Lenkija perka lietuviškų mokyklų mokinius Spausdinti
2011-10-14

Rugsėjo 23 d. lenkų mitingas prie Seimo

Ar tėvai, gavę Lenkijos ambasados išmoką už vaiką, leidžiamą į lenkišką mokyklą, nepraras socialinių garantijų Lietuvoje?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skatina žmones būti budrius, ypač socialinės paramos gavėjus, šeimas, gaunančias piniginę socialinę paramą – socialines pašalpas ir kompensacijas už būsto šildymą, karštą ir šaltą vandenį. Nežinodami tam tikrų dalykų, jie gali netekti paramos, kuri jiems priklauso.

Pagal dabar galiojančią tvarką, skiriant socialinę piniginę paramą – socialines pašalpas ir kompensacijas būsto šildymui bei karštam ir šaltam vandeniui, yra vertinamos visos žmogaus, šeimos narių gaunamos pajamos, kurias jie privalo nurodyti teikdami prašymą minėtai paramai gauti, o pasikeitus situacijai – joms padidėjus arba sumažėjus, taip pat informuoti apie pasikeitimus.

Skaityti daugiau...
 
Eva Agnes Csato Johanson Spausdinti
2011-10-21

 

 Eva A. Csato svečiuose pas Aleksandrą Dubinskį Varšuvoje

Tai Švedijos Upsalos universiteto profesorė, kuri jau devynias vasaras kaip saulės spindulys atgaivina Trakų miesto gyvenimą. Kiekvienais metais vaikai ir suaugę mokosi karaimų kalbos, papročių, dainų, šokių. Pasibaigus užsiėmimams, tai jau tapo tradicija, Trakų kultūros namuose moksleiviai vaidina spektakliuose, dainuoja, šoka, deklamuoja karaimiškai. Solidi senolių atstovų komisija vertina jų karaimų kalbos žinias. Džiaugiamės, kad tame renginyje draugiškai dalyvauja ir vaikai, ir suaugę. Per visą šį renginį nėra nė vieno abejingo žiūrovo – visi džiaugiasi ir ploja. Tai ne vienos dienos darbo rezultatas, todėl brandus, įdomus, prisimenamas visus metus.

Skaityti daugiau...
 
Imtasi priemonių dėl Kariotiškių sąvartyne įvykusios avarijos Spausdinti
2011-10-21

Rajono savivaldybėje sušauktame pasitarime aptartos priemonės Kariotiškių sąvartyne įvykusiai avarijai likviduoti

Šiandien Trakų  rajono savivaldybėje surengtas išplėstinis posėdis, kuriame išnagrinėta ir aptarta Kariotiškių sąvartyne įvykusi avarija. Atsakingų bei specialiųjų tarnybų atstovus aptarti ekstremalaus įvykio situaciją sukvietė rajono savivaldybės administracijos  direktorės pavaduotoja Irena Narkevič, pavaduojanti direktorę, sudariusi šiam įvykiui tirti komisiją.

“Avarija įvyko ketvirtadienį, apie 16 val. Plyšo sąvartyno dumblo rezervuarą dengianti plėvelė ir dumblas ištekėjo į aplinką. Manoma, kad apie hektaro teritorijoje ištekėjo apie 2 tūkst. kubinių metrų dumblo. Teršalų plitimas sustabdytas, likviduojami jos padarinai, matuojama jo išplitimo teritorija”,– pasitarimo dalyvius informavo Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų agentūros vadovas Z. Butvilas.

Komisija dar kartą rinksis šiandien po pietų. Įvertinus visas avarijos aplinkybes,  bus sprendžiama, ar skelbti ekstremalią padėtį.

Sigita Nemeikaitė
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.

 
Kviečia sekmadienio koncertai Trakų bažnyčioje Spausdinti
2011-10-21

 

Praėjusį sekmadienį Trakų bažnyčioje prasidėjo naujas muzikos renginių ciklas „Metų laikai“

Praėjusį sekmadienį Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje prasidėjęs naujas muzikos renginių ciklas „Metų laikai“ maloniai nustebino trakiečius ir miesto svečius. Nuo šiol iki pat šv. Kalėdų bažnyčioje vyks šio ciklo koncertai.

Žiūrovai džiaugėsi, kad rudens darganas praskaidrins sekmadienio koncertai ypatingoje kultūros paveldo ir sakralioje erdvėje.
Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 35
 
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 35 iš 52 
20:03:20 Oct 23, 2011   
Oct 2010 Oct 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba