Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras Vilniuje, Radvilų rūmuose, rengia specialų šeštadienio popiečių ciklą, skirtą šeimoms: vaikai ir jų tėveliai kviečiami kartu atrasti meno pasaulį ir jį kurti drauge. Popiečių tikslas – sudominti šeimą, atėjusią į parodą, įkvėpti ją kūrybai, suteikti progą smagiai ir aktyviai praleisti laisvadienio valandą. Po kūrybinių pratybų Švedijos ambasada dalyvius vaišins bandelėmis ir sultimis, o būtinas medžiagas ir priemones renginiams parūpins Baltijos kultūros fondas.
Ar pavyks sukurti tradiciją traukti savaitgalį su šeima į muziejų? Į šį klausimą atsakys mūsų lankytojai, kelis šeštadienius atėję į Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus padalinius – Radvilų rūmus ir Vilniaus paveikslų galeriją.
Šeimoms skirti renginiai
Lapkričio 18 dieną 13 ir 15 val. Radvilų rūmuose eksponuojamoje parodoje „Freiburgo dailės ir amatų mokykla. Dėstytojai ir mokiniai“. Tema: geltonos kelionės.
Tikslas – pažinti Freiburgo meno mokyklos dailininkų tapybos kūrinius, menines idėjas, koloritą, spalvų sąskambius, mėgstamus siužetus. Vaikščiodami po parodą, vaikai ir jų tėveliai išgirs Freiburgo meno mokyklos sukūrimo istoriją, susipažins su išeivijos dailininkų Viktoro Vizgirdos, Alfonso Valeškos, Vytauto Igno kūryba.
Šį tą išgirdę apie spalvų teoriją, iš kiaušinio trynio ir pigmentų pasigaminę temperos dažus, vaikai ir jų tėveliai kurs paveikslą tema „Saulės skrydis“.
Lapkričio 25 dieną 13 ir 15 val. Vilniaus paveikslų galerijoje eksponuojamoje parodoje „Lietuvos dailė XVI–XX a.pr.“. Tema: žymūs žmonės ir jų gyvenimo būdas XIX a. Vilniuje.
Chodkevičių rūmai yra vienas įspūdingiausių klasicizmo stiliaus ansamblių Vilniuje ir Lietuvoje. Ypač čia vertingi istoriniai klasicizmo interjerai. Vaikščiodami po rūmus, vaikai ir tėveliai pamatys įspūdingą rūmų interjerą, išgirs apie XIX a. veikėjus, gyvenusius Vilniuje, jų pomėgius, gyvenimo būdą, madas.
Visa šeima susipažins su tuo metu paplitusia ir mėgstama pramoga – lošimu kortomis. Apžiūrėję dailininko Jono Rustemo sukurtas fantastines kortas, pasidarys savo ir sužais linksmą žaidimą.
Gruodžio 2 dieną 13 ir 15 val. Vilniaus paveikslų galerijoje eksponuojamoje parodoje „Lietuvos dailė XVI–XX a.pr.“. Tema: portrete – mano mama ir tėtis.
Senovinė legenda byloja, jog pirmasis portretas atsirado apvedus kontūru mylimo žmogaus šešėlį, kad būtų išsaugotas jo atminimas. Vilniaus paveikslų galerijoje vaikai ir tėveliai susipažins su portreto istorija, ekspozicijoje ieškos seniausiai sukurto portreto. Sužinos, kodėl tolimoje praeityje sukurtų portretų Lietuvos dailininkai buvo nežinomi. Susipažins su Pranciškaus Smuglevičiaus, Jono Rustemo, Kanuto Rusecko paveikslais.
Pratybų metu vaikai apves kontūru savo mamos ar tėčio siluetą ir pagal ekspozicijoje pasirinktą personažą visa šeima kartu sukurs senovinį portretą.
Gruodžio 9 dieną 13 ir 15 val. Radvilų rūmuose, Aloyzo Stasiulevičiaus retrospektyvinėje tapybos parodoje „Vilniaus vizijos“. Tema: miestas erdvėje.
Aloyzas Stasiulevičius – XX a. II pusės lietuvių dailininkas reformatorius, 6–7 dešimtmetyje kūrė naują plastinę kalbą. Jis bene pirmas Lietuvoje pradėjo naudoti koliažo techniką. Jau keletą dešimtmečių tapytojas kūryboje vysto miesto idėją. Jo vaizduojamas miestas – pusiau mitinis, iliuzinis ir lengvai atpažįstamas. Vaikai ir tėveliai susipažins su tapytojo kūryba, prisimins, kas tai yra koliažas, ir visi kartu sukurs koliažą tema: „Miestas erdvėje“.
Gruodžio 16 dieną 13 ir 15 val. Radvilų rūmuose, Aloyzo Stasiulevičiaus retrospektyvinėje tapybos parodoje „Vilniaus vizijos“. Tema: Vilniaus ritmai.
„Savo kūryboje apmąstau Vilnių. Tai miestas, kuriame sukaupta tautos istorijos atmintis – ji įrašyta architektūros formose, miesto struktūroje, mūruose, sienose, bokštuose. Miesto įvaizdžiu bandau išreikšti amžiną žmogaus kūrybiškumo kelią“, – sako A. Stasiulevičius, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje.
Apžiūrėję tapytojo parodą, vaikai su mamomis ir tėčiais kurs savo įsivaizduojamą Vilnių.
Šeimas, norinčias dalyvauti popietėse, kviestume registruotis telefonu 212 14 77. Dalyvių skaičius ribotas. Vaikai laukiami popietėse tik lydimi tėvų. Įėjimas nemokamas.
Programos partneriai: Baltijos kultūros fondas ir Švedijos ambasada.