Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     Ekonomika ir finansai

Bankai, verslas, pinigai, monopolistaiKvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 4 )

El. paštas Spausdinti

ketvirtas_00Sovietmečiu Vilniuje veikė plastmasinių dirbinių gamykla, kurios oficialus pavadinimas buvo “Plasta”.

Nepriklausomybės išvakarėse čia buvo gaminami ūkiui ir buičiai labai reikalingi gaminiai – melioracijos bei kanalizacijos vamzdžiai. Gamykla ruošėsi plėstis.

Tačiau Lietuvai atgavus nepriklausomybę “Plasta” buvo skubiai privatizuota už popierinius, beveik beverčius investicinius čekius. Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius įsitikinęs, jog “Plastos” nederėjo privatizuoti taip skubiai ir būtent – už popierinius čekius. TAF pirmininko įsitikinimu, akiplėšiškai meluojama, kai tvirtinama, esą “Plastos” gaminiai būtų neturėję paklausos nepriklausomoje Lietuvoje. Juk “Plasta” galėjo gaminti, pavyzdžiui, įvairiausių rūšių plastikinius maišelius, be kurių neišsiverčiame eidami į maisto produktų parduotuvę, į kuriuos vyniojame įvairiausius mėsos ar žuvies gaminius, į kuriuos krauname šiukšles.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 3 )

El. paštas Spausdinti

trecias_1Prisiminkime, kiek sovietmečiu Lietuvoje veikė mėsos kombinatų. Niekas nesiginčys, jog didesnių ir mažesnių būta Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje, Tauragėje, Alytuje, Klaipėdoje, Vilniuje.

Atkūrus nepriklausomybę paaiškėjo, jog tiek daug ir tokių stambių mėsos kombinatų Lietuvai greičiausiai nereikia. Taigi oficialiai įpiršta nuostata, esą lietuviams užteks mažųjų mėsos gaminimo cechų. Vadovaujantis tokia logika didieji mėsos kombinatai buvo sugriauti, į pagalbą pasitelkiant vos ne dirbtinai organizuotus bankrotus. Vietoj didžiųjų buvo spėriai statomi mažieji mėsos gaminių cechai.

Bet juk ir tie mažieji ilgai neišsilaikė lietuviškoje rinkoje. Juos “suvalgė” didieji prekybos centrai – monopolininkai. O “suvalgė” labai paprastai – diktuodami supirkimo kainas. Kas nesutikdavo su didžiųjų prekybos centrų diktatu, subtiliai būdavo išmetami už borto, iš žaidimo.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 2 )

El. paštas Spausdinti

nur_1Lietuvos Tautos Ateities Forumui (TAF) vadovaujantis Algimantas Matulevičius  tęsia pasakojimą apie  nesėkmingiausius lietuviškojo ūkininkavimo atvejus.

Gal ir netaktiška kalbėti apie nesėkmes Kovo 11-osios išvakarėse.

Tačiau nesėkmingo ūkinininkavimo atvejų analizė turėtų padėt ateityje išvengti bankrotų. Be to, analizės, ką praradome, nors galėjome neprarasti, padės lietuviams susigaudyti, kas ir kaip juos mulkina šiandien, dabar, čia.

Vienas iš nesėkmingų lietuviškojo privatizavimo pavyzdžių yra privačiose rankose atsidūręs šilumos ūkis. Sovietiniais metais Vilniuje veikė net keletas šiluminių elektrinių, gaminančių elektros energiją. Pirmoji tokia elektrinė dirbo ten, kur dabar įsikūrusi “Lietuvos energija” (prie Karaliaus Mindaugo tilto).

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 1 )

El. paštas Spausdinti

gamykla_1Kiekvienas iš mūsų žinome, jog pasiturinčiai gyvena tos valstybės, kurios ne vien prekiauja, bet dar ir gamina paklausą turinčius gaminius.

Šią įrodymų nereikalaujančią aksiomą išgirdome dar mokyklos suole. O gyvenimas šias tiesas tik patvirtina: jei valstybė nori tapti ekonomiškai pajėgia, konkurencinga, ji privalo kuo daugiau gaminti.

Ne tiek jau svarbu, ką gaminti: sūrius, traktorius ar detales tiksliesiems kompiuteriams. Svarbiausia, kad tuos produktus pirktų ir saviškiai, ir užsieniečiai. Prie kurių valstybių – prekiaujančių ar gaminančių – derėtų priskirti Lietuvą?

Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas Algimantas MATULEVIČIUS įsitikinęs, jog mūsų šalis gilią ekonominę krizę patiria dar ir dėl to, kad “lietuviai beveik nieko negamina”. Kiek Lietuvoje esama gamyklų, įmonių, firmų, kurios užsiimtų realia gamyba, ir kiek Lietuvoje esama verslininkų, kurie verčiasi vien prekyba?

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 

Kaip Amerika įveikė baisiąją depresiją

El. paštas Spausdinti

Ruzveltas_1Lietuvoje vis dar esama “išminčių”, kurie šventai įsitikinę, jog tik laukinis kapitalizmas – efektyviausias vaistas nuo skurdo, nedarbo, ekonominių suiručių bei krizių.

Suprask, valstybė turi kuo mažiau reguliuoti ekonominius procesus, privalo kuo daugiau pramonės perduoti į privačias rankas.

Taip pat privalo esą netrukdyti privatiems bankams elgtis taip, kaip jie tik sumanysią esant reikalinga. Niekas nesiginčija: privati iniciatyva – puikus dalykas.

Tačiau šiandieninė pasaulinė ekonominė krizė išryškino vieną skaudžią tiesą: nūnai geriausiai gyvena tos valstybės, kurios sumaniai derina privačią nuosavybę su valstybinės nuosavybės elementais.

Komentarai (Skaitytojų komentarai)
Skaityti toliau...
 


Puslapis 1 iš 13

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


Žymėti ir dalintis

Už teisingumą

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 1680017
Dabar lankosi:  svečių - 54 
Reklaminis skydelis
Tinklink baneris
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga
Rodoma versija 80 iš 128 
2:17:59 Mar 21, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba
http://www.slaptai.lt/