seniūnijos
Atgimė 30 metų merdėjusios patalpos Spausdinti
2011-11-05

 

Renovuotas pastate įsikūrė Švietimo centro Padagoginis psichologinis skyrius

Spalio 27-ąją Trakų švietimo centro kolektyvas įspūdingai atšventė Pedagoginio psichologinio skyriaus įkurtuves. Dabar šio skyriaus darbuotojai įsikūrė Trakų pradinės mokyklos trečiajame aukšte, kur anksčiau buvo internatinės mokyklos aktų salė, bet 1981 metų vasarį sudegė. Tai tiek metų šios patalpos buvo užkaltais langais, o po jomis šaltį jautė klasėse besimokantieji. Sudegusi pastato dalis renovuota įgyvendinant Europos socialinio fondo (ESF) projektą „Pedagoginių psichologinių tarnybų infrastruktūros, švietimo įstaigose dirbančių specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas“, kurio įgyvendinimui skirta 1 739 500 litų, iš jų 1 498 500 Lt skirta ESF ir 241 000 Lt Trakų rajono savivaldybės įnašas. Renovuotos ne tik patalpos, bet ir įsigyti baldai, kompiuterinė bei kita įranga.

Skaityti daugiau...
 
Saugaus eismo pamokėlė mažiesiems Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje Spausdinti
2011-11-04

 

Saugaus eismo pamokėlė

Informuoti vaikus apie saugaus elgesio keliuose ir gatvėse reikšmę, priminti ir gilinti tiek teorines, tiek praktines žinias apie saugų eismą, atskleisti galimus pavojus - tokiu tikslu Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje įvyko pamokėlė patiems mažiausiems. Tad jau rugsėjo mėnesio pradžioje susirinko gausus būrys pradinukų, priešmokyklinės grupės vaikų, o taip pat ir jų mokytojos (R. Astrauskienė, I. Valiukienė, N. Salimova, J. Švedienė). Pamokėlė vyko neįprastai: joje dalyvavo Trakų r. policijos komisariato pareigūnai, su kuriais mokykla socialinės pedagogės Z. Norkienės iniciatyva jau nebe pirmus metus bendradarbiauja.

Skaityti daugiau...
 
Sulaukus garbaus amžiaus – noras pažinti save ir Lietuvą Spausdinti
2011-11-02

Per koncertus užsimezga tarpkultūrinis bendravimas. Folklorinis ansamblis „Klevynė“ su vadove Inga Okuškiene (šešta iš kairės)

Kai kuriems, sulaukusiems garbaus, pensinio, amžiaus, kyla noras užsidaryti namie ir atsiriboti nuo aplinkos. Su metais ateina suvokimas, jog dalis gyvenimo nugyventa. Tačiau yra ir tokių pensininkų, kurie tik pradeda gyventi – daryti tai, ko dėl laiko stokos anksčiau negalėjo sau leisti.

Amžius veiklai – ne rodiklis

Lietuvoje gausu pensininkų bendrijų. Narius sujungė bendra veikla, bendravimas, turiningas laiko leidimas. Lietuvos pensininkų sąjunga Bočiai sujungė įvairių Lietuvos miestų garbaus amžiaus piliečius.

Šiuo metu Lietuvoje yra 54 bendrijos, 8 savarankiški klubai (45 tūkst. narių). Bočių bendrijos, skyriai ir klubai yra Vilniaus, Kauno (2 bendrijos), Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Palangos, Vievio, Simno, Gelgaudiškio, Kudirkos Naumiesčio, Jiezno ir Lentvario miestuose. 

Nuostabą sukėlė noras veikti

Trakų r. Lentvario seniūnijos pensininkų sąjunga Bočiai susikūrė 2008 m. pavasarį. Tai savarankiška, nuo kitų bendrijų nepriklausanti organizacija. Bočių vadovės pareigas eina aktyvi Lentvario miesto gyventoja, pensinio amžiaus moteris Kristina Užumeckienė. Išėjusiai į pensiją 2007 m. rudenį jai kilo idėja suburti lentvariečius bendrai veiklai.

Daugelis vyresnio amžiaus žmonių linkę užsisėdėti namie. Tam, kad šis reiškinys nebeplistų, jiems reikia užsiimti malonia veikla, taip pat reikalinga savitarpio pagalba susirgus ar įveikiant iškilusius sunkumus.

Išgirdę apie planus įkurti bendriją, Lietuvos pensininkų sąjunga Bočiai (Vilnius) apsidžiaugė, esą nei Grigiškėse, nei Lentvaryje iki tol nebuvo panašaus pobūdžio organizacijos, jungiančios garbaus amžiaus gyventojus.

Veikla ir problemos

K. Užumeckienė prisimena, kad pradėjus formaliai veikti, visi nenoriai ir apatiškai žiūrėjo į šią mintį, vengė prisijungti, kadangi dauguma manė, jog čia dar viena politinė organizacija, siekianti savų, pelną nešančių, tikslų. Pirmieji prie bendrijos prisijungė gerai žinomo Lentvario tremtinių choro nariai (vadovė Eugenij Barkovskij). Pensininkai itin noriai prisijungė prie bendrijos ir ėmėsi bendros kultūrinės-meninės-edukacinės veiklos.

Kadangi buvo daug dainuojančių ir šokančių, laikui bėgant susikūrė Lentvario folklorinis ansamblis Klevynė (vadovė Inga Okuškienė), kuris atlieka lietuvių liaudies dainas, sutartines. Naujausia, neseniai repertuarą papildžiusi daina „Buva dūda Vilniuj“ (Rokiškio krašto daina).

K. Užumeckienė paminėjo vieną itin svarbią problemą – ansambliui reikalingi muzikantai, grojantys lietuvių liaudies instrumentais, kurie galėtų akompanuoti per repeticijas ir koncertus.

Šiuo metu bendrijoje – 40 narių, iš kurių – 17 aktyvių. Gaila, kad šiuo metu nebėra norinčių prisijungti pensininkų, nors kviečiami jie nuolatos, vos tik progai pasitaikius. Patalpos taip pat yra – visai neseniai Bočiai įsikūrė buvusiose Lentvario bibliotekos patalpose (Bažnyčios g. 26). Patalpų padėtis buvo klaiki. Jiems į pagalbą atskubėjo Lentvario miesto verslininkai, padovanoję statybinių medžiagų. Rūpestį kelia tik ateinanti žiema. Kadangi patalpos beveik nešildomos, per repeticijas reikės naudotis šildytuvais. Visiems gerai žinoma, kad lėšų kultūrai Lietuva neturi, nekalbant apie paramą (apmokėti arba dalinai prisidėti) kolektyvui, susidūrusiam su šildymo sunkumais. Teks verstis iš turimų lėšų.

Visapusiškas tobulėjimas

Artėjant žiemai bendradarbiaujama su Lentvario sveikatos klubu Šaltinis. Specialistai veda užsiėmimus, susijusius su sveika gyvensena, mitybos ypatumais. Bandomi jogos pratimai rankoms, pasakojama apie maisto racioną, medikamentus. Šie naudingi patarimai – būtinybė ne tik pagyvenusio amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui. Didžiausias noras – sukviesti visus Lentvario miesto gyventojus, besidominčius savo ir artimųjų sveikata bendram užsiėmimui su sveikatos klubo specialistais. Norima, kad pensininkams dėstoma medžiaga ir vedami pratimai pasiektų ir jaunimą, kuriam itin naudinga išgirsti patarimus, priversiančius susirūpinti savo sveikata, taip dar labiau ją puoselėjant.

Bočiai itin glaudžiai bendrauja su Lentvario dienos centro Akimirka vaikais. Šie itin noriai dalijasi savo įspūdžiais, žiniomis. Dienos centro organizuojamuose renginiuose pensininkai – itin laukiami svečiai. Mažieji mielai klausosi garbaus amžiaus lentvariečių atsiminimų apie jaunystę arba istorijų apie lietuvių tautosaką (žiniomis dalijasi buvusi pedagogė, Bočių narė Albina Janulienė).

Lietuvą pažinti nėra pinigų

Kuo toliau, tuo vis labiau kyla begalinis noras pakeliauti – aplankyti Lietuvą ir pažinti jos gamtą. Gaila, kad tam galimybių tiesiog nėra. Tokioms išvykoms reikalingas finansavimas. Iki šiol Bočiai leido sau išvykti tik už savo lėšas. Pagalbos buvo kreiptasi į buvusį Lentvario seniūną Joną Kietavičių. Šis, kaip ir žadėjęs, suorganizavo transportą, kuris yra didžiausia reikiamybė kolektyvui. Šiuo metu finansinė padėtis – vienintelė kliūtis tobulėti. Nors ir buvo kreiptasi į valdžios atstovus, padėtis tokia pat prasta – nėra pinigų.

Kviečiami nauji nariai

Nepaisant daugelių žmonių apatijos, nusistovėjusio pasyvumo ir nenoro, Lentvaryje yra pensininkų, noriai prisidedančių prie Lietuvos kultūros plėtros. Ir visai nesvarbu, kad daugelis kelių uždaryti, visada yra apylanka. Su tokia mintimi Bočių kolektyvas tęsia savo veiklą, prie kurios kviečia prisijungti visus norinčius. Metinis mokestis – vos 10 litų.

Evelina KISLYCH

Bočių asmeninio albumo nuotr.

 
Rūdiškių gimnazistai matuojasi uniformas Spausdinti
2011-10-21

Šiomis dienomis Rūdiškių gimnazijos mokiniai matuojasi mokyklines uniformas. Jau praėjusių mokslo metų pavasarį direktorės Jolantos Martyncevienės iniciatyva mokyklos bendruomenei buvo pasiūlyta vilkėti gimnaziją reprezentuojančias mokyklines uniformas. Pasiūlymas sutiktas palankiai: dauguma mokinių ir tėvų pritarė. Pasirinkta gerai žinoma uniformų siuvimo įmonė, susitarta dėl modelio ir spalvos ir pradėti modeliavimo, siuvimo darbai.

Taigi pirmieji matavimai ir su jais susiję džiaugsmai bei rūpesčiai – kokie jie? Suvienodėsime, uniformuoti pasidarysime nuobodūs sau ir kitiems ar priešingai – jausimės pilnaverčiai savo bendruomenės – gimnazijos – nariai, tapsime atsakingesni ir įsipareigoję? Galbūt panašius klausimus tenka spręsti ir kitoms rajono mokykloms, tad pasidalykime.
Skaityti daugiau...
 
Dusmeniškiai susitiko su gydytoja Filomena Taunyte Spausdinti
2011-10-21

 

 Filomena Taunytė dalija autografus

Dusmenų kultūros namuose vyko projekto „Turistinė-pažintinė sveikatingumo programa Dusmenų krašte“, kurį finansavo Trakų rajono savivaldybė, pristatymas. Jame dalyvavo svečiai Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė ir gydytoja bei rašytoja Filomena Taunytė.

Vykdydamos šį projektą, aktyvios bendruomenės narės subūrė grupę žmonių, kuriems rūpi jų pačių sveikata. Per Jie aplankė Dusmenų krašte esančius ežerus ir ekologiškose vietovėse surinko nemažai įvairių vaistažolių. Per išvyką bendruomenės slaugytoja, sveikos gyvensenos propaguotoja Janina Lekevičiūtė supažindino projekto dalyvius su vaistingaisiais augalais ir jų savybėmis bei nauda žmogui.

Baigiamajame renginyje Dusmenų etnografinio ansamblio moterys papasakojo apie įvairias vaistažoles, jų poveikį žmogaus sveikatai bei įvairių negalavimų gydymui, padainavo keletą dainų apie vaistinguosius augalus – bijūną, putiną, šermukšnį, beržą ir kt. „Augalai yra mus supančio pasaulio dalis, kiekvienas pasižymi savita chemine sudėtimi, išvaizda, aromatu ir gydomosiomis savybėmis. Reikėtų atkreipti dėmesį į etnografinius darželius, kuriuose auginama daug naudingų augalų. Augalai saugo nuo visokių blogybių ir gydo daugybę ligų. Tik svarbu atrasti sau geriausiai tinkančius“, – kalbėjo J. Lekevičiūtė. Plačiau buvo kalbama apie medetkas, ramunėles, kiaulpienes, dilgėles, morkas, burokėlius, graikinius riešutus, beržus ir kt.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 8
 
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 19 iš 34 
0:26:53 Nov 7, 2011   
Nov 2010 Nov 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba