Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     
Skambučio melodijos mobiliesiems telefonamsEkonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiAntraip scenarijus “Lietuva be lietuvių” nėra jau toks neįmanomas

El. paštas Spausdinti

Saulius-StomaPagaliau yra kuo pasidžiaugti! Lietuvos ūkio augimas įgauna pagreitį. Šių metų pirmą ketvirtį, palyginus su atitinkamu periodu pernai, ekonomika augo 6,9 procento. Pasak Statistikos departamento, augimas fiksuojamas visose ūkio šakose.

Spartų pirmo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą lėmė ir žemos bazės efektas – 2010 m. pradžioje beveik visų, išskyrus pramonę, veiklos rūšių bendroji pridėtinė vertė dar mažėjo. Tačiau tai tik parodo prieš metus įvykusį labai teigiamą lūžį. Nuo to laiko ūkio atsigavimas nuosekliai didėja. 2010 m. II ketvirtį metinis augimas sudarė 1 proc., III ketvirtį – 1,2 proc., o IV ketvirtį – 4,8 proc.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Augimo tendencijos tampa labiau subalansuotos

El. paštas Spausdinti

VioletaKlyviene_2Vakar paskelbtos išankstinio BVP įverčio tendencijos rodė gana netikėtas ypač sparčiai atsigaunančios ekonomikos tendencijas – BVP šoktelėjo iki 6,9 proc. ir buvo didesnis nei mes prognozavome (5,1 proc.), bei ženkliai viršijo Bloomberg naujienų agentūros skelbtų ekonomistų vidurkį (5,1 proc.).

Nors detali statistika nėra skelbiama, tačiau akivaizdu, kad atsigauna ne tik eksportas, bet ir vidaus paklausa.

Kovo mėnesį išliko spartūs mažmeninės prekybos atsigavimo tempai, sparčiai augo pramonė. Palankios išlieka ir eksporto tendencijos. Lietuvos eksporto krypčių orientacija į Rusiją, Vokietiją, Lenkiją ir toliau išlieka aiškiu pranašumu.

Pastarosios ekonomikos atsigavimo tendencijos sukuria tvirtą pagrindą tikėtis pakankamai sparčių ekonomikos atsigavimo tempų 2011 metais. Mes prognozuojame, kad BVP augimas šiais metais gali viršyti 4 proc. (bazinė prognozė).

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Ar kas išdrįs sumažinti socialinę atskirtį Lietuvoje?

El. paštas Spausdinti

atskirtiNors jau skaičiuojame 22-uosius nepriklausomos Lietuvos metus, tačiau kažkas pas mus yra negerai.

Daug rašoma ir kalbama, kad Lietuva išsivaikščioja, nyksta, net prognozuojama, kad po kokių 50 metų didžiąją dalį sudarys ne lietuviai. Pavyzdžiui, Panevėžyje kasmet uždaroma po vieną vidurinę mokyklą. Kodėl taip yra? O gal geriau laikytis stručio politikos – įkišti galvą į smėlį ir negadinti nuotaikos... Neieškoma būdų, kaip išeiti iš tokios sudėtingos padėties. Kadaise klausėme Maskvos komandos, dabar šokame pagal Briuselio muziką.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Valdžios “teisingumo” grimasos

El. paštas Spausdinti

grimasosKai kurių paprastų žmonių pastebėjimai, kad premjeras A.Kubilius neįves progresinių mokesčių turtuoliams, pasitvirtino.

Vietoj to alkstančius piliečius jis pradžiugino žinia: bus įvestas žymiai “reikalingesnis” nekilnojamojo turto (NT) mokestis. Premjeras tiesiai šviesiai pasakė: vyriausybės programoje yra “susitarta” įvesti NT mokesčius ir jie būtinai bus įvesti. (Kas, kada ir kaip susitarė – Kubilius su Šemeta ar Šimonyte? Premjeras to nepasakė.)

Taigi paaiškėjo, jog premjero raminimai, kad jis beveik pritaria progresiniams mokesčiams, tebuvo jo paties “pasibranginimas” – turtingųjų jis nė nesirengia apmokestinti.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 6 )

El. paštas Spausdinti

klaipeda_0Šiandien visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia 6-ąjį Tautos Ateities Forumo pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus pasakojimą apie kvailiausius, nemokšiškiausius, idiotiškiausius lietuviškojo privatizavimo atvejus, surengtus po nepriklausomybės atkūrimo.

Per pastaruosius du laisvės dešimtmečius tokių pavyzdžių susikaupė užtektinai. Visi jie – skandalingi. Dėl tyčia ar netyčia prarastų gamyklų, įmonių, fabrikų mūsų šalies biudžetas neteko milijardinių įplaukų. Pelną valstybei galėję teikti objektai prarasti amžiams. Bet dėl tų milžiniškų nuostolių niekas iš valdžios vyrų bei moterų nenubaustas. Net deramai neišbartas, nepasmerktas. Šiandien mūsų dėmesio centre – klaipėdietiškos nesąmonės. Su Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininku dr. Algimantu MATULEVIČIUMI kalbasi Slaptai.lt žurnalistas Gintaras VISOCKAS.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 13

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


Žymėti ir dalintis

Už teisingumą

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 2060023
Dabar lankosi:  svečių - 57 
Reklaminis skydelis
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 95 iš 128 
0:01:55 Jul 4, 2011   
Nov 2008 Mar 2014
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/