…Do Mackiewicza nikt nie chciał się przyznać i dlatego, że taki literacko zacofany, i dlatego, że okropny reakcjonista, ale czytali, aż im się uszy trzęsły. Pośród znanych mi polskich literatów nikt tak nie pisał. Szlachcic szaraczkowy, jak go nazwałem, z tych upartych, wzgardliwych, zaciekłych milczków, pisał na złość. Na złość całemu światu, który czarne nazywa białym i nie ma nikogo, kto by założył veto. I właśnie w tej pasji jest sekret jego stylu. Czesław Miłosz. Kultura,  1989

Galeria zdjęc

Album Wileńskie Wilczyńskiego

Stara fotografiaDesigned by:

Lietuvoje, nors ne visai Drukuj Email
Autor: Živilė Makauskienė   
Sobota, 24 grudnia 2011

Aušra“: Lenkija kaltina Lietuvą, kad Vilnius vykdo asimiliacinę politiką lenkų atžvilgiu, kad Lietuvoje kyla jau net ne nacionalizmas, bet šovinistinės nuotaikos. Ar susiduriate su tuo?
Ryšard Maceikianiec: Ne. Lietuviai, lyginant su Lietuvos lenkais, žymiai pažengė pirmyn, ramindami nacionalistines nuotaikas. Kai Lietuvos prezidentūros pašonėje dalijamos Lenko kortos, kai tokie žmonės kaip Valdemar Tomaševski (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – LLRA – pirmininkas, europarlamentaras – red.) kursto antilietuviškas nuotaikas ir jas palaiko, nes tai naudinga jo politiniams tikslams, manau, kad lietuviai elgiasi stebėtinai santūriai. Tik vienas užrašas prieš lenkus ant sienos atsirado, o ir dėl jo buvo tiek daug riksmo. Pasakyčiau, kad lietuviai yra žymiai ramesni, nuosaikesni negu lenkai.

CZYTAC DALEJ…
 
Su artėjančiomis šventėmis Drukuj Email
Autor: (red.)   
Sobota, 24 grudnia 2011

Lai Šv. Kalėdos, Naujieji ant savo delnų neša šilumą, džiaugsmą, kantrybę. Tegul ir Jūsų namų slenkstį tyliai peržengia meilė ir ramybė.

Głos z Litwy – Pogoń.lt

 
Adventas Drukuj Email
Autor: Viktorija Laima Miniotienė   
Poniedziałek, 19 grudnia 2011

Sekmadienio rytas. Nelyja, sausa, šalvena. Gana šviesu, bet kiemuose dar tuščia. Mažieji kiemo triukšmadariai dar baigia sapnuoti pavėlavusius sapnus, kol mamos ar močiutės ruošia pusryčius. Lydima laiptinėje sklandančio šviežios kavos aromato, su savo keturkoje kompanijone nusileidžiu žemyn. Pakėlusi savo gražią galvą, nosimi gaudydama ore sklindančius kvapus, mano Juodulė energingai bėga pirmyn, kartkartėmis atsisukdama patikrinti, ar aš einu iš paskos. Ir taip mes keliaujame įprastu keliu pro miškelį-gojelį, per lauką, žemyn nuo kalnelio palei bažnyčią. Galime gėrėtis vaiskiame ryto danguje išryškėjusiu ažūriniu šakelių piešiniu, šermukšnio uogų raudoniu.

CZYTAC DALEJ…
 
Lietuvos žinios. Lenkija vėl moko Drukuj Email
Autor: Kęstutis Girnius   
Środa, 07 grudnia 2011

 Po kelių mėnesių pertraukos Lenkija vėl pradėjo mokyti Lietuvą ir didinti spaudimą dėl Švietimo įstatymo pakeitimo. Klydo tie, kurie manė, kad kritikos Lietuvai laviną sukėlė vien rinkimų kampanija. Akivaizdu, jog nesutarimo ir nesusipratimų šaknys yra gilesnės ir tvaresnės, negu anksčiau įsivaizduota. Nors galima viltis, kad lenkų politikos vadovai dar atsikvošės, nevalia grįsti savo politikos šia viltimi. Santykiai su istorine kaimyne turi būti korektiški, bet vargu ar jie bus geri.

CZYTAC DALEJ…
 
Miniatiūros Drukuj Email
Autor: Viktorija Laima Miniotienė   
Czwartek, 01 grudnia 2011

Televizoriaus ekrane šmėžuoja vangiai vykstanti debatų laida. Tema: uždrausti ar ne alkoholio reklamą? Ar draudimas mažins alkoholio vartojimą ar ne? Ir prisiminiau ryte matytą scenelę. Rytas ankstyvas. Septinta valanda. Ryto brėkšmoje, paremdamos viena kitą, dvi svyruojančios žmogystos stengėsi pasiekti artimiausią suolelį. "Įdomu, ar jie dar iš vakaro tokie, ar jau dabar pasipildė" - pagalvojau.

CZYTAC DALEJ…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11
Rodoma versija 12 iš 18 
15:21:01 Jan 2, 2012   
May 2009 Sep 2014
Sąrašas   Archyvas   Pagalba