seniūnijos
Per „Akimirkos“ gimtadienį – padėkos šventė Spausdinti
2011-11-28

Dienos centro „Akimirka“ gimtadienio šventė

Lentvario parapijos „Carito“ vaikų dienos centras “Akimirka” gyvuoja jau 5 metus. Spalio 20 d. parapijos namuose į padėkos šventę „Dovanoju šypseną“ susirinko dienos centro draugai, rėmėjai, valdžios atstovai, bendradarbiai, savanoriai kartu su dienos centru švęsti „Akimirkos“ 5-ąjį gimtadienį.

Skaityti daugiau...
 
Jaunosios kūrėjos mažoji scena Spausdinti
2011-11-28

Poezijos vakaro dalyviai (iš kairės) bendrabučio auklėtoja Vida Adomaitienė, Povilas Koruža, Ilona Jakelytė, Rasa Judickaitė, Brigita Bagušinskaitė, Nijolė Zubrickienė

Vieną gražų lapkričio 10-tosios vakarą į Aukštadvario žemės ūkio mokyklos skaityklą rinkosi mokytojai ir mokiniai. Čia vyko Rasos Judickaitės kūrybinis poezijos vakaras.

R. Judickaitė eilėraščius pradėjo kurti būdama keturiolikos metų. Taip pat rašo miniatiūras, dainų tekstus. Jos svajonė – išleisti savo poezijos knygą.

Vakaro vedėja buvo 11 V grupės mokinė I. Jakelytė. Kokia poezija be muzikos? Vakaro muzikinį foną sukūrė 13 V grupės mokiniai B. Bagušinskaitė ir P. Koruža, o gražias fotografijas dovanojo 11 V grupės mokinės V. Danilkevičiūtė ir K. Sadauskaitė.

Žiūrovai negailėjo aplodismentų, dovanėlių ir gėlių.

Skaityti daugiau...
 
Tarp konkurso laimėtojų – Tiltų kaimo bendruomenė Spausdinti
2011-11-28

 

Tiltų kaimo bendruomenės nariai po konkurso apdovanojimų Pakruojyje

Lietuvos nacionalinei vartotojų federacijai birželio mėnesį paskelbus konkursą „Lietuvos kaime gera gyventi“ Tiltų kaimo bendruomenė pareiškė norą jame dalyvauti. Kadangi Lietuvos jaunimas mieliau renkasi gyvenimą mieste arba užsienyje, konkursui reikėjo pristatyti kaimą kaip patrauklų gyventi įvairioms miesto ir kaimo gyventojų grupėms, parodyti viską, kuo kaimas gyvas, ką turi geriausia, atskleisti, kad ten, kur stipri bendruomenė, kur daugiau bendros veiklos, daugiau kultūros renginių, ten daug mieliau gyventi ir dirbti. Konkurso organizatoriai iš 20 kaimo bendruomenių atrinko 12 geriausiai savo veiklą pristačiusių bendruomenių ir kiekvieną jų aplankė. Tiltų kaime profesionalūs fotografas ir operatorius, konkurso kuratorė Edita Petrauskaitė lankėsi rugpjūčio mėnesį. Jie kalbino bendruomenės pirmininkę Laimą Kamaitienę, narę Vaivą Neteckienę, kaimo tradicijų puoselėtojus Mariją Lebednykienę, Stasę Malevičienę, Stefaniją Kastautienę, Juliją Saulėnienę, Eleną ir Stasį Bazius, filmavo ir fotografavo bei sukūrė trumpą filmuką. Konkurso komisija, susumavusi rezultatus, nutarė apdovanoti visas 12 bendruomenių, nes kiekvienos iš jų veikla yra savita ir įdomi. Vienintelė iš Trakų rajono dalyvavusi Tiltų kaimo bendruomenė, surinkusi 65,0 balų, tarp laimėtojų buvo ketvirta. Konkurse dalyvavusių kaimo bendruomenių atstovai lapkričio 19 d. buvo pakviesti į Pakruojo dvarą apdovanojimų šventei.

Skaityti daugiau...
 
Šventininkų biblioteka sukvietė pasakų skaitytojus Spausdinti
2011-11-21

Piešinių nugalėtojai Šventininkų bibliotekoje

Š. m. spalį Šventininkų bibliotekoje vykęs piešinių konkursas „Kelionė į pasakų šalį“ sukvietė mažuosius skaitytojus nupiešti savo mylimiausius pasakų herojus. Jo tikslas buvo skatinti domėjimąsi pasakomis, padėti suprasti ir vertinti tautosaką. Pasakos – tai tiesiausias kelias į vaikų širdis. Jose derinama didelė išimtis ir begalinis naivumas, nepaprasti žygiai ir paprasto žmogaus silpnybės.

Paskutinį spalio penktadienį į biblioteką atvyko mažieji skaitytojai ne tik sužinoti, kas tapo piešinių konkurso nugalėtoju, bet ir sudalyvauti viktorinoje, per kurią reikėjo atsakinėti į klausimus apie skaitytas pasakas, žiūrėtus animacinius filmukus, matant iliustracijas, vaikų piešinius, reikėjo atspėti, kokia tai pasaka ir pan. Vaikai pakvietė visus pabūti Raudonkepuraitės, Pepės ilgakojinės, Gražuolės ir Pabaisos, Šreko, Eglės – Žalčių karalienės, Raganos, Coliukės ir kitais pasakų veikėjais.

Skaityti daugiau...
 
Mokykla švenčia 50-metį Spausdinti
2011-11-21

 Mokytojų kolektyvas (2011 m.). Klaudijaus Driskiaus nuotr.

Istorijos puslapis 

„Dirbau Gaižūnuose, Kauno rajone. 1961 m. pavasarį Trakų r. partijos komiteto pirmasis sekretorius J. Bazys pakalbino dirbti Paluknyje. Paluknį apibūdino kaip įsikūrusį gražioje vietoje, netoli Vilniaus. Nenorėjau sutikti, tačiau įkalbino vaikai. Rugpjūčio 15 d. gavau įsakymą ir susiruošiau į Paluknį. Sunki buvo pradžia. Pirmais metais klasės įsikūrė dūminėje pirkelėje, į mokyklą mus įsileido tik antraisiais metais. Darbo sąlygos buvo prastos – klasė šalta, žiemą net rašalas užšaldavo“,– taip darbo Paluknyje pradžią prisimena pirmoji ir ilgametė lietuviškų klasių mokytoja Gražina Židelienė, mokyklai atidavusi daugiau nei pusę amžiaus.

Pirmos klasės buvo negausios – mokytoja pradėjo darbą su 7 mokinukais. Vėliau jų skaičius augo ir dirbti tekdavo net su 35 vaikais (kartu mokėsi 4 klasės). Net pirmoji lietuviška spauda, kaip prisimena mokytoja, į Paluknį atkeliavo su pradinėmis klasėmis – vaikams buvo užsakytas „Genio“ žurnalas.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 10
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

Singing courses
Studijos Užsienyje
Torrent
Moteriska avalyne
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 23 iš 34 
20:02:56 Dec 4, 2011   
Dec 2010 Dec 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba