seniūnijos
Profesinės patirties mokomės iš norvegų ir danų Spausdinti
2011-09-23

 

Iš kairės: Švietimo centro direktorė Nijolė Lisevičienė (antra), savivaldybės meras Vincas Kapočius ir LR Seimo narys Jonas Liesys su svečiais iš Norvegijos ir Danijos

Nors Lietuvoje įsteigta daug profesinio informavimo tašskų, bet šios srities specialistai dar tik pradedami rengti M. Romerio universitete. Rajono mokyklose veikia PIT-ų, kurių vienas – Trakų švietimo centre. Šio taško darbą organizuoja psichologė Kira Solovjovienė ir psichologės asistentė Sigita Čirvinskaitė. Mokykliniai PIT-ai dirba su moksleiviais, tačiau neteikiamos profesinio informavimo ir konsultavimo paslaugos mokyklas baigusiems, bet savo gyvenimo kelio nepasirinkusiems bei vyresniems, kurie nori keisti profesiją, siekti karjeros. Tad mūsų centro darbuotojai turi ambicijų iš taško tapti karjeros centru, gebančiu plėsti veiklą ir teikti paslaugas platesniam ratui rajono gyventojų. Savaime suprantama, kad norint padėti kitiems, būtina turėti pakankamai žinių, patirties.

Skaityti daugiau...
 
Sosnovskio barščiai užkariauja Lentvario parką Spausdinti
2011-09-20

Sosnovskio barščiai jau bujoja ir tarp Lentvario parko centre stūksančių pastatų bei prie įėjimo į parką

Lentvariečiai pralaimi kovą su Sosnovskio barščiais. Nežinia, kaip į grafo Tiškevičiaus buvusią dvaro sodybą Lentvaryje atkeliavo invaziniai augalai – Sosnovskio barščiai, tačiau šie pavojingi augalai sparčiai plinta. Anksčiau jie netrukdomi bujojo tarp buvusių dvaro arklidžių griūvėsių, o pastaruoju metu jų augimvietės išplito.

Skaityti daugiau...
 
Naujakuriai tampa Aukštadvario seniūnijos talkininkais Spausdinti
2011-09-16

Aukštadvario seniūnė dažnai sulaukia verslininko Tado Ziminsko pagalbos

Gyventojų skaičius Trakų rajone nuolat mažėja. Šiltuoju metų laiku žmonių būna gerokai daugiau negu gyvenančių nuolat. Sodybų, kuriose vien vasarojama, kone visose seniūnijose daugėja sparčiau negu pastatoma tokių, kuriose apsigyventų. Kaip tikrieji ir tie, vasarojantieji, naujakuriai pritampa šiose vietose? Kas lemia, kad vieni jų gąsdina senbuvius, gyvena atsitvėrę nuo aplinkinių, o kiti tampa puikiais vietinių gyventojų ir seniūnijų pagalbininkais?

Kuriasi dzūkiškos bendruomenės

Pasak Aukštadario seniūnijos seniūnės Jadvygos Dzencevičienės, tiek gyventi, tiek vasaroti Aukštadvario seniūnijoje dažniausiai kuriasi žmonės, kurių tėvai ar seneliai buvo susiję su šia vietove. Tik juos seniūnė laiko ne naujakuriais, o savo krašto patriotais.

Aukštadvaryje, greta Albinos ir Genriko Bušauskų sodybos, sau būstus baigia įsirengti ir dvi vyresniosios dukros: Jolita ir Asta. Jolita su vyru Gintaru Daunoravičiumi jau 2011 m. birželį įsikūrė, ūkinį pastatą rekonstravus į gyvenamąjį namą, o Asta ir Audrius Baliukevičiai kitame jo gale – 2011 m. rugpjūtį.

„Čia žmona dirba, gyvena jos tėvukai, padedantys auginti vaikus. Šiems sąlygos puikios: darželis vietoj, namuose – kiemas, gamta. Aš – iš Trakų, šis rajonas man mielas“, – sakė G. Daunoravičius.

Skaityti daugiau...
 
Mokyklos skambutis vėl sukvietė vaikus Spausdinti
2011-09-09

Rugsėjo pirmoji – tai šventė, kurios su nerimu laukia pirmokėlis, neramiai pasitinka dešimtokas. Tai pirmoji šventė mokykloje ir priešmokyklinukui.

Rugsėjo pirmosios šventės proga Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenę sveikino Trakų r. administracijos direktorę pavaduojanti Irena Narkevič.

Išmokti mokytis, dirbti komandoje, būti atsakingam bei tolerantiškam, puoselėti ir turtinti savo krašto kultūrines tradicijas ir atstovauti – tai tik dalis vertybių, kurias privalo įgyti auganti asmenybė. Todėl jau priešmokyklinio amžiaus vaikams Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje ugdomajai aplinkai skiriama daug dėmesio: sukurta aplinka, tinkama augti ir ugdyti(s), pažinti pasaulį, tyrinėti, bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje ir su suaugusiais. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokiniai gali pasidžiaugti ne tik dalykiniais kabinetais, bet ir atnaujintu mokyklos muziejumi, biblioteka – skaitykla. Važinėjančius mokinius rytais pasitiks socialinė pedagogė, o mokinių svetainėje bus galima išgerti arbatos ar tiesiog pabendrauti laukiant pamokų pradžios. Po pamokų, mokytojų iniciatyva, veiks dienos centras. Saugumui užtikrinti kieme įrengtos kameros.

Dėkojame lietuvių švietimo draugijai „Rytas“ ir jos pirmininkui Algimantui Masaičiui už dovanas pirmokams ir priešmokyklinukams.

Kiekviena rugsėjo pirmoji – tai ypatinga šventė vaikams, mamoms, tėčiams, seneliams ir mokytojams. Juk visiems suvirpa širdis pagalvojus apie mokyklinį skambutį, kuris yra skambėjęs kiekvienam ir kartu yra didžiulė atsakomybė už mūsų vaikų ir visų mūsų ateitį.

Jolanta ŠVEDIENĖ,

Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokytoja

 
Bitininkų šventė Tiltuose Spausdinti
2011-09-06

Bitininkų šventės atidarymas prasidėjo rugpjūčio 20 d. (šeštadienį) 13 val. šv. Mišios bendruomenės namų kiemo aikštelėje. Tiek ši, tiek kitos šventės man asocijuojasi su Žalgirio mūšio pergale, kai Lietuvos kariuomenė išvijo iš savo žemių kryžiuočius. Gal tada buvo suvalgyta ir bičių medaus statinė?

Šių metų bitininkų šventėjė nuo valgių lūžo stalai, žmonės buvo apsirengę ne tik šių laikų šventinius drabužiais. Skambėjo dainos ir muzika.

Sakau ačiū šioje šventėje dalyvavusiems gyventojams, svečiams, kurie atsivežė dainą ir muziką, Rūdiškių parapijos klebonui Tadui Švedavičiui, Rūdiškių bitininkų draugijos pirmininkui Tadeušui Pavlovskiui, aukštadvariečiams, operos solistams Gražinai ir Vytautui Kurnickams, dainininkui Simonui Donskovui ir dviems jo šokėjoms, Onuškio seniūnui Juozui Okunevičiui, Seimo nariams Jonui Liesiui, Dangutei Mikutienei, Kazimierui Uokai, Tiltų bendruomenės pirmininkei Laimai Kamaitienei, administratorei Vaivai Neteckienei.

Vytautas VILKIŠIUS

 
«PradžiaAnkstesnis123456SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 6
 
Reklaminis skydelis
 

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

Trakų žemė Nr.3
Trakų žemė Nr.3
2011-08-16
Trakų žemė Nr.2
Trakų žemė Nr.2
2011-08-16
Trakų žemė Nr.1
Trakų žemė Nr.1
2011-08-16
Trakų žemė Nr.31
Trakų žemė Nr.31
2011-08-16
Trakų žemė Nr.32
Trakų žemė Nr.32
2011-08-16

Reklama

   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 13 iš 34 
4:44:39 Sep 26, 2011   
Sep 2010 Sep 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba