seniūnijos
Priešmokyklinukai – masinės mankštos dalyviai Spausdinti
2011-11-11

Vaikai atlieka rytinę mankštą

Viešoji įstaiga „Iniciatyvos fondas“, įkurtas 2007 m., siekiantis skatinti socialinę iniciatyvą, organizuoja įvairias programas atskiroms visuomenės grupėms. Programos daugiausia yra paremtos žinių lygio kėlimu, lavinimu: „Sugauk rytojų 2007“, „Sugaukime rytojų 2008“, „Knyga – pažinimo džiaugsmas. Dalinkimės“, „Sugaukime rytojų 2010“.

„Iniciatyvos fondo“ 2011 metais rengiama programa „Augsiu aktyvus 2011, turinti tikslą – atkreipti dėmesį į jaunimo fizinio aktyvumo būtinybę, jo stoką ir pasekmes, paskatinti jaunus žmones keisti nejudrų gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį, sudomino ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos pačius mažiausiuosius. Mokyklos priešmokyklinukai, padedami mokytojos, spalio 21 d. aktyviai s prisijungė prie svarbiausio programos akcento – pasirinktos akcijos formos – rytmetinės masinės mankštos. Kadangi vaikų grupėje rytmetinė mankšta vysta kasdien, vaikams nebuvo sudėtinga atlikti mankštos pratimus, tačiau žinant, kad tą pačią 11 valandą ją daro tūkstančiai žmonių – mažų ir didelių, priešmokyklinukai buvo itin sukaupę dėmesį ir stengėsi iš visų jėgų.

Tą dieną vaikai ne tik sportiškai praleido laiką: jie noriai domėjosi ir pasakojo, kodėl svarbu būti gryname ore, sportuoti, žaisti judriuosius žaidimus. Vaikai patirtus dienos įspūdžius perteikė savo piešiniuose.

Jolanta ŠVEDIENĖ,

Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokytoja

Autorės nuotr.

 
Lentvario miesto želdinių naikinimo metas Spausdinti
2011-11-07

Lentvario miesto gyventojai praėjusią savaitę parašė laiškus Trakų rajono savivaldybės tarybai ir Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorei Astai Kandratavičienei, susirūpinę dėl  Lentvario miesto želdinių, parkų ir poilsio zonų tvarkymo. Laiškuose, kuriuos pasirašė pusšimtis miesto gyventojų, reikalaujama:

1. sustabdyti beprasmišką Lentvario miesto želdinių naikinimą ;

2. paskelbti miško parką nuo Lentvario seniūnijos iki geležinkelio pervažos miesto parku, pagal bendrovės „Trakuva“ parengtą projektą;

3. įrengti paplūdimį prie Lentvario ežero;

4. atsodinti iškirstus medžius Klevų alėjos ir Geležinkelio gatvėse;

5. atsodinti vėtros nulaužtus, išdžiuvusius medžius Lentvario dvaro parke;

6. parengti  Lentvario dvaro parko sutvarkymo projektą ir jį įgyvendinti.

Pagrindinis rūpestis – kirsti želdinius

Skaityti daugiau...
 
Atgimė 30 metų merdėjusios patalpos Spausdinti
2011-11-05

 

Renovuotas pastate įsikūrė Švietimo centro Padagoginis psichologinis skyrius

Spalio 27-ąją Trakų švietimo centro kolektyvas įspūdingai atšventė Pedagoginio psichologinio skyriaus įkurtuves. Dabar šio skyriaus darbuotojai įsikūrė Trakų pradinės mokyklos trečiajame aukšte, kur anksčiau buvo internatinės mokyklos aktų salė, bet 1981 metų vasarį sudegė. Tai tiek metų šios patalpos buvo užkaltais langais, o po jomis šaltį jautė klasėse besimokantieji. Sudegusi pastato dalis renovuota įgyvendinant Europos socialinio fondo (ESF) projektą „Pedagoginių psichologinių tarnybų infrastruktūros, švietimo įstaigose dirbančių specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas“, kurio įgyvendinimui skirta 1 739 500 litų, iš jų 1 498 500 Lt skirta ESF ir 241 000 Lt Trakų rajono savivaldybės įnašas. Renovuotos ne tik patalpos, bet ir įsigyti baldai, kompiuterinė bei kita įranga.

Skaityti daugiau...
 
Rūdiškių gimnazistai matuojasi uniformas Spausdinti
2011-10-21

Šiomis dienomis Rūdiškių gimnazijos mokiniai matuojasi mokyklines uniformas. Jau praėjusių mokslo metų pavasarį direktorės Jolantos Martyncevienės iniciatyva mokyklos bendruomenei buvo pasiūlyta vilkėti gimnaziją reprezentuojančias mokyklines uniformas. Pasiūlymas sutiktas palankiai: dauguma mokinių ir tėvų pritarė. Pasirinkta gerai žinoma uniformų siuvimo įmonė, susitarta dėl modelio ir spalvos ir pradėti modeliavimo, siuvimo darbai.

Taigi pirmieji matavimai ir su jais susiję džiaugsmai bei rūpesčiai – kokie jie? Suvienodėsime, uniformuoti pasidarysime nuobodūs sau ir kitiems ar priešingai – jausimės pilnaverčiai savo bendruomenės – gimnazijos – nariai, tapsime atsakingesni ir įsipareigoję? Galbūt panašius klausimus tenka spręsti ir kitoms rajono mokykloms, tad pasidalykime.
Skaityti daugiau...
 
Dusmeniškiai susitiko su gydytoja Filomena Taunyte Spausdinti
2011-10-21

 

 Filomena Taunytė dalija autografus

Dusmenų kultūros namuose vyko projekto „Turistinė-pažintinė sveikatingumo programa Dusmenų krašte“, kurį finansavo Trakų rajono savivaldybė, pristatymas. Jame dalyvavo svečiai Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė ir gydytoja bei rašytoja Filomena Taunytė.

Vykdydamos šį projektą, aktyvios bendruomenės narės subūrė grupę žmonių, kuriems rūpi jų pačių sveikata. Per Jie aplankė Dusmenų krašte esančius ežerus ir ekologiškose vietovėse surinko nemažai įvairių vaistažolių. Per išvyką bendruomenės slaugytoja, sveikos gyvensenos propaguotoja Janina Lekevičiūtė supažindino projekto dalyvius su vaistingaisiais augalais ir jų savybėmis bei nauda žmogui.

Baigiamajame renginyje Dusmenų etnografinio ansamblio moterys papasakojo apie įvairias vaistažoles, jų poveikį žmogaus sveikatai bei įvairių negalavimų gydymui, padainavo keletą dainų apie vaistinguosius augalus – bijūną, putiną, šermukšnį, beržą ir kt. „Augalai yra mus supančio pasaulio dalis, kiekvienas pasižymi savita chemine sudėtimi, išvaizda, aromatu ir gydomosiomis savybėmis. Reikėtų atkreipti dėmesį į etnografinius darželius, kuriuose auginama daug naudingų augalų. Augalai saugo nuo visokių blogybių ir gydo daugybę ligų. Tik svarbu atrasti sau geriausiai tinkančius“, – kalbėjo J. Lekevičiūtė. Plačiau buvo kalbama apie medetkas, ramunėles, kiaulpienes, dilgėles, morkas, burokėlius, graikinius riešutus, beržus ir kt.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 8
 
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

Singing courses
Studijos Užsienyje
Torrent
   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 21 iš 34 
23:17:06 Nov 20, 2011   
Nov 2010 Nov 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba