Pasaulio lenkų atstovai susižavėjo Trakais Spausdinti
2011-11-11

Trakų rajono savivaldybės vadovai su svečių delegacija

Pasaulio lenkų organizacijų atstovai, dalyvavę Vilniuje vykusiose Lenkų dienose, neaplenkė ir Trakų. Lenkų dienas organizavo organizacija „Wspólnota Polska“.

Užsienyje gyvenančių lenkų grupė kartu su Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktore Liucyna Kotlovska, direktorės pavaduotoja Rita Tamašiūniene, Seimo nario Jaroslavo Narkevič lydimi, susitiko su rajono savivaldybės atstovais. Šiame susitikime dalyvavo rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius, mero pavaduotoja Teresa Solovjova, savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičiene, direktorės pavaduotoja Irena Narkevič.

Skaityti daugiau...
 
Konkursas „2011 metų kraštietis“ Spausdinti
2011-11-11

Trečius metus LR Seimo narės Dangutės Mikutienės iniciatyva organizuojamas konkursas, skirtas istoriniams šalies ir Trakų krašto įvykiams paminėti. Didelis dalyvių susidomėjimas šiuo konkursu patvirtino jo reikalingumą. Tai dar viena proga atversti knygų, istorijos šaltinių, enciklopedijų bei interneto žinynų puslapius, dar viena paskata domėtis istorija ir geriau pažinti gimtąjį kraštą.

2011-ieji paskelbti Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metais, todėl šio konkurso klausimai susiję su šia tema.

Konkurso metu bus išrinkti ir prizais apdovanoti geriausiai atsakiusieji į konkurso klausimus.

Nugalėtojai bus apdovanoti finalinio renginio metu, kuris įvyks 2012 metų sausio 6 dieną.

Konkurso vertinimo komisijos nariai:

Virgilijus Poviliūnas (komisijos pirmininkas) – Trakų istorijos muziejaus direktorius,

Akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša – Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto dekanas,

Dangutė Mikutienė – LR Seimo narė,

Jadvyga Lisevičiūtė – LR Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vyriausioji specialistė,

Danguolė Banevičienė – Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė,

Gediminas Mickonis – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas,

Dainius Kuchanauskas – Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos istorijos mokytojas metodininkas.

Konkursas vyks keliais etapais. Šiuo metu vyksta pirmasis konkurso etapas. Atsakydami į konkurso I-ojo etapo klausimus, galite naudotis visais informacijos šaltiniais.

Skaityti daugiau...
 
Trakų savivaldybės atstovai susipažino su Zarasų patirtimi Spausdinti
2011-11-11

Trakiečiai grožėjosi Zarasų kraštovaizdžiu nuo įspūdingo apžvalgos rato

Rajono savivaldybės administracijos delegacija, vadovaujama direktorės Astos Kandratavičienės, lankėsi Zarasų savivaldybėje ir domėjosi įgyvendintais turizmo plėtros projektais, kuriems buvo skirta Europos Sąjungos struktūrinė parama.

„Tiek Trakai, tiek Zarasai turi kurortinės teritorijos statusą, yra apsupti ežerų ir vaizdingų apylinkių. Mums buvo įdomi zarasiškių patirtis, kaip jie plėtoja turizmo infrastruktūrą ir siekia patrauklumo čia gyvenantiems bei atvykstantiems žmonėms“, – sakė A. Kandratavičienė.

Savo viešnagę trakiečiai pradėjo Zarasų savivaldybėje, kur susitiko su rajono savivaldybės mero pavaduotoja Stase Goštautiene, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Algimantu Cibulskiu. Šios savivaldybės Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja Ingrida Tatarūnė pristatė 2010-2013 m. įgyvendinamus Zarasų turizmo plėtros projektus.

Skaityti daugiau...
 
Europarlamentarė pasigenda nuoseklios ir koordinuotos istorinės atminties skatinimo ir išsaugojimo politikos Spausdinti
2011-11-11

 

Radvilė Morkūnaitė

Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į LR Seimo Pirmininkę, LR Vyriausybę bei LR Seimo Švietimo mokslo ir kultūros komitetą, atkreipdama LR institucijų dėmesį į nuoseklios ir kryptingos istorinės atminties skatinimo ir sklaidos valstybinės politikos Lietuvoje poreikį.

R. Morkūnaitė pabrėžia, jog bendromis Lietuvos Respublikos institucijų ir pareigūnų pastangomis šiais metais pavyko pasiekti nemažą pažangą keliant Europos istorijų sutaikymo ir istorinės atminties skatinimo klausimus Europos Sąjungos lygiu, tačiau taip pat išsako susirūpinimą dėl tam tikrų priemonių stokos, kurios užtikrintų, kad pasipriešinimo Sovietų okupacinei jėgai ir tremčių atmintis Lietuvoje nenunyktų.

Pasak europarlamentarės, tarp skubiai spręstinų klausimų yra privačia iniciatyva įkurti tremties ir rezistencijos muziejai.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 38
 
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

Singing courses
Studijos Užsienyje
Torrent
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 39 iš 52 
23:17:43 Nov 20, 2011   
Nov 2010 Nov 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba