seniūnijos
Mokiniai domėjosi Aukštadvario krašto istorija Spausdinti
2011-11-21

Mongirdo dvaras

Į Aukštadvario žemės ūkio mokyklą mokytis vidurinio išsilavinimo ir semtis profesinių žinių atvyksta ne tik iš Trakų rajono, bet ir iš įvairių Lietuvos regionų jaunuoliai. Papildomojo ugdymo organizatorė Teresė Mikutavičienė, praeitais metais sumaniusi pirmo kurso mokinius supažindinti su Aukštadvario miestelio unikalios gamtos lankytinomis vietomis, miestelio istorija, šiais metais tęsė pradėtą darbą organizuodama dviejų dienų renginį „Krašto, kuriame mokausi istorija“.

Spalio 26 d. mokiniai lankė žemės ūkio mokyklos patalpose įsikūrusį kraštotyros muziejų. Vidurinės mokyklos mokytojas, muziejaus vadovas Kazys Venckus rodydamas eksponatus išsamiai papasakojo ir Aukštadvario miestelio istoriją.

Skaityti daugiau...
 
Šventininkų biblioteka sukvietė pasakų skaitytojus Spausdinti
2011-11-21

Piešinių nugalėtojai Šventininkų bibliotekoje

Š. m. spalį Šventininkų bibliotekoje vykęs piešinių konkursas „Kelionė į pasakų šalį“ sukvietė mažuosius skaitytojus nupiešti savo mylimiausius pasakų herojus. Jo tikslas buvo skatinti domėjimąsi pasakomis, padėti suprasti ir vertinti tautosaką. Pasakos – tai tiesiausias kelias į vaikų širdis. Jose derinama didelė išimtis ir begalinis naivumas, nepaprasti žygiai ir paprasto žmogaus silpnybės.

Paskutinį spalio penktadienį į biblioteką atvyko mažieji skaitytojai ne tik sužinoti, kas tapo piešinių konkurso nugalėtoju, bet ir sudalyvauti viktorinoje, per kurią reikėjo atsakinėti į klausimus apie skaitytas pasakas, žiūrėtus animacinius filmukus, matant iliustracijas, vaikų piešinius, reikėjo atspėti, kokia tai pasaka ir pan. Vaikai pakvietė visus pabūti Raudonkepuraitės, Pepės ilgakojinės, Gražuolės ir Pabaisos, Šreko, Eglės – Žalčių karalienės, Raganos, Coliukės ir kitais pasakų veikėjais.

Skaityti daugiau...
 
Kovotojų už Lietuvos laisvę keliais Spausdinti
2011-11-21

 

Parodos Lentvario seniūnijoje atidarymo dalyviai. Pirmas iš dešinės – Alfredas Girdziušas

Lentvarietis žurnalistas fotomenininkas Alfredas Girdziušas praėjusią savaitę Lentvario seniūnijos administracinėse patalpose atidarė nepaprastai įspūdingą ir vertingą personalinių fotografijų parodą „Atmintis“.

Atidarant ją dalyvavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyriaus pirmininkas, atsargos leitenantas, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto lektorius dr. Vytautas Račkauskas, Lietuvos kariuomenės savanorių draugijos (LKSD) pirmininkas Bronius Pacevičius, Lietuvos kariuomenės savanorių draugijos (LKSD) jaunimo būrio vadas Dainius Gudelis, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas ir lentvariečiai, A. Girdziušo kūrybos gerbėjai.

Skaityti daugiau...
 
Mokykla švenčia 50-metį Spausdinti
2011-11-21

 Mokytojų kolektyvas (2011 m.). Klaudijaus Driskiaus nuotr.

Istorijos puslapis 

„Dirbau Gaižūnuose, Kauno rajone. 1961 m. pavasarį Trakų r. partijos komiteto pirmasis sekretorius J. Bazys pakalbino dirbti Paluknyje. Paluknį apibūdino kaip įsikūrusį gražioje vietoje, netoli Vilniaus. Nenorėjau sutikti, tačiau įkalbino vaikai. Rugpjūčio 15 d. gavau įsakymą ir susiruošiau į Paluknį. Sunki buvo pradžia. Pirmais metais klasės įsikūrė dūminėje pirkelėje, į mokyklą mus įsileido tik antraisiais metais. Darbo sąlygos buvo prastos – klasė šalta, žiemą net rašalas užšaldavo“,– taip darbo Paluknyje pradžią prisimena pirmoji ir ilgametė lietuviškų klasių mokytoja Gražina Židelienė, mokyklai atidavusi daugiau nei pusę amžiaus.

Pirmos klasės buvo negausios – mokytoja pradėjo darbą su 7 mokinukais. Vėliau jų skaičius augo ir dirbti tekdavo net su 35 vaikais (kartu mokėsi 4 klasės). Net pirmoji lietuviška spauda, kaip prisimena mokytoja, į Paluknį atkeliavo su pradinėmis klasėmis – vaikams buvo užsakytas „Genio“ žurnalas.

Skaityti daugiau...
 
Priešmokyklinukai – masinės mankštos dalyviai Spausdinti
2011-11-11

Vaikai atlieka rytinę mankštą

Viešoji įstaiga „Iniciatyvos fondas“, įkurtas 2007 m., siekiantis skatinti socialinę iniciatyvą, organizuoja įvairias programas atskiroms visuomenės grupėms. Programos daugiausia yra paremtos žinių lygio kėlimu, lavinimu: „Sugauk rytojų 2007“, „Sugaukime rytojų 2008“, „Knyga – pažinimo džiaugsmas. Dalinkimės“, „Sugaukime rytojų 2010“.

„Iniciatyvos fondo“ 2011 metais rengiama programa „Augsiu aktyvus 2011, turinti tikslą – atkreipti dėmesį į jaunimo fizinio aktyvumo būtinybę, jo stoką ir pasekmes, paskatinti jaunus žmones keisti nejudrų gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį, sudomino ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos pačius mažiausiuosius. Mokyklos priešmokyklinukai, padedami mokytojos, spalio 21 d. aktyviai s prisijungė prie svarbiausio programos akcento – pasirinktos akcijos formos – rytmetinės masinės mankštos. Kadangi vaikų grupėje rytmetinė mankšta vysta kasdien, vaikams nebuvo sudėtinga atlikti mankštos pratimus, tačiau žinant, kad tą pačią 11 valandą ją daro tūkstančiai žmonių – mažų ir didelių, priešmokyklinukai buvo itin sukaupę dėmesį ir stengėsi iš visų jėgų.

Tą dieną vaikai ne tik sportiškai praleido laiką: jie noriai domėjosi ir pasakojo, kodėl svarbu būti gryname ore, sportuoti, žaisti judriuosius žaidimus. Vaikai patirtus dienos įspūdžius perteikė savo piešiniuose.

Jolanta ŠVEDIENĖ,

Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokytoja

Autorės nuotr.

 
«PradžiaAnkstesnis123456789SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 9
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

Singing courses
Studijos Užsienyje
Torrent
Moteriska avalyne
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 22 iš 34 
0:04:22 Nov 28, 2011   
Nov 2010 Nov 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba