Literatūra ir menas

Lietuvos rašytojų sąjungos savaitraštis
Literatūra ir menas

2011-12-23 nr. 3359

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |


PIRMASIS 
• ČESLOVAS MILOŠAS.
Apie angelus
24
• TRUMPA KRONIKA
• KITAME NUMERYJE
• Mielieji literatūros bičiuliai, skaitytojai ir rašytojai,6
• Kitas numeris išeis
sausio 6 d.

KULTŪROS ŽEMĖLAPIS 
• PARODOS
• VAKARAI
• ĮVAIRŪS

POLEMIKA 
• AURIMAS ŠVEDAS.
Laikraštinės dabarties virsmų istorija
9
• DARIUS KUOLYS.
Lietuviai ir lenkai: tradicija ir stereotipai
84

LITERATŪRA 
• NERINGA MIKALAUSKIENĖ.
Pro apsakymų konkurso langą
3

KNYGOS 
• ANA AUDICKA.
Tikrojo gyvenimo ilgesys
1
• NAUJOS KNYGOS
• Bibliografijos ir knygotyros centras

TEATRAS 
• RIMA POCIŪTĖ.
Nuogu kūnu prieš sustingusią istoriją
1
• JŪRATĖ VISOCKAITĖ.
Vaikams ir suaugusiems
1

MUZIKA 
• ANDRIUS MASLEKOVAS.
Jaunųjų atlikėjų vakaras Kompozitorių namuose
3

CHRONO 
• DONALDAS STRIKULIS.
Kipras...
1
• KIPRAS PETRAUSKAS.
Iš mano atsiminimų
4

DAILĖ 
• LIJANA ŠATAVIČIŪTĖ.
Jurio Bergino paroda „Porcelianas“
3
• LIJANA ŠATAVIČIŪTĖ.
Japonijos kultūros daigai lietuviškoje dirvoje

PAVELDAS 
• JONAS TITAS.
Sakralinio meno pasijos Anykščiuose

POEZIJA 
• ANDRIUS PATIOMKINAS.
Iš „Kasdienybės kronikų“
17
• DEIMANTĖ BANDZEVIČIŪTĖ10

PROZA 
• GEDIMINAS KUKTA.
Miša
7

VERTIMAI 
• GIUSEPPE PONTIGGIA.
Leidyklos skaitytojas
6

25 PUSLAPIS 
 GEDIMINAS KUKTA.
Traukinys švyturio link
111

SKELBIMAI 
• Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas

DE PROFUNDIS
„Renkuosi moralistus, / kurie man
nežada nieko.“ Wisława Szymborska
 
• ERNESTAS PARULSKIS.
Trečias geriausias daiktas
19

kultūra.pl 
• Gerbiamieji bičiuliai,
• Įteikta Česlovo Milošo metų premija
• VYTAUTAS TOLEIKIS.
Milošas – rimtas iššūkis Lenkijos ir Lietuvos mokykloms
7
• Menininkai Europai3

Skaitytojų pasikalbėjimai 
• Aštuoniasdešimt aštuntoji savaitė872

25 PUSLAPIS

Traukinys švyturio link

GEDIMINAS KUKTA

[skaityti komentarus]


Taip jau nutiko, jog į vieną vietą supuolė trys knygos, jungiamos kelionės motyvo. Ir ne tik vienoje knygoje išsakyta abstrakčia ir trivialia prasme, jog „mūsų gyvenimas – tai nenutrūkstama kelionė, besitęsianti nuo pat gimimo iki mirties“. Motyvas skleidžiasi gana konkrečiai: kūrinių personažai iš tiesų keliauja ar bent jau ruošiasi išvykti, tolumoje be perstojo blyksint orientyrui. Dar daugiau, visas šias knygas išleido teisingos krypties pavadinimą turinti leidykla – „Vaga“. Taigi, kas, kaip ir kur (nu)keliauja?

Amerikietės Elizabeth Gilbert apsakymų rinkinio „Piligrimai“ viršelyje puikuojasi prierašas, jog ši autorė skaitytojams dovanojo bestselerį „Valgyk, melskis, mylėk“. Žodis „bestseleris“ man vis rečiau tampa geros knygos kriterijumi. Atvirkščiai, panašias knygas, jei tik nesu priverstas skaityti, stengiuosi aplenkti. Juolab kad prisimeni naiviai optimistinę, suskliaustą į keletą abstrakčių tiesų, minėto bestselerio holivudinę ekranizaciją, kurioje Julios Roberts herojė turėjo kirsti pusė pasaulio, hedonistiškai mėgautis gyvenimo džiaugsmais, patirti keletą skaudžių nusivylimų, išbandyti begalę meditacijos būdų, kad pagaliau susitaikytų su savimi ir surastų kelią pas vienintelę meilę. Gerai, prisipažinsiu – to romano neskaičiau, tad daryti išvadas, vadovaujantis ekranizacija, būtų daugiau nei šventvagiška. Tik kirba mintis, jog tokių kaip aš, mačiusių filmą, bet neskaičiusių knygos, kur kas daugiau. Paradoksalu, grynai reklaminis jaukas tokius skeptikus kaip aš gali išties atbaidyti nuo dėmesio verto rašytojos apsakymų rinkinio.

Gilbert istorijų herojai – Amerikos provincijos, priemiesčių, paribio žmonės: fermeriai, padavėjos, barmenai, turgaus prekeiviai, medžiotojai, paaugliai. Neretai visiški autsaideriai, klajojantys be aiškaus tikslo arba leidžiantys nuobodžias dienas vienoje vietoje. Jie pilni lūkesčių, kurie nuolat atsimuša į sieną, arba pavargę, nusivylę ir liūdni. Nors vis dar tikintys, kad ateityje laukia šviesesnės dienos, galimybė ištrūkti iš rutinos. Rašytoja jų portretus kuria itin tiksliai. Ji atidi detalėms: užtenka vos kelių štrichų, ir personažas turi veidą. Tačiau Gilbert nekuria užbaigtų charakterių: į tekstą jie įsiveržia netikėtai, taip pat netikėtai dingsta. Autorei svarbiausia tampa „čia ir dabar“ akimirka, kurioje susiduria svetimi žmonės, todėl personažų praeities istorijos su jaučiamomis nuoskaudomis nužymimos tik meistrišku punktyru. Visa kita – skaitytojų fantazijos valdos.

Herojai dažniausiai susitinka simboliškoje erdvėje, kelyje arba su juo susijusiose vietose – pakelės užeigose, baruose, automobilių stovėjimo aikštelėse, degalinėse. Čia įvyksta svarbiausi apsakymų siužetiniai posūkiai. Rinkinio pavadinimas, po kuriuo atgula dvylika tekstų, kuria įtampą: tikraisiais piligrimais personažus vargu ar pavadintum: kasdienybės chaoso čia daugiau nei dvasinių nušvitimų. Nors jų veiksmus visuomet lydi pasikeitimo, naujos pradžios viltis. Vis dėlto Gilbert atsisako aiškiau fiksuoti kertinius lūžius, ko iš esmės reikalautų pats apsakymo žanras. Ji daug ką palieka potekstei, kuria nutylėjimų arba kalbėjimo ne apie tai, kas iš tiesų personažams svarbu, atmosferą. Bene geriausias intensyvios potekstės pavyzdys yra apsakymas „Elnių kalbos“. Lieki it musę kandęs, ir tik vėliau, sugrįžęs į psichologinių niuansų pilną tekstą, sudėlioji vieną kitą tašką ant i.

Subtilumai skleidžiasi dialogų plotmėje. Elizabeth Gilbert neabejotinai yra jų meistrė. Kitą vertus, vienu metu jie yra ir stiprioji, ir silpnoji apsakymų pusė. Gyvi, taiklūs, sąmojingi pokalbiai, konkretesnių aplinkos aprašymų eliminavimas, paliekant tik remarkas primenančias trumpas užuominas, kuria ne apsakymo, bet greičiau kino scenarijaus ištraukos įspūdį. Atrodytų, vienas ar kitas apsakymas be didesnio vargo galėtų greitai virsti nebloga road movie žanro juosta. Kartais rašytoja pasiduoda sausokam plepėjimui, dialogų tiradoms, pameta teksto ritmą, struktūrą ir galutinį tašką deda, rodos, bet kur. Laimė, tokių tekstų rinkinyje vos keli („Daugelis dalykų, apie kuriuos Denis Braunas nežinojo“, „Bronkso terminalo daržovių turguje“).

Įdomu, jog iš konteksto ištrauktas atskiras Elizabeth Gilbert apsakymas kažin, ar patrauktų dėmesį. Tai atvejis, kuomet galima konstatuoti rinkinio kaip vienio stiprybę. Skaitant kūrinius vieną po kito, dėliojasi autentiškas Gilbert mikropasaulis. Šaunu, kai šitaip.

„Kai kurias knygas reikia skaityti. „Alefą“ – išgyventi“, – sakoma anotacijoje. Nežinau, kaip tai turėtų atrodyti, todėl naujausią Paulo Coelho romaną paprasčiausiai skaičiau. Taip, tai būtent ta knyga, kurioje nuskamba žodžiai apie gyvenimą-kelionę. Negana to, anot knygos, gyvenimas dar ir traukinys. Ir jokiu būdu ne geležinkelio stotis.

Nekalbėsiu ir neieškosiu (o)kultinio brazilų rašytojo populiarumo priežasčių, nors viena kita – tiesiog akivaizdi. Nesislėpdamas už kaukės (bent jau taip jam atrodo), Coelho vėl kalba apie save. Šis fiktyvumo krūvio slopinimas skaitytojams leidžia tapatinti rašytoją su jo personažu. Paantraštė „romanas“ tampa ne tokia reikšminga. Coelho kuria subjektyvumo ir intymumo aurą (visa tai iš tikrųjų nutiko man), kuri naivesnius lengvai pasiglemžia. Naujausiame romane brazilų autorius vėl manipuliuoja skaitytoju, kategoriškomis ir neva teisingomis tezėmis kurdamas universalią erdvę, kurioje, anot jo, mes visi ligi vieno tarpstame. Neatsitiktinai pirmasis skyrius pradedamas beveik tiesioginiu apeliavimu į kiekvieną skaitantįjį ir teisuoliška viso pasaulio diagnoze: „Pasaulis niekuomet nebuvo toks išdarkytas kaip dabar (...). Visi trokšta kuo skubiau išspręsti mažų mažiausiai kelias pasaulinio ar asmeninio pobūdžio problemas. Tačiau kuo toliau žengiame į ateitį, tuo viskas tampa daug sudėtingiau“ (p. 11). Vėliau protagonistas prisiima vaidmenį to, kuris visa tai atmeta ir neatsisako užsiimti spiritizmu, t.y. vis toliau ir nuolat dvasiškai tobulėti bei ieškoti gyvenimo prasmės. Jei reiks, kaip šį kartą, už laiko ir erdvės ribų. Tuo pačiu –­ neatsisako terapinių seansų, kuriais jo romanai iš esmės ir yra. Žodžiai „diagnozuok ir gydyk“ kuo puikiausiai galėtų būti rašytojų devizas.

Pagrindinis romano personažas – rašytojas Paulo, paragintas savo mokytojo J. vėl keliauti po pasaulį ir sutvarkyti vieną kitą dvasinį reikaliuką. Ir Paulo pasileidžia. Per Europos miestus, juose rengiamus susitikimus su skaitytojais, per stotis ir viešbučius iki svarbiausio tikslo – pervažiuoti Rusiją Transsibiro geležinkeliu. Šioje kelionėje jį lydi keletas žmonių – leidėjai, vertėjas, netikėtai sutikta turkų kilmės rusė Hilalė. Pastaroji mergina ir rašytojas kelionėje padeda vienas kitam nušvisti ir atleisti praeituose gyvenimuose padarytas skriaudas.

Veikėjai traukiniu kerta Rusiją, išlipa skirtinguose Sibiro platybių miestuose, klaidžioja gatvėmis ir aikštėmis, pietauja restoranuose ir kalbasi kalbasi kalbasi. Pokalbiai apsiriboja klausimo-atsakymo formule. Dažniausiai klausiama rašytojo Paulo, o jis, kaip dvasinis vadovas, pasaulio žinovas, randa atsakymą į kiekvieną mokinio klausimą. Aiškesnių užuominų nereikia. Kalbama, žinoma, ne apie paprastus dalykus ir ne paprastai. Visuomet apie dvasinį pasaulį, kančios, meilės, susitaikymo prasmes, savęs pažinimo tiesas. Visuomet sentencijomis, pakylėtai, egzaltuotai, lyg kiekvieną personažą gaubtų sakrali aura, jis sklandytų pakilęs nuo žemės. Romanas tirštas pseudoreliginių, pseudofilosofinių ir kitokių pseudoteiginių. Sakau pseudo, nes šios sintetinės mišrainės iš krikščionybės, budizmo, senovės šamanų ir net evoliucijos teiginių, niveliuojamų su stebėtinu užsidegimu, kitaip nepavadinsi. Iš esmės „Alefas“ tėra dar vienas praktinių dvasinių patarimų vadovėlis. Taip norėtųsi, jog į pirmą planą dažniau iškiltų Coelho romanistas, o ne Coelho pamokslininkas. Ankstesniuose romanuose to dar sulaukdavai, šičia viršų ima tas antrasis. Na, skaitytojai bent jau ras begalę visiems gyvenimo atvejams tinkančių sentencijų, kurias dailyraščiu galės išsirašyti į užrašų knygelę.

Tiesa, nusibeldęs iki Vladivostoko ir šį tą supratęs apie savo likimą, Paulo gauna kvietimą grįžti į Maskvą. Ne pas bet ką – patį Vladimirą Putiną! Nors šiame taške romanas nutrūksta, tačiau įsivaizduoti dvasinį kelionės vedlį, sėdintį Putino dešinėje, ne taip jau ir sunku.

Tikslą, švyturį, pasiekia ir Virginios Woolf romano (negaliu nepasidžiaugti pagaliau sulaukęs puikaus Laimanto Jonušio vertimo!) „Į švyturį“ herojai. Tik tai įvyksta pačioje knygos pabaigoje, siužetinėje plotmėje praėjus dešimčiai metų, o skaitytojui perskaičius gerus du šimtus puslapių. Nuo pirmojo skyriaus („Langas“), kuriame Ramzių šeima bei jos svečiai vis užsimena apie švyturį ir žada plaukti jo link vos tik pagėrės oras, iki paskutinio trečiojo („Švyturys“) iriamasi per jausmų, potyrių, veiksmų, galiausiai –­ laiko srautą (antrasis skyrius vadinasi „Laikas eina“).

Romano herojai – tai didžiulė susisiekiančių indų sistema. Vieno iš jų voko krustelėjimas kito sąmonėje gali sukelti nevaldomą minčių audrą, iš vieno sąmonės „išsiurbus“ visus įmanomus minčių atspalvius, kitas pasijaučia „kaip kempinė, prisisunkusi žmonių jausmų“. Woolf nuolat keičia žiūros tašką, kalbėjimas trečiuoju asmeniu nejučia virsta pirmojo asmens sąmonės srautu, ir atvirkščiai, todėl romanas reikalauja lėto, atidaus, preciziško skaitymo.

Tai viena tų knygų, kuri nuslopina skaitymo malonumo ilgesį. Ir pirmiausia ne turinio, o formos plotmėje (jei vis dar laikysimės šios skirties). Žaviesi tiek viso romano, tiek atskirų skyrių, sakinių struktūra. Nors forma šiuo atveju tampa ir turiniu. Ilgi, pilni šalutinių, sakiniai perteikia patį minties judėjimą, slinktį, kurioje minčių estafetė, kaip jau minėjau, gali būti nejučia perduodama vis kitam veikėjui, mintys – grįžti į pradžią, būti atkartojamos kituose skyriuose. Tad kartu su cikliškumo, kartojimo principu kuriamas ir nuolatinis perspektyvos į ateitį įspūdis. Jis reikšmingai „sukimba“ su kryptį nurodančiu romano pavadinimu.

„Į švyturį“ – tai „sąmonės srauto“ technikos „vadovėlis“ par excellence. O jeigu kam nors (tokių, tikiu(osi), mažuma) Virginios Woolf vardas asocijuojasi tik su rašytoją suvaidinusios Nicole Kidman prilipdyta nosimi, matyt, pažintį protingiau būtų pradėti nuo seniau tos pačios „Vagos“ išleistu autorės apsakymų rinkiniu „Flašas“.


 

Skaitytojų vertinimai


76597. banaliakui2011-12-25 12:05
Už tokias banalybes geras redaktorius diržo turėtų duoti (o gal banalybės ir kičas vėl madoj?:): "Taip jau nutiko, jog į vieną vietą supuolė trys knygos, jungiamos kelionės motyvo." Taip jau nutiko, kad mergaitė supyko... Sveikinu su Kalėda LM`eną: puiku matyti degraduojant :)

76628. K .Senis2011-12-25 19:54
banaliukui siūlyčiau atsipalaiduoti ir negriežti dantimis, nes nuo griežimo dantenos smunka. eik geriau dar kartą pažiūrėsi po egle, gal jau bus kas padėta ir tau.

76630. agė2011-12-25 20:08
Tikrai nebanalu. Ne tik M.P., bet ir abi dvidešimt penktojo puslapio panelės turėtų pasikavoti...

76635. :)2011-12-25 20:38
K.seniai neegzistuoja, taigi ir jų blevyzgos niekinės. :) Dar vienas "nebanalus" sakinys (visas tekstas banalus, bet čia ypač smagiai): "Romano herojai – tai didžiulė susisiekiančių indų sistema." Siaubas, kaip šauniai pasakyta. Nors knygon dėk. :) Jaunime, mane sujaudinai savo kvailumu.

76655. muse2011-12-25 23:09
dar nebaigiau skaityti, bet skaityti tiesiog traukte traukia. noriu įmest mintį kol nepamiršau. pritariu dėl Roberts. jos tik ką išleistos knygos jau turi antraštę "bestseleris". tai niekinga jos vadybininkų apgaulė. knygos lėkštos ir primityvios. stiliaus jokio, nors tu ką..

76657. muse :-) 2011-12-25 23:21
negirdėtas man Gediminas Kukta, bet rašo recenzijas nuostabiai. o gal ne tik recenzijas?

76663. .2011-12-26 00:27
Muse, esi truputį žiopliavota, nors tu ką - žvilgtelk į viršų...

76679. cc2011-12-26 09:45
Panašu, kad recenzijos yra objektyvios, ne vien pagyros pristatomoms knygoms.:) Seniai įtartinai žiūrėjau į taip vadinamus bestselerius. Su kvygomis panašiai kaip ir su muzika- popsas yra bestseleris, džiazas, bliuzas- ne?

76703. to cc2011-12-26 14:05
Visur yra savas popsas, džiaze ir bliuze taip pat. Bestseleris - pats žodis - nurodo, kad tai gerai (tiksliau, "geriausiai") parduodama knyga. Viena vertus, nieko tame blogo - juk Pelevinas, tarkim, yra bestselerių autorius, bet tikrai ne popsas. Kaip ir Vonnegutas, Dickas, Bukowskis. Jaunuolio Kukčiaus įsivaizdavimas "lievas", nes banalus. Nelabai mėgstu Coelho, bet man Kukčiaus samprotavimai - pirmoko lygio: "Naujausiame romane brazilų autorius vėl manipuliuoja skaitytoju". VISI rašytojai manipuliuoja skaitytoju, tik tokie kaip Eco (beje, irgi bestselerių autorius, ir ką?) tai daro meistriškai, patys netgi to neslėpdami vedžioja skaitytoją už nosies, savais labirintais. Kukčiui reikėtų dar daug literatūros ir jos teorijos perskaityti, idant iš oficiozo tėkštų savo nuomonę. Ko norėti - 1986 m. gimimo. Ši karta - "nagliausia", bet tai ne proto požymis. Amen tokioms apžvalgėlėms, pravalų pravalas ir viskas pravalas.:)

76708. cc2011-12-26 17:04
Bestseleris- tai masių mėgstamiausia, perkamiausia knyga, muzikos, dailės kūrinys. Gal ir Adamkaus knygą reiktų priskirti prie Vonneguto, Bukovskio "bestselerių" nes, berods, jau trečia laida? Ką reiškia gerai parduodama knyga? Pagal egzempliorių skaičių? Tada geriausi bestseleriai yra Mao, Brežnevo knygelės. Daugiausiai parduodamos ir geriausios, tai ne tas pat. Think again.

76728. to cc2011-12-26 19:46
Think yourself. Kalbu apie literatūros bestselerius, o ne politikų ar pan. knygas. V.Adamkaus knyga - ne literatūros kūrinys, bent jau nelygintina su Vonnegutu. Sakai, "masių". O kas pats toks būsi, tipo balta varna, nepriklausanti masei? Atsirado mat. Toks pat plaukuotas iš beždžionės, kaip ir visi kiti. Le Boną, Y Gassetą paskaityk ir nusiraminsi.

76729. vaga2011-12-26 19:47
Susimyžti galima nuo tokio reklamisto Kukčiaus sakinio: "teisingos krypties pavadinimą turinti leidykla – „Vaga“. Čia dabar pagal ką "teisinga kryptis" nustatoma? O jei vagą kreivą kolūkietis daro, tai čia vis tiek teisinga kryptis? Oi, špana, špana...

76730. Kukčiui2011-12-26 19:48
Jei jau bandei samprotauti, asilėli, apie kelionę ir traukinius, tai reikėtų žinoti bent Kazį Jankauską, Bohumilą Hrabalą, ir čia juos paminėti, o ne seiliotis apie "nenutrūkstamą kelionę"... "iki mirties". Tai, joptararaj, nutrūkstama, ar nenutrūkstama? Jaunuoli, apsispręsk :D

76744. muse2011-12-26 21:14
kažkam pavydas bambą graužia nors tu ką... :) nepainiokite Eco su manipuliantais. Jis rašo, nes turi ką pasakyti.

76746. musei2011-12-26 21:32
Prie ko čia pavydas? Negali būti pavydo niekalui. Gėda skaityti prastus tekstus, ir tiek. Eco manipuliuoja gerąja prasme - kaip tai daro visi geri rašytojai.

76747. dar musei2011-12-26 21:33
O tau ką, patinka blogos apžvalgos? Mazochizmas...

76753. asilas2011-12-27 09:29
nesiginčykite su aišvu/Jis visur ir visada teisus.

76761. muse2011-12-27 12:26
nagi, įrodyk kuom bloga. juk greičiausiai nesi skaitęs nei vieno iš šių autorių. o aš skaičiau iš trijų du autorius ir mano nuomonė nuomonė sutampa su pateiktaja. tekstas lengvas ir sklandus. malonu skaityti. taip rašo tik kompetentingas žmogus, kurio mintys yra aiškios ir puikiai išmano šią sritį, vadinamą LITERATŪRA. todėl ir spėju, kad po anonimu greičiausiai slepiasi KONKURENTAS.

76763. musei2011-12-27 12:51
Literatūra ir konkurentas didžiosiomis? Naujoviška rašyba? :) Ne, slepiasi skaitytojas, kuriam juokas ima nuo "kompetetingo žmogaus" rašliavų ir teksto "sklandumo". Muse, ar jums sumokėjo, o gal esate redakcijos darbuotoja, o galgi net pats autorius? :DDD Skaičiau visus šiuos autorius, išskyrus pirmąją knygą. Mano nuomonė nuomonė (aš irgi dukart pakartosiu pakartosiu, kad kiečiau būtų:) nesutampa nesutampa su Kukčiaus. Nemalonu skaityti, nors tu ką. Mėgstu degradaciją, tad su malonumu stebiu, kaip laikraštis degraduoja. Gerų 2012-ųjų LM`iui!

76766. asilas2011-12-27 13:06
Kaip ir 703, 730,763 nieko neskaičiau ir nieko nesupratau , tačiau mėgstu samprotauti, nes jaučiu kaifą visus sudirbinėti. Toks jau esu- fainuolis.

76771. muse2011-12-27 13:33
asilas visiškai tiksliai apibūdino anoniminį komentatorių, nors tu ką...:) sudirbinėjama vardan sudirbinėjimo nepateikiant jokio argumento. esu šios rubrikos sirgalė ir man šis tekstas labiau patiko nei kitas to paties autoriaus tekstas, na ir ką? mėgstantys degradaciją tegul degraduoja, o laikraštis kaip gyvavo, taip ir gyvuos su savo pakilimais ir nusileidimais. kaip ir pats gyvenimas, jei ką:)

76780. asilas- musei2011-12-27 14:32
prašyčiau neprisikabinėti prie mano broliuko- anoniminio komentatoriaus.

76787. taip2011-12-27 15:05
taigi aišku, kas tas anoniminis komentatorius, šias recenzijas vis peikiantis. argi kažkam neaišku? :)

76788. asilas2011-12-27 15:09
Visa bėda, kad jam vieninteliam neaišku. :(

76791. asilams2011-12-27 16:19
Asilams visada viskas aišku, kaip ir musėms. Prieš asilus nieko neturiu, ant jų laikosi valstybė ir valstybiniai laikraštpalaikiai. Musės tai nesakysiu ką labiausiai mėgsta, iš š raidės :) O sudirbinėjimas ne vardan sudirbinėjimo, o argumentais: jei jų nesugebat matyti, prasitrinkit pachmielnas akis ir persiskaitykit iš naujo. Čia ir durniui aišku, kad patys LM`ščikai komentuoja, gina savo citadelę, kad tik neprarastų darbo. Subinlaižių kontora.

76792. asilas- 7912011-12-27 16:25
Broli, nesinervink. Geriau pakrimsk šieno.

76796. asiliukui2011-12-27 18:59
Bratan, čia toks šienas šiame puslapyje, kad jau sotus :D

76797. muse - asilui2011-12-27 19:10
jei tas jūsų, asile, brolis prasikrapštytų akis, tai pamatytų, kad žodis "muse" su "e" be taško, yra angliškas žodis ir todėl muse myli š..š..Š..Šekspyrą, š..Š..Šilierį, ..š..Š.. Šopeną.. jei ką:)

76799. asilas- 7962011-12-27 19:14
Myliu tave, broli. Su artėjančiais.:)

76800. asilas- muse2011-12-27 19:18
Jei nesi musė, tada draugauju su tavimi.:)

76805. asiliukui2011-12-27 19:59
Su!:) Šiaip lietuvių kalbos dar niekas neuždraudė, ir jokių "muse" lietuvių kalboje nėra. Yra "mūza", bet tamsta vadinatės muse. :D

76806. roll2011-12-27 20:16
Kartais paskaitau recenzijas čia, ir bent jau pastaruoju metu tikrai geriau nei tos, kurios buvo rašomos anksčiau, nes tas autorius, atrodo, knygų net neskaitydavo, tik porą atsitiktinių citatų įmesdavo, kažkiek kažkokių faktų surinkdavo, kuriuos šiaip jau internetą turintis žmogus ir taip galėtų surast, ir viskas. Beje, tikiuosi, kad ne jis čia vis rašo tuos besityčiojančius komentarus, nes tai jau būtų visiškai žema.

76818. to roll2011-12-27 21:52
nebūk toks įtarus ir nekurk teorijų, relaksuokis, gal tada suprasi draugų humorą.:) Ar pats rašinėji tuos "besityčiojančius" komentarus? :)

76820. roll2011-12-27 21:57
relaksuojuos. ypac kadangi pagerejo recenziju kokybe. samokslo teorijas sukurti galima. pavyzdziui del to, kad kazkas cia vis pradejo rasyti, kad Literatura ir menas degraduoja, tuo metu, kai vietoje (suprantu taip ar ne?) atleisto buvusio recenzento pradejo rasyti nauji. man nesvarbu, kas raso, svarbu geresne kokybe.

76825. to roll2011-12-27 22:16
neimk į plaučius, žinom kas čia tas didysis kritikas. Linksminasi mano broliukas. :)

76828. to roll2011-12-27 22:33
Tamsta, be abejo, esi pats Kukčius, si? Kas gi pagirs save, jei ne pats? O man pvz., patiko ankstesnės, profesionalaus rašytojo, recenzijos. Kol kas šitas jaunimėlis nė vieno kvadratinio metro neapšiko, o anas žmogus apžvelgė kelis šimtus (per 500, atrodo) knygų. Taip pat nėr net ko lygint. Ir knygas, kiek žinau (yra komentavęs, kaip recenzuoja), jis skaitė, informacija buvo skirta dundukams kaip tu, o citatų buvo daug ir vietoje. Svarbiausia - buvo koncepcija. O čia jos nėra. Yra šūdas ant pagaliuko, o dažnai ir pagaliuko nebėr.

76829. beje2011-12-27 22:34
Beje, "roll", recenzentas nebuvo atleistas, o pats išdidžiai išėjo. Nes nėra ko tupėti stovinčiame smirdančiame vandeny.

76831. to beje2011-12-27 22:45
Pamenu, ieskojau viena karta vienos Vonnegut knygos recenzijos. Ir radau pas Pelecki. Paskui prisminiau, kad maciau kazkur panasius zodzius. Palyginau. Palyginkite ir raskite skirtumu ir jus :) Peleckio recenzija: "Viena žymiausių R. Bradbury’o knygų „Pienių vynas“ pasakoja apie vaikystę ir senatvę, laimingą gyvenimą ir mirtį. Vasariniai dvylikamečio Daglo Spoldingo stebuklai žinomi daugybei skaitytojų, o „Pienių vynas“ laikomas kultine knyga. Tačiau mažai kas žino, kad iš pradžių „Pienių vynas“ buvo storesnis, bet, leidėjų liepiamas, autorius knygą sutrumpino perpus, o likusią dalį saugojo beveik penkiasdešimt metų, tobulindamas ir laukdamas, kol ateis jos valanda. Ji atėjo: „Sudie, vasara“ vėl mus grąžina į Grintauno miestelį, kur tebesitęsia Daglo ir kitų berniūkščių gyvenimas. Tačiau vaikų gyvenimas nuostabus – negalima leisti, kad jis pasibaigtų. Negalima leisti, kad vasarą pakeistų ruduo, o gyvenimą – mirtis. Ir berniūkščių armija, vadovaujama Daglo, ima kovoti su senatve ir laiku. „Yra vasarų, kurios nenori baigtis“, –­ sako autorius. Nejučia įsitveri tos nuostabios vasariškos nuotaikos, gaubiančios Grintauną, ir nei už ką nenori sutikti, kad viskas eina savo keliu, ir kad ją tuoj pakeis ruduo. Kaip vaikai, kurie jaučia, kad jų vaikystė tuoj baigsis, jų laukia suaugusiųjų gyvenimas, o tada – mirtis. R. Bradbury’s padaro tai, kas atrodo neįmanoma: mirties baimę paverčia gyvenimo išmintimi, liūdesį dėl praeinančios vaikystės – skaidria ir paprasta poezija". O dabar leidyklos anotacija: "Viena žymiausių ir geriausių R. Bradbury knygų „Pienių vynas“ pasakoja apie vaikystę ir senatvę, laimingą gyvenimą ir mirtį. Vasariniai dvylikamečio Daglo Spoldingo stebuklai seniai žinomi daugybei viso pasaulio skaitytojų, o „Pienių vynas“ pelnytai laikomas kultine knyga. Tačiau mažai kas žino... kad iš pradžių „Pienių vynas“ buvo gerokai storesnis, bet leidėjų liepiamas autorius knygą sutrumpino perpus, o likusią dalį saugojo beveik penkiasdešimt metų, tobulindamas ir laukdamas, kol ateis jos valanda. Ji atėjo: „Sudie, vasara“ vėl mus grąžina į Grintauno miestelį, kur tebesitęsia Daglo ir kitų berniūkščių gyvenimas. Tačiau vaikų gyvenimas toks tobulas – negalima leisti, kad jis pasibaigtų. Negalima leisti, kad vasarą pakeistų ruduo, o gyvenimą – mirtis. Ir berniūkščių armija, vadovaujama Daglo, ima kovoti su senatve ir laiku. „Yra vasarų, kurios nenori baigtis“, sako autorius. Nejučia įsitveri tos nuostabios vasariškos nuotaikos, gaubiančios Grintauną, ir nei už ką nenori sutikti, kad viskas eina savo keliu, ir kad ją tuoj pakeis ruduo. Kaip vaikai, kurie jaučia, kad jų vaikystė tuoj baigsis, jų laukia suaugusiųjų gyvenimas, o tada – ir neišvengiama mirtis. R. Bradbury padaro tai, kas atrodo neįmanoma: mirties baimę paverčia gyvenimo išmintimi, liūdesį dėl praeinančios vaikystės – skaidria ir paprasta poezija. „Sudie, vasara“ – gyvenimo džiaugsmas, geltono pienių vyno gurkšnis ir rudens nuojauta, užplūstanti, rotušės aikštėje mušant vidurnaktį."

76832. vidis2011-12-27 22:49
Visa bėda ir buvo, kad ponui Peleckiui pačiam labai patiko "ankstesnės, profesionalaus rašytojo, recenzijos" :)

76833. hmm..2011-12-27 23:08
Gal Mindaugas parašė recenziją anksčiau nei knyga buvo atspausdinta? :)

76834. to hmm2011-12-27 23:15
Taip, manau, kad Peleckis keliavo laiku :) deja, publikavimo laikas rodo ka kita. elementarus "recenzento" nusirasinejimas: http://www.tytoalba.lt/lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1379 http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/386-isminties-menas

76841. kiek taškų ant i?2011-12-28 02:05
Negerbiamas M.Peleckio kritike, kiek taškų būna ant i? "sudėlioji vieną kitą tašką ant i". Gramatiškai, kiek žinau, prancūzų kalboje būna ir du, bet čia kalba ne apie tai, čia posakis toks. Vartoti visokius "na", "Šaunu, kai šitaip", "taip jau nutiko" (kažkas apsišiko?) ir netgi "protingą frazę" par excellence (o, koks autorius protingas, kiek žodžių žino!:), yra kur kas blogiau, nei pasinaudoti leidyklos specialiai platinimui atsiųstu spaudos pranešimu. Atvejai, kai tokiais pranešimais naudotasi M.Peleckio recenzijose, vienetiniai. Kodėl jie išvis buvo? Jei leidykla gerai parašo, kam išradinėti dviratį? Kam vaizduoti "par excellence"? O šiaip kiekvienas recenzijose pastebi, ką nori pastebėti. Ir visa tai yra tiesiog M.Peleckiui ad hominem (čiumpam žodyną, jaunimas), iš pavydo. Nes žino, kad yra laikini pieškos ir tokio lygio kaip jis nepasieks, kad ir labai norėtų. -- Beje, o kam Kukčius perpasakojo filmo "Valgyk..." turinį? Ar čia žurnalo "Kinas" padalinys? Išvis, prie ko čia tas filmas? Bet ką dundukams išaiškinsi...

76842. geriau2011-12-28 02:06
Geriau skaitykit,kaip reikia rašyti: http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/617-apsigyventi-esminiuose-klausimuose

76843. to 768412011-12-28 02:39
teisinkite neteisine, cia yra elementarus copy paste. ir niekur jis nera pateisinamas. recenzentas po tokio atvejo nebera recenzentas, o kopijuotojas. gali cia metaliotis zodziais per excellence kiek nori. konkretus irodymas, po kurio nereikia daugiau. geriausias paaiskinimas, po kurio klausimu neleblieka: "Jei leidykla gerai parašo, kam išradinėti dviratį?" fenomenalu. suprantu, kodel prireike kitu recenzentu Lit Men. "tokio lygio kaip jis nepasieks" tikiuos, tokio lygio nebamtysime spaudoje niekada.

76844. beje2011-12-28 02:47
beje, laukiame M.Peleckio knygu anotaciju ir kitur, jei jis isdidziai isejo ir yra profesionalas, tai tikrai turetu visi gviestis del sio menininko recenziju. Laukiam informacijos, kur galime paskaityti jo recenijas normaliame laikrastyje. Copy paste.

76845. to mp2011-12-28 02:57
beje, recenzente (kazkodel kalbantis apie ji treciuoju asmneniu), kodel recenzijose, jeigu zodis zodin cituojate leidyklos informacija, nenorodote, kad tai leidyklos pranesimas spaudai? geda. paaiskinkite tai paprastai be isvedziojimu cia (juk visi zinom,kad cia m.p. komentuoja)

76846. 843-845-am (-ai)2011-12-28 03:46
Nei aš mp, nei jūs čia turite teisę jį gėdinti. Prisistatykite, tada kalbėsim. Nors manau, kad čia ir taip aišku, jog rašo jv. Tik jos toks pagiežingas tonas. Gaila, kad su klaidomis rašote, ne lygis atsakinėti į tokią rašliavą. "Visi žinom"? Ir mes visi žinom, iš kur pinigėliai teka. Tik kad kokybė jūsų laikraštpalaikio smarkiai blogėja. Prarandate skaitytojus:)

76847. copy paste?2011-12-28 03:47
Ar čia (http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/617-apsigyventi-esminiuose-klausimuose) ir kitose 500+ recenzijose copy paste? Radote vieną atvejį, kuriame tekstai PANAŠŪS, o ne identiški (pabrėžiu), ir prisikabinot kaip įkyri senmergė prie džeimso bondo. Pasiimkit alyvuogę ir eikit skaityti tikrų recenzijų.

76848. makulatūra2011-12-28 03:49
Darom išvadą: laikraštiena ši virto makulatūra. Ir daugiau nėra čia apie ką šnekėt. O recenzento ateitimi nesirūpinkite, geriau savimi rūpinkitės.

76856. briedis2011-12-28 11:07
as jau pamaniau, kad cia kazkas verta demesio. o cia viso labo naujas recenzentas. na, jus, vaikuciai, neisizeiskit, bet mazai skiriates nuo mano kartos vaikuciu, kurie keliese kramtydavo viena ir ta pati kramtomos gumos gabaliuka is amerikos...

76857. muse2011-12-28 11:13
gal anonimų mūšis jau baigėsi? pasaulyje, kuris garbina egocentriškumą kaip svarbiausią dorybę, normalu, kad konkurencija iškeliama aukščiau bendradarbiavimo, argi ne taip? manau, tikrasis mūšis vyksta tarp tų, kurie atstovauja skaitytojo interesus ir tų, kurie atstovauja leidyklos interesus. todėl reiktų tik džiaugtis, kad šios rubrikos dar nemonopolizavo leidyklų aukso veršis. teisinga reklama turėtų skatinti leidyklas pasirinkti aukštesnės kokybės literatūrą, jei ką..

76861. To muse2011-12-28 11:46
Labai teisingai. Jei jau leidyklu pranesimai spaudai, pasirodo, tinkami vietoj recenziju, tai tuomet tikrai gerai, kad pokyciai vyksta. Geriausia butu, kad daug zmoniu cia rasytu recenzijas. Kritikos ivairove.

76864. musėms2011-12-28 12:15
Cha! Visi pastarieji numeriai atrodo nupirkti leidyklų - nebėra ankstesnės įvairovės. Čia štai "teisinga" "Vaga", anksčiau kita leidykla. Per visą laikraštpalaikį eina vieno menininko (pvz., A.Griškevičiaus) kūryba. Kaip čia taip? Idėjo pritrūkot ar pinigėlius taip lengviau darytis? Panašu, kad pirmenybė dabar bus "kiečiausioms" leidykloms, ne taip kaip anksčiau, kai būdavo apžvelgiamos ĮDOMIOS IR ĮDOMIAUSIOS KNYGOS, ir tai buvo vienintelis ir pagrindinis kriterijus. Pranešimas spaudai tik medžiaga, kuria galima, bet nebūtina naudotis. Kita vertus, kartais įdomu, ką komentuoja pati leidykla, kaip ji įsivaizduoja knygos išleidimą. Kritikui viskas turi būti įdomu, o ne tik "aš mano man". Bardakas su ta "kritikų įvairove", kad jūs kur prasmegtumėt.

76865. To museme2011-12-28 12:20
Idomu, kaip komentuoja leidykla. Ir juk galima parasyti: leidykla apie sia knyga raso stai ka: paskui kabutes, citata. Bet kai recenzentas paima leidyklos pranesima ir zodis zodin sudeda vietoje recenzijos, net neparases, kad tai ne jo, o leidyklos zodziai, tai jau yra labai blogai.

76873. britva 2011-12-28 12:54
"...ne taip kaip anksčiau, kai būdavo apžvelgiamos ĮDOMIOS IR ĮDOMIAUSIOS KNYGOS, ir tai buvo vienintelis ir pagrindinis kriterijus" -- labai abejoju. Buvau aktyviausias mp skaitytojas ir kritikas. Jei netikite, pažvelkit į archyvą. Man susidarė įspūdis, kad mp pristatydavo daugiausia ideologizuotas neokairės, neoliberalias ir kitaip visuomenes "destruktūralizuojančias" knygas. Ar aš klystu? Manau - ne.

76876. britvai2011-12-28 13:35
Nieko panašaus. Prie ko čia ideologizuotos knygos? Žinoma, buvo visokių knygų - privalo būti įvairovė, tačiau kad "daugiausia...." - klystat. Panaršykit ir pamatysit, kad netiesą sakot. Žinoma, jei Jums Dalai Lama ar S.Valiulis, ar D.Razauskas, ar M.Abramavičius, ar A.Šliogeris etc. etc. yra neokairė, neoliberalizmas ir pan., tai tada siūlau iš naujo persiskaityti. Toks jausmas, kad komentuoti visi gudrūs, bet recenzijų beveik niekas neskaitė. O paskui ištraukė kažkas kažką nepatinkančio ir kad tvos, kad tvos autoriui - svarbu mušti, nesvarbu, už ką.

76877. atokvėpis2011-12-28 13:36
Bet kuriuo atveju, brangieji kritikai, galite atsikvėpti - šitose platybėse (siaurybėse) daugiau mp recenzijų nė kvapo nebus. Tad mėgaukitės španų "įžvalgomis" ir nekritiškai jas vertinkite. O www.mpeleckis.eu gyvavo ir gyvuos!

76880. To britvai2011-12-28 13:40
Matote, sie pries mp nukreipti komentarai atsirado, kai pradetos pilti srutos ant ji pakeitusiuju. Kaip sauksi, taip atsilieps. Nejuodink kitu, nejuodins ir taves, nes tikrai yra uz ka.

76881. to 8802011-12-28 13:43
A, tai čia španos kerštas? :DDD Vaje, kaip juokinga. Vaikų darželis. Sakot, "yra uz ka"? O lietuviskai rasyti mokat? pradzioj ismokit rasyt, paskui kritikuokit, apžvalgininkai chrenovi :DDD

76882. To atokvepis2011-12-28 13:43
Laimei, kad nebus :) o skaitantiems `profesionalaus` rasytojo recenzijas pravartu kiekvienakart pasitikrint, ar jis tiesiog nenusirase nuo leidyklos pranesimo spaudai, patingejes net sakiniu konstrukcijas pakeist :)

76883. juoduliams2011-12-28 13:44
Kokią moralinę teisę visokie moraliniai urodai ir degradai turi juodinti ir kritikuoti mp?

76884. Kokia teise?2011-12-28 13:49
Ne juodinimas cia. Jei randi, kad recenzentas savo recenzijoje ideda leidyklos pranesima spaudai, nenurodydamas, kad tai yra butent taip, tai yra fakto konstatavimas, o ne juodinimas. Saukstas deguto ir medaus statine sugadina, ar ne?

76885. britva atokvėpiui2011-12-28 13:52
neskubėkit užsigauti. buvo gerų mp recenzijų, nieks nenuneigs. bet monopolija nesveika net ir pačiam mp. jei kam nepatinka konkurencija tegul bendradarbiauja. "to britvai" teisingai pastebėjo; jei nebūtų buvę atakų, nebūtų buvę ir kontratakų. tai tiek šiuo klausimu. apsieisim be mp, jei pasitrauks, bet būtų kur kas smagiau, jei liktų.

76886. degutui2011-12-28 13:52
Gal pradėti vardyti, kokio š yra prispausdinęs LM? Patylėčiau apie degutą ir medų. Šaukštas deguto nesugadina medaus statinės. Kiekvienas mato, ką nori matyti. Jei viena recenzija mažiau vykusi, o 500 labiau ar labai vykusios, argi pagal tą vieną sprendžiama apie visumą? Darote loginę klaidą. Nieko, laiko yra - pažiūrėsim, kokios španos klaidos. Jau buvo išvardyta ne viena, bet niekas jų tarsi "nemato". Dvigubi standartai?

76887. To 768812011-12-28 13:52
Beje, ir pats ismokite rasyt lietuviskai :) nes puse komentaro lietuviskais rasmenim, kita puse ne:) ech tas mp braizas :)

76888. britvai2011-12-28 13:53
Britva, kur Jūs norite, kad mp liktų? :D Jis neketina nei pasiduoti, nei mirti. Jo tinklalapis turi daugiau skaitytojų nei LM :)

76889. to 8872011-12-28 13:54
Tai buvo ironija - taip daugelis dabar rašo, deja.

76890. To degutui2011-12-28 13:55
A, taip, pamename ir `nuostabia` santaramo recenzija, kuria mp parase Litmeny :) skaiciusieji supras apie ka as:)

76891. vidis2011-12-28 13:57
Iš šių šizofreniškų MP komentarų ima ryškėti graudžiai juokingas literatūrinio Minedo paveikslas :(

76892. Skaitytojai2011-12-28 14:00
Sakote, peleckis turi daugiau skaitytoju :) paziurejau ta `apsigyventi`, taip reklamuojama cia komentatoriaus, perskaite 49 kartus :) iskaitant ir pati autoriu, aisku :) cia tai skaitomumas! Idomu, kada leidyklos nustos bendradarbiaut, matydamos, kad niekas neskaito tu recenziju

76893. skaitytojams2011-12-28 14:06
Jūsų žiniai, pats autorius puslapyje knygos recenziją "perskaityti" gali tik vieną kartą, mašina gudrauti neleidžia, o ir prasmės nėra - google analytics viską rodo nemeluodamas. Nesprokite iš pavydo. Nelinkiu sėkmės.

76894. dar skaitytojams2011-12-28 14:07
O jūs nekiškite savo purvinų panagių prie leidyklų, bezdariai subinlaižiai.

76895. To skaitytojams2011-12-28 14:12
Vadinas, google analytics pamate, kad perskaite 48 kartus. Oho! Ka cia kist leidykloms, jos pacios nekvailos viska mato :)

76896. "skaitytojams"2011-12-28 14:29
Jūsų pavydui pasakysiu, kad minėta svetainė turi kelis tūkstančius pastovių skaitytojų :)

76897. siūlas2011-12-28 14:43
siūlau nuo malimo liežuviu pereiti prie špagų. Vyrai jūs ar ( vos nepasakiau -bobos)ne vyrai? :)

76898. To 962011-12-28 14:43
Jei jus nesate mp, kaip kad teigiate, is kur tuos skaicius zinote? :) keli tukstanciai skaitytoju:) oj kaip ispudinga. Tik kad masina, kuri nemeluoja, rodo, kad labai reta kuria recenzija perskaito daugiau nei 100 zmoniu. Zodziu, graudu.

76899. to 982011-12-28 14:47
Pavyzdžiai nemokantiems skaityt: http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/256-kas-musu-laukia-2012-%E2%80%93-aisiais - 3370 kartų perskaityta, http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/280-zeme-maisos-su-dangum - 2000 kartų, http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/277-dievturyba-su-new-age-kvapeliu - 1809 kartai, http://www.mpeleckis.eu/recenzijos/249-lietuviai-imperialistai-isvaduotojai - 1508 kartai ir t.t. O gal jūs naršyt nemokat?

76900. 1002011-12-28 14:48
O dėl 100 kartų - abejoju, ar Kukčių ir kitų naujuosius "genijus" perskaito daugiau nei 10 žmonių including redakcijos staffą.

76901. To2011-12-28 14:58
Kaip ten saket? Lieruviu kalba dar neatsaukta, ar ne, tai ko jau cia angliskai zodziais metotes? Lietuvisku pritrukot? Dekui uz pastangas surandant, kas ka skaite. Bet kaip ir pats siulet, reikia ziuret i visuma, o ne isimtus. Perziurejau ta visuma, net poros simtu perskaitymu beveik neimanoma surast. Bet ka cia aiskint. Visi mato, kaip yra

76903. to 9012011-12-28 15:12
Su idiotais ir lūzeriais nepasiginčysi. Tai ir nesiginčysiu su jumis. Gyvuliuokit ir dauginkitės, virusai.

76917. VAGA 22011-12-28 17:45
Vaga gera tuom, kad neiškrypusi per daug nei į neokairę, nei į neodešinę...

76922. faustas2011-12-28 19:47
mūsų leidykloms parekomenduočiau išversti labai įdomų ir dabar plačiai cituojamą autorių - Stephen Holmes. Ypač šias jo knygas - The Anatomy Of Antiliberalism, Cape: America`s Reckless Response To Terror; ;;;The State After Communism: Governance In The New Russia;;;Passions And Constraint: On The Theory Of Liberal Democracy.... manau būtų labai demokratiška, jei publikai būtų prieinamos ne tik ALF aprobuotos politinės knygos.

76923. Coelho2011-12-28 19:51
vakar Low and Order (pagal faktus)serija kaip tik buvo apie paauglį užsikrėtusį Coelho ir mormonų idėjomis ir įkvėpusio merginas žudyti jas pažeminusius berniukus. net pačios geriausios idėjos turėtų subręsti.

76948. gal pakaks2011-12-29 01:14
kas pasikeis po tokių nuolatinių įžeidinėjimų, o žmogus gali nejuokais įsiskaudinti, būkim geresni, bent dabar :)

76953. Tamparam2011-12-29 10:20
Nesuprantu, kodėl čia kai kurie taip gina MP rašliavas (recenzijų anas beveik nerašydavo). Jos gana paviršutiniškos, dažnai tiesiog nukopijuoti sausi faktai nuo kitų leidinių... Skaitydavau ir kirbėdavo mintis, kad jis pats tų knygų neskaitė, nes jokiomis svarbiomis, "giliomis" įžvalgomis nepasidalindavo. Vien tik tuo, ką gali pamatyti bet kas pavartęs knygą ir googlu pasinaudojęs.

76955. terra2011-12-29 10:50
va, kiek smagių komentarų - specialiai tylėjau, kad mp neimtų klykti, vien mano nicką pamatęs, bet dabar, kai jau visi išsisakė, leptelsiu žodelį ir aš : aišku mpeleckis buvo tragedija, bet ir Kukta nelabai skiriasi. deja

76957. tragedija2011-12-29 11:12
Didžioji Lietuvos kultūrinio pasaulio tragedija yra makulatūra, vadinama kultūrine spauda ir makulatūros komentatoriai, kaip terra, kuriems leidžiama loti (kad susidarytų įspūdis, jog kažkas tą makulatūrą skaito). Tai arba pensininkai, neturintys ką veikti, arba valstybės finansuojami "menininkai", arba psichopatai. Dar vienas variantas: viskas kartu :) Jaunoji karta, gimusi jau Nepriklausomybės atkūrimo laikais, yra pinigų karta (čia ne komplimentas), pasikėlėliai ir tūsovščikai, iš kurių gal koks vienas ir taps žmogumi. Tragedija, čia rimtai. Jau ir taip tautos genocidas sėkmingai daromas, belieka išnaikinti kultūros pasaulį su visokiais debilais komentatoriais, va tada bus kai kam labai puiku ir džiaugsminga.

76958. smagu2011-12-29 11:15
Žinot, o kai peikia ką nors ir vadina to žmogaus kūrybą "rašliavomis", "paviršutiniškais [tekstais]", "copy paste", ir pan., iš karto prisimeni tarybinius laikus (nors iš esmės dabar jokio skirtumo nuo jų nėra, ta pati nomenklatūra): negeras, negeras rašytojas, uždrausti, bausti, pasmerkti visuotiniame (dabar anoniniminių internetininkų) susirinkime, nuplakti prie gėdos stulpo. Kai kažką labai keikia, imi ir susimąstai: jis visgi sujudino Šreko pelkę. :DDD

76959. To smagu2011-12-29 11:22
Minedas irgi sujudino :)

76961. to 9592011-12-29 12:04
Prastas tamistos skonis, jei Minedas patinka :DDD Nenuostabu, kad ir gerų recenzijų nuo blogų atskirti nesugebi.

76965. gitutė2011-12-29 13:12
Neįtikėtina, kad toks rimtas didis rašytojas kaip Peleckis užsiiminėtų tokiomis nesąmonėmis kaip panegiriškais komentarais, savireklama ir pamazgų liejimu ant nieko dėto Kuktos. Čia tikriausiai koks apsimetėlis rašinėja, ar ne?

76967. nkvd2011-12-29 13:36
komenatorius Tragedija savo 76957 diagnozavo giliai ir tiksliai.

76968. to gitute2011-12-29 13:38
ne ne, neimanoma. jis tiesiog siaip aiskiaregis, zinantis, ka peleckis veiks ateityje, koks peleckio puslapio skaitomumas, delioja nuorodas i jo recenzijas. bet tai negali buti jis. negi kalbetu jis apie save treciuoju asmeniu. Minedas kalba apie save treciuoju asmeniu, bet cia gi ne jis.

76969. gitutei2011-12-29 14:11
O kodėl jūs manot, kad mp neturi draugų ir gerbėjų? Kam jam pačiam rašinėt? Jūs geriau įsigilinkit į kultūrinę situaciją: štai pinigų nėra elementariems dalykams valstybėje, o šį laikraštuką norima paversti žurnalu. Kas tai? Elementarus pinigų švaistymas. Vardan ko? Kad valdžia pamatytų savo ir savo draugų abrozdus ant kreidinio popieriaus? Garbė ir pinigai? Puikybė? Ar tai kultūros požymiai?

76970. gitutė2011-12-29 14:28
Pone gerbėjau, o iš kur Jūs žinote apie žurnalą? Viešai niekur neradau skelbiamos info apie tai.

76971. gerai2011-12-29 14:38
gerai, kad leis zurnala. ko gi ne. gal jo ir daugiau parduos. o kad cia raso gerbejas, itikino.

76975. 970-ai2011-12-29 15:21
Gerbėjai viską geriausiai žino:) O šiaip viešai kažkur tikrai buvo skelbta. Žurnalo tikrai daugiau neparduos - priešingai. Kaina kils, niekas nemokės daugiau. Pamąstykit rinkodariškai. Tokio kaip "Kinas" neišleis, o savaitinis "žurnalas" bus kažkokia parodija. Apskritai laikas visiems susikelti į internetą ir pasidaryti normalius puslapius, o ne tokius senobinius kaip šis.

76978. gerbėjai2011-12-29 15:33
Nepirks! Tada mes, visi dideli rašytojai, susikursim savo puslapius su šūstru dizainu ir galėsma rašyt viską ką norėsim į juos ir knygas nešim glėbiais iš leidyklų savo apžvalgoms, nes smagu. Litmeni, užsilenk tu greičiau!!!

76981. ups! > tragedija2011-12-29 15:48
ir mes Jus mylim:). na nekasdien dyksta talentai, bet jų tikrai yra ir tuom džiaugiuos. jei esate naujas skaitytojas, tai grįžkit į archyvą. tikrai rasite puikių poetų ir pradedančių prozininkų.

76982. britva - "to 970", "to 959", "to 911", "to 98". "to 96", to 796" ir t.t.2011-12-29 15:55
gerbiamieji, ar jūs iš Osvencimo, ar iš Buchenvaldo, kad vardų neturite, tik numerius?

77026. gruppa krovi2011-12-29 20:03
Gruppa krovi na rukove... moi poriadkovyj nomer na rukove... (V.C.)

77027. apie 77026 IP 78.60.201.58 Host 78-60-201-58.static.zebra.lt2011-12-29 20:27
kotai pradėjo chebra ruskai rašyt pa latynski. Pamokykit kas nors šį ruskių beraštį įvest kirilicą į klaviatūrą.

77031. ruskius beraštis2011-12-29 21:16
Tai kad čia aplink litofcai beraščiai, ko man stengtis? :))) Ir kam jums ta kirilica, jei ir taip nesupratot, apie ką šios eilutės?

77037. to 77031 IP 78.60.201.58 Host 78-60-201-58.static.zebra.lt2011-12-29 21:55
čia toks buvo liolekas, lenkas. Vadovavo kultūrai. Prie lenko ištisai litofscai yra biezkulturjie - baudžiaunykai. O paskui su lenkais PAS RUSKIŲ.

77055. IP2011-12-30 13:31
O kam čia savo IP rašot?

77057. to IP2011-12-30 13:50
čia yra liga. Įsisenėjusi. Paranoja-šizofrenija. Tai ir yra faktinė Lietuvos kultūros mirtis.

77071. terra 2011-12-30 18:12
na, va - jau ir apie mirtį prabilome, o ri apie paranoją - taip pat, matyt, fantazija baigėsi - dive, dieve, o dar rašytojus kritikuoja. Dėl žurnalo: puiku, tegu tik leidžia, labai gera naujiena. Reikia tik džiaugtis, o ne pavydėti. Stena ir stena biezdariai, kad krizė, kad pinigų nėra, kad reikia kitam dalykui - o kokiam gi dalykui? O kodėl gi ne žurnalui? Norite gyventi pelkėj amžinai? au, tavęs klausiu, negerbiamas 76969.

77075. terrai2011-12-30 18:21
Pasikartosiu, nes skaityti, berods, nemokat: tai - elementarus pinigų švaistymas. Vardan ko? Kad valdžia pamatytų savo ir savo draugų abrozdus ant kreidinio popieriaus? Garbė ir pinigai? Puikybė? Ar tai kultūros požymiai? -- Aš negyvenu pelkėje, ir jei jūs manot, kad žurnalas jus ištrauks iš smegenų užkalkėjimo pelkės, tai labai klystat. O kad lojat ("au"), tai tik patvirtina mano nuomonė apie šunų lojimą ir karavaną bei kales. Beje, ar jūsų vaikystėje nemokė, kad savo priešininką (debatuose pvz.) reikia gerbti. Sakydama "negerbiamam", negerbiate savęs ir tų, kuriuos palaikote. -- Apiplėšinėjami žmonės, skursta vis daugiau tų, kurie dar neemigravo, o čia mat žurnalo užsimanė...

77076. ponams2011-12-30 18:23
Visiems nomenklatūriniams ponams reikia emigruoti kartu su jų pakalikais ir padirbėti juodus darbus užsieniuose.

77223. kitos knygos išleido Orwell`o knygą2012-01-01 22:01
Naujasis Gordono gyvenimas grįstas noru išlikti laisvam nuo „pinigų pasaulio“, šeimos atsakomybių naštos bei aspidistrų – gėlių, kurios puikiai veši nepaisant prastos priežiūros. Savo naktis dvasingasis poetas praleidžia drebėdamas nuo šalčio nuomojamame kambarėlyje ir bandydamas rašyti. Draugiją jam palaiko tik aspidistros su kuriomis Gordonas dalinasi kambariu. Šie augalai, kuriuos galima išvysti stovinčius kiekvieno britų viduriniosios klasės atstovo lange, vaikinui simbolizuoja saugumo jausmą... liūdna knyga

77390. terrai2012-01-03 17:15
Nereikia tų žurnalų, užtektinai yra, teperskaito visus juos , puikiausiai bus. Kam tratinti perniek dėl kokių recpekt elitinių ponų, kurie šmugelio atvejais pabėgs į Londoną politinio prieglobsčio prašytis

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2012 m. Sausio

PATKPŠS

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29  

 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 3 iš 3 
2:13:08 Jan 9, 2012   
Dec 25 Jan 24
Sąrašas   Archyvas   Pagalba