Poezijos pavasarių rengėjai Rumšiškėse (Kaišiadorių r.) visada randa jiems kokią nors prasmę. Tai kraštas, susijęs su Jonu Aisčiu (čia jis gimė, buvo krikštytas medinėje bažnytėlėje, augo, baigė pradžios mokyklą). Jam šiemet, per Jonines, būtų jau 105-eri... Antano Baranausko, kuris praleido čia gyvenimo tarpsnį, 1851–1853 m. mokėsi raštininkų mokykloje, pradėjo eiliuoti (tiesa, lenkiškai), kitų metų sausio 17-ąją paminėsime 175-uosius. Vietos vidurinę mokyklą baigė ir amžinam poilsiui čia atgulė poetas Vaidotas Daunys (1958–1995), gyveno ir po mirties ilsisi Jonas Laucė (1917–2003), vaikiškų knygelių leidėjas Stasys Tijūnaitis (1888–1966), teatro režisierius ir scenaristas Bronius Morkevičius.
Šiųmetis, jau septintas Poezijos pavasario renginys Rumšiškėse tapo didele švente miestelio gyventojams. O jų susirinko virš šimto – jaunų ir senų, degančių noru susitikti su poezija. Jų būryje matėme ir Kaišiadorių r. savivaldybės administracijos direktorių Vytautą Streikauską.
Puikią vietą nuolat gyrė susirinkusieji – tai savo lėšomis, nuosavoje žemėje įrengtas ir atviras visiems Domicelės ir Jono Ugenskų miško parkas. Be to, į poezijos skaitymus atvyko 45-ojo Poezijos pavasario laureatas Rimvydas Stankevičius, beje, kilęs iš gretimų Elektrėnų ir vadinantis save A. Marčėno ir D. Kajoko mokiniu. Jis ne tik skaitė savo kūrybą, bet ir pristatė bičiulius iš Vilniaus – Domantą Razauską, Aivarą Veiknį, Vytautą Stankų. Dalyvavo taip pat kaunietis Stanislovas Abromavičius.
Didelio dėmesio sulaukė iš Turkijos atvykusi poetė Zeynep Köylü ir jos eiles vertusi Marija Mažulytė. Net ir nesuprasdami kalbos, žiūrovai jaunos autorės kūrybą palaikė gausiais plojimais. Gražiai buvo sutiktas ką tik naują knygą „Lietaus raitelis“ išleidęs Jonas Endrijaitis, savo kūrybą, skirtą žuvusiam sūnui Vaidotui, skaitė jo tėvelis Stasys Daunys. Malonu, kad laiko užteko ir jauniesiems poetams, ir vietos kūrėjams studentams Ernestui Noreikai, Nerijui Cibulskui. Dideliame svečių būryje buvo ir poezijos skaitovė Irena Plaušinaitytė. Miestelio žmonės, neišpaikinti tokių renginių ir poezijos, bendravo su poetais, diskutavo.
Susirinkusius linksmino Juškių šeimos kapela – penki vaikai, kurių muzika džiugino ne mažiau nei skaitytos eilės. Kaip sakė R. Stankevičius, visus pakerėjo jauki aplinka, gražios sutiktuvės. Daug kas iš svečių, lankydami miestelio įsimintinas vietas, nustebo sužinoję, kad čia yra paminklai J. Aisčiui ir A. Baranauskui, bažnytėlėje žiūrėjo į paveikslus, kuriuos 1940 m. piešė Dovainonyse gyvenęs dailininkas Vladas Didžiokas, o pati bažnyčia prieš 50 metų perkelta iš užliejamo Nemuno slėnio. Svečiai prie Jono Aisčio, Vaidoto Daunio, Jono Laucės kapų padėjo gėlių.
Pagyrimų sulaukė ir Rumšiškių kultūros centro padėkos raštą gavo renginio globėja verslininkė Danutė Gelombickienė. Tai jos pastangomis įrengta jauki aplinka, uždegta renginio ugnis.