Lietuvos karaimų bendruomenė neteko aukščiausio dvasininko hachano M. Lavrinovičiaus Spausdinti
2011-12-24

Šeštadienį, gruodžio 24 d., mirė aukščiausias Lietuvos karaimų dvasininkas hachanas ir pasaulietinis vadovas Markas Lavrinovičius.

Karsto išnešimas numatytas sekmadienį, 14 val. M. Lavrinovičius  bus laidojamas Trakų karaimų kapinėse.

Kaip praneša dvasininko šeima, M.Lavrinovičius gimė Trakuose, 1938 m. gruodžio 26d. 1961 m. jis įstojo į Kauno politechnikos instituto Elektrotechnikos fakultetą. Baigęs institutą dirbo viename iš Lietuvos Mokslo Akademijos institutų. Dirbdmas įstojo į aspirantūrą, kurią baigė 1969 m., apsigynęs skaičiavimo mašinų technikos srities mokslinį darbą. Nuo 1968 m. M.Lavrinovičius įsitraukė į mikroelektronikos sritį ir joje dirbo iki 1991m.

Nuo 1988 m. M.Lavrinovičius atsidėjo karaimų kalbos paveldo studijoms ir parengė keletą svarbių darbų.  Jis vadovavo 1989 m. tarptautinio karaimų suvažiavimo bei 1997 m. karaimų atkėlimo į Lietuvą 600-ųjų metinių paminėjimo organizaciniams komitetams.

Paskatintas garsių karaimų bendruomenės autoritetų Z.Abrahamovičiaus ir A.Dubinskio, sukūrė specialią kompiuterinę programą karaimų kalbai.

2009 m. M.Lavrinovičius buvo išrinktas Lietuvos karaimų religinės bendruomenės vadovu ir aukščiausiu dvasininku.

Nuoširdžią užuojautą dėl Lietuvos karaimų religinės ir pasaulietinės bendruomenės vadovo ir aukščiausio dvasininko M.Lavrinovičiaus netekties  pareiškė Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius ir savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė. Rajono vadovai su liūdesiu apgailestavo, kad karaimų bendruomenė neteko iškilios asmenybės, daugiatautis Trakų kraštas ir visuomenė – kultūros ir dvasingumo puoselėtojo.

Užuojautą dėl hachano M.Lavrinovičiaus mirties  pareiškė ir  šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Takuose gimęs M. Lavrinovičius buvo universali asmenybė –  dvasinis lyderis, mokslo žmogus ir aktyvus visuomenės veikėjas. Už nuopelnus šaliai jis buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino ordino 2-ojo laipsnio medaliu. Nuoširdžiai užjaučiu šalies karaimų bendruomenę ir artimuosius, kuriems Marko Lavrinovičiaus netektis itin skaudi. Mūsų šalis neteko tikro karaimų patrioto, šviesaus ir energingo piliečio", – rašoma Prezidentūros pranešime.

"Trakų žemės" informacija

 
Lentvaryje uždaromas „Swedbank“ skyrius Spausdinti
2011-12-20

 

 „Swedbank“ Lentvario klientų aptarnavimo centras (Bažnyčios g. 3) nuo sausio 1 dienos bus uždarytas

Redakcija sulaukė skaitytojos iš Lentvario skambučio, kuri labai piktinosi, jog uždaromas „Swedbank“ Lentvario miesto klientų aptarnavimo centras (Bažnyčios g. 3). Anot „Trakų žemės“ skaitytojos, šis bankas pirmiausia prisiviliojo ją kaip klientę, užtikrinęs, jog aptarnavimo centras bus visad šalia, tame pačiame miestelyje, o dabar ji sužinojo, jog nuo nuo sausio 1 d. iki artimiausio centro teks keliauti iki Trakų arba Vilniaus. „Uždarymas viena, o kaip jie apie tai informavo, tiksliau neinformavo. Tai ką, ir šis bankas bankrutuoja?“, – išsiaiškinti redakcijos prašė lentvarietė.

Skaityti daugiau...
 
Moters gyvenimo sodas žydi ir žydės Spausdinti
2011-12-20

VšĮ Neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius drauge su KNEIPP takelio įgyvendintoja Sigita Arūnaite ir darbų vadovu Ričardu Bajazitovu

Sigita Arūnaitė iš pažiūros gležna ir rami, bet neaprėpiamą galybę tikslų užsibrėžusi mergina geba spėti visur, kur nori, ir net ten, kur kiti nesugalvotų eiti. Sigita džiaugiasi pasirinkusi profesinę reabilitaciją VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre. Čia ji užsibrėžė išmokti aplinkos apželdinimo. Dabar jos pastangomis centro kiemelyje yra įrengtas Kneipp akmenų terapijos takelis.

Skaityti daugiau...
 
„Žvaigždūnė“ pradėjo Trakų meno mokyklos jubiliejinių renginių ciklą Spausdinti
2011-12-20

 Festivalio dalyvių bendra nuotrauka

Kaip viena akimirka praskriejo Trakų kultūros rūmuose įvykęs V jaunimo tautinių šokių festivalis „Žvaigždūnė“. O pasiruošimo ir kruopštaus planavimo, rodos, būta tiek daug… Juk ir proga neeilinė! Šiųmetinis festivalis simbolizavo tris gražias jubiliejines sukaktis: penktąjį kartą įvykstantį šokių festivalį, festivalio meno vadovės Birutės Mažrimienės 60 metų jubiliejų ir artėjantį choreografijos skyriaus 25-metį. Festivalis pradėjo renginių ciklą, skirtą Trakų meno mokyklos 45-mečiui.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 44
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

Singing courses
Studijos Užsienyje
Torrent
Moteriska avalyne
Poilsines keliones
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 44 iš 52 
23:08:56 Dec 25, 2011   
Dec 2010 Dec 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba