Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiValdžios “teisingumo” grimasos

El. paštas Spausdinti

grimasosKai kurių paprastų žmonių pastebėjimai, kad premjeras A.Kubilius neįves progresinių mokesčių turtuoliams, pasitvirtino.

Vietoj to alkstančius piliečius jis pradžiugino žinia: bus įvestas žymiai “reikalingesnis” nekilnojamojo turto (NT) mokestis. Premjeras tiesiai šviesiai pasakė: vyriausybės programoje yra “susitarta” įvesti NT mokesčius ir jie būtinai bus įvesti. (Kas, kada ir kaip susitarė – Kubilius su Šemeta ar Šimonyte? Premjeras to nepasakė.)

Taigi paaiškėjo, jog premjero raminimai, kad jis beveik pritaria progresiniams mokesčiams, tebuvo jo paties “pasibranginimas” – turtingųjų jis nė nesirengia apmokestinti.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 6 )

El. paštas Spausdinti

klaipeda_0Šiandien visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia 6-ąjį Tautos Ateities Forumo pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus pasakojimą apie kvailiausius, nemokšiškiausius, idiotiškiausius lietuviškojo privatizavimo atvejus, surengtus po nepriklausomybės atkūrimo.

Per pastaruosius du laisvės dešimtmečius tokių pavyzdžių susikaupė užtektinai. Visi jie – skandalingi. Dėl tyčia ar netyčia prarastų gamyklų, įmonių, fabrikų mūsų šalies biudžetas neteko milijardinių įplaukų. Pelną valstybei galėję teikti objektai prarasti amžiams. Bet dėl tų milžiniškų nuostolių niekas iš valdžios vyrų bei moterų nenubaustas. Net deramai neišbartas, nepasmerktas. Šiandien mūsų dėmesio centre – klaipėdietiškos nesąmonės. Su Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininku dr. Algimantu MATULEVIČIUMI kalbasi Slaptai.lt žurnalistas Gintaras VISOCKAS.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 5 )

El. paštas Spausdinti

matulevicius_mitinguojaApie Vilniaus grąžtų gamyklą Tautos Ateities Forumo pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius galėtų papasakoti daug įdomių dalykų. Būtent Vilniaus grąžtų gamykla tapo pirmąja jo darboviete. 1964-aisiais metais jis čia pradėjo dirbti eiliniu šaltkalviu.

Vilniaus grąžtų gamykloje A.Matulevičius atliko savo pirmąją gamybinę praktiką, būtent joje įgijo 4-ąją šaltaklvio – įrankininko kategoriją.

Tačiau šią gamyklą TAF lyderis prisimena nūnai ne dėl to, kad tai – pirmoji jo darbovietė. Buvusio Pramoninkų konfederacijos prezidento nuomone, ši gamykla taip pat buvo neišmintingai privatizuota Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Jo žodžiais tariant, gamykla buvo “tiesiog paleista vėjais”. O juk anksčiau ši įmonė gamino puikios kokybės įvairiausių modifikacijų grąžtus. Šios gamyklos produkcija buvo eksportuojama net į tuometinę Vakarų Vokietiją. Vokietijos gamybininkai Vilniuje pagamintus grąžtus laikė esant aukštos kokybės: ir tvirtus, ir tikslius.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Pasaulio ekonomikos mozaika - keičiasi

El. paštas Spausdinti

ekonomir2011 metai prognozuojami kaip pasaulinės ekonomikos atsigavimo metai. Dar 2010 metų pabaigoje pastebėta daug ekonomikos atsigavimo tendencijų - įvairiose šalyse pradėjo kilti atlyginimai, mažėjo bedarbystė, išaugo prekybos apyvarta.

Labai sparčiai augo kelių Azijos valstybių (Kinijos, Indijos, Taivanio, Singapūro, Pietų Korėjos) ekonomika. Ir Jungtinių Amerikos Valstijų ekonomika  sparčiai atsigauna.

Tiesa, čia pasitaiko įvairių netikėtumų. Štai nuo kovo pradžios staiga pakilo maisto produktų kainos. Kainų augimas siekia 4 procentus, o atskirų prekių kainų augimas kur kas ryškesnis. JAV labai populiarios "Tropicana“ firmos sultys pabrango 8-9 procentais. 6-7 procentais brangsta ir mėsa, brangsta ir kruopos, makaronai bei kiti maisto produktai. Toks staigus kainų šuolis aiškinamas tuo, kad kyla vaisių, grūdų kainos, savo produkcijos kainas kelia ir stambesnieji mėsos tiekėjai.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Atsiliepiant į publikacijas “Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai”

El. paštas Spausdinti

booollliiisssPerskaičiau TAF pirmininko Algimanto Matulevičiaus straipsnių rinkinį apie Lietuvai žalą padariusius privatizavimo (prichvatizavimo) atvejus.

Turiu nuomonę, bet ji nebus tokia ryški ir argumentuota, kaip straipsnio autoriaus. Mat mudviejų skirtingi gebėjimai ir patirtis. Mokslų daktaras A.Matulevičius buvo ir puikus sėkmingai veikusio gamybinio susivienijimo "Neringa" gen. Direktorius - tiesioginis tos sėkmės garantas. Vadovauti dideliam kolektyvui, bendrauti su kitų gamyklų kolegomis, virti tose ekonominio gyvenimo sultyse... Tai - didelė patirtis, ir čia neverta ginčytis. Be to, išdėstyti argumentuotas mintis keliuose straipsniuose yra viena; remiantis šiuo pateiktu straipsniu jį papildyti savo nuosmone yra visai kas kita - be to, žymiai lengviau ir paprasčiau.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 14

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


Žymėti ir dalintis

Už teisingumą

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1810414
Dabar lankosi:  svečių - 59 
Reklaminis skydelis
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 85 iš 128 
4:10:52 Apr 25, 2011   
Aug 2008 Dec 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/