Literatūra ir menas

Lietuvos rašytojų sąjungos savaitraštis
Literatūra ir menas

2011-02-18 nr. 3319

| Spausdinti | Archyvas | Redakcija |


PIRMASIS 
• SERHIJ ŽADAN.
Mormonai
12
• TRUMPA KRONIKA
• KITAME NUMERYJE

KULTŪROS ŽEMĖLAPIS 
• PARODOS
• VAKARAI
• ĮVAIRŪS

AKTUALIJOS 
 Knyga, gresianti nacionaliniam saugumui?46
• LAIMANTAS JONUŠYS.
2010 metų vertėjo krėslas – Rasai Drazdauskienei!
3
• VALENTINAS SVENTICKAS.
Bibliotekos – be knygų?
5

POKALBIAI 
• Su dr. LIUCIJA CITAVIČIŪTE kalbasi ASTRIDA PETRAITYTĖ.
Martynas Liudvikas Rėza ir kiti didieji Karaliaučiaus universiteto ugdytiniai

KNYGOS 
• IMELDA VEDRICKAITĖ.
Pramogos stilizacija
• MARGARITA LUŽYTĖ.
Istorijų ratai
• RAMŪNAS ČIČELIS.
Žmogaus aklavietė
• NAUJOS KNYGOS
• Bibliografijos ir knygotyros centras

ŠOKIS 
• MARIUS KRAPTAVIČIUS.
Iš kur atskriejo Žuvėdra
1

KINAS 
• RIDAS VISKAUSKAS.
Dūzgė už lango kartą bitutė

DAILĖ 
• KRISTINA STANČIENĖ.
Gyvenimo ir kūrybos mitas
• NIJOLĖ NEVČESAUSKIENĖ.
Tapybos žvilgsnių trajektorijos
8

MUZIKA 
• In memoriam Vytautas Čepliauskas1
• SIMONA SMIRNOVA.
P. Vyšniauskas: „Viskas žmonių rankose“
4

FOTOGRAFIJA 
• MARGARITA MATULYTĖ.
Kažkas atsitiko
3
• JURGIS DIELIAUTAS.
Žemyn, į Vilniaus šaligatvius, nukreiptas žvilgsnis
3

POEZIJA 
• DOVILĖ ZELČIŪTĖ10
• DALIA JAZUKEVIČIŪTĖ13

PROZA 
• LEONARDAS GUTAUSKAS.
Gyvūnų katalogas
4
• NIJOLĖ KLIUKAITĖ.
Neorus bėgimas

VERTIMAI 
• INGMARA BALODĖ
• KARLIS VERDINIS2

(PA)SKAITINIAI 
• MINDAUGAS PELECKIS.
Harmonija
4

DE PROFUNDIS
„Geriausias ruporas yra kvailys.“ Thomas Bernhard
 
• Bičiuli L. Ivanovai,1
• MINDAUGAS URBONAS.
Kerštas
3
• MĀRIS BĒRZIŅŠ.
Gūtenmorgenas ir muzikos kūrinys
• JONAS MAČIUKEVIČIUS2

AKTUALIJOS

Knyga, gresianti nacionaliniam saugumui?

Atviras laiškas

[skaityti komentarus]

2011 02 14


Neseniai į Lietuvos valdžios institucijas kreipėsi trijų visuomeninių organizacijų vadovai ir pareikalavo imtis priemonių prieš profesorės Viktorijos Daujotytės knygą „Tragiškasis meilės laukas. Apie Sigitą Gedą: iš poezijos, užrašų, refleksijų“. Konstitucinių teisių gynėjų asociacija, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija ir Krašto apsaugos sistemos kūrėjų asociacija teigia, kad pernai išleista Profesorės monografija yra „moraliai ydinga“ ir kelia „grėsmę mūsų valstybės autoritetui bei nacionaliniam saugumui“. Šį gluminantį, valdžios represijų prieš mokslo žodį prašantį kreipimąsi netikėtai sureikšmino nacionalinė žiniasklaida („Lietuvos rytas“, 2011 m. vasario 12 d.).

Esame pasipiktinę išpuoliu prieš profesorę Viktoriją Daujotytę. Mūsų manymu, reikalavimas pasmerkti autorę už nepriklausomą tyrimą ir uždrausti mokslinę knygą peržengia demokratinės visuomenės normas ir primena niūrią sovietinę praeitį.

Žymios literatūros mokslininkės ir pedagogės darbą ėmėsi niekinti žmonės, nepajėgę suvokti jo esmės. Profesorės siekį, remiantis paties poeto Sigito Gedos tekstais bei liudijimais, kritiškai ištirti jo biografiją, atskleisti sudėtingą iškilaus kūrėjo asmenybę visuomeninių organizacijų vadovai vadina šmeižtu, žeminimu ir atminimo juodinimu. Tuo metu V. Daujotytės knygoje S. Gedos poezija lyginama su K. Donelaičio, A. Baranausko, Maironio, M. K. Čiurlionio kūrybos verte.

Visas ribas peržengia kaltintojų priekaištas, neva knygos autorė sovietmečiu galimai prisidėjo prie Sigito Gedos persekiojimo („per Glavlitą cenzūravo Poe­to kūrybą“). Pati patyrusi sovietinės valdžios smerkimus ir persekiojimus už mokslinius darbus, V. Daujotytė viešai gynė ne vieną lietuvių poetą, tarp jų ir S. Gedą. Gynė tada, kai šis buvo puolamas už debiutinį 1966 metų poezijos rinkinį „Pėdos“, ir vėliau, kai jam įkalinimo nuosprendį buvo paskelbęs Lietuvos Respublikos teismas. Pažinti ir vertinti S. Gedos kūrinius ji išmokė ne vieną Vilniaus universiteto studentų kartą.

Šiandien vėl tenka ginti nuo sovietinio stiliaus teroro ir mūsų kolegę mokslininkę, ir humanitarinių tyrimų laisvę. Manome, kad mūsų valdžios pareigūnai ir politikai, raginami imtis represijų prieš mokslo žodį, turėtų aiškiai pasakyti, kad Lietuvos Respublikoje niekada nebus grįžta prie tyrimų cenzūros ir knygų draudimo.


Mokslininkai, rašytojai, kritikai, mokytojai lituanistai,
buvę profesorės V. Daujotytės studentai ir kolegos:
Arvydas Šliogeris, Leonidas Donskis, Arvydas Juozaitis, Darius Kuolys, Kęstutis Nastopka, Ingė Lukšaitė, Mindaugas Kvietkauskas, Irena Veisaitė, Domas Kaunas, Antanas Andrijauskas, Jolanta Zabarskaitė, Irena Vaišvilaitė, Vanda Juknaitė, Algimantas Baltakis, Kornelijus Platelis ir kt.;

iš viso – 153 parašai (iki 02.15)


 

Skaitytojų vertinimai


66305. Likimo ironija2011-02-20 21:41
Asociacijose - patys tie zinovai: tikejosi isplestinio pagiriamojo nekrologo:)

66313. tumbamakatumba2011-02-21 10:18
O kas nors skaitėt užurkos knygas ? Tiesa, kad jis rašo, esą Vytautas Žalgirį laimėjo apsirijęs mumijo vaistų ?

66322. Aklai2011-02-21 12:50
Aklai vištai grūdas. Patys sukėlėt skandalą, galimai prašėtės Lietryčio pasimurkdyt, visur išsiskalambijot, pasikėlėt tiražą, ir patys dabar rėkiat. Kodėl, kai žmonės nori pasakyti kitokią tiesą apie tą kerštaujančią knygą, jūsų leidinių puslapiai – užversti.

66325. Nėr2011-02-21 13:13
Nėra abejonės, kad dauguma pasirašiusiųjų nėra net skaitę tos knygos. Įdomu, kad raginama pasirašyt už Sigitą Gedą! Iš viso pareiškimo ištraukė vieną sakinį ir tampo, paties pareiškimo nepateikia, o savo menkavertį tekstuką reklamuoja per visas radijo stotis, per "Panoramą", Vilniaus dienoje, čia, Lietrytyje, Delfi portale ir t.t. Reikia imtis ir rimtai panagrinėt tą knygą.

66328. terra2011-02-21 14:10
kokie čia pusdurniai komentuoja? tu, Užurka, išlindai?

66334. nustebęs2011-02-21 17:00
tai jeigu nebūtų "Lietrytis" šitos istorijos paviešinęs, mūsų literatūros "profesionalai" arogantiškai leistų sau net nereaguoti? ar taip reiktų suprasti? tai gal ir "Durnių laivą" eisit ginti? beje, kiek iš to pusantro šimto pasirašiusiųjų spėjo V.Daujotytės knygą perskaityti?

66335. terrai2011-02-21 17:20
Čia orkai puola. Labai juokinga to pu-ininko pavardė. Sakyčiau, ženkliška.

66337. literatas2011-02-21 18:51
Po tokiu pareiskimu turi buti isspausdinti visu pasirasiusiu parasai.

66350. Turi2011-02-22 12:23
Pirmiausia turi būti abu pareiškimai, o ne iš vieno pareiškimo paimti du radikaliausi sakiniai, kitas pateiktas visas. Skaičiau knygą ir liudiju, kad V. Daujotytė daugumoje vietų nusišnekėjo. Turėtų tramdyti savo, kaip rašytojos, vaizduotę, juk mokslininkė. Čia kaip toje pasakoje: kolegos ir visokie klapčiukai nenori matyti, jog karalienė - nuoga.

66354. visa tiesa, kad2011-02-22 13:57
prof. Daujotytė šiek tiek paleido vadžias. Pati paskelbė, kad netikrino faktų. O apie Gedą visokių gandų per akis. Jei rašai apie kūrybą, tavo valia fantazuoti, o jei apie gyvenimą, privalai tikrinti. Ypač kontroversiškus dalykus. Pernelyg didelis pasitikėjimas pakišo koją.

66355. raimis2011-02-22 15:12
Knyga - tik viena iš interpretacijų. Gili, niuansuota ir šiek tiek beletrizuota monografija apie genialųjį Sigitą Gedą.

66357. fariziejams su pagonais2011-02-22 16:53
Ar ne tiesa, kad nemažai gandų ir fantazijų paleido pats Geda ? Ir jeigu Profesorė rėmėsi Poeto tekstais, jokios Jos kaltės čia nėra. Ir apskritai kai uniformuoti personažai ima kištis į kultūros reikalus ir reikalauja cenzūros, pradeda dvokti knygų deginimu Berlyne ar Pasternako pasmerkimu SSSR. Laikas bėga, istorija nesikeičia: naujieji feldfebeliai mėgina lįsti į avansceną ir vaidinti protingus, patys prirašę knygų, kurios paduodamos "pundeliais" ir po vieną, kurios ir atrodo kaip saldainių dėžutės, ir literatūros savyje talpina tiek kiek saldainių dėžutė, tegu ir pavadinta "Lietuvaitė", tegu ir su Šimonio piešiniu ant viršelio. Dovanokit, ant dangtelio.

66364. > 663572011-02-22 22:21
o kuo geresni tie "feldfebeliai", kurie net knygos neskaitę (o turbūt neskaitė nė tų neva "cenzūros reikalaujančių" skundų), rėkia apie cenzūros įvedimo pavojų? o gal kai kuriems autoriams yra apriori suteikta neklystamumo licenzija ir jų kritikuoti negalima?

66365. terra2011-02-22 22:46
o tu iš kur žinai, kvaily, kad jie neskaitė Daujotytės knygos? kad tu neskaitei - nereiškia, kad kiti neskaitė. na, o jeigu tu sugebėjai perskaityti, tai kodėl manai, kad kiti nesugebėjo perskaityti būtent šitos?

66366. terra2011-02-22 22:47
o kad Užurka yra grafomanas, tai gali įsitikinti bet kas - jo knygų pilna. ir dar pasirodo sausio 13-tąją iš posto pabėgo :)

66369. pilaitiškė - nustebusiam2011-02-23 01:23
Laba diena, gerbiamas žmogau, bet nelabai suprantu, kuo čia stebitės... Ar tuo, kad 2011 vasario 15 d. prof. V. Daujotytės monografiją apie Sigitą Gedą buvo perskaitę dauguma literatūrologų, kultūros žmonių (jie ir pasirašė)? Specialiai patikrinau savo e-paštą. Kadangi V. Daujotytės monografiją apie Sigitą Gedą užsisakiau internetu, tai patvirtinimą, kad ji man išsiųsta gavau 2010 10 04. Ir tikrai nemanau, kad buvau pirmoji knygos pirkėja... Taigi prof. V. Daujotytės knyga pasirodė kokį rugsėjį. Tad kodėl Jūsų, Nustebusio, tokia didi nuostaba, kad literatūrologai ir kultūros žmonės per beveik pusmetį šią knygą perskaitė? Šiaip – tai jų profesija... Ir dar. Sigitas Geda, taip, turiu prisipažint, man yra pats didžiausias lietuvių Poetas. Mano Poetas. Ir taip pat turiu prisipažint, kad su juo bendravau, jį pažinojau... Ir todėl – Viktorijos Daujotytės monografija apie Sigitą Gedą man pasirodė labai adekvati. Labai atidi. Ir net labai šilta. Gal pati monografijos intencija pasirodė padidinta, nes pakelianti S. Gedą iki genijaus tragikos lygio... Bet čia iš to, kad buvo norima suprast jo, Sigito Gedos, kaip daugelio Vilniuj, ypač literatūros erdvėj, pažinoto itin komplikuoto žmogaus, ir fantastišką, sprogdinančią, fenomenalią poeziją rašančio poeto mįslę... Didi tai mįslė, nusakoma maždaug taip: kas gali būti aukštai aukštai – tas gali būti ir žemai žemai... Tai žmogaus būties mįslė. Tikrai ne socialikos, kaip teigia e-Dialoge publikuoto puolamojo pareiškimo autoriai. Jei Profesorė būtų knygoje kažką nutylėjus, tai būtų neatskleisti šio didelio Kūrėjo tik Jam būdingi gyvenimo matmenys. O tai reiškia nebūtų apimta asmenybės erdvė, iš kurios taip ilgai ir taip gyvybingai gyvavo, pulsavo, visus vertė išsižioti ir pritilti Sigito Gedos poezijos syvai. Iki pat paskutinio rinkinio – „Suitos Virginijai“ (manau, ši knygą įkvėpusi Moteris turėtų Profesorę labai palaikyti...). Neniveliuokime unikalių, net tragiškų savo tautos Kūrėjų formų, kurios mums yra nepasiekiamos. Pirmiausia todėl, kad šios formos kalba apie mums pačius (na, mes jų nepasiekiam, bet kaip galimas formas, kuriomis bandysime aiškinti ir paprastesnius gyvenimus). Garbė tiems, kurie nori ir siekia tas tragiškas kūrėjų formas atkleisti, ir stengiasi neleisti, jog jos būtų suniveliuotos. Sigitas Geda yra virš to ir virš visko, ką galime ramiai sudėlioti į lentynėles. Viktorijos Daujotytės monografija tai, remiantis paties poeto įvairiais tekstais, ir parodė.

66371. terra2011-02-23 08:10
bravo

66372. raimis2011-02-23 10:14
Bravo Pilaitiškei. Pagarba!

66381. Vingių Marti2011-02-23 16:33
Naivuolių susirinkimas: skaitė / neskaitė, spėjo / nespėjo... Tarybiniais laikas buvo toks Žvaneckio humoras - "čto achraniaješ, to imeješ". Lietuviškai: ką saugai, tą turi. Premijas saugai, premijas turi. Kai buvo gyvas Kubilius, nebuvo knygos, kuri nesulauktų kokių nors kritikos pastabų. Kartais ir sunku gal Jam buvo, bet autoritetą turėjo tikrą. Ar kas nors pamena kokią nors kritinę recenziją profesorės knygai? Ne? Kavolis susirūpintų. Ypač, jei būtų gavęs tiek premijų. Recenzijų nėr, premijos byra. Autorė nekalta, aplinka kalta. Pasirašytojai pasirašyti galėjo vien dėl to, kad būdas, kuriuo profesorę puolė, labai jau barbariškas buvo. Bet dar nesutikau žmogaus,kuris būtų skaitęs visus Mieželaičio raštus ir visas Daujotytės knygas. Kas moka ne tik lietuviškai, tas supranta ir vertę.

66382. Vingių Marti2011-02-23 17:03
Pasiūlymas: 1)vieneriems metams sustabdyti bet kokias literatūrines premijas ir panegirikas spaudoje; 2) literatūros savaitraščiams ir žurnalams mokėti tas premijas už aktyvios, aštrios ir tuo pačiu kultūringos kritikos ir diskusijos palaikymą (priimti anoniminius tekstus, mokėti gerus honorarus); 3) reitinguoti visų svarbių literatūros premijų komisijas: metus atidirbęs negali būti bei vadovu, nei dalyviu 5 metus. Kritika atlieka savo funkciją tik tada, kai ji atlieka tikrąją savo funkciją. Gal tada ir literatūrinę spaudą taps smagu skaityti.

66383. Geras2011-02-23 17:26
Vingių Marčiai - geras jūsų pastebėjimas. Knyga pilna kliedesių, bet joks kultūros leidinys nepriima kritinės nuomonės apie šią knygą, net neįmanoma kur nors paskelbti tikrovės neatitinkančių faktų ištaisymo. O, regis, deklaruojama demokratinė visuomenė...

66385. pilaitiškei2011-02-23 18:28
nustebęs nustebęs dėl "profesionaliųjų literatūrininkų" arogantiško įsijautimo į nekritikuojamųjų vaidmenį, ypač jei juos kritikuoti drįsta kas nors, nepriklausantis "cechui".

66386. > 663852011-02-23 18:38
Kodėl gi nepriklausantis cechui ? Labai aiškus cechas susidėlioja - buvusių sovietų karininkų, po 1991 metų pakeitusių uniformas į lietuviškas, vadovaujamas intriganto grafomano, kuris neišlenda iš teismų ir nešioja Sausio 13-osios medalį, nors yra viešai prieinami teiginiai, kad būtent Sausio 13-ąją dėjo į kojas. Tokie tad ir kritikai, kuriems vienintelė lengvinanti aplinkybė ir pasiteisinimas - senatvė ir kiti jos padariniai.

66389. Senatvė2011-02-24 11:43
Senatvė ir kiti jos padariniai galioja ir knygos apie S. Gedą autorei V. Daujotytei, įsijautusiai į visažinės vaidmenį.

66390. > 663852011-02-24 11:56
tai Daujotytės užtarėjai priklauso tam cechui?! ar ką čia norėjai pasakyti?

66393. VM2011-02-24 15:22
Atsiprasau, siuo metu neturiu lietuvisko sifro. O jeigu taip atsitraukti nuo minimu pavardziu, ir pazvelgti i situacija placiau? Kritikos nera, literuros savatrasciai ir menrasciai uzsikamso informacijos kamsalais, kada geriau, kada prasciau, kaip kada iseina. Ju negali kaltinti del informacijos kokybes, nes jie vos isgyvena. Bet kritika niekur nebeatlieka savo funkcijos, nepaisant to, premiju vis daugiau. Kas zino, kiek ju siandien? ir jos vis skatina kurejus. Skatina ir skatina. Ir jiems gera, kad nera jokios kritikos. Sproges burbulas siuo atveju rodo, kad kiekvienas profesionalus literatas turi noreti kritikos. Kad nori visi komplimentu, pinigu ir apdovanojimu, tai aisku, bet auksto rango poetai, rasytojai ir juo labiau kritikai turi noreti ir kritikos, nes kritika rodo, kad jie verti savo padeties, kad yra ka analizuoti, aptarti, pageidauti. Grafomanijos neimanoma kritikuoti, ji neigali. Dabar visi prfesionalus kritikai nebeuzsiima jokia tikra kritika, o tik panegirikomis, nes kopiant karjeros laiptais ji patogiau. Kokios isvados? Kritika proporcinga profesionalumui ir laisvei literaturoje. Kuo daugiau autritetu be kritikos, tuo daugiau falso. Tai paprastos tiesos. Betgi neimsi pats saves kritikuoti, tuo turi rupintis literaturine spauda. Ir idomi kritiska recenzija persiskaito su idomumu, o liaupsiu lavinos iveikti neimanoma, ji neidomi, nera jokio azarto. Stagnacija iveiktu tik patys autoritetai, uzsake sau negalestingas recenzijas, prasantys ne girti, o kritikuoti. Taip pasikeistu klimatas. Bet tam reikia ir profesionalumo, ir tikejimo savimi, ir valios...

66394. pelėda - VM2011-02-24 16:09
VM, o kas neleidžia - rašykite kritines recenzijas! Bet recenzijas, o ne psiaudopareiškimus, raginančius knygas uždrausti. Ir nereikia tik pasakoti (nauja puolimo taktika?), kad kritinių recenzijų niekas nespausdina - jų visi kultūros savaitraščiai ir mėnraščiai laukia. Ir dar kaip. Kad kritikos padėtis nespindinti - nieko naujo, seniai visi apie tai kalba. Autoritetai taip pat. Tad gal geriau ne imperatyvais, ką kitiems daryt, internete svaidytis, o sėst ir parašyt krtinę, rimtą, profesionalią, pagrįstą, įdomią, aštrią recenziją - recenzijos žanrą atitinkančią. Energijos, noro, valios, pasitikėjimo savimi, matau, turit - tad sėskit ir rašykit. Ar lengviau kitus mokyt ir iš kitų reikalaut? Nes pati galit tik puolamuosius pareiškimus kurpt?

66395. Regina-pilaitiškei :-( 2011-02-24 17:12
Na ir suskėlei! Ta Moteris turi dėkot Daujotytei, kad Sigitas Geda Jai rašė eilėraščius!? Tai gal Lietuva turi dėkot Daujotytei už tai, ką Sigitas Geda sukūrė ir išvertė? Totalus nusikalbėjimas!

66396. pelėdžiukas2011-02-24 17:19
Pareiškimai ir pseodopareiškimai yra anapus žalios erdvės. Komentarai yra kas kita. Bet uždrauskite ir juos, bus dar ramiau.

66397. +2011-02-24 17:49
Ir kodėl internete imperatyvais negalima svaidytis? Man, pavyzdžiui, patinka svaidytis sniegu, imperatyvais ir sms žinutėmis. Ir svaidausi. Vėliau pereisiu prie bučinių, bezė pyragėlių ir modalinės nuosakos.Ir ką? Ar irgi bus pretekstas apkaltinti prisidėjus prie to mistinio pareiškimo? Pareiškimas nepatinka, o svaidžiausi, svaidausi ir svaidysiuosi ateityje.

66398. pelėda - to +2011-02-24 18:49
Jei patinka svaidytis - svaidykitės į sveikatą. Aš tik naiviai patikėjau, kad Jums literatūros kritika rūpi. Tai, sakau, ką kitus mokot, energiją taškot, sėskit ir pati parašykit - parodykit visiems kaip reikia rašyt. Bet jei norit tik svaidytis - tai irgi prašom. Negi gaila:)

66399. +2011-02-24 19:05
Rūpi, kur ne rūpės. Bet kodėl gi pats / -i prie šio švento darbo neprisėdat? Ir jei savo rūsčius nurodymus virš žalios erdvės paskelbtumėt, tai patikėčiau, kad atstovaujat kritiką rašantiems. O dabar tie nurodymai verti tiek pat, kiek mano imperatyvai čia, žaliojoje zonoje. Tad svaidotės ne mažiau už mane. Bet svaidykitės, svaidykitės, vietos yra. Dviese linksmiau.

66400. terra2011-02-24 19:38
smagūs vis dėlto tie užurkininkai - varo internete kaip pasamdyti, viską žino ir apie premijas (nors kalba apie knygą, o ne apie premijas), ir apie Daujotytę, nors čia pat pareiškia, kad jos knygų niekas negali perskaityti (juk savo ponai čia mažaraštiška patirtim dalinatės, tiesa). o kai tik jiems pasiūloma ne bezdėti po žalia kaldra, bet parašyti recenziją knygai - iš karto ima iš kitų tos recenzijos reikalauti. juk tai juokinga - pareiški, kad nepriima kritinės recenzijos - atsakyk už savo žodžius, o juk neparašius recenzijos, jos nenuneši, vadinasi, niekas ir nepriims. Išvada aiški: nėra jokių kritinių recenzijų, kurių kas nors nepriimtų, o pareiškimas, darantis gėdą Lietuvai yra.

66401. - > terra2011-02-24 20:03
o knygoje iškraipyti biografijos faktai daro garbę? ar kaip?

66405. terra2011-02-24 22:12
jeigu neskaitėt knygos, tai iš kur žinot?

66406. pelėda - 664012011-02-24 22:52
O kokie konkrečiai tie monografijoje "iškraipyti" faktai? Nes pareiškime inkriminuojami „netikslūs faktai“ yra gražiausiai Sigito Gedos dienorašiuose sugulę... Tad, mieli ir nuoširdūs faktų ieškotojai, skaitykit – taip nuo 1997 metų – kiekvieną "Šiaurės Atėnų" numerį, kuriame bus S. Gedos dienoraščių puslapis. Atidžiai skaitykit. Ten yra visi Jūsų taip ieškomų netikslių faktų atkraipymai... Sėkmės:)

66407. Gedos fanas2011-02-25 04:06
Geda dienoraščiuose ir gyvenime pats kūrė apie save legendą. ne visados tapačią jo biografijai. kaip gražiai paistė ir apie save, ir apie visus žmones, kuriuos gyvenime sutiko. Daujotytės monografija - labai į temą, tarsi Gedos pratęsimas. išpuolio prieš Profesorę tekstas parodo, kad užurkininkai taip toli nuo Literatūros, kaip Tranzenziuzeksas nuo Saulės

66408. pritariu Gedos fanui2011-02-25 09:07
ko norėt iš grupės tovariščų, kuriems vienintele ir geriausia skaityta knyga tebėra "ustavas", ir tas skaitytas prieš 50 metų :)

66409. raimis2011-02-25 13:01
Jūs brolyčiai kariuomenės stegėjai ir veteranai, verčiau susirūpinkite, ne profesore V. Daujotyte, o Lietuvos kariuomenės kadrais: kiek ten infiltruota rusų saugumo ir GRU šnipų, krepkitės į kontražvalgybos skyrių, tepasižiūri, teištiria, kas kur kada senieji karininkai tarnavo, kokias rusų kazanės momyklas baigę. Dovanokite, pernelyg smulku ir ne į temą užsipulti subtilią ir tikrą lietuvių literatūros patriotę Viktoriją Daujotytę. Su nuoširdžia pagarba jums - sąjūdžio steigiamomojo suvažiavimo 1988 m. delegatas.

66410. N.N.2011-02-25 13:53
ka`n a Gedai tas šumas nepatiktų?

66412. slepikas dirba2011-02-25 19:22
nustokit ginčytis, eikit dirbti, va, Šlepikas laida LNK veda "TU gali" visas nusiprausęs su vyšniavu kakaraiščiu ir rožiniais marškiniais, gražiai apsikirpęs ir neironiškas.

66413. sąjūdžio steigiamomojo suvažiavimo 1988 m. delegatui2011-02-25 22:51
momykla - čia kas? Mėmykla būtų aiškiau...

66419. kažko nesuprantu2011-02-26 18:23
Keista, kad tokios galingos kultūrinės pajėgos atviru laišku reaguoja į kažkokių nusenusių pirdalų kliedesius. Tie visi besipiktinantieji žmurikai yra ne tik kultūros užribyje, jie, apskritai, neadekvačiai suvokia tikrovę. Tad ar verta jiems skirti tiek garbės?

66421. liaukocitas > 663942011-02-27 02:42
Pelėda, o kur tą jūsų minimą psiaudopareškimą galėčiau pasirašyti?

66422. terra2011-02-27 13:57
pasirašyk sau ant s...binės

66426. s...binė2011-02-27 17:54
ačiū, gal kur kitur teiksitės.

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Spalio

PATKPŠS

 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  

 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 7 iš 7 
21:25:28 Oct 30, 2011   
Oct 2010 Oct 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba