Balandžio 5 dieną, eidamas 94 metus, mirė kanklininkas, pedagogas, Lietuvos kankliavimo kultūros kūrėjas, profesorius Pranas Stepulis.
Pranas Stepulis gimė 1913 m. Lazdijų rajone, Janėnų kaime. Lyriškas, dainingas dzūkiškas peizažas paskatino būsimą kanklių profesorių siekti ir tautinių muzikos instrumentų skambesių darnos.
Daugeliui to meto jaunų entuziastų atgimusi nepriklausoma Lietuvos valstybė sudarė gana palankias sąlygas tautos kultūros ir meno studijoms. Gilią vagą šioje srityje išvarė Lietuvos kanklininkų draugija. Jos įsteigtoje Kanklių muzikos mokykloje P. Stepulis mokėsi ir vėliau dėstė. Neapsiribodamas kanklių muzika, Jis 1938–1940 m. studijavo Kauno, vėliau Vilniaus universitetuose. Tačiau lemtingas posūkis – dainų ir šokių ansamblio (dabartinės „Lietuvos“) įsteigimas ir P. Stepulio pakvietimas jame dirbti kanklių grupės vadovu – nubrėžė gyvenimo kelią.
„Lietuvos“ ansamblyje P. Stepulis dirbo iki 1962 metų. Visą šį laikotarpį jis stovėjo „prie kanklių lopšio“, rūpestingai jas tobulino, ieškojo naujų kankliavimo būdų. Kanklės tapo ne tik spalvingu ir techniškai paslankiu instrumentu, reprezentuojančiu Lietuvą įvairiausiose pasaulio šalyse, bet ir tautos simboliu.
Nuo 1945-ųjų P. Stepulis pradėjo pedagoginę veiklą Lietuvos konservatorijoje. Jis buvo pirmasis kanklių specialybės pedagogas, čia dirbo beveik penkis dešimtmečius, iš jų – septyniolika metų Liaudies instrumentų katedros vedėju. Ypatingą reikšmę kanklių sąjūdžiui turėjo daugiau kaip prieš 50 metų išleistas P. Stepulio vadovėlis „Kanklės“, iš kurio mokėsi ne viena kanklininkų karta Lietuvoje, o užsienyje – lietuviai išeiviai.
Tarp P. Stepulio mokinių – įžymiausi šalies kanklininkai, muzikos mokyklų pedagogai, daugelis ansamblių ir orkestrų vadovų. Jis taip pat yra sukūręs muzikos kūrinių, buvo dainų švenčių dirigentas, meno komisijų narys, įvairių konkursų žiuri pirmininkas.
Už ilgametį mokslinį ir pedagoginį darbą, už lietuvių liaudies muzikinės kultūros plėtojimą P.Stepulis buvo ne kartą apdovanotas. 2003 m. jubiliejaus proga jam įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija