SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-03-21 nr. 794

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Lijana Šatavičiūtė
Menas, sukurtas širdimi
2
• Sveiki sulaukę šv. Velykų!1
• Ištikimieji savaitraščio skaitytojai5

Muzika 
• Aldona Eleonora Radvilaitė
Virtuozų dovana klausytojams
5
• Juliaus Juzeliūno kompozicijos mokykla kaip istorijos liudijimas1
• Paslaptingoji vienovė7
• KONCERTAI

Dailė 
• Vidas Poškus
Klimato atšilimas
12
• Neringa Černiauskaitė
Tylinti masė
27
• Viktorija Šiaulytė
Užsakyti dienoraščiai
1
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Audronis Liuga
Ateis ir sąžinei pavasaris?
• KVDT Palėpėje – vedybinis detektyvas
• „Auksinio scenos kryžiaus“ premijos2
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Cenzūros įspėjimas1
• Tyliai išėjusi
• Neatlikta misija1
• Retrospektyva „Civilizacijos iššūkiai gamtai... ir mums patiems“
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Vaizdajuosčių nostalgija

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

kovo 21–30

[skaityti komentarus]

Asteriksas olimpinėse žaidynėse **

Populiarus komiksas nukelia į Julijaus Cezario valdomą Romą. Gražuolei graikų princesei Irinai savo eiles siunčia beprotiškai įsimylėjęs Romantiksas. Jis nori pamatyti ją kuo greičiau, nors viso labo tėra įsimylėjęs galas. Tačiau kliūtis bus ne jo prasta kilmė, o Cezario įvaikis Brutas, kuris dar ir nuolat rezga planus, kaip atsikratyti tėvo. Laimei, gudrus princesės tėvas karalius Iritas sugalvoja, kaip išgelbėti dukrą nuo rūpesčių. Jis ištekins Iriną už būsimų olimpinių žaidynių nugalėtojo. Asterikas ir Obeliksas net nenumano, kaip brangiai jiems atsieis noras padėti Romantiksui. Frederico Forestier ir Thomaso Langmanno komedijoje Cezarį suvaidino Alainas Delonas, Asteriksą – Clovis Cornillacas, Obeliksą – Gerard’as Depardieu (Prancūzija, Ispanija, Vokietija, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

10 000 m. pr. Kr. **

Tai buvo pirmykščiai laikai, kai Žeme vaikščiojo galingi mamutai ir formavosi žmonija. Tada radosi pirmykščių žmonių tikėjimai, tapę vėlesnių religijų ir idėjų pagrindu. Filmas pasakoja apie jauną medžiotoją (Steven Strait), kuris kartu su kovotojais keliauja per dykumą. Jie turi susikauti su kardadančiais tigrais ir kitais priešistoriniais plėšrūnais. Kartu jis atranda dingusią civilizaciją ir skuba gelbėti mylimos merginos (Camilla Belle), kurios trokšta niekingas vadukas. Garsių kino reginių kūrėjo Rolando Emmericho filme taip pat vaidina Timas Barlow, Mona Hammond, Marco Khanas ir Omaras Sharifas (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Karalienės sesuo **

Pagal Philippo Gregory romaną sukurtas Justino Chadwicko filmas nukelia į XVI a. Angliją, valdomą karaliaus Henriko VIII. Dvi seserys Boleyn – Ana (Natalie Portman) ir Marie (Scarlett Johansson) – rungiasi dėl karaliaus dėmesio. Seserys padarys viską, kad užkariautų jo širdį. Jų ginklais taps intriga ir išdavystė. Taip pat vaidina Ericas Bana, Kristin Scott Thomas, Jimas Sturgessas (D. Britanija, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Spaidervikų kronikos ***

Greisų šeima – Džaredas (Freddie Highmore), jo brolis dvynys Simonas, jų sesuo Melori (Sarah Bolger) ir visos trijulės mama (Mary-Louise Parker) – kraustosi iš Niujorko į nuo miesto gerokai nutolusį seną Viktorijos stiliaus namą, kurio savininkas yra Greisų dėdė Arturas Spaidervikas (David Strathairn). Negalėdama paaiškinti nuolat vykstančių ir vis keistesnių reiškinių, šeima pradeda įtarti, kad pokštus krečia Džaredas. Berniukas pats bando išsiaiškinti paslaptis ir kas iš tikrųjų vyksta paslaptingame name, jis sužino tiesą ir apie dvarą, ir apie visus jo keistus gyventojus (rež. Mark Waters, JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas ***

Šiame filme Johnny Deppas vaidina demonišką barzdaskutį iš įvairiais apdovanojimais apipilto Stepheno Sondheimo miuziklo. Kadaise Deppo herojus buvo neteisingai įkalintas, jis neteko mylimos žmonos ir mažytės dukrelės. Po daugelio metų pasivadinęs Svyniu Todu jis grįžta į niūrų Londoną, kad atkeršytų piktam teisėjui ir visam apsimetėlių bailių pasauliui. Todui padeda ponia Lovet (Helen Bonham Carter). Ji kepa šėtoniškus pyragėlius ir akivaizdžiai yra neabejinga Svyniui. Filmo režisierius Timas Burtonas prismaigstė šį pasakojimą įvairių nepakartojamų detalių ir meilės nebyliajam kinui (ypač vokiečių ekspresionizmui) prisipažinimų, bet kartu viename interviu kukliai užsiminė: „Viliuosi, publika užmirš, kad „Svynis Todas“ yra muzikinė komedija.“ Taip pat vaidina Alanas Rickmanas, Sacha Baronas Cohenas, Timothy Spallas (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Šioje šalyje nėra vietos senukams ******

Brolių Joelio ir Ethano Coenų filmas, sukurtas pagal amerikiečių rašytojo Cormaco McCarthy romaną, pelnė keturis „Oskarus“ – už geriausią filmą, geriausią režisūrą, geriausią adaptuotą scenarijų ir geriausią antro plano vyro vaidmenį Javierui Bardemui. Jau filmo pavadinimas liudija, kad pagrindinė jo tema – senųjų vertybių išnykimas. Filmo veiksmas nukelia į 9-ojo dešimtmečio pradžios Teksasą. Jo dykynėse medžiodamas antilopę, Vietnamo karo veteranas Levelynas Mosas (Josh Brolin) aptinka narkotikų mafijos „mūšio“ vietą ir tampa lagamino su dviem milijonais dolerių savininku. Sugrąžinti lagamino pasiunčiamas samdomas žudikas Antonas Čiguras. Javieras Bardemas genialiai suvaidina šį keistą personažą – tai ir žudikas psichopatas, ir savotiškas angelas naikintojas, ir absoliutaus blogio įsikūnijimas. Čiguras laikosi duoto žodžio – jei prižadėjo nužudyti, būtinai tai ir padarys. Trečiasis filmo personažas – Tommy Lee Joneso suvaidintas šerifas Belas. Jis – filmo pasakotojas, įvykių komentuotojas ir stebėtojas, suvokiantis, kad pasaulis yra bejėgis prieš visuotinai įsigalintį godulį ir kvailybę (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

________________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 82 iš 82 
8:01:08 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba