Atnaujinta: 2011-11-21

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Naujienos

Žvilgsnis į Rytprūsius – be iliuzijų, legendų, bet su sentimentais
 

   Rudeniui einant į pabaigą, Academia Baltica (biuras įsikūręs Liubeke), kadaise atskilusi nuo Travemiundėje veikusios Ostsee-Akademie, vieną seminarą surengia specialiai skirtą Baltijos šalims ar bent užgriebiantį šį regioną.

   Seminaras, kaip ir daugelis Academia Baltica renginių, tradiciškai vyksta kitos – Sankelmarko – akademijos erdvėje; ši įsikūrusi kaime, ar tiksliau – gamtoje, prie Sankelmarko ežero, netoli Flensburgo, visai Danijos pašonėje, t. y. buvusiose Danijos valdose ... toliau

   

 
Biblioteka bendradarbiauja su ugdymo įstaigomis
 

   Viešosios bibliotekos tikslas – tapti patrauklia gyventojų informacijos, komunikacijos, kultūros, edukacijos institucija. Čia padedama įveikti socialinę atskirtį, suteikiamos vienodos galimybės gyventojams naudotis informacijos technologijomis.

   Kol kas dar tęsiasi projektas „Bibliotekos pažangai“. Pagal šį projektą viešojoje bibliotekoje tebevyksta įvairios akcijos bibliotekos vartotojams, kurios turės įtakos bibliotekų ateičiai ir paslaugų kokybei.

   Ypač populiarėja elektroninės paslaugos ... toliau

   

 
Dėl Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro naujo pastato statybos vietos parinkimo konkurso rezultatų
 

   Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdyba, įvertinusi viešojoje erdvėje sklindančias nuomones dėl organizuoto atviro architektūrinio-urbanistinio konkurso Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro naujo pastato vietai parinkti rezultatų, džiaugiasi šio Konkurso baigtimi bei visuomenėje kilusia diskusija dėl uostamiesčio plėtros perspektyvų.

   LAS Klaipėdos apskrities organizacija ne vienerius metus uostamiestyje siekia įtvirtinti praktiką, jog miestui, o šiuo atveju – ir valstybei reikšmingi objektai būtų planuojami skaidriai, viešai, suteikiant galimybę pareikšti ne tik architektų-urbanistų, bet ir kuo platesnių visuomenės sluoksnių nuomonę ... toliau

   

 
Autorinės dainos festivalis „Vėjopatis“
 

   2011 m. lapkričio 25 d., penktadienį, 18 val. Rusnės pagrindinėjė mokykloje (Neringos g. 29, Rusnė) vyks autorinės dainos festivalis „Vėjopatis“.

   Dalyvauja Pamario krašto dainų autoriai

   Organizatoriai: Salos etnokultūros ir informacijos centras, Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“

   Rėmėjai: Šilutės rajono savivaldybė, Rusnės seniūnija, Rusnės pagrindinė mokykla, S. Puidokas ... toliau

   

 
„Snoro“ įkaitais tapo ir šilutiškiai
 

   Skandalingi įvykiai, susiję su banku „Snoras“, tiesiogiai palietė Šilutės r. savivaldybę, mūsų rajone veikiančias įmones ir pačius šilutiškius. Tiesa, kol kas jie tik sunerimę ir mano, kad didelių problemų neiškils.

   Su „Snoro“ klientų aptarnavimo skyriaus vadove Šilutėje Rasa Bičkauskiene telefonu susisiekti nepavyko, o skyrius ir banko kioskeliai uždaryti. Sužinojome, kad ketvirtadienį, 2011 m. lapkričio 17-ąją, visi šio banko darbuotojai Šilutėje nedirbo, laukė naujų nurodymų.

   Oficialūs pranešimai

   Lapkričio 16 d ... toliau

   

 
Belaisvių palaikus perlaidos humaniškai
 

   Armalėnuose, veikiausiai iš buvusios masinės kapavietės iškasti žmonių palaikai bus perlaidoti buvusio Macikų lagerio kapinėse. Tokiam pasiūlymui pritarė trečiadienį, 2011 m. lapkričio 16 d., rajono mero Virginijaus Pozingio kabinete susirinkę Savivaldybės ir Šilutės seniūnijos atstovai, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio, Policijos komisariato atstovai. Rasta kapavietė užminė ne tik mįslių, bet sukėlė ir nemažai rūpesčių...

   „Pamarys“ jau rašė, kad praėjusios savaitės pabaigoje, kasant vandentiekio trasą, ekskavatoriaus kaušas maždaug iš 1,2 m gylio kartu su žemėmis išvertė ir žmonių kaukolių bei kaulų ... toliau

   

 
Kas nuoširdu, tas tikra
 

   Gyvuoju tapybos klasiku tituluojamas klaipėdietis Algirdas Taurinskas parodomis Vilniuje ir Klaipėdoje mini savo brandų jubiliejų - 70-metį.

   Tačiau esmė ne metai, o darbai, kurie gulė ant jau tikrai nebesuskaičiuojamų drobių. Menotyrininkė Kristina Jokubavičienė sakė, jog tai stiprios, jaunatviškos ir ekspresyvios dvasios menininkas, sugebantis pajūrio gamtos motyvus, Klaipėdos peizažus, portretus perteikti vis kitaip. „Ir jo paskutinieji darbai - paryškėję, pašviesėję“, - įžvelgia skirtumus menotyrininkė ... toliau

   

 
Bitėnai. Tarp sienų ir ribų
 

   Bitėnai – kaimas prie Nemuno Lietuvai davė Martyną Jankų ir Rambyno kalną. Bitėnai prie Nemuno Vokietijai asocijuojasi su šiaurės Prūsijos gyventojais.

   Tie patys Bitėnai, matomi nuo dabartinio Kaliningrado krantų, kažką domina kaip nelegalių prekių pervežimo punktas. Bitėnai, kurie priklauso visiems, prie Ne­muno stūkso kaip viena paskutiniųjų maišto prieš šiuolaikinius žemėlapius apraiškų. Nes Bitėnų tapatybės ribos prasideda ir pasi­baigia kitokiose erdvėse, nei rodo administracinių žemėlapių sienos ... toliau

   

 
Tarp sportiškiausių mokyklų – Šilutės rajono ugdymo įstaiga
 

   2011 m. lapkričio 16 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyko konkurso „Lietuvos sportiškiausia mokykla 2010–2011 m.“ laimėtojų apdovanojimai.

   Šiais metais į konkursą buvo įtraukta dar viena mokyklų grupė – pradinės mokyklos ir/ar mokyklos-darželiai. Iš viso buvo apdovanotos 25 sportiškiausios Lietuvos mokyklos.

   Pradinių mokyklų ir/ar mokyklų darželių grupėje:

   1. Širvintų pradinė mokykla;

   2. Radviliškio rajono Baisogalos mokykla-darželis;

   3. Šiaulių Centro pradinė mokykla;

   4 ... toliau

   

 
Pasieniečių veikla domėjosi būsimieji logistai-ekspeditoriai
 

   VSAT Pagėgių rinktinės Vileikių užkardoje apsilankę Šilutės žemės ūkio mokyklos III kurso moksleiviai, būsimieji logistai-ekspeditoriai, susipažino su pasieniečių darbu.

   Trečiadienį, 2011 m. lapkričio 16 d., įvykusios viešnagės metu Vileikių užkardos pareigūnai svečiams papasakojo apie savo padalinio veiklą. Moksleiviai buvo supažindinti su VSAT struktūra ir uždaviniais. Pasieniečiai renginio metu supažindino su galimybėmis įgyti VSAT pareigūno profesiją.

   Būsimieji logistai-ekspeditoriai užkardoje pamatė tarnyboje naudojamą ginkluotę, technines bei transporto priemones, patruliavimui naudojamą katerį, kitą įrangą ... toliau

   

 
Masinėje kapavietėje aptikti palaikai yra karo aukų
 

   Praėjusį penktadienį, 2011 m. lapkričio 11 d., Armalėnų kaime buvo aptikta masinė kapavietė. Ją, atlikdamas vandentiekio tiesimo darbus, aptiko ekskavatorininkas. Dėl šio fakto buvo pradėtas tyrimas, kuris jau duoda atsakymus.

   Specialistų nuomone, kadangi netoli nuo Armalėnų yra buvusi Macikų koncentracijos stovykla, tai turimi įrodymai ir surinkta informacija leidžia manyti, kad aptiktoje kapavietėje palaidoti karo belaisviai. Tikėtina, kad aptiktoje vietoje karo aukų gali būti žymiai daugiau ... toliau

   

 
Vydūnietės tiesia kelius iš Šilutės į kitas Europos šalis ir Aziją
 

   Ne pasigirti norime, – mums svarbu, kad galime kartu su moksleiviais dalyvauti UNESCO vykdomoje Europos ir Azijos šalių taikos misijoje.

   Šilutės Vydūno gimnazijos mokytojos Lolita Kučinskienė ir aš – šio straipsnelio autorė Sandra Tamašauskienė – 2011 m. lapkričio 7–11 dienomis Airijos mieste Dundalke dalyvavome UNESCO asocijuotų mokyklų tinklo 10–joje konferencijoje.

   Anglų kalbos mokytoja Lolita jau keletą metų su gimnazistais dalyvauja bendradarbiavimo projektuose su įvairių Azijos ir Europos šalių mokyklomis ... toliau

   

 
Bikavėnuose skambėjo dainos
 

   Bikavėnų pradinėje mokykloje 2011 m. lapkričio 11 d. rinkosi bendruomenės keturios kartos: tai vaikai, tėvai, seneliai ir proseneliai.

   Numetus medžiams paskutinius lapus, nuvytus gėlei, išskridus paukščiams bikavėniškiai vaikai suruošė rudens gėrybių parodą. Ir kaip kiekvieną metą mokytojų ir vaikų suruošta muzikinė programa džiugino močiutes ir senelius. Nuo mokinių programos neatsiliko ir tėveliai. Mokyklos tėvelių dainoms akomponavo G. Dirgėlienė. Tėvų tarybos pirmininkė D. Auškalnienė ir D ... toliau

   

 
„Draugiškos „Nedelsk“ bibliotekos“ vardas
 

   Kiekvienais metais spalio mėnesį Lietuvos ir pasaulio gyventojai solidarizuojasi kovai su krūties vėžiu.

   Lietuvoje įgyvendinamas krūties vėžio prevencijos projektas „Nedelsk“ pakvietė visas Lietuvos bibliotekas, bendruomenes, mokyklas dalyvauti įvairiose „rožinėse akcijose“.

   Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, prisijungdama prie šios akcijos, įrengė Rožinę knygų lentyną, kviečiančią susipažinti lietuvių kalba išleistomis knygomis, kurių pavadinime yra žodis MOTERIS ... toliau

   

 
„Pamatėme tikrąjį Vokietijos gyvenimą“
 

   Neseniai grįžę Šilutės pirmosios gimnazijos mainų programos Lietuva – Vokietija nariai dalijosi dar neišblėsusiais įspūdžiais.

   2011 m. lapkričio 3-13 d. kelionėje 23 gimnazistai su 2 mokytojais turėjo galimybę pamatyti tikrąjį Vokietijos gyvenimą. Apie šioje kelionėje patirtus įspūdžius Šilutės pirmosios gimnazijos tinklaraštyje rašo 3 klasės gimnazistė bei tarptautinių mainų dalyvė Idilija Giržadaitė.

   „Lapkričio 3-ią išvykome į taip nekantriai lauktą kelionę Vokietijon, tačiau iki kelionės tikslo buvo net 21 valanda keltu ir dar kelios autobusu ... toliau

   

 
Vyksta ekologinio švietimo paskaitos moksleiviams
 

   Klaipėdoje įsibėgėjo ekologinio švietimo paskaitų ciklas moksleiviams. Šį Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos finansuojamą projektą inicijavo Aplinkos kokybės skyrius.

   Paskaitas mokiniams skaito Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto prodekanas studijoms, lektorius Antanas Kontautas. Šių paskaitų tikslas – skiepyti vaikams atsakomybę už juos supančios aplinkos būklę, suteikti jaunajai kartai daugiau žinių apie miesto jūrinės aplinkos ekologinę situaciją, problemines sritis, sėkmingus problemų sprendimus ... toliau

   

 
Klaipėda ruošiasi kalėdiniam sezonui
 

   Lietuvos uostamiestyje prasideda pasirengimas kalėdiniams renginiams. Šiemet Klaipėdos Teatro aikštėje planuojama pastatyti dirbtinę eglutę, o miesto centro aikštes papuošti tūrinėmis šviečiančiomis skulptūromis.

   Šventinę nuotaiką uostamiestyje turėtų padidinti ir vokiečių verslininkai, planuojantys aikštėje šalia pagrindinės miesto eglės pastatyti 6-10 prekybos namelių. Juose bus prekiaujama riestainiais, kitais skanumynais, kad visa tai primintų vokiškas Kalėdas.

   Pasak savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriaus Ričardo Zulco, šiuos vokiškus šventinius prekybos namelius miestui padės įsigyti įmonė „Naujasis turgus“, vėliau kitų švenčių metu jie bus nuomojami verslininkams ... toliau

   

 
„Man miela, kas iš medžio randasi“
 

   82 metus einantis Jonas Knieža Vydmantuose, svečių namelyje prie dukros trobos, įsikūrė iš Mosėdžio čia atsikraustęs po žmonos mirties. Kad užsimirštų didelis netekties skausmas, pradėjo drožti linksmus dalykus: didelis žalias medinis žiogas tupi dukros namo prieangyje, gandrai, aplipę varlėmis, puošia Jono langus.

   Su Jonu į naujus namus atkeliavo dvi nestygstančios, laisvai skraidančios papūgėlės ir jų privengiantis katinas Pūkis. Kambariuose klesti tvarka, tik virtuvėlėje nuolat „sninga“ drožlėmis ... toliau

   

 
Metų klaipėdiečių rinkimai: balsavimas prasideda
 

   Jau septynioliktą kartą dienraščio „Vakarų ekspresas“ rengiami Metų klaipėdiečių rinkimai perkopė į antrąjį etapą. Iš daugiau nei septynių dešimčių šiemet penkioms nominacijoms pasiūlytų kandidatų 15 populiariausių pasiekė finišo tiesiąją ir jau nuo šiandien galite už juos balsuoti.

   Tai galite daryti net keliais Jums patogiais būdais. Vienas iš jų - atiduoti savo balsą interneto portale VE.lt, rubrikoje „Konkursai“. Primename, kad iš vieno IP adreso balsuoti galima ne dažniau nei kas 10 minučių ... toliau

   

 
„Gjensidige“ sieks padidinti 10 miestų gyventojų saugumą
 

   Startavo projektas „Būk saugus savo mieste su „Gjensidige“, kurio metu dešimtyje Lietuvos miestų bus renkamos populiariausios viešos laisvalaikio leidimo vietos.

   Visus, jose besilankančius gyventojus, gyvybės draudimo bendrovė „Gjensidige Baltic“ apdraus nuo nelaimingų atsitikimų bendra 100 tūkst. Lt suma, o projekto partneris Lietuvos policija užtikrins didesnį šių vietų saugumą.

   Dešimties miestų savivaldybės pasiūlė po tris miestiečių pamėgtas viešas vietas – aikštes, skverus, parkus, o naujienų portalo „Delfi“ lankytojų balsai lems, kurios iš šių vietų bus paskelbtos populiariausiomis ... toliau

   

 
Dėl detaliojo plano rengimo
 

   Informuojame, kad vykdant Visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo procese nuostatus, skelbiamas parengto žemės sklypo Pamario g. 11 (kadastro Nr.2101/0001:442), Klaipėdoje, detaliojo plano viešo svarstymo su visuomene baigiamasis etapas.

   Planavimo tikslai: padalinti žemės sklypą, viename iš naujai suformuotų žemės sklypų keisti žemės naudojimo būdą ir pobūdį iš rekreacinės paskirties teritorijos į gyvenamosios paskirties teritoriją mažaaukščių gyvenamųjų namų statybai; spręsti planuojamos teritorijos inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų planavimo ir įrengimo klausimus ... toliau

   

 
Klaipėdoje stovi unikali bažnyčia
 

   Tikriausiai nedaugelis klaipėdiečių žino, jog uostamiestyje, dabartinėje Vytauto gatvėje 38, stovi seniausias Europoje iki šiol veikiantis baptistų bažnyčios pastatas, nepaliestas ir didžiojo Klaipėdos gaisro metu. Ši seniausia baptistų bendruomenė Lietuvoje rytoj rinksis švęsti savo 170 metų gyvavimo sukaktį. Tiesa, ji nebėra tokia gausi, kokia buvo XIX-XX amžiaus pradžioje. Dabar bendruomenė turi tik apie 100 narių.

   Jie nuo 1991-ųjų renkasi bendruomenei sugrąžintame 1851 m. pastatytame bažnyčios pastate, virš kurio durų yra užrašas „Artinkitės prie Dievo, ir jis artinsis prie jūsų“ ... toliau

   

 
Kuriamas filmas apie Kintus
 

   Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas sėkmingai dalyvauja projekte „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“.

   Kintų filialo pateikta paraiška buvo atrinkta 40 komandų atrankoje. Akcijoje dalyvavusios komandos ir Kintų komanda buvo paskelbtos www.bibliotekospazangai.lt, www.grazitumano.lt ir www.bendruomenes.lt

   Vyko mokymai, konsultacijos. Mokymus vedė skaitmeninio turinio kūrimo specialistai: Herkus Milaševičius ir Vaidas Digimas (Vilnius) ... toliau

   

 
Vilkyčių moksleiviai įsirengė paplūdimio tinklinio aikštelę
 

   Šilutės rajono Vilkyčių pagrindinės mokyklos įsirengta paplūdimio tinklinio aikštelė respublikinėje akcijoje „Norime sportuoti – įsirengiame patys“ įvertinta specialiu prizu.

   Vilkyčių pagr. mokykla Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro organizuojamoje akcijoje „Norime sportuoti -įsirengiame patys“ dalyvauja jau antrus metus.

   2011 m. lapkričio 10 d. Trakuose buvo apdovanoti šiųmetės akcijos dalyviai.

   Vilkytiškiai konkursui pristatė paplūdimio tinklinio aikštelę, kurią įrengti jiems padėjo ūkininkas Kazimieras Gudžiūnas ir šio projekto vadovas mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Ričardas Valutis ... toliau

   

 
Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (220)
 

   „Vakarų ekspresas“ tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien skaitytojus kviečiame toliau dairytis Liepų g. 5-ajame name.

   Užpraeito pirmadienio „Akvarelėje“ pradėjome pasakoti apie Einų šeimą, kuri į Liepų g. 5-ąjį namą atsikraustė gerokai vėliau nei čia nuo pat pokario jau spėję susigyventi kaimynai. Tačiau šeimos galvos - Kazimiera ir Feliksas - bemat pelnė pirmiausiai vaikų, o paskui ir suaugusiųjų simpatijas ... toliau

   

 
Paminklas Jurgiui Zauerveinui – žmogui uolai
 

   2011 m. rugsėjo 23 dieną Klaipėdoje, Liepų gatvėje, priešais verslo centro „Liepų alėja“ pastatą atidengtas paminklas filosofijos daktarui Jurgiui Zauerveinui (Georg Sauerwein, 1831–1904) – Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjui, poliglotui, publicistui ir poetui.

   Paminklo sukūrimo ir pastatymo išlaidas apmokėjo verslininkų Voldemaro ir Irtos Vaičekauskų šeimos fondas, o kūrybinio darbo autoriai – skulptorius Gintautas Jonkus ir architektas Vytenis Mazurkevičius. Skulptorių G ... toliau

   

 
Prie Armalėnų aptikta masinė kapavietė
 

   2011 m. lapkričio 11 dienos rytą į naujai statomą namą Armalėnuose, šalia Šilutės, vandentiekio trasą vedę darbininkai turėjo stabdyti darbus, nes aptiko žmonių kaulų.

   Iškvietus policijos pareigūnus, radinio vieta aptverta ir rasta daugiau kaulų, kaukolių.

   Kas palaidota šioje masinėje kapavietėje, niekas nežino.

   Aptarinėjamso įvairios versijos: gal tai - Macikų konclagerio aukos, gal vokiečių, gal rusų kariai, gal žydų genocido aukos...

   Radinio vietą apžiūrėjo ir palaikus surinko Kultūros paveldo departemento Klaipėdos padalinio specialistai ... toliau

   

 
Šilutė išsirinko naują meninį akcentą magišku laiku
 

   Šilutės r. savivaldybėje 2011 m. lapkričio 11-osios priešpiet įvyko Meninio simbolio Šilutės 500 metų jubiliejui įprasminti sukūrimo konkursas. Tai ne pirmas mėginimas įamžinti Šilutės 500 metų jubiliejų, tačiau šiame meninį simbolį išrinkti pagaliau pavyko. Be to tai dar padaryta magišku laiku.

   Meninio simbolio rinkimo komisija, pirmininkaujama Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Dainoros Butvydienės, kvietimus kurti Šilutės 500 metų jubiliejui įprasminti meninį akcentą buvo išsiuntusi dešimčiai menininkų ... toliau

   

 
L. Kašėtienei įteikta „Lietuvininkų vilties“ premija
 

   Šilutės Vydūno gimnazijoje 2011 m. ketvirtadienio, lapkričio 10-osios, pavakarę įvyko renginys, skirtas 2011 m. „Lietuvininkų vilties“ premijai įteikti. Ji buvo įteikta Šilutės meno mokyklos muzikos skyriaus fortepijono klasės mokytojai metodininkei Liudmilai Kašėtienei.

   Kasmetinė „Lietuvininkų vilties“ premija įsteigta Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2002-05-02 sprendimu Nr. 1-374. Jos paskirtis – jaunimui nuo 14 iki 29 metų burti, jų veiklai skatinti ir su jaunimu dirbantiems asmenims įvertinti ... toliau

   

 
Klaipėdiečiai kviečiami suverti bendrą šiaudinį sodą
 

   Klaipėdos etnokultūros centras jau trečius metus niūriais rudens, advento vakarais kviečia klaipėdiečius susiburti bendrai veiklai.

   Pernai bendromis jėgomis nuausta 3 m ilgio šimtaraštė juosta, užpernai numegztas 26 m ilgio šalikas. Šiemet miestiečiams siūloma dalyvauti akcijoje „Augink sodą“.

   2011 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais Meno kiemo dirbtuvėse triūs tautodailininkė Margarita Macijauskienė, kurios padedami klaipėdiečiai suvers didžiausią ir puošniausią šiaudinę puošmeną – sodą ... toliau

   

 
Atvirų durų dienos 2011
 

   Gerb. pedagoge,

   201-ųjų lapkričio 26 dieną kviečiame Jus ir Jūsų moksleivius dalyvauti Klaipėdos universiteto (KU) organizuojamoje „Atvirų durų dienoje 2011“.

   Tai kiek netradicinė paroda-mugė, kurioje visi besidomintieji studijomis Klaipėdos universitete galės pabendrauti su KU Priėmimo komisijos darbuotojais, fakultetų ir institutų administracija, katedrų darbuotojais, Klaipėdos universiteto studentais.

   „Atvirų durų diena 2011“ skirta abiturientams, vyresnių klasių moksleiviams, jų tėveliams ir visiems, besidomintiems studijomis Klaipėdos universitete, bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas sistema bei kvalifikacijos tobulinimo galimybėmis ... toliau

   

 
Rinkime Metų kultūros šviesulį
 

   Lietuvos radijo „Klasikos“ programos laida „Ryto allegro“ renka 2011-ųjų Metų kultūros šviesulį - žmogų, šiais metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje.

   Pasiūlykite iniciatyvų ir veiklų kultūros darbuotoją, kurio darbas žmonėms suteikia daugiau šviesos, kurio organizuojami renginiai sulaukia didelio dėmesio, kuris padeda aplinkiniams siekti išsilavinimo ar tiesiog turiningai praleisti laisvalaikį.

   Siūlyti gali Savivaldybių kultūros skyriai, Kultūros centrai, bendruomenės ar draugijos, privatūs asmenys ... toliau

   

 
Neringos 50-ajam gimtadieniui skirti renginiai
 

   Neringos miestas įkurtas 1961 metais, kai lietuviškosios Kuršių nerijos dalies gyvenvietės - Juodkrantė, Pervalka, Preila, Nida - buvo sujungtos į vieną miestą, kurio ilgis siekia 50 km.

   Jubiliejinius metus imta žymėti nuo pat metų pradžios vykusiais įvairaus pobūdžio ir žanro renginiais, kurie įprasmino Neringos savivaldybės norą - sukurti šiame mieste išskirtinę erdvę ir aplinką kultūros, meno reiškiniams, sudaryti sąlygas etninių tradicijų puoselėjimui.

   Neringos 50-mečio šventė švenčiama visą lapkričio mėnesį ... toliau

   

 
Prieš šimtą metų pasirodė savaitraštis „Svečias“
 

   Brangūs naumiestiškiai,

   mano namiškiai!

   Manau, kad galiu taip kreiptis į jus, nors gimiau ir užaugau Gardame, bet čia mano gimtoji parapija, čia prieš 50 metų baigiau vidurinę mokyklą.

   Šioje istorinėje vietoje ir bažnyčioje, kaip sakydavo ilgametis šios parapijos klebonas Jonas Armonaitis, aš viešai kalbėsiu tik antrą kartą savo gyvenime. Pirmąjį kartą, o tai buvo per mano įžegnojimą (konfirmaciją) 1958 metais, padaviau jam ranką ir tariau giesmės žodžius: „Taigi imk mano ranką ir vesk mane, kol amžias čion patenka ir danguje“ ... toliau

   

 
Klaipėdos lėlių teatro lapkričio mėnesio repertuaras
 

   2011 m. lapkričio mėn. Klaipėdos lėlių teatro repertuaras

   Lapkričio 5 d. 12 val. kviečiame žiūrėti absoliučiai originalų, novatorišką spektaklį kūdikiams „Labas, mažyli“ (rež. Karolina Jurkštaitė).

   Tai lavinamasis formos, ritmo ir spalvų reginys, sukurtas remiantis JAV mokslininko ir pedagogo Gleno Domano metodika, vadovaujantis pažangiais, netradiciniais vaiko ugdymo, lavinimo būdais. Šio spektaklio pagrindas - ne tradicinis draminis siužetas (kūdikiai elementariausiai nespėja jo sekti), o muzika, garsas, ritmas, kontrastingos spalvos, geometrinės figūros, įvairios formos ... toliau

   

 
Mažosios ir Didžiosios Lietuvos evangelikų liuteronų lietuvių raštijos veikėjų ir kiti jubiliejai 2011 metais
 

   1536 m. Bambaliuose, netoli Friedlando gimė Jonas Bretkūnas, kunigas, istorikas, vienas iš lietuvių raštijos pradininkų, išleido giesmynus (1589) ir maldaknygę (1589), pamokslų rinkinį Postilla (1591), pirmasis išvertė į lietuvių kalbą Bibliją (1570–90, liko neišspausdinta).

   Mirė 1602 X 1 Karaliaučiuje.

   1576 m. Ragainėje mirė Augustinas Jomantas, giesmių eiliuotojas, vertėjas. Studijavo Karaliaučiaus universitete, kunigavo. Parašė ir išvertė giesmių ir psalmių (išsp ... toliau


 

Lietuva
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijosRodoma versija 229 iš 245 
4:35:37 Nov 21, 2011   
2001 2021
Sąrašas   Archyvas   Pagalba