
Algimantas Mikuta. „Kompostas“
Dalykiškai, su autoriui būdingu pašaipumu ir tiesumu rašytuose užrašuose vienus sudomins Kauno kultūros gyvenimas ir koloritiški jo veikėjai, kitus – Mikutos giminės istorija ar XX a. įvykiai Žemaitijoje. Kai ką suintriguos autoriaus kūrybiniai ir kitokie gyvenimo nuotykiai, kai ką – pastabos ir komentarai apie politinį ir ekonominį Lietuvos gyvenimą, kuriuose pasakoma daug viešai negarsinamos teisybės, analogijų su primiršta šalies ir kitų kraštų istorija. Patrauks ir smagiai perpasakotos kaunietiškos bei žemaitiškos istorijos, nežinia dėl ko netapusios savarankiškais kūriniais.

Jonas Mikelinskas. „Dinozauro ausyje“
Pagrindinis apysakos „Dinozauro ausyje“ personažas – nesunkiai atpažįstamas rašytojas Mikelinskas. Sovietiniais laikais jam nutikusi istorija papasakota įspūdingai, su detektyvo intriga (užsakomoji žmogžudystė, rankraščių išvogimas), su siurrealistiniais elementais (slėpynės nuo vilkų dinozauro ausyje, žiurkių šokis motinos troboje), dramatiškais jaunystės laikų išgyvenimais. Įdomūs svarstymai apie kūrybą, Dievą, susitaikymą su Likimu, kaip ir pati kūrinio stilistika. Apsakymų ciklo problematika įvairi. Visi kūriniai nauji, nors kai kurių siužetų užuomazgos siekia kelis dešimtmečius.

Marcelijus Martinaitis. „Mes gyvenome“
Biografiniai užrašai – tikras netikėtumas ilgame žinomo poeto knygų sąraše. Pasakojama daugiausia apie vaikystę ir paauglystę („tai buvo metas, kai aš pats kūriau save“), baigiama ten, kur prasideda viešas poeto gyvenimas. Prisimenanti sąmonė atkuria kaimo vaiko aplinką, žmones, papročius, įvykius, asmeninius potyrius, kreipusius kūrybos ir miesto pusėn. Memuariniam pasakojimui ypatingo savitumo suteikia poeto etninės įžvalgos, praeities ir dabarties apmąstymų pynės. Ir autoriaus laikysena: taip, buvo nepriteklių, baisumų, vargo, bet sklido ir gyvenimo šviesa.

Audronė Girdzijauskaitė. „Laiškai žiūrovams. Atsiminimai“
Žinomos teatrologės knyga sudaryta iš dviejų dalių. Pirma dalis – gyvi įspūdžiai po spektaklių, gero teatro ilgesys, mintys apie lietuvių teatralų pasiekimus. Antrą dalį sudaro daugelio metų įspūdžiai iš Torunės tarptautinio teatrų festivalio „Kontaktas“, iš Vroclavo ir Varšuvos tarptautinių festivalių; skaitytojai supažindinami su turtingu Lenkijos teatriniu gyvenimu, užsienio teatro tendencijomis.