Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiKvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 5 )

El. paštas Spausdinti

matulevicius_mitinguojaApie Vilniaus grąžtų gamyklą Tautos Ateities Forumo pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius galėtų papasakoti daug įdomių dalykų. Būtent Vilniaus grąžtų gamykla tapo pirmąja jo darboviete. 1964-aisiais metais jis čia pradėjo dirbti eiliniu šaltkalviu.

Vilniaus grąžtų gamykloje A.Matulevičius atliko savo pirmąją gamybinę praktiką, būtent joje įgijo 4-ąją šaltaklvio – įrankininko kategoriją.

Tačiau šią gamyklą TAF lyderis prisimena nūnai ne dėl to, kad tai – pirmoji jo darbovietė. Buvusio Pramoninkų konfederacijos prezidento nuomone, ši gamykla taip pat buvo neišmintingai privatizuota Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Jo žodžiais tariant, gamykla buvo “tiesiog paleista vėjais”. O juk anksčiau ši įmonė gamino puikios kokybės įvairiausių modifikacijų grąžtus. Šios gamyklos produkcija buvo eksportuojama net į tuometinę Vakarų Vokietiją. Vokietijos gamybininkai Vilniuje pagamintus grąžtus laikė esant aukštos kokybės: ir tvirtus, ir tikslius.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Pasaulio ekonomikos mozaika - keičiasi

El. paštas Spausdinti

ekonomir2011 metai prognozuojami kaip pasaulinės ekonomikos atsigavimo metai. Dar 2010 metų pabaigoje pastebėta daug ekonomikos atsigavimo tendencijų - įvairiose šalyse pradėjo kilti atlyginimai, mažėjo bedarbystė, išaugo prekybos apyvarta.

Labai sparčiai augo kelių Azijos valstybių (Kinijos, Indijos, Taivanio, Singapūro, Pietų Korėjos) ekonomika. Ir Jungtinių Amerikos Valstijų ekonomika  sparčiai atsigauna.

Tiesa, čia pasitaiko įvairių netikėtumų. Štai nuo kovo pradžios staiga pakilo maisto produktų kainos. Kainų augimas siekia 4 procentus, o atskirų prekių kainų augimas kur kas ryškesnis. JAV labai populiarios "Tropicana“ firmos sultys pabrango 8-9 procentais. 6-7 procentais brangsta ir mėsa, brangsta ir kruopos, makaronai bei kiti maisto produktai. Toks staigus kainų šuolis aiškinamas tuo, kad kyla vaisių, grūdų kainos, savo produkcijos kainas kelia ir stambesnieji mėsos tiekėjai.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Atsiliepiant į publikacijas “Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai”

El. paštas Spausdinti

booollliiisssPerskaičiau TAF pirmininko Algimanto Matulevičiaus straipsnių rinkinį apie Lietuvai žalą padariusius privatizavimo (prichvatizavimo) atvejus.

Turiu nuomonę, bet ji nebus tokia ryški ir argumentuota, kaip straipsnio autoriaus. Mat mudviejų skirtingi gebėjimai ir patirtis. Mokslų daktaras A.Matulevičius buvo ir puikus sėkmingai veikusio gamybinio susivienijimo "Neringa" gen. Direktorius - tiesioginis tos sėkmės garantas. Vadovauti dideliam kolektyvui, bendrauti su kitų gamyklų kolegomis, virti tose ekonominio gyvenimo sultyse... Tai - didelė patirtis, ir čia neverta ginčytis. Be to, išdėstyti argumentuotas mintis keliuose straipsniuose yra viena; remiantis šiuo pateiktu straipsniu jį papildyti savo nuosmone yra visai kas kita - be to, žymiai lengviau ir paprasčiau.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 4 )

El. paštas Spausdinti

ketvirtas_00Sovietmečiu Vilniuje veikė plastmasinių dirbinių gamykla, kurios oficialus pavadinimas buvo “Plasta”.

Nepriklausomybės išvakarėse čia buvo gaminami ūkiui ir buičiai labai reikalingi gaminiai – melioracijos bei kanalizacijos vamzdžiai. Gamykla ruošėsi plėstis.

Tačiau Lietuvai atgavus nepriklausomybę “Plasta” buvo skubiai privatizuota už popierinius, beveik beverčius investicinius čekius. Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius įsitikinęs, jog “Plastos” nederėjo privatizuoti taip skubiai ir būtent – už popierinius čekius. TAF pirmininko įsitikinimu, akiplėšiškai meluojama, kai tvirtinama, esą “Plastos” gaminiai būtų neturėję paklausos nepriklausomoje Lietuvoje. Juk “Plasta” galėjo gaminti, pavyzdžiui, įvairiausių rūšių plastikinius maišelius, be kurių neišsiverčiame eidami į maisto produktų parduotuvę, į kuriuos vyniojame įvairiausius mėsos ar žuvies gaminius, į kuriuos krauname šiukšles.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 3 )

El. paštas Spausdinti

trecias_1Prisiminkime, kiek sovietmečiu Lietuvoje veikė mėsos kombinatų. Niekas nesiginčys, jog didesnių ir mažesnių būta Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje, Tauragėje, Alytuje, Klaipėdoje, Vilniuje.

Atkūrus nepriklausomybę paaiškėjo, jog tiek daug ir tokių stambių mėsos kombinatų Lietuvai greičiausiai nereikia. Taigi oficialiai įpiršta nuostata, esą lietuviams užteks mažųjų mėsos gaminimo cechų. Vadovaujantis tokia logika didieji mėsos kombinatai buvo sugriauti, į pagalbą pasitelkiant vos ne dirbtinai organizuotus bankrotus. Vietoj didžiųjų buvo spėriai statomi mažieji mėsos gaminių cechai.

Bet juk ir tie mažieji ilgai neišsilaikė lietuviškoje rinkoje. Juos “suvalgė” didieji prekybos centrai – monopolininkai. O “suvalgė” labai paprastai – diktuodami supirkimo kainas. Kas nesutikdavo su didžiųjų prekybos centrų diktatu, subtiliai būdavo išmetami už borto, iš žaidimo.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 14

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


Žymėti ir dalintis

Už teisingumą

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1733803
Dabar lankosi:  svečių - 592 
Reklaminis skydelis
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 82 iš 128 
12:54:49 Apr 4, 2011   
Aug 2008 Dec 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/