SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-03-21 nr. 794

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Lijana Šatavičiūtė
Menas, sukurtas širdimi
2
• Sveiki sulaukę šv. Velykų!1
• Ištikimieji savaitraščio skaitytojai5

Muzika 
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Virtuozų dovana klausytojams
5
• Juliaus Juzeliūno kompozicijos mokykla kaip istorijos liudijimas1
• Paslaptingoji vienovė7
• KONCERTAI

Dailė 
• Vidas Poškus
Klimato atšilimas
12
• Neringa Černiauskaitė
Tylinti masė
27
• Viktorija Šiaulytė
Užsakyti dienoraščiai
1
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Audronis Liuga
Ateis ir sąžinei pavasaris?
• KVDT Palėpėje – vedybinis detektyvas
 „Auksinio scenos kryžiaus“ premijos2
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Cenzūros įspėjimas1
• Tyliai išėjusi
• Neatlikta misija1
• Retrospektyva „Civilizacijos iššūkiai gamtai... ir mums patiems“
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Vaizdajuosčių nostalgija

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Teatras

„Auksinio scenos kryžiaus“ premijos

kronika

[skaityti komentarus]

Kovo 27 d. 18 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks Teatro dienos minėjimo iškilmės, jų metu bus įteiktos „Auksinio scenos kryžiaus“ premijos nusipelniusiems scenos meno kūrėjams. Kovo 17 d. Profesionalaus scenos meno darbų vertinimo komisija paskelbė premijos nominantus.

„Auksiniam scenos kryžiui“ už 2007–2008 m. sezoną pristatyti:

1. Režisierius:

Algimantas Pociūnas – už P.-A.C. Beaumarchais komediją „Figaro vedybos“ (Juozo Miltinio dramos teatras); Jonas Vaitkus – už P. Vaičiūno komediją „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir D. Harrowerio dramą „Juodvarnis“ (Audronio Liugos produkcija); Gintaras Varnas už D. Loher dramą „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras)

2. Scenografas / kostiumų dailininkas:

Vilma Galeckaitė-Dabkienė – už kostiumus C. Porterio miuziklui „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras, režisierius Aidas Giniotis); Marijus Jacovskis – už scenografiją R.W. Fassbinderio dramai „Laisvės kaina“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, režisierė Yana Ross), Gintaras Makarevičius – už scenografiją P. Vaičiūno komedijai „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir D. Loher dramai „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras)

3. Choreografas:

Anželika Cholina – už choreografiją spektakliui „Fantazija penkioms stichijoms“ (Anželikos Cholinos teatras); Vesta Grabštaitė – už choreografiją Ch.W. Glucko operai „Orfėjas ir Euridikė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, režisierius Jonas Jurašas) ir C. Porterio miuziklui „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras); Loreta Juodkaitė – už choreografiją spektakliui „Trimatrix. Trys judėjimai“ („Menų spaustuvė“)

4. Dramos / muzikinio spektaklio kompozitorius:

Martynas Bialobžeskis – už muziką R.W. Fassbinderio dramai „Laisvės kaina“ (LNDT), Kipras Mašanauskas – už muziką P. Vaičiūno komedijai „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras), Giedrius Puskunigis – už muziką W. Shakespeare’o dramai „Audra“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, režisierius Etienne Glaser) ir E.E. Schmitto dramai „Dviejų pasaulių viešbutis“ (Lietuvos rusų dramos teatras, režisierius Sigitas Račkys)

5. Dramos aktorius:

Vladas Bagdonas – už Rėjaus vaidmenį D. Harrowerio dramoje „Juodvarnis“ (Audronio Liugos produkcija), Povilas Budrys – už Prospero vaidmenį W. Shakespeare’o dramoje „Audra“ (Vilniaus valstybinis mažasis teatras), Rolandas Kazlas – už Napoleono Šereikos vaidmenį P. Vaičiūno komedijoje „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir Andželo vaidmenį W. Shakespeare’o komedijoje „Jei taip, tai šitaip“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Paul Eugene Budraitis)

6. Dramos aktorė:

Asta Baukutė – už Liubos Šereikienės vaidmenį P. Vaičiūno komedijoje „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir už Konšos vaidmenį D. Loher dramoje „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras); Gintarė Latvėnaitė – už Mirandos vaidmenį W. Shakespeare’o dramoje „Audra“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras); Aldona Vilutytė – už Unos vaidmenį D. Harrowerio dramoje „Juodvarnis“ (ALP) ir Ninos vaidmenį A. Sauterio ir B. Studlario dramoje „A. – visai kita“ („Keistuolių“ teatras, režisierius Agnius Jankevičius).

7. Antraplanio vaidmens atlikėjas – aktorius:

Gytis Ivanauskas – už Auroros vaidmenį D. Loher dramoje „Ruzvelto aikštė“ (KVDT); Vladimiras Jefremovas – už Mago Radžapuro vaidmenį E.E. Schmitto dramoje „Dviejų pasaulių viešbutis“ (LRDT); Albinas Kėleris – už grafo Almavivos vaidmenį P.-A.C. Beaumarchais komedijoje „Figaro vedybos“ (J. Miltinio dramos teatras)

8. Antraplanio vaidmens atlikėja – aktorė:

Severija Janušauskaitė – už Liucijos vaidmenį P. Vaičiūno komedijoje „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras), Larisa Kalpokaitė – už Arielio vaidmenį W. Shakespeare’o dramoje „Audra“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras), Valentina Leonavičiūtė – už Močiutės Frachlon vaidmenį M. Carr dramoje „Mėja“ (Klaipėdos dramos teatras, režisierius Gytis Padegimas)

9. Geriausias darbas operos srityje:

Kęstutis Alčauskis – už Evangelisto partiją J.S. Bacho „Pasijos pagal Joną“ inscenizacijoje (LNOBT), Sandra Janušaitė – už Baterflai vaidmenį G. Puccini operoje „Madam Butterfly“ ir Zyglindos vaidmenį R. Wagnerio operoje „Valkirija“ (LNOBT); Mindaugas Zimkus – už Grafo Almavivos vaidmenį G. Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

10. Geriausias darbas operetės srityje:

Aidas Giniotis – už C. Porterio miuziklo „Bučiuok mane, Keit“ režisūrą (KVMT), Rita Petrauskaitė – už Deizės vaidmenį P. Abrahamo operetėje „Balius Savojoje“ (Klaipėdos muzikinis teatras, režisierius Ramūnas Kaubrys), Rasa Ulteravičiūtė – už Madlenos vaidmenį P. Abrahamo operetėje „Balius Savojoje“ (KMT)

11. Geriausias darbas baleto ar šokio srityje:

Olga Konošenko – už Gamzati, Balerinos, Karmen vaidmenis (LNOBT spektakliuose „Bajaderė“, „Raudonoji Žizel“, „Karmen“) ir Nastasijos Filipovnos vaidmenį („Vilniaus baleto“ spektaklis „Idiotas“); Eglė Špokaitė – už Euridikės antrininkės vaidmenį operoje „Orfėjas ir Euridikė“ (LNOBT); Igoris Zaripovas – už kunigaikščio Myškino vaidmenį („Vilniaus baleto“ spektaklis „Idiotas“) ir vaidmenį spektaklyje „Trimatrix. Trys judėjimai“ („Menų spaustuvė“).

12. Geriausias darbas lėlių teatro srityje:

Elvyra Piškinaitė – už Eglės vaidmenį spektaklyje „Eglė žalčių karalienė“ (Vilniaus teatras „Lėlė“); kompozitorius Antanas Jasenka – už muziką spektakliui „Dvi padūkėlės pelytės“ (Kauno lėlių teatras); Vitalijus Mazūras – už spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ režisūrą ir scenografiją (Vilniaus teatras „Lėlė“)

13. Geriausias darbas teatro vaikams srityje:

Antano Kučinsko operos „Bulvinė pasaka“ kūrybinė grupė (dirigentas Dmitrijus Zlotnikovas, režisierius Ramūnas Kaubrys, scenografas Artūras Šimonis, kostiumų dailininkė Vilija Šuklytė, choreografas Aurelijus Liškauskas; KMT); spektaklio pagal Juozo Erlicko eiles „Bilietas iš dangaus“ kūrybinė grupė (režisierė Dalia Jokubauskaitė, dailininkė Laura Luišaitytė, kompozitorius Andrius Kulikauskas, aktoriai Rasa Marazaitė, Sergejus Ivanovas, Lukas Petrauskas; Valstybinis jaunimo teatras); Andrew Lloyd Webberio miuziklo „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas“ kūrybinė grupė (režisierius Aidas Giniotis, scenografijos ir kostiumų dailininkė Ramunė Skrebūnaitė, videografikas Vaidas Lekavičius, judesio konsultantas John Staniunas; „Keistuolių“ teatras)

14. Nacionalinės dramaturgijos autorius:

Gintaras Grajauskas – „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“; Mindaugas Valiukas – „Septyniolika“; Daiva Čepauskaitė – operos „Bulvinė pasaka“ libretas

15. Nacionalinės dramaturgijos pastatymas:

Kazio Binkio „Sparnuotasis Matas“ (teatro laboratorija „Atviras ratas“, režisierius Aidas Giniotis); Justo Tertelio „Pra“ („Atviras ratas“, režisierius Aidas Giniotis); P. Vaičiūno „Patriotai“ (VJT)

16. Debiutas / jaunasis menininkas:

Akvilė Garbenčiūtė – už Luizos Lein vaidmenį spektaklyje „Bučiuok mane, Keit“ (KVMT), Miglė Polikevičiūtė – už Doros vaidmenį spektaklyje „Seksualinės mūsų tėvų neurozės“ (LNDT, režisierė Ramunė Kudzmanaitė), Paulius Tamolė – už Siero vaidmenį spektaklyje „Poliklinika“ („Menų spaustuvė“, režisierius Agnius Jankevičius).

17. Padėka (už indėlį į Lietuvos teatro meno kultūrą)

Laureatų vardai bus paskelbti įteikimo ceremonijos metu.

Renginio režisierius – Vytenis Pauliukaitis.

Kultūros ministerijos inf.

 

Skaitytojų vertinimai


13340. Vilna2008-03-28 17:22
Na, mieli teatralai, isreikskite nuomone. Kaip zvelgiate i nominacijas ir geriausius?

13356. kiskis p2008-03-30 12:19
as ne teatralas, bet zvelgiu i nominacijas su tystancia seile, o i geriausius - is apacios aukstyn.

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 82 iš 82 
8:01:20 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba