

   

 
Mums rašo: žmogus gyvena ir mokosi visą gyvenimą
 

   Neseniai Šilutės pirmojoje gimnazijoje lankėsi buvusi mokinė, KU dėstytoja, socialinių mokslų daktarė Indrė Dobranskytė–Dirgėlienė.

   Pirmiausia ji pasidžiaugė išgražėjusia mokykla, o vėliau, padedant projekto „Drąsinkime ateitį“ komandai, susitiko su gimnazistais ir prisiminė mokyklines dienas buvusioje Šilutės pirmojoje vidurinėje.

   Dėstytoja, pasakodama apie mokyklos gyvenimą, prisiminė buvusius mokytojus. Turbūt svarbiausias iš jų buvo auklėtojas Jonas Vilkys, kuris mokė pramoginių ir tautinių šokių, be to, rengdavo ypatingas klasės valandėles ir įdomias išvykas ... toliau

   

 
Klaipėdos krašto diena – Klaipėdoje, Šilutėje, Pagėgiuose
 

    ... toliau

   

 
Fotografijų parodoje įamžinti Kintai ir kintiškiai
 

   Kintų bendruomenę suvienijo paroda, kurią sukūrė uostamiesčio fotografai. Kasmet aplankydami po vieną seniūniją, jie užsimojo įamžinti visų pajūrio miestelių ir kaimų šviesuolius.

   Kintai fotoklubo „Fotokalvė“ nariams - jau penktoji stotelė. Anksčiau buvo fotografuojami Rusnės, Endriejavo, Jokūbavo, Veiviržėnų šviesuoliai.

   „Šis projektas žmonėms reikalingas, tad bus tęsiamas dar ne vienerius metus. Dabar pasirinkome tris rajonus - Klaipėdą, Šilutę ir Kretingą. Kiekvienais metais rudenį vis sukam ratu po vieną seniūniją ir fotografuojam“, - pasakojo Klaipėdos fotoklubo pirmininkas Steponas Kalcas ... toliau

   

 
Pasakojimai apie Razmų giminę
 

   Pastaruoju metu vis daugiau pasirodo prisiminimų, šeimos ar giminės istorijų aprašymo knygų. Tai labai vertingas Lietuvos valstybės ir tautos istorijos šaltinis, kuriame lyg lietaus lašelyje atsispindi krašto likimas.

   Jos beveik pakeičia istorijos vadovėlius ar monografijas, nes per atskiros šeimos (giminės) likimą sužinome tikrąją savo šalies XX a. istoriją. Tokia yra ir šilutiškio Anatolijaus Žibaičio pačioje 2011 m. pabaigoje išleista gausiai iliustruota nuotraukomis knyga * „Po istorijos ratais : pasakojimai apie Razmų giminę“ ... toliau

   

 
Pagėgių kraštas tarsi muzika
 

   Pagėgių savivaldybės gyventojai bei miesto svečiai 2011 m. gruodžio 12 d. pavakarę Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje džiaugėsi vartydami pirmąją Pagėgių kraštą reprezentuojančią knygą „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika...“. Leidinys išleistas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai skirtomis lėšomis ir Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai sėkmingai įgyvendinus projektą „Pagėgių krašto reprezentacinės knygos leidyba“.

   Pristatydama leidinį literatūrinio vakaro dalyviams, Viešosios bibliotekos direktorė, minėto projekto vadovė, reprezentacinės Pagėgių krašto knygos „Pagėgiai ... toliau

   

 
Šilutė metus pradeda su ištiesta ranka
 

   Pamario sostine tituluojamai Šilutei metų pradžia nežada nieko gero – rajono savivaldybės tarybos pirmojo šiais metais posėdžio darbotvarkėje pirmuoju įrašytas sprendimo projektas dėl ilgalaikės beveik 1,8 mln. litų paskolos investicijų projektams iš dalies finansuoti.

   Apie tai, kad šiais metais savivaldybei teks dar labiau „veržtis diržą“, buvo kalbama ir ketvirtadienio (2012 01 05) pavakarę Šilutės seniūnijos salėje įvykusiame rajono mero Virgilijaus Pozingio susitikime su vietos gyventojais ... toliau

   

 
Atnaujintame Kintų Vydūno kultūros centre – naujų idėjų gimimas
 

   Kintų Vydūno kultūros centro direktorės Ritos Tarvydienės galvoje jau sukasi naujos idėjos, sumanymai ir projektai, mat rekonstravus kultūros centro pastatų kompleksą atsivėrė geresnės sąlygos kultūrinio turizmo plėtrai.

   Šilutės rajone sėkmingai įgyvendintas projektas „Kintų Vydūno kultūros centro rekonstrukcija“. Bendra projekto vertė - 3,852 mln. Lt. Iš jų - 2,5 mln. finansuota Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis, o apie 1,35 mln. litų skirta iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto ... toliau

   

 
Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (226)
 

   „Vakarų ekspresas“ tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien keliausime į Puodžių gatvę ir bandysime pasidairyti po šiandien gražiai tvarkomą 11-ąjį namą.

   Istorikas Jonas Tatoris, tyrinėdamas Puodžių gatvės statinių kilmę, yra priėjęs prie išvados, kad ši miesto arterija XVIII a. pab. - XIX a. pr. virsdavo ilguoju turgumi, kokių Klaipėdoje būdavo ne vienas. Šiame gatviniame turguje vietiniai puodžiai ir atvykėliai iš svetur pardavinėdavo savo gaminius: molinius puodus, koklius, žaislus, švilpynes ir kt ... toliau

   

 
„Sidabrinė nendrė“ laukia pasiūlymų
 

   Šilutės r. savivaldybė kviečia rajono gyventojus, įstaigas ir organizacijas teikti kandidatūras „Sidabrinės nendrės“ premijai gauti.

   „Sidabrinės nendrės“ premija įsteigta Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu. Ji teikiama už ypatingus darbus garsinant Šilutės rajoną.

   Premiją sudaro: vardinis diplomas, premijos dovana, laureato ženklas ir 5 MMA (MMA – minimalus mėnesio atlyginimas) dydžio piniginė premija.

   Premija gali būti įteikta kiekvienam jos vertam asmeniui, kolektyvui, kurių veikla platesnė nei tiesioginis darbas, nepriklausomai nuo veiklos vietos, pilietybės, kitų gautų premijų ... toliau

   

 
Per lenkystę į Dangaus karalystę (Lenkinimas Vilnijoje)
 

   XX amžiuje tarp dviejų kaimyninių tautų – lietuvių ir lenkų – buvo dažnai kontrfrontuota beveik visose gyvenimo srityse, pradedant kultūra, religija ir baigiant švietimu, ekonomika. O kiek dar būta karinių susidūrimų!

   Susikūrus tautinėms lietuvių ir lenkų valstybėms, Lenkijos vadovai siekė ginklu sunaikinti Lietuvos valstybę. 1919 m. balandžio 19 d. Lenkijos kariuomenė pirmą kartą užėmė Vilnių ir prasidėjo karinis konfliktas. 1920 m. spalio 9 d. sulaužyta prieš dvi dienas pasirašyta Suvalkų sutartis ir Lenkija okupavo Vilnių 19 metų ... toliau

   

 
Lietuvininkų tarmės grožis – saugiškių lūpomis
 

   Lituanistės, buvusios Lietuvių kalbos instituto darbuotojos Adelės Judeikienės padėka saugiškių bendruomenei gimė labai neįprasta forma.

   Prieš šešerius metus išleidusi knygą apie švėkšniškių tarmę, 27 metus Saugose mokytojavusi ir čia tebegyvenanti žemaitė nutarė įamžinti ir lietuvininkų tarme šnekančių saugiškių kalbos grožį. Visai prieš 2011 metų Kalėdas pasirodė A. Judeikienės sudaryta knyga „Taip šneka lietuvininkai Saugose“.

   Kalbėjosi su gyventojais

   Medžiagą knygai, kurią pelnytai galima vadinti pažintiniu kalbotyriniu kūriniu, A ... toliau

   

 
Maistas iš intervencinių atsargų labiausiai nepasiturintiems asmenims bus dalinamas sausio antroje pusėje
 

   Šilutės savivaldybės Socialinės paramos skyrius informuoja dėl maisto iš intervencinių atsargų labiausiai nepasiturintiems asmenims dalinimo 2012 metų sausio mėnesį.

   Šilutės miesto gyventojams maistas bus dalinamas Žuvų g. 1, Šilutėje, Šilutės seniūnijos kaimiškosios dalies gyventojams – Šilutės seniūnijoje, 2012 m. sausio 16, 17, 18, 19 d. nuo 9 iki 15 val. bei sausio 20 d. nuo 9 iki 12 valandos. Kitų seniūnijų gyventojams maisto produktai bus dalinami seniūnijose nuo 2012 m ... toliau

   

 
2012 m. tarptautinė knygotyros konferencija
 

   Vilniaus universitetas, Komunikacijos fakultetas, Knygotyros ir dokumentotyros institutas

   Tarptautinė knygotyros konferencija MOKSLO KŪRĖJAI

   (knygotyra, kodikologija, dokumentotyra, mediotyra)

   Vilnius, 2012 m. rugsėjo 27–28 d.

   KVIETIMAS DALYVAUTI

   Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros institutas maloniai kviečia Jus dalyvauti 2012 m. rugsėjo 27–28 d. organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Mokslo kūrėjai“ ... toliau

   

 
Mažosios ir Didžiosios Lietuvos evangelikų liuteronų lietuvių raštijos veikėjų ir kiti jubiliejai 2012 metais
 

   Po 1577 m. mirė Bernardas Holtorpijus, poetas. Studijavo Karaliaučiaus universitete, vėliau Frankfurto prie Maino universiteteo profesorius. „Elegijos mirus Šviesiausiam vyrui daktarui Stanislovui Rapolioniui...“ („Elegia de obitu Clarissimi viri Stanislai Rapagelani...“, 1545) autorius.

   Gimė XVI a. pr.

   Apie 1582 m. Enciūnuose (Stalupėnų aps.) gimė Kristupas Šteinas, padėjęs J. Rėzai parengti „Psalterą Dovydo“. Ši knyga davė pradžią bendrinei rašomajai kalbai Prūsijoje, kuri parengė dabartinės lietuvių bendrinės kalbos ištakas ... toliau


 
kontaktiniai lęšiai

Lietuva
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditas
Poilsines keliones
dantu implantai kaune
Loginiai zaidimai Paskolos bedarbiams
Paskolos be užstatoRodoma versija 236 iš 244 
0:12:58 Jan 16, 2012   
2002 2022
Sąrašas   Archyvas   Pagalba