Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     
Skambučio melodijos mobiliesiems telefonamsEkonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiKainos Estijoje netikėtai šoktelėjo

El. paštas Spausdinti

VioletaKlyviene_2Estijoje metinis kainų augimas liepą augo iki 5,2 proc. nuo 4,9 proc. birželį, nors buvo tikėtasi infliacijos sumažėjimo iki 4,6 proc.

Tokį infliacijos padidėjimą lėmė netikėtai paaugusios maisto ir degalų kainos. Kaip rodo Estijos statistika, liepą santykinai šoktelėjo alkoholio, cukraus, vaisių ir kai kurių daržovių kainos. Kol kas sunku pasakyti, ar infliacijos padidėjimas yra daugiau trumpalaikė tendencija, ar tai rodo vidaus paklausos, o kartu ir ekonomikos atsigavimą.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Turtingiausi Vidurio ir Rytų Europos žmonės – vis dėlto rusai

El. paštas Spausdinti

abramovicius_Portale Slaptai.lt perskaičiau žurnalisto Gintaro Visocko straipsnį “Kada Lietuva turės tikrų milijonierių”. Kai kurios mintis – vertos dėmesio. Tačiau būtina įsisąmoninti, kad Lietuva dėl savo visiems suprantamos specifikos (nedidelės teritorijos, didelių gamyklų nebuvimas ir t.t) negali turėti daug labai turtingų žmonių. G.Visocko publikacijoje pateikiami kai kurie naujausi duomenys apie Baltijos šalių milijonierius ir milijardierius. O aš noriu pateikti 2003-ųjų metų duomenis, kas ir kodėl tapo turtingiausiais žmonėmis Vidurio ir Rytų Europoje. Palyginkime su 2011-ųjų duomenimis. Niekas kardinaliai nesikeičia. Tendencijos išlieka tos pačios.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kada Lietuva turės tikrų milijonierių?

El. paštas Spausdinti

gintaras_portretas_2Prieš keletą metų gyvendamas Danijos Karalystėje pastebėjau lietuvio akiai keistą dalyką. Jeigu danas dėvi pigioje parduotuvėje įsigytus drabužius, jei į darbą atvažiuoja ne prabangiu “mersedesu”, o gerokai aptrintu dviračiu, jei jo kelioninis krepšys – ne pirmos jaunystės, o ant rankų pirštų nėra nė vieno auksinio žiedo, žinok, prieš tave greičiausiai stovi turtingas arba labai turtingas žmogus, užimantis itin aukštas pareigas puikiai besiverčiančioje įmonėje.

Dirbdamas Kopenhagoje pastebėjau ir dar vieną lietuvio akiai neįprastą taisyklę: jei žmogus mėgsta prabangą, jei linkęs važinėti išpuoselėtu automobiliu, greičiausiai jo finansiniai reikalai – prasti. Mažų mažiausiai jis neužima svarbių pareigų įtakingoje firmoje, o jo banko sąskaitose neaptiksite apvalios sumos.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Valstybės “gerovė” kuriama kasdien

El. paštas Spausdinti

simonyte_kubiliusKai Vakarų valstybių ekonomistai prakalbo apie naujos krizės bangą, kai užsimenama net apie euro žlugimą (ir ne tik dėl ekonominio nuosmukio Graikijoje, Ispanijoje ir Airijoje), Lietuvos vyriausybės vadovas Andrius Kubilius kuria popierinius planus ”Lietuva 2030” ir svajodamas apie kuo greitesnį euro įvedimą, forsuoja AE statybos planus. Kartu dar planuoja, kaip pažaboti verslininkus, jau ir taip suriestus į ožio ragą, užsiimančius, pasak jo, neva vien tik nelegaliu įdarbinimu.

Taip suprasti reikėtų drastiškus siūlymus “paleisti į apyvartą” naujus “drausminančius” įstatymus, pagal kuriuos dar prieš naujo darbuotojo priėmimą į darbą jį reikia “įsodrinti”, kitaip sakant – įdarbinti, ir to nepadaręs darbdavys bus nubaustas už “nelegalų” įdarbinimą. Dar labiau numatoma bausti darbdavį, net laisvės iki 4 metų atėmimu, už nelegalų nepilnamečių įdarbinimą. Panašu, kad Lietuvoje greitai bus sukurtas naujas “karinio komunizmo” modelis, kiekvieną žmogų jau iš anksto vertinantis kaip potencialų nusikaltėlį.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Antraip scenarijus “Lietuva be lietuvių” nėra jau toks neįmanomas

El. paštas Spausdinti

Saulius-StomaPagaliau yra kuo pasidžiaugti! Lietuvos ūkio augimas įgauna pagreitį. Šių metų pirmą ketvirtį, palyginus su atitinkamu periodu pernai, ekonomika augo 6,9 procento. Pasak Statistikos departamento, augimas fiksuojamas visose ūkio šakose.

Spartų pirmo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą lėmė ir žemos bazės efektas – 2010 m. pradžioje beveik visų, išskyrus pramonę, veiklos rūšių bendroji pridėtinė vertė dar mažėjo. Tačiau tai tik parodo prieš metus įvykusį labai teigiamą lūžį. Nuo to laiko ūkio atsigavimas nuosekliai didėja. 2010 m. II ketvirtį metinis augimas sudarė 1 proc., III ketvirtį – 1,2 proc., o IV ketvirtį – 4,8 proc.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 14

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


Žymėti ir dalintis

Už teisingumą

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 2206694
Dabar lankosi:  svečių - 163 
Reklaminis skydelis
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 100 iš 128 
9:16:55 Aug 8, 2011   
Dec 2008 Apr 2014
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/