Europos Parlamento darbas – kompromisų menas Spausdinti
2011-11-02

 

 Visa grupė prie ES narių valstybių vėliavų

Spalio viduryje su 50-ties Lietuvos rinkėjų grupe lankiausi Europos Parlamente. Kelionėn (vad. Eglė Kiuraitė) pakvietė parlamentaras Justas Vincas Paleckis. Tokias keliones per politines frakcijas – šį kartą tai buvo socialistai ir demokratai – remia pats Parlamentas, siekdamas, kad kuo daugiau visų Europos Sąjungos narių valstybių piliečių artimiau susipažintų su jo darbu, geriau suprastų vykdomą politiką, priimamų sprendimų svarbą.

Didžiulėje, puikiai įrengtoje plenarinių posėdžių salėje iš lankytojams skirto balkono stebėjome darbo grupės posėdį, kuriame buvo svarstomas viešų pirkimų klausimas. Pasisakė įvairių valstybių atstovai, taip pat ir Lietuvos. Buvo reiškiamos įvairios nuomonės, diskutuojama, ieškoma vieningo sprendimo. Taigi čia kompromisai neišvengiami. Kompromisų kelias nėra lengvas ir greitas, bet bene vienintelis daugialypėje bendrijoje. Taip dirbama ES įvairaus lygio darbo grupėse, komisijose. Stebino sklandus sinchroninis vertėjų darbas iš bet kurios kalbos į įvairias kitas kalbas, taip pat ir į lietuvių kalbą.

Skaityti daugiau...
 
Istorinės atminties išsaugojimas: ES lygiu judame į priekį, tačiau namuose reikia dar daug ką nuveikti Spausdinti
2011-11-02

 

Šie metai – ypatingi. Tai laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių, holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metai. 2011-ieji tarsi istorijos esencija primena visas kančias ir nelaimes, kurias XX amžiuje teko išgyventi Lietuvos žmonėms, atsidūrusiems didžiųjų pasaulio galybių interesų kryžkelėje. Per visą Lietuvą nuvilnijo daugybė renginių, konferencijų ir parodų. Vis tik dar nesame atlikę visų namų darbų, kad istorinės atminties išsaugojimas ir jaunosios kartos gilesnio istorinio pažinimo ugdymas neapsiribotų proginiais paminėjimais, bet taptų neatsiejama valstybinės politikos dalimi, kurioje įvairios institucijos dirbtų kryptingai ir koordinuotai, kad darniai ir pagal aiškią strategiją veiktų visuomeniniai ir valstybiniai resursai.

Skaityti daugiau...
 
Vėlinių ilgesys Spausdinti
2011-10-28

 

Kryžių kalnas

 

Aš pasauly neturiu jau mylimų.

Mirę jie yra, mane čia žemėje mylėję.

Tai kodėl nykiais ir neviltingais vakarais man

nesišaukt prisiminimuose į tuos, kurie

kadais mane mylėjo?

(V. Mačernis „Songs of myself“)

Jūs tik įsiklausykite: lap-kritis, lap-krėtys, lap-kirtys.. Žvarbus ir šaltas lapkritis – tai pats liūdniausias metų mėnuo. Saulė per tirštą debesį vis rečiau beišgali atsiųsti savo spindulių. Niūrios darganos ir dar niūresni lietūs visiškai užvaldo žemę. Žmonių nuotaika taip pat kasdien tik liūdnyn... Siaučia paskutinius lapus nuo medžių plėšdamas vėjas. Pūsdamas gūsiais, šuorais ir sūkuriais jis padeda judėti mirusiųjų vėlėms – grįžti pas savo artimuosius, pabūti drauge, sušilti, pasiguosti, tiesiog patylėti... Tikrai ne be reikalo mūsų protėviai lapkritį vadino vėlių mėnesiu. Kasdien labiau trumpėja dienos ir nenumaldomai ilgėja naktys. Mes, gyvieji, vis dažniau prisimename anapus iškeliavusius artimuosius. O begėdžiui vėjui liūdnai švilpaujant, širdį drasko sielvartas, juk mums brangūs žmonės niekada nepaliko mūsų širdies, mes juos mylime ir mylėsime taip, lyg jie būtų šalia... Tariamės ir klausiame jų nuomonės, šaukiamės pagalbos, kai slegia rūpesčiai – taip, lyg jie būtų šalia... Su jais dalijamės savąja sėkme ir džiaugsmais – taip, lyg jie čia, šalia...

Skaityti daugiau...
 
Eva Agnes Csato Johanson Spausdinti
2011-10-21

 

 Eva A. Csato svečiuose pas Aleksandrą Dubinskį Varšuvoje

Tai Švedijos Upsalos universiteto profesorė, kuri jau devynias vasaras kaip saulės spindulys atgaivina Trakų miesto gyvenimą. Kiekvienais metais vaikai ir suaugę mokosi karaimų kalbos, papročių, dainų, šokių. Pasibaigus užsiėmimams, tai jau tapo tradicija, Trakų kultūros namuose moksleiviai vaidina spektakliuose, dainuoja, šoka, deklamuoja karaimiškai. Solidi senolių atstovų komisija vertina jų karaimų kalbos žinias. Džiaugiamės, kad tame renginyje draugiškai dalyvauja ir vaikai, ir suaugę. Per visą šį renginį nėra nė vieno abejingo žiūrovo – visi džiaugiasi ir ploja. Tai ne vienos dienos darbo rezultatas, todėl brandus, įdomus, prisimenamas visus metus.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 36
 
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 37 iš 52 
0:26:54 Nov 7, 2011   
Nov 2010 Nov 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba