…Zaszedł bowiem podczas ostatniej wojny ciekawy paradoks historyczny na terenie Wschodniej Europy. Od Petsamo po Morze Czarne, wszystko co było demokratyczne z pochodzenia, a więc narody chłopskie jak Białorusini, Ukraińcy oraz te państwa, które zdobyły sobie niezależność niejako „rękami czarnymi od pługa”, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, uznały za wroga nr 1 - Związek Sowiecki. W jednolitym łańcuchu; jedynie „szlachecka” Polska i „kapitalistyczne” Czechy za wroga nr 1 uznały Trzecią Rzeszę, a z Sowietami zawarły przymierze. Józef Mackiewicz. O pewnej, ostatniej próbie i o zastrzelonym Bubnickim. Kultura, 1954

Galeria zdjęc

Album Wileńskie Wilczyńskiego

Stara fotografiaDesigned by:

Vėlines Drukuj Email
Autor: Viktorija Laima Miniotiene   
Poniedziałek, 31 października 2011

Ankstu ryta su mano keturkije drauguže pradedame savo tradicinį pasivaikščiojimą. Rytas vėsus, sausas. Po kojomis šiugžda nukritę lapai.
"...kloja žeme lapų šilkas,
i kapus kelelis pilkas.
Ten palaidota motule,
ten tėvelis tyliai guli..."
- išplaukia mintyse S.Neries eiles. Tikrai, greitai Vėlines.

CZYTAC DALEJ…
 
Pašnekesys su Lietuva Drukuj Email
Autor: Jonas Šėla (Jonas Ivoška)   
Niedziela, 30 października 2011

Lietuva, paukšte laki
Kur Tu pašauta leki?
Kur Tavo drąsūs vaikai?
Kur tie eiklieji žirgai?

CZYTAC DALEJ…
 
JAV grįžta į šlovės Olimpą Drukuj Email
Autor: www.DELFI.lt   
Środa, 26 października 2011

JAV kaip Feniksas iš pelenų vėl kelia galvą. Maždaug po penkerių metų Amerika galės patenkinti praktiškai visus šalies degalų ir energijos poreikius. O svarbiausiose pramonės šakose pasivys į priekį įsiveržusią Kiniją, skelbia „The Daily Telegraph“.
Prielaidos, jog JAV neišvengiamai juda link ekonominio ir strateginio nuosmukio, kaip kad buvo XX amžiaus 9-ojo dešimtmečio pabaigoje, kai iškilo Japonija, po penkerių metų bus visiškai pamirštos. Skaitytojai jau žino apie vadinamąją „skalūnų revoliuciją“, pavertusią JAV pirmaujančia gamtinių dujų gamintoja, aplenkusią net Rusiją.

CZYTAC DALEJ…
 
Jano Karlovičiaus atminimo šventė Subartonyse Drukuj Email
Autor: Kompozitorius Anatolijus Lapinskas   
Wtorek, 25 października 2011

Spalio 21 dieną Subartonių kaime, šalia Merkinės, Varėnos rajone buvo surengta Subartonyse gimusio žymaus kalbininko, etnologo, polonisto ir lituanisto, visuomenės veikėjo Jano Karlovičiaus (1836-1903) atminimo šventė, skirta jo gimimo 175-osioms metinėms. Jos metu buvo atidengtas J.Karlovičiui skirtas paminklas – iš medžio išdrožta stela su užrašais lietuvių ir lenkų kalbomis. 

Subartonys – tai tas pats kaimas, kur gimė lietuvių literatūros klasikas Vincas Krėvė-Mickevičius, tokiu būdu Subartonys gali didžiuotis dviem įžymiais savo žmonėmis. J.Karlovičius žinomas kaip vieno didžiausių lenkų kalbos žodyno, studijų apie lietuvių kalbą autorius. Jo gyvenimas ir veikla – puikus pagarbaus požiūrio į lietuvių tautą, kalbą ir kultūrą pavyzdys.

CZYTAC DALEJ…
 
Savaitraščio „Przegląd” redakcijai. Tai ne pokyčiai, tai tęsinys Drukuj Email
Autor: Ryšard Maceikianec   
Niedziela, 16 października 2011


Przegląd” Nr. 38 pasirodė Jano Vidackio publikacija, pavadinta Iš Galicijos. Lietuviški premjero Tusko spąstai.

Jano Vidackio tezių išeities tašku yra teiginys, kad paskutinysis, be Lietuvos valdžios kvietimo,  Donaldo Tusko vizitas mūsų šalyje ir jo nediplomatiškas pasisakymas per mišias Vilniaus Šv. Teresės bažnyčioje deda kryžių ant ligšiolinės teisingos Lenkijos politikos Lietuvos valstybės ir Lietuvos lenkų atžvilgiu. Ir kad Janas Vidackis buvo vienas iš minėtos, iki Lenkijos premjero vizito Vilniuje, koncepcijos architektu.
Laikas kaip tik tinkamas diskutuoti šiomis temomis.

CZYTAC DALEJ…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9
Rodoma versija 10 iš 18 
22:47:42 Nov 1, 2011   
Mar 2009 Jul 2014
Sąrašas   Archyvas   Pagalba