SEPTYNIOS MENO DIENOS

2004-09-03 nr. 626

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Kristina Stančienė
Nostalgiška trauka
2

Muzika 
• "Griežynė" vėl griežia
• Algirdas Klova
Pasaulio country muzikos žvaigždės ne tik Visagine
3
• Naujame "Muzikos barų" numeryje – dvigubas CD1
• KONCERTAI2

Dailė 
• Dovilė Tumpytė
Visuomenė, menas ir technologijos
25
• Redas Diržys
Egzilis – tai ne turizmas
• Lietuvos menas Berlyne
• PARODOS

Literatūra 
• Buvau prisiekęs niekad nerašyti knygos apie rašytoją3
• VAKARAI

Teatras 
• Teatro sezonas prasideda festivaliais1
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Birutė Mar
Kino istorijos Lokarne
• Vėl kviečia "Tinklai"
• Mičiurino idėjos lietuviškai2
• Živilė Pipinytė
Spindi, bet nešildo
• "Vilniaus pavasaris" – tarptautinės organizacijos narys
 Savaitės filmai1
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Agnė Narušytė
Londono nerimas (iš serijos)
2

Anonsai 
• Lietuvos Respublikos kultūros ministerija skelbia paraiškų priėmimą
• Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras skelbia konkursą
• Bernardinų bažnyčios giedojimo mokykla kviečia

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

rugsėjo 3–12

[skaityti komentarus]

Haris Poteris ir Azkabano kalinys **

Haris (Daniel Radcliffe) pradeda trečiuosius mokslo metus Hogvartso mokykloje. Draugai įtaria, kad jam iškilo mirtina grėsmė. Iš niūrios tvirtovės Azkabano pabėgo pavojingas nusikaltėlis (Gary Oldman), burtininkų pasaulyje žinomas žudikas psichopatas ir fanatiškas Voldemorto pasekėjas. Trečiąjį filmą apie Harį Poterį buvo patikėta kurti meksikiečiui Alfonso Cuaronui ("Didieji lūkesčiai", "Ir tavo motiną taip pat"). Vaidina Alanas Rickmanas, Michaelas Gambonas, Emma Thompson (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Marijampolė)

Karalius Artūras ***

Kostiuminis filmas pasakoja karaliaus Artūro ir Apskritojo stalo riterių istoriją. Pasijutęs išduotas romėnų, kuriems ištikimai tarnavo dvidešimt metų, Artūras stoja į žūtbūtinę kovą prieš Britaniją siekančius užkariauti barbarus saksus. Jam padeda kovingoji amazonė Gineverė. Režisierius Antoine’as Fuqua sukūrė netradicinį kostiuminį filmą. Kartu su operatoriumi Sławomiru Idziaku jie siekė istorinio autentiškumo, tad ekranas kartais blyksteli niūriu šaltosios Britanijos žiemos grožiu ir tikra vaizdo poezija. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Clive’as Owenas, Stephenas Dilane’as, Keira Knightley, Stellanas Skasgardas (JAV, D.Britanija, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Kelias ****

Vienas geriausių visų laikų filmų – jaudinantis Federico Fellini pasakojimas apie skausmą, žiaurumą ir vienatvę. Naivi Dželsomina (geriausias Giuliettos Masinos vaidmuo kine) išteka už cirkininko Dzampano (Anthony Quinn), o šis ją paprasčiausiai išnaudoja. Šiame kelio filme Fellini nutolsta nuo savo neorealistinių šaknų ir kuria įsimintinas metaforas, simbolius. Pesimistiška Dželsominos odisėja tampa apibendrintu pasakojimu apie žmogaus dalią (Italija, 1954). (Vilnius)

Stepfordo moterys **

Iros Levino romano motyvais sukurta juodoji komedija pasakoja apie karjeros moterį Džoaną (Nicole Kidman), po išgyventos krizės kartu su šeima persikėlusią gyventi į idealų provincijos miestelį. Čia viskas spindi švara ir ramybe, o moterys dėvi sukneles ir vykdo visus savo vyrų norus. Džoana pradeda įtarti, kad už viso to slypi kažkokia paslaptis. Jos tyrimo rezultatai bus netikėti, tačiau ne tiek, kad sukrėstų žiūrovus. Franko Ozo komedija pasiklydo tarp feministinės ištarmės, šeimyninių filmų parodijos, filmų apie robotus ir Amerikos provincijos satyros. Negelbsti net žvaigždės, tarp kurių pamatysime ir Matthew Brodericką, Glenn Close, Bette Midler, Christopherį Walkeną (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Troja ***

Legendą apie Troją galima pasakoti įvairiai, atsiliepiant į laiko aktualijas. Režisierius Wolfgangas Petersenas pasirinko istorinio kostiuminio koloso žanrą, kuriame dominuoja reginys ir žvaigždės. Achilą vaidinantis Bradas Pittas akcentuoja savo personažo apsisprendimą: jis renkasi ne ramų ir laimingą gyvenimą, bet didvyrio šlovę ir amžinybę. Kiti personažai traktuojami tradiciškiau, tačiau netikėtai paaiškėja, kad barbarai vis dėlto buvo graikai. Taip pat vaidina Peteris O’Toole’as, Seanas Beanas, Brendanas Gleesonas (JAV, 2004). (Vilnius)

Užversti bobutę ***

Naujausiame savo filme broliai Coenai kėsinasi į klasikinę britų komediją – Alexanderio McKendricko "Damos žudikus". Pasikėsinimas nelabai vykęs, nors pagrindinių perdirbinio herojų biografijos – kanoniškai koeniškos. Tai įvairaus amžiaus ir rasių nevykėliai, planuojantys amžiaus apiplėšimą. Jie renkasi dievobaimingos juodaodės našlės (Irma P. Hall šiemet apdovanota Kanų prizu) namuose. Apsimesdami, kad muzikuoja, jie kasa tunelį į kazino kasą. Tačiau senoji dama pasirodo gudresnė net už auksaburnį apiplėšimo organizatorių, kurį mėgaudamasis vaidina Tomas Hanksas (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Viridiana ****

Didžiulio dvaro paveldėtoja Viridiana priglaudžia pas save visus atstumtuosius – vagis, valkatas, ligonius. Ji yra dar viena didžiojo Luiso Bunuelio filmų šventoji, bet kartą įsilinksminę globotiniai nusprendžia Viridianą išprievartauti... Tai garsiausias Buńuelio filmas, sukėlęs ir Vatikano, ir Ispanijos valdžios pyktį, mat režisierius su jam būdinga pašaipa dar kartą suabejojo buržuazijai tarnaujančia krikščioniška morale (vaid. Silvia Pinal, Fernando Rey, Francisco Rabal; Ispanija, Meksika, 1961). (Vilnius)

Zatoiči ***

Pirmas kultinio japonų režisieriaus Takeshi Kitano filmas Lietuvos ekranuose. Aklas kovotojas Zatoiči (jį vaidina pats režisierius) keliauja per filmą stuksendamas neregio lazda, į kurią įmontuotas samurajaus kardas. Pasiekęs piktadarių užvaldytą miestelį aklo teisingumo demonas Zatoiči sėja čia neišvengiamą atpildą. Jungdamas filmų apie samurajus, Honkongo kovinių filmų, vesterno žanrines konvencijas su japonų klasikinio teatro ir dailės elementais, Takeshi Kitano kuria veiksmo dinamikos kupiną rafinuotos plastikos reginį, galintį patenkinti skirtingiausių poreikių žiūrovus (Japonija, 2003). (Vilnius)

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 82 iš 82 
7:56:19 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba