Atnaujinta: 2011-12-02

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Naujienos

Skaitymo skatinimo konkursas „Gyvenu su knyga“
 

   Baigėsi Šilutės rajono 5–12 klasių mokinių skaitymo skatinimo konkursas „Gyvenu su knyga“. Ketvirtus metus besitęsianti ši skaitymo šventė tradiciškai vyko knygų namuose – Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

   Konkurso tikslas – aktualizuoti domėjimąsi literatūra, paskatinti teksto atradimo džiaugsmą, ugdyti raiškaus deklamavimo ir sceninės raiškos įgūdžius.

   Konkurso dalyviams buvo pristatyta autoritetinga komisija, kurią sudarė lituanistai iš Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos (Laimutė Giržadienė), Pamario pagrindinės mokyklos (Jolanta Mačiulienė) ir Vydūno gimnazijos (Vilma Zėčienė) ... toliau

   

 
Socialinių mokslų daktarė R. Dobranskienė siūloma į Šilutės garbės piliečius
 

   Šilutės miesto Garbės piliečio vardą soc. m. dr. Romualdai Dobranskienei siūloma suteikti už profesinės veiklos pasiekimus, pedagoginę, literatūrinę, kultūrinę veiklą, aktyvų dalyvavimą viešajame ir akademiniame gyvenime, socialinėse akcijose, šiuolaikiškas iniciatyvas ir jų įgyvendinimą, tautų kultūrų ryšių tyrinėjimus ir apibendrinimą, ugdymo problemų įžvalgas ir jų analizę, patirties sklaidą.

   Dr. R. Dobranskienė sukūrė ir įgyvendino Šilutės rajono pedagogų kvalifikacijos kėlimo sistemą (1968), parengė kompleksinio gyventojų pedagoginio švietimo programą (1978), savo sukurtu moksleivių savivaldos ir saviraiškos modeliu rėmėsi gindama daktaro disertaciją tema „Moksleivių produktyviosios saviraiškos ugdymas mokyklos ir socialinės aplinkos sąveikos sąlygomis“ (1990) ... toliau

   

 
Kriokiškiai – kaimas be emigrantų ir ... partinių
 

   Darganotą 2011 m. lapkričio pabaigos dieną Kriokiškiuose sklandė įkurtuvių nuotaikos – atokiausiame Pagėgių savivaldybės kaime iškilmingai atidaryti rekonstruotieji bendruomenės namai.

   Išsipildė 2003 m. oficialiai į bendruomenę susibūrusių Kriokiškių kaimynų svajonė – dabar jie gali rinktis ir bendrauti erdviose bendrose patalpose. Projektą „Kriokiškių kaimo bendruomenės namų rekonstrukcija“ finansavo VVG „Pagėgių kraštas“. Pasak bendruomenei nuo pirmųjų jos įkūrimo dienų vadovaujančios Redos Tamašauskienės, iki tol kantrūs Kriokiškių žmonės trumpam teužsibūdavo senuose, nejaukiuose bendruomenės namuose, kartais susirinkimus rengdavo ant vaizdingos Jūros upės kranto ... toliau

   

 
Kalėdų eglės jau greitai papuoš Šilutę ir Pagėgius
 

   Artėjant Kalėdoms Lietuvos miestai ir miesteliai puošia Kalėdų egles.

   Žaliaskarės jau greitai bus pastatytos ir padabintos Šilutėje bei Pagėgiuose.

   Pagėgiuose papuoštos Kalėdų eglės įžiebimas vyks 2011 m. gruodžio 2 d. 16.30 val., Šilutėje – gruodžio 9 d. 17 val.

   Gintaro Radzevičiaus nuotr. ... toliau

   

 
Nuteistieji Rusnei padovanojo 14 dailės darbų
 

   Šiuo metu Rusnėje, Salos etnokultūros ir informacijos centre veikia dailės darbų paroda. Tai Vilniaus II-ųjų pataisos namų 5 būrio nuteistųjų dovana, labdaringa akcija „Paveikslai Rusnei“.

   Kažin ar berastumėme Lietuvoje žmogų, kuris nebūtų girdėjęs, kad Rusnė – didžiausia Lietuvos sala, garsėjanti savo pavasariniais potvyniais. Šie potvyniai yra didelis rūpestis, kita vertus, tai krašto regiono savitumas, pritraukiantis smalsuolius pasigrožėti šia gamtos stichija ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir iš užsienio ... toliau

   

 
Vydūno draugijos renginys, skirtas Kalėdoms
 

   2011 m. gruodžio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. draugijos patalpose (Basanavičiaus 29) kviečiame į Vydūno draugijos renginį, skirtą artėjančioms Kalėdoms - Žiemos saulėgrįžos, Elnio devyniaragio šventei.

   Draugijos garbės pirmininkas dr. Vacys Bagdonavičius papasakos apie vydūniškąją religijos simbolių interpretaciją.

   Advento dainas padainuosime kartu su Marija Liugiene ir Egle Burkšaityte.

   

   

   

    ... toliau

   

 
Senelius sveikino žmonės, turintys dideles širdis
 

   Jau 15-tą kartą Šilutės evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ nariai, artėjant Šv. Kalėdoms, surengia šventę savo globotiniams. Tų globotinių - vaikų ir senelių - yra apie pusantro šimto, o juos globojančių žmonių - vos daugiau nei 10. Tad nesunku įsivaizduoti, koks krūvis artėjant šventėms tenka „Sandoros“ darbuotojams.

   Tačiau neskaičiuodami savo laisvalaikio valandų ir nepaisydami sunkumų, jie organizuoja didelę šventę: puošia salę, serviruoja stalus, ruošia asmenines dovanėles daugiau nei 100-tui senų žmonių ... toliau

   

 
Tilžės aktas ir dvi naujos prisiminimų knygos
 

   Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ ir Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčia konferencijų salėje (Vokiečių g. 20) 2011 m. lapkričio 28 d. pakvietė į renginį „Taigi imk mano ranką“, skirtą Tilžės akto paminėjimui ir dviejų knygų, pasakojančių apie lietuvybės likimą Karaliaučiaus krašte paskutiniaisiais metais, sutiktuvėms.

   Renginį išmoningai vedė parapijietis, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Komplektavimo skyriaus vedėjas Vytautas Gocentas, kuris pažymėjo Tilžės akto svarbą, perskaitė ir patį aktą bei signatarų pavardes, pristatė knygų autores ... toliau

   

 
Knygos „Auszros“ archyvas sutiktuvės
 

   2011 m. gruodžio 6 d., antradienį, 17 val. maloniai kviečiame dalyvauti knygos „Auszros“ archyvas (sudarytojai ir parengėjai: prof. habil. dr. Domas Kaunas ir Audronė Matijošienė) sutiktuvėse ir diskusijoje dėl šaltiniotyrinių darbų rengimo būklės bei perspektyvų.

   Renginys vyks Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).

   Daugiau informacijos: http://www.voruta.lt/wp-content/uploads/kvietimas_2011-12-06_.pdf

   Iveta Jakimavičiūtė, Komunikacijos fakultetas, Knygotyros ir dokumentotyros institutas, tel ... toliau

   

 
Kviečiame į Žiemos knygų mugę
 

   2011 m. gruodžio 5–16 dienomis Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro (MELC) pastate vyks kasmetinė Žiemos knygų mugė.

   Renginyje, kuris truks net dvi savaites, dalyvaus leidyklos „Žara“, „Aidai“, „Andrena“, „Nijanga“, „Margi raštai“ ir MELC.

   Mugės lankytojai galės rasti įvairiausių leidinių – grožinės literatūros, meno albumų, kelionių vadovų, knygų vaikams, žymių asmenybių biografijų, psichologijos, medicinos ir kitų sričių literatūros.

   Visi leidiniai bus parduodami leidėjų kainomis ... toliau

   

 
Duris atveria Kalėdų senelio dirbtuvės
 

   Kasdienybės skuboje, prieššventiniame erzelyje jau girdisi tylūs žingsniai: nuo vieno grindinio akmens ant kito, nuo gatvės ant šaligatvio juostos, kiemais ir skverais į Klaipėdos lėlių teatrą atkeliauja Kalėdų senelis.

   Ne vienas – su visa palyda. Dar ne švęsti, o gerų poelgių skaičiuoti, laiškų skaityti, slaptųjų vaikų norų aiškintis, dovanų ir žaisliukų gaminti, sniego malti, žodžiu, - Kalėdų senelio dirbtuvėse plušėti ir šventišką nuotaiką kurti. O kad kalėdinė nuotaika būtų pakiliai fantastiška, kad švenčių laukti neprailgtų, Kalėdų senelis visiems - tikintiems stebuklais - atveria savo dirbtuvių duris ir kviečia drauge paplušėti bei slaptaisiais norais pasidalinti ... toliau

   

 
Pagerbtas didžiojo Lietuvos poeto atminimas
 

   Šiais metais Vasario 16-ąją Lietuva neteko vieno iš garsiausių šiuolaikinių poetų – Justino Marcinkevičiaus, pelnytai vadinto Tautos sąžine ir moraliniu autoritetu.

   Paskutinįjį lapkričio penktadienį (2011-11-25), kai Traksėdžių pagrindinėje mokykloje buvo ruošiamasi meninio skaitymo konkursui, skirtam poetui atminti, pati gamta kūrė nuotaiką: švininius debesis retkarčiais prasklaidydavo didžiajai savaitgalio audrai besiruošiantis vėjas, švystelėdavo šilto, bet apniukusio rudens saulės spindulėliai, šviesos ir tamsos šešėliai perbėgdavo per tvarkingai sudėliotų Justino Marcinkevičiaus knygų viršelius, atminimo žvakę ... toliau

   

 
Per tylųjį adventą ateina Kalėdos
 

   Penktadienį, 2011 m. lapkričio 25-ąją, Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filiale įvyko popietė skirta prasidėjusiam Adventui.

   Niūrus ir drėgnas lapkritis užleidžia vietą gruodžiui. Mėnesiui, kai laukiama pabąlančios žemės, tačiau gruodis pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į sielą. Mat tai – Advento mėnuo. Jo ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią krikščionių šventę – Kalėdas.

   Adventas yra ypatingas laikas – dienos trumpėja, paslaptinga šviesa ir laukimas įsiskverbia į kiekvieną mūsų dvasios kertelę, nušviesdami praeitį ... toliau

   

 
Šilgalių folkloro ansambliui „Kamana“ 25-eri
 

   Pagėgių savivaldybės Kultūros centro Šilgalių folkloro ansamblis „Kamana“ šiais metais švenčia 25-metį. Šilgalių kaimo kultūros namų ansamblis susikūrė 1986 metais.

   Per 25-erius metus folkloro ansamblyje šoko ir dainavo apie 70 dalyvių iš Šilgalių, Stoniškių, Pagėgių. Ansamblio dalyviai keitėsi, tačiau išliko kolektyvo statusas, senųjų tradicijų ir papročių puoselėjimas bei skleidimas.

   Į kolektyvą ateina dainuoti ir šokti žmonės, kuriems nesvetima etninė kultūra. Ansamblis savo veikla garsina Pagėgių kraštą Lietuvoje ir už jos ribų ... toliau

   

 
Bažnyčios skliautais aidėjo K. Donelaitis
 

   2014-aisiais minėsime lietuvių literatūros patriarcho Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

   Kad šis jubiliejus laukiamas ir nebe už kalnų, liudija Lietuvos rašytojų klubo 2011 m. lapkričio 25 d. inicijuotas poezijos ir muzikos vakaras, vykęs Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje.

   Bažnyčios skliautais aidėjo K. Donelaitis

   Sakralioje, o drauge ir itin donelaitiškoje aplinkoje (prisiminus, kad poetas kitados kunigavo liuteronų bažnyčioje Tolminkiemyje) maždaug pusšimtis K ... toliau

   

 
Dėl viešosios kalbos Klaipėdos mieste
 

   Daugiausia matomi yra viešieji užrašai. LR valstybinės kalbos įstatymo 17 straipsnyje yra nustatyta, kad viešieji užrašai yra valstybine kalba.

   Tačiau dažnai tenka išgirsti priekaištų, kad kur tik pažvelgsi – visur matyti tik užrašai užsienio, tiksliau – anglų k. Tai daugiausia prekių ženklai, registruoti Europos Sąjungoje ir pagal LR prekių ženklų įstatymą Valstybiniame patentų biure (Prekių ženklas (toliau – ženklas) – bet koks žymuo, kurio paskirtis – atskirti vieno asmens prekes arba paslaugas nuo kito asmens prekių arba paslaugų ir kurį galima pavaizduoti grafiškai ... toliau


 
Garbaus maestro jubiliejuje – jo muzika ir talento gerbėjai
 

   Trečiadienį, 2011 m. lapkričio 23-ąją, Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko mišraus choro „Pamario aidas“ vadovo Vytauto Jovaišos autorinių dainų vakaras, skirtas garbingam 80-ąjam kompozitoriaus jubiliejui paminėti.

   Maestro pasveikinti susirinko daugiau kaip pusšimtis jo draugų, mokinių, bendražygių, neabejingų jo kuriamai muzikai šilutiškių. Dainomis tėtį sveikino sūnus Egidijus Jovaiša - „Nerijos“ ansamblio solistas, pagerbti jubiliatą atvyko ir rajono meras Virgilijus Pozingis ... toliau

   

 
Dainuokim ir klausykim, klausykim ir dainuokim...
 

   2011 m. lapkričio 24 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko Šilutės kraštotyros draugijos folkloro ansamblio „Ramytės“ dainų vakaras „Kol neužpustė laiko vėjai...“, skirtas Liudviko Rėzos 235-osioms gimimo metinėms.

   Vakaras prasidėjo Klaipėdos krašto daina „Parbėg laivelis...“. Renginį, skirtą vienam iš žymiausių XIX amžiaus pradžios lietuvininkų, prūsų lietuvių visuomenės veikėjui, lituanistui, teologui, tautosakininkui, Karaliaučiaus universiteto profesoriui L ... toliau

   

 
Floristikos kursai Šilutėje padės kurti kalėdines kompozicijas
 

   2011 m. gruodžio mėnesį Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į floristikos kursus, kurių metu floristė Sonata Valaitienė ne tik susipažindins su teoriniais floristikos pagrindais bet ir padės patiems pasidaryti kalėdines kompozicijas, dekoracijas ir pan.

   Preliminarus kursų temų planas:

   gruodžio 6 d. 17-19 val. - adventinės kompozicijos;

   gruodžio 8 d. 17-19 val. - kalėdinės puokštės;

   gruodžio 12 d. 17-19 val. - žvakių dekoravimas;

   gruodžio 14 d. 17-18 val ... toliau

   

 
Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (222)
 

   „Vakarų ekspresas“ tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien skaitytojus kviečiame toliau dairytis Liepų g. 5-ajame name.

   Šiandien praversime duris į ginekologės akušerės Anos Pikus ir jos vyro inžinieriaus Naumo Abermano butą. Jame sutuoktinių pora apsigyveno 1952 metais.

   Paskyrimas - į Klaipėdą

   A. Pikus, tik pasibaigus karui, stojo į Charkovo medicinos institutą. Karo metais jos, kaip ir kitų charkoviečių, šeima buvo evakuota į SSRS gilumą - Sibirą ... toliau

   

 
Priešadventinė popietė Katyčiuose
 

   Gražų lapkričio 25 d. vidudienį Katyčių miestelio gyventojai rinkosi į popietę „Neieškok kas paslėpta, kai pilna to kas atidengta“.

   Renginį linksma daina pradėjo Bikavėnų vokalinis moterų ansamblis. Renginį tęsė antros kartos žolininkė Valentina Baužienė, kuri į renginį atvyko iš Rusnės. Susitikimo dalyviams žolininkė priminė, kad šiuo metu, kai drėgna, šalta, trūksta saulės šviesos, lengviau apsisaugoti nuo peršalimo ligų, depresijos nei šias ir kitas ligas išvyti joms įsigalėjus organizme ... toliau

   

 
Pažinsi tautosaką – atrasi save
 

   Protėviai mus pasiekia ne tik per istorijos vadovėlius ar mokytojų lūpas, bet ir per savo išmintį, didelėmis žmonių pastangomis išlikusią iki mūsų dienų. Tautosakos kūriniai būdavo atliekami tam tikru metu, tam tikroje situacijoje, susiję su gamtos ciklu, žmogaus darbų ciklu bei asmeninio gyvenimo įvykiais.

   2011 m. lapkričio 18 d. visus tautosakos mylėtojus sukvietėme jau aštuntą kartą į regioninį festivalį „Pažinsi tautosaką – atrasi save“, kuris vyko Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre, Bikavėnuose ... toliau

   

 
Biblioteka kviečia prisijungti prie socialinės akcijos „Knygų Kalėdos“
 

   Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka nuo 2011 m. lapkričio 25 d. iki Kalėdų visus šilutiškius aktyviai kviečia dalyvauti Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamoje socialinėje akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir dovanoti knygas ne tik Lietuvos, bet ir savo miesto ar kaimo bibliotekų skaitytojams.

   Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo nacionaline, kai į šalies Prezidentę kreipėsi 300 Šiaulių krašto vaikų, kurie papasakojo, kad labai mėgsta skaityti, tačiau šalies bibliotekose trūksta naujų knygų ... toliau

   

 
Festivalis – konkursas „Skambėk, skambėk, lietuviška dainele“ Kaliningrade
 

   Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos vaikinų ansamblis (vadovė Irena Ubartienė) 2011 m. lapkričio 19 d. dalyvavo 10-jame jubiliejiniame festivalyje – konkurse „Skambėk, skambėk, lietuviška dainele“ Kaliningrade.

   Festivalyje dalyvavo folkloriniai, lengvosios muzikos ansambliai, duetai, solistai iš Kaliningrado srities mokyklų, kuriose mokoma lietuvių kalbos. Festivalyje nuskambėjo 60 lietuviškų dainų.

   Į šį festivalį – konkursą gimnazijos vaikinų ansamblį pakvietė Kaliningrado srities „Lietuvių kalbos mokytojų asociacija“, kurios pirmininkas Aleksas Bartnikas ... toliau

   

 
Mokykloje tris valandas kalbėta rusiškai
 

   Delegacijos vizito į Lietuvą iniciatorius, organizatorius ir vadovas, Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas, istorikas Aleksas Bartnikas atvykęs į Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklą šmaikštavo, kad praėjusius kelis dešimtmečiams Kaliningrado srityje dažniau dairytasi į Vakarų Europą, o kas dedasi kaimynystėje, vos už kelių kilometrų, tarsi pamiršta.

   Trečiadienį, 2011 m. lapkričio 23 d., Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktoriui, skyriaus vedėjams teko prisiminti rusų kalbą, mat į mokyklą atvyko beveik 30 rusiškai kalbančių kolegų iš Kaliningrado srities ... toliau

   

 
Šv. Kalėdų belaukiant
 

   Vis labiau tamsėjantys vakarai, vis vėliau auštanti diena, net mūsų kraštuose užsibuvęs šiltas ruduo jau kuria būsimųjų šv. Kalėdų laukimo džiaugsmą. Visa krikščioniška Europa pamažu artėja prie susikaupimo meto – kūdikėlio Jėzaus gimimo šventės.

   Šios didelės ir prasmingos šventės laukimo laikotarpiu kyla noras būti geresniems, prisiminti ir įvertinti besibaigiančius metus, dar kartą pabendrauti su senais ir naujais draugais.

   Jau treti metai Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Indrės Diksienės, yra aktyvūs Europos Komisijos inicijuoto mūsų žemyno įvairių šalių mokyklų vykdomo tarpusavio bendravimo, keitimosi informacija apie savo šalį, mokyklą projekto eTwinning dalyviai ... toliau

   

 
Ragainė (Nemanas)
 

   Iki XIX a. ketvirtojo dešimtmečio, kol nutiestas naujas plentas į Tilžę, Ragainė buvo artimiausias Tauragei užsienio miestas. Ragainiškiai irgi dažnai lankydavosi Tauragėje – greičiausiai pasiekiamame LDK miestelyje – prekybos ir kitais reikalais. Nuo XVI a. iki XIX a. pradžios, bent tris šimtmečius, Tauragę ir Ragainę jungė išties glaudūs ryšiai. To pakaktų teiginiui, kad prisiminti šio miesto istoriją verta. Tačiau jo praeityje yra faktų, kurie išryškina Ragainę kaip ypač reikšmingą Lietuvos istorijai vietovę ... toliau

   

 
Klaipėda ruošiasi kalėdiniam sezonui
 

   Lietuvos uostamiestyje prasideda pasirengimas kalėdiniams renginiams. Šiemet Klaipėdos Teatro aikštėje planuojama pastatyti dirbtinę eglutę, o miesto centro aikštes papuošti tūrinėmis šviečiančiomis skulptūromis.

   Šventinę nuotaiką uostamiestyje turėtų padidinti ir vokiečių verslininkai, planuojantys aikštėje šalia pagrindinės miesto eglės pastatyti 6-10 prekybos namelių. Juose bus prekiaujama riestainiais, kitais skanumynais, kad visa tai primintų vokiškas Kalėdas.

   Pasak savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriaus Ričardo Zulco, šiuos vokiškus šventinius prekybos namelius miestui padės įsigyti įmonė „Naujasis turgus“, vėliau kitų švenčių metu jie bus nuomojami verslininkams ... toliau

   

 
Renkame 2011 metų knygą
 

   Nuo 2006 metų Lietuvoje kasmet vykdoma Skaitymo skatinimo programa, kurios viena iš akcijų yra „Metų knygos rinkimai“.

   Akcijos metu pristatomos geriausios praėjusiais metais išleistos lietuvių rašytojų knygos trijose – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų – kategorijose.

   Iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų skaitytojai renka Metų knygą kiekvienoje kategorijoje. 2011 m. lapkričio 19 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale vykusioje popietėje „Skaitome ir balsuojame“ vaikai pristatinėjo vieni kitiems siūlomas 2011 metų knygas vaikų ir paauglių kategorijose ... toliau

   

 
Vyksta ekologinio švietimo paskaitos moksleiviams
 

   Klaipėdoje įsibėgėjo ekologinio švietimo paskaitų ciklas moksleiviams. Šį Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos finansuojamą projektą inicijavo Aplinkos kokybės skyrius.

   Paskaitas mokiniams skaito Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto prodekanas studijoms, lektorius Antanas Kontautas. Šių paskaitų tikslas – skiepyti vaikams atsakomybę už juos supančios aplinkos būklę, suteikti jaunajai kartai daugiau žinių apie miesto jūrinės aplinkos ekologinę situaciją, problemines sritis, sėkmingus problemų sprendimus ... toliau

   

 
Klaipėdiečiai kviečiami suverti bendrą šiaudinį sodą
 

   Klaipėdos etnokultūros centras jau trečius metus niūriais rudens, advento vakarais kviečia klaipėdiečius susiburti bendrai veiklai.

   Pernai bendromis jėgomis nuausta 3 m ilgio šimtaraštė juosta, užpernai numegztas 26 m ilgio šalikas. Šiemet miestiečiams siūloma dalyvauti akcijoje „Augink sodą“.

   2011 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais Meno kiemo dirbtuvėse triūs tautodailininkė Margarita Macijauskienė, kurios padedami klaipėdiečiai suvers didžiausią ir puošniausią šiaudinę puošmeną – sodą ... toliau

   

 
Mažosios ir Didžiosios Lietuvos evangelikų liuteronų lietuvių raštijos veikėjų ir kiti jubiliejai 2011 metais
 

   1536 m. Bambaliuose, netoli Friedlando gimė Jonas Bretkūnas, kunigas, istorikas, vienas iš lietuvių raštijos pradininkų, išleido giesmynus (1589) ir maldaknygę (1589), pamokslų rinkinį Postilla (1591), pirmasis išvertė į lietuvių kalbą Bibliją (1570–90, liko neišspausdinta).

   Mirė 1602 X 1 Karaliaučiuje.

   1576 m. Ragainėje mirė Augustinas Jomantas, giesmių eiliuotojas, vertėjas. Studijavo Karaliaučiaus universitete, kunigavo. Parašė ir išvertė giesmių ir psalmių (išsp ... toliau


 

Lietuva
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Silkroad online forumas
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditasRodoma versija 230 iš 244 
0:50:37 Dec 5, 2011   
2001 2021
Sąrašas   Archyvas   Pagalba