Lenkija perka lietuviškų mokyklų mokinius Spausdinti
2011-10-14

Rugsėjo 23 d. lenkų mitingas prie Seimo

Ar tėvai, gavę Lenkijos ambasados išmoką už vaiką, leidžiamą į lenkišką mokyklą, nepraras socialinių garantijų Lietuvoje?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skatina žmones būti budrius, ypač socialinės paramos gavėjus, šeimas, gaunančias piniginę socialinę paramą – socialines pašalpas ir kompensacijas už būsto šildymą, karštą ir šaltą vandenį. Nežinodami tam tikrų dalykų, jie gali netekti paramos, kuri jiems priklauso.

Pagal dabar galiojančią tvarką, skiriant socialinę piniginę paramą – socialines pašalpas ir kompensacijas būsto šildymui bei karštam ir šaltam vandeniui, yra vertinamos visos žmogaus, šeimos narių gaunamos pajamos, kurias jie privalo nurodyti teikdami prašymą minėtai paramai gauti, o pasikeitus situacijai – joms padidėjus arba sumažėjus, taip pat informuoti apie pasikeitimus.

Skaityti daugiau...
 
Vėlinių ilgesys Spausdinti
2011-10-28

 

Kryžių kalnas

 

Aš pasauly neturiu jau mylimų.

Mirę jie yra, mane čia žemėje mylėję.

Tai kodėl nykiais ir neviltingais vakarais man

nesišaukt prisiminimuose į tuos, kurie

kadais mane mylėjo?

(V. Mačernis „Songs of myself“)

Jūs tik įsiklausykite: lap-kritis, lap-krėtys, lap-kirtys.. Žvarbus ir šaltas lapkritis – tai pats liūdniausias metų mėnuo. Saulė per tirštą debesį vis rečiau beišgali atsiųsti savo spindulių. Niūrios darganos ir dar niūresni lietūs visiškai užvaldo žemę. Žmonių nuotaika taip pat kasdien tik liūdnyn... Siaučia paskutinius lapus nuo medžių plėšdamas vėjas. Pūsdamas gūsiais, šuorais ir sūkuriais jis padeda judėti mirusiųjų vėlėms – grįžti pas savo artimuosius, pabūti drauge, sušilti, pasiguosti, tiesiog patylėti... Tikrai ne be reikalo mūsų protėviai lapkritį vadino vėlių mėnesiu. Kasdien labiau trumpėja dienos ir nenumaldomai ilgėja naktys. Mes, gyvieji, vis dažniau prisimename anapus iškeliavusius artimuosius. O begėdžiui vėjui liūdnai švilpaujant, širdį drasko sielvartas, juk mums brangūs žmonės niekada nepaliko mūsų širdies, mes juos mylime ir mylėsime taip, lyg jie būtų šalia... Tariamės ir klausiame jų nuomonės, šaukiamės pagalbos, kai slegia rūpesčiai – taip, lyg jie būtų šalia... Su jais dalijamės savąja sėkme ir džiaugsmais – taip, lyg jie čia, šalia...

Skaityti daugiau...
 
Eva Agnes Csato Johanson Spausdinti
2011-10-21

 

 Eva A. Csato svečiuose pas Aleksandrą Dubinskį Varšuvoje

Tai Švedijos Upsalos universiteto profesorė, kuri jau devynias vasaras kaip saulės spindulys atgaivina Trakų miesto gyvenimą. Kiekvienais metais vaikai ir suaugę mokosi karaimų kalbos, papročių, dainų, šokių. Pasibaigus užsiėmimams, tai jau tapo tradicija, Trakų kultūros namuose moksleiviai vaidina spektakliuose, dainuoja, šoka, deklamuoja karaimiškai. Solidi senolių atstovų komisija vertina jų karaimų kalbos žinias. Džiaugiamės, kad tame renginyje draugiškai dalyvauja ir vaikai, ir suaugę. Per visą šį renginį nėra nė vieno abejingo žiūrovo – visi džiaugiasi ir ploja. Tai ne vienos dienos darbo rezultatas, todėl brandus, įdomus, prisimenamas visus metus.

Skaityti daugiau...
 
Imtasi priemonių dėl Kariotiškių sąvartyne įvykusios avarijos Spausdinti
2011-10-21

Rajono savivaldybėje sušauktame pasitarime aptartos priemonės Kariotiškių sąvartyne įvykusiai avarijai likviduoti

Šiandien Trakų  rajono savivaldybėje surengtas išplėstinis posėdis, kuriame išnagrinėta ir aptarta Kariotiškių sąvartyne įvykusi avarija. Atsakingų bei specialiųjų tarnybų atstovus aptarti ekstremalaus įvykio situaciją sukvietė rajono savivaldybės administracijos  direktorės pavaduotoja Irena Narkevič, pavaduojanti direktorę, sudariusi šiam įvykiui tirti komisiją.

“Avarija įvyko ketvirtadienį, apie 16 val. Plyšo sąvartyno dumblo rezervuarą dengianti plėvelė ir dumblas ištekėjo į aplinką. Manoma, kad apie hektaro teritorijoje ištekėjo apie 2 tūkst. kubinių metrų dumblo. Teršalų plitimas sustabdytas, likviduojami jos padarinai, matuojama jo išplitimo teritorija”,– pasitarimo dalyvius informavo Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų agentūros vadovas Z. Butvilas.

Komisija dar kartą rinksis šiandien po pietų. Įvertinus visas avarijos aplinkybes,  bus sprendžiama, ar skelbti ekstremalią padėtį.

Sigita Nemeikaitė
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.

 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 35
 
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 36 iš 52 
20:03:28 Oct 30, 2011   
Oct 2010 Oct 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba