Karaimų kariai Žalgirio mūšyje Spausdinti
2011-06-24

Karaimų kenesa Vilniuje, kurioje 1930 m. spalio 27 d. vyko pamaldos, minint Vytauto Didžiojo 500-ąsias mirties metines

Žalgirio mūšis, kitaip dar vadinamas Griunvaldo mūšiu, tai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos kariuomenių mūšis su Kryžiuočių ordinu. Jis įvyko1410 m. liepos 15 d. Kryžiuočių ordino valdose ties Žalgiriu (lenkiškai – Grunvald, vokiškai Grunwald). Dabar tai Lenkijos teritorija, Olštyno vaivadija, apie 80 km į pietryčius nuo Malborko. Sąjungininkų kariuomenė turėjo keliolika ar keliasdešimt tūkstančių žmonių.

Skaityti daugiau...
 
Kultūros ministras A. Gelūnas siūlė kompromisų kelią Spausdinti
2011-06-24

Kultūros ministerijoje vykusiame pokalbyje prie apvalaus stalo dalyvavo kultūros ministras A. Gelūnas (centre), ministerijos, Trakų rajono savivaldybės, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos atstovai

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas susitiko su Trakų rajono savivaldybės ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos vadovais bei darbuotojais.

Skaityti daugiau...
 
10 skaitymo suolelių – dešimčiai aktyviausių Lietuvos vietovių Spausdinti
2011-06-20

 img_5871

Prie Skaitymo suolelio – Trakų rajono, Birštono, Kauno rajono ir Jurbarko rajono savivaldybių atstovai

Švęsdama savo veiklos dešimtmetį leidykla VšĮ „Terra Publica“ dešimčiai Lietuvos savivaldybių nusprendė padovanoti skaitymo suoliukus. Stilingi suoliukai su užrašu „Skaitymo suolelis“ už gerą turizmo infrastruktūrą, kalbos, knygos ir skaitymo puoselėjimą, kultūros paveldo saugojimą iškeliaus į dešimtį atrinktų vietovių.

Skaityti daugiau...
 
Prezidentė pasveikino Europos čempionais tapusius irkluotojus Spausdinti
2011-06-20

grybauskaite portretas

Birželio 20 d., pirmadienį, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino irkluotojus Tomą Gadeikį ir Raimundą Labucką, iškovojusius aukso medalius Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate.

„Tai garbinga ir svari pergalė, garsinanti Lietuvą ir liudijanti Jūsų meistriškumą. Aukščiausi apdovanojimai jau penktus metus iš eilės žymi sėkmingą Jūsų sportinį kelią ir įtvirtina pelnytą pasaulinį pripažinimą, jais įvertinama Jūsų stipri valia ir atkaklumas siekiant nugalėtojų vardo“, - rašoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovė sportininkams palinkėjo ateityje nepritrūkti ryžto bei stiprybės ir dar ne kartą visus nudžiuginti aukščiausio pakylos laiptelio vertais laimėjimais.

Prezidentės spaudos tarnyba

 
«PradžiaAnkstesnis123SekantisPabaiga»

puslapis 1 iš 3
   

PrenumeratoriamsLaikraštis internete

   Sprendimas: arturas@jakonis.lt © Trakų Žemė 2011
Rodoma versija 19 iš 52 
15:31:04 Jun 27, 2011   
Jun 2010 Jun 2012
Sąrašas   Archyvas   Pagalba