seniūnijos
Afrikietiški ritmai Trakų meno mokykloje Spausdinti
2011-10-21

Trakų meno mokykloje ugningai grojama afrikietiškais mušamaisiais instrumentais

Nors už lango ruduo, Trakų meno mokykla alsuoja karščiu. Spalio 13-osios popietę persikėlėme į saulėtąją Afriką... Ir ne vien mintimis. Muzika, tik labai panorėjus, gali nuskraidinti į bet kurį pasaulio kampelį, perkelti į skirtingas laiko juostas. Naudodamiesi šia galimybe, Trakų meno mokyklos mokiniai, drauge su mušamųjų instrumentų mokytoju Tomu Kulikausku bei kviestiniu svečiu – baltaodžiu afrikietiškų instrumentų ir ritmų meistru Gediminu Mačiulskiu skalambijo marimba, barškino kachonais, dundeno perkusijomis ir džembėmis, bandė „prakalbinti“ dundundus...

Žiūrovai, užvaldyti emocijų, plojo ir vyriausiojo ritmų popietės vadovo paraginti sutartinai dainavo: „Va van go, siko lia i go!“... Žodžių reikšmė neaiški, bet juk kaip smagu! Muzika pritraukia ir suvienija, ji užburia ir dar ilgai nenori paleisti...

Justina ORLOVSKYTĖ

Autorės nuotr.

 
Rūdiškių gimnazistai matuojasi uniformas Spausdinti
2011-10-21

Šiomis dienomis Rūdiškių gimnazijos mokiniai matuojasi mokyklines uniformas. Jau praėjusių mokslo metų pavasarį direktorės Jolantos Martyncevienės iniciatyva mokyklos bendruomenei buvo pasiūlyta vilkėti gimnaziją reprezentuojančias mokyklines uniformas. Pasiūlymas sutiktas palankiai: dauguma mokinių ir tėvų pritarė. Pasirinkta gerai žinoma uniformų siuvimo įmonė, susitarta dėl modelio ir spalvos ir pradėti modeliavimo, siuvimo darbai.

Taigi pirmieji matavimai ir su jais susiję džiaugsmai bei rūpesčiai – kokie jie? Suvienodėsime, uniformuoti pasidarysime nuobodūs sau ir kitiems ar priešingai – jausimės pilnaverčiai savo bendruomenės – gimnazijos – nariai, tapsime atsakingesni ir įsipareigoję? Galbūt panašius klausimus tenka spręsti ir kitoms rajono mokykloms, tad pasidalykime.
Skaityti daugiau...
 
Dusmeniškiai susitiko su gydytoja Filomena Taunyte Spausdinti
2011-10-21

 

 Filomena Taunytė dalija autografus

Dusmenų kultūros namuose vyko projekto „Turistinė-pažintinė sveikatingumo programa Dusmenų krašte“, kurį finansavo Trakų rajono savivaldybė, pristatymas. Jame dalyvavo svečiai Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė ir gydytoja bei rašytoja Filomena Taunytė.

Vykdydamos šį projektą, aktyvios bendruomenės narės subūrė grupę žmonių, kuriems rūpi jų pačių sveikata. Per Jie aplankė Dusmenų krašte esančius ežerus ir ekologiškose vietovėse surinko nemažai įvairių vaistažolių. Per išvyką bendruomenės slaugytoja, sveikos gyvensenos propaguotoja Janina Lekevičiūtė supažindino projekto dalyvius su vaistingaisiais augalais ir jų savybėmis bei nauda žmogui.

Baigiamajame renginyje Dusmenų etnografinio ansamblio moterys papasakojo apie įvairias vaistažoles, jų poveikį žmogaus sveikatai bei įvairių negalavimų gydymui, padainavo keletą dainų apie vaistinguosius augalus – bijūną, putiną, šermukšnį, beržą ir kt. „Augalai yra mus supančio pasaulio dalis, kiekvienas pasižymi savita chemine sudėtimi, išvaizda, aromatu ir gydomosiomis savybėmis. Reikėtų atkreipti dėmesį į etnografinius darželius, kuriuose auginama daug naudingų augalų. Augalai saugo nuo visokių blogybių ir gydo daugybę ligų. Tik svarbu atrasti sau geriausiai tinkančius“, – kalbėjo J. Lekevičiūtė. Plačiau buvo kalbama apie medetkas, ramunėles, kiaulpienes, dilgėles, morkas, burokėlius, graikinius riešutus, beržus ir kt.

Skaityti daugiau...
 
Dirbti su jaunimu – išgyventi jaunystę antrą kartą (II) Spausdinti
2011-10-14

 

Bibliotekos organizuojami renginiai sudomina įvairaus amžiaus lentvariečius. Renginį veda bibliotekininkė Rūta Minkevičienė

Vienareikšmiškai teigti, jog Lentvaryje jaunimui nėra ką veikti – neobjektyvu. Yra specialistai, yra ir veiklos. Galbūt specializuotos, siauros, bet turiningos, prasmingos ir labai naudingos. Ir įvairaus plauko jaunimas veikia, dalyvauja konkursuose, projektuose, laimi ar pralaimi nesvarbu, svarbu – dalyvauja. Su jais dirba kvalifikuoti specialistai, skiriantys didelę dalį savo laisvalaikio jaunimo užimtumui skatinti.

Ką siūlo biblioteka šiandien?

Lentvario viešojoje bibliotekoje dirba keturios darbuotojos: vedėja Kristina Mečkovska bei bibliotekininkės Rūta Minkevičienė, Vilma Kmitienė, Rasa Zdanevičienė. Dėl kryptingos ir įdomios veiklos – padaugėjo projektų bei užsiėmimų su vaikais, jaunimu ir vyresnio amžiaus gyventojais – ši įstaiga sulaukia vis didesnio lentvariečių, ypač jaunimo, susidomėjimo.

Skaityti daugiau...
 
Šventiškos pamokos Paluknio mokykloje Spausdinti
2011-10-07

 

Dvyliktokai globėjiškai apsupo savo auklėtoją Nataliją Pumputytę

Spalio 5-ąją Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos bendruomenė, kaip ir kitos ugdymo įstaigos, minėjo Tarptautinę mokytojų dieną.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 8
 
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 18 iš 34 
20:03:15 Oct 30, 2011   
Oct 2010 Oct 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba