Karaimai – bitininkai Spausdinti
2011-11-21

Bitininkystė – žemės ūkio šaka. Bitės gamina medų, vašką, bičių duonelę, pienelį... Lietuvoje bitininkyste verčiamasi nuo senų laikų. 1387 metais Jogailos sutartyje su Skirgaila kalbama apie medaus duoklę. Jau XVI a. buvo žinomi drevininkai, jie vertėsi bitininkyste. Bendrieji bitininkystės teisės nuostatai buvo įtraukti į 1529 m. Lietuvos statutą, o papildyti 1566 ir 1588 m. statutuose. Kelminė bitininkystė pradėjo plisti XVI a., rėminė – XIX a. Taip buvo Lietuvoje, o kaip karaimai ėmė verstis bitininkyste?

Tai buvo dar jiems gyvenant Kryme – XIV amžiuje, prieš didžiojo kunigaikščio Vytauto atvežimą į Lietuvą, o apsigyvenę Lietuvoje, be žemdirbystės, karaimai vertėsi ir bitininkyste. Karaimų kalba yra nemažai išlikusių patarlių, susietų su medumi (bal čibin – bitė, bal – medus, bal čibinči – bitininkas): Bal tilindia – buz tišindiaAnt liežuvio medus, dantyse ledas, taip kalbama apie suktą žmogų. Balha czibin die jahušat – Prie medaus ir musė limpa; Tuviul bunar bart bal, nie korchat čibinlarmi – Ne tam medus, kuris bijo bičių ir daugelis kitų. Atėjusios iš gilios senovės, šios patarlės žymi tautos darbus bei moralę.

Skaityti daugiau...
 
Mokykla švenčia 50-metį Spausdinti
2011-11-21

 Mokytojų kolektyvas (2011 m.). Klaudijaus Driskiaus nuotr.

Istorijos puslapis 

„Dirbau Gaižūnuose, Kauno rajone. 1961 m. pavasarį Trakų r. partijos komiteto pirmasis sekretorius J. Bazys pakalbino dirbti Paluknyje. Paluknį apibūdino kaip įsikūrusį gražioje vietoje, netoli Vilniaus. Nenorėjau sutikti, tačiau įkalbino vaikai. Rugpjūčio 15 d. gavau įsakymą ir susiruošiau į Paluknį. Sunki buvo pradžia. Pirmais metais klasės įsikūrė dūminėje pirkelėje, į mokyklą mus įsileido tik antraisiais metais. Darbo sąlygos buvo prastos – klasė šalta, žiemą net rašalas užšaldavo“,– taip darbo Paluknyje pradžią prisimena pirmoji ir ilgametė lietuviškų klasių mokytoja Gražina Židelienė, mokyklai atidavusi daugiau nei pusę amžiaus.

Pirmos klasės buvo negausios – mokytoja pradėjo darbą su 7 mokinukais. Vėliau jų skaičius augo ir dirbti tekdavo net su 35 vaikais (kartu mokėsi 4 klasės). Net pirmoji lietuviška spauda, kaip prisimena mokytoja, į Paluknį atkeliavo su pradinėmis klasėmis – vaikams buvo užsakytas „Genio“ žurnalas.

Skaityti daugiau...
 
Iš pelenų atgimusi "Karališka senoji kibininė" Spausdinti
2011-11-21

 

"Karališkos senosios kibininės" savininkai Zinaida ir Vladas Juškiai

Nors restoranas Karališka senoji kibininė pirmuosius svečius priėmė jau 2011 m. rugsėjo 1 d., oficialus atidarymas buvo planuojamas lapkričio mėn. pirmąją pusę. Kilminga puota įvyko š. m. lapkričio 10 d. Šis oficialus atidarymas, kaip padėkos vakarienė, buvo skirta draugams, kolektyvui bei visiems, prisidėjusiems prie restorano atstatymo.

Kilmingai sutikti svečiai

Skambant renesanso muzikai, vienas po kito į restoraną žengė svečiai. Prie įėjimo juos pasitiko Karalius (aktorius Gintaras Mikalauskas) bei Karalienė (Sandra Stasiūnaitė-Luskevičienė), kurie maloniai pakvietė užeiti vidun – į savo „karalystę“, kur kantriai laukė šventės „kaltininkai“ – restorano Karališka senoji kibininė savininkai Zinaida ir Vladas Juškiai.

Skaityti daugiau...
 
Pasaulio lenkų atstovai susižavėjo Trakais Spausdinti
2011-11-11

Trakų rajono savivaldybės vadovai su svečių delegacija

Pasaulio lenkų organizacijų atstovai, dalyvavę Vilniuje vykusiose Lenkų dienose, neaplenkė ir Trakų. Lenkų dienas organizavo organizacija „Wspólnota Polska“.

Užsienyje gyvenančių lenkų grupė kartu su Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktore Liucyna Kotlovska, direktorės pavaduotoja Rita Tamašiūniene, Seimo nario Jaroslavo Narkevič lydimi, susitiko su rajono savivaldybės atstovais. Šiame susitikime dalyvavo rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius, mero pavaduotoja Teresa Solovjova, savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičiene, direktorės pavaduotoja Irena Narkevič.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 39
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

Singing courses
Studijos Užsienyje
Torrent
Moteriska avalyne
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 40 iš 52 
0:04:24 Nov 28, 2011   
Nov 2010 Nov 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba