
Leonidas Donskis. „Nepopuliarios įžvalgos“
Autorius apie šią knygą teigia: „Tai – socialinės kritikos etiudų ir esė rinkinys. Ši knyga žymi pakitusią mano rašymo tonaciją ir intonaciją. Matyt, praėjo laikas, kai reikėjo save ir savo aplinką drąsinti, raminti, guosti ir rašyti su neslepiamo optimizmo doze. Negalima užmerkti akių ir elgtis taip, tarsi nieko nebūtų įvykę, kai regi, kaip tavo akyse randasi nerimą keliančių dalykų. Visuomenė atsidūrė kryžkelėje, kurioje kiekvienas mūsų moralinis ir politinis pasirinkimas gali būti lemtingas. Todėl svarbu turėti jėgų skelbti ne tik tai, kas malonu skaitytojams ir kas garantuoja autoriui jų palankumą bei populiarumą. Svarbu skelbti ir nepopuliarias įžvalgas, kurias skaityti didelei daliai mano skaitytojų bus skaudu. Jei elgčiausi atvirkščiai, pradėčiau konfliktuoti su savo sąžine. Ką gi, reikia mokėti būti nepopuliariam“.

„Kongresinė akcija: JAV ir Kanados lietuvių politinis lobizmas XX amžiaus 6–9 dešimtmečiais“
Šaltojo karo laikotarpiu JAV dažniausiai kėlė prievartinio Baltijos valstybių inkorporavimo į SSSR faktus. Vienas iš svarbių komponentų, skatinusių šią politiką, buvo kongresinė lietuvių veikla Šiaurės Amerikoje. Šiame darbe siekiama atskleisti istorijos tarpsnį, kai Baltijos valstybių okupacijos nepripažinimo politikoje lietuvių kongresinė akcija užėmė svarbų vaidmenį. JAV ir Kanados lietuvių lobistinė veikla JAV kongrese ir Kanadoje lig šiol nesulaukė pakankamo tyrėjų dėmesio. Tuo tarpu į Lietuvą atkeliaujantys lietuvių archyvai iš Kanados, JAV bei kitų valstybių įgalino imtis tyrimo ir atskleisti dar menkai pažįstamas temas.

Tadas Šidiškis. „Velniakalnių kraštas“
Ypatingą reikšmę tarp senųjų Lietuvos alkviečių užima Žiemgalos krašto (Pasvalio, Pakruojo, Joniškio rajonų) vietovės, susijusios su senovės lietuvių (šiuo atveju – žiemgalių) pasaulėjauta, tikėjimu. Čia, šiauriniame Lietuvos pakraštyje, ilgiausiai išsilaikė senasis protėvių tikėjimas. Leidinyje aprašomi mitologinę vertę turintys gamtos objektai: šaltiniai, upeliai, brastos, medžiai, miškai, kalnai, daubos, balos, pelkės ir kita. Pasak recenzento Valdemaro Šimėno, „puikiai žinodamas visos Lietuvos mitologijos objektus, autorius išskiria Šiaurės Aukštaitijos paminklų savitumą ir gausiai naudoja J. Šliavo surinktą medžiagą. Nemažai vietovių Tadas Šidiškis surado ir aprašė pats. Tai yra neabejotinas knygos novatoriškumas“.

Herkus Kunčius. „Pijoko chrestomatija“
Šiuolaikinis groteskiškas romanas, kuriame ironiškai linksmai ir sykiu graudžiai interpretuojamos, perpasakojamos herojiškos praeities ir „nepriekaištingos“ dabarties pilietinės visuomenės realijos. Kritikų pastebėta kunčiška „vaizduotės orgija“ atveria visą girtuoklystės „žavesį ir skurdą“.