SEPTYNIOS MENO DIENOS

2004-09-03 nr. 626

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Kristina Stančienė
Nostalgiška trauka
2

Muzika 
• "Griežynė" vėl griežia
 Algirdas Klova
Pasaulio country muzikos žvaigždės ne tik Visagine
3
• Naujame "Muzikos barų" numeryje – dvigubas CD1
• KONCERTAI2

Dailė 
• Dovilė Tumpytė
Visuomenė, menas ir technologijos
25
• Redas Diržys
Egzilis – tai ne turizmas
• Lietuvos menas Berlyne
• PARODOS

Literatūra 
• Buvau prisiekęs niekad nerašyti knygos apie rašytoją3
• VAKARAI

Teatras 
• Teatro sezonas prasideda festivaliais1
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Birutė Mar
Kino istorijos Lokarne
• Vėl kviečia "Tinklai"
• Mičiurino idėjos lietuviškai2
• Živilė Pipinytė
Spindi, bet nešildo
• "Vilniaus pavasaris" – tarptautinės organizacijos narys
• Savaitės filmai1
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Agnė Narušytė
Londono nerimas (iš serijos)
2

Anonsai 
• Lietuvos Respublikos kultūros ministerija skelbia paraiškų priėmimą
• Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras skelbia konkursą
• Bernardinų bažnyčios giedojimo mokykla kviečia

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Muzika

Pasaulio country muzikos žvaigždės ne tik Visagine

Algirdas Klova

[skaityti komentarus]

iliustracija
Lisa Hewitt (Kanada)

Pernai vykusio dešimtojo "Visagino Country" festivalio rengėjų koncepcija siejosi su tikslu sukviesti labiausiai patikusias ankstesnių festivalių žvaigždes. Gražu, įdomu, bet rizikinga. Bėgant laikui, keičiasi muzikantų lygis, požiūriai. Tačiau festivalis įvyko ir pavyko.

Šiemet jau vienuoliktuoju "Visagino Country" festivaliu viskas lyg prasidėjo iš naujo. Norėta kiek įmanoma plėsti atlikėjų geografiją, pakviesti kiek įmanoma geresnių ne tik country muzikos tėvynės JAV, bet ir kitų šalių žvaigždžių (iš Liuksemburgo, Prancūzijos).

Dar viena naujovė – festivalio pradžia Vilniuje. Anksčiau koncertai sostinėje taip pat vykdavo, tačiau jau pasibaigus festivaliui, o šiemet Vilniaus country muzikos klubas "Country Saloon" pakvietė visus į specialų koncertą. Vilniečiai pamatė ir išgirdo net penkias geriausias festivalyje dalyvavusias grupes. Manau, kad toks koncertas buvo naudingas visiems: ir muzikantams, nes jie dar kartą pasigrojo prieš festivalį ir susipažino su Lietuvos publika, ir rengėjams, dar prieš festivalį išgirdusiems grupes gyvai ir galėjusiems (jei reikia) koreguoti programą, ir, žinoma, tiems, kurie negalėjo atvykti į Visaginą.

Klube koncertavo Lenkijos country legenda, žmogus, šioje šalyje pradėjęs aktyvų country judėjimą, kompozitorius, kurio dainas atmintinai dainuoja visa Lenkija, – Lonstaras. Šį kartą svečio teisėmis jo grupėje grojo ir šių eilučių autorius. Antrasis kolektyvas, vokiečių grupė "Cripple Creek band", pademonstravo puikų country muzikos pojūtį, dinamišką kolektyvinį muzikavimą.

Žavioji kanadietė Lisa Hewitt visus pakerėjo ne tik gražiu balsu, sugebėjimu jį valdyti, jausti muzikos stilių, bet ir žavia šypsena, nuoširdumu, mokėjimu bendrauti su visais – nuo vaikučio iki suaugusio, kad ir kas jis būtų. Šią dainininkę ir Vilniuje, ir Visagine pamėgo visi.

iliustracija
"Cripple Creek band" (Vokietija)

Visai kitokia, kiek gruboka ir griežtoka, tačiau tikro amerikietiško country atstovė – Tracy Lynn iš JAV. Jos žavumą atskleidžia manieros ir balsas.

Ir pagaliau grupė, iš kurios daugiausia tikėtasi, nes prieš mėnesį kai kas ją buvo girdėjęs festivalyje Bauskėje, tai – "The Ranchhands" iš JAV. Grupės lyderiai – du vokalistai Chrisas Tedesco ir Mickey’is Kenedy’is. Tai naujo, bet stiprų tradicinį pagrindą turinčio country stiliaus atstovai.

Puikiai pavykusiam klubo vakarui pasibaigus muzikantai dar ilgai būtų bendravę su gerbėjais, tačiau ilgas kelias iki Visagino ir nuovargis po kelionės iš savo šalies skubino visus skirstytis ir festivalio scenoje susitikti kitą dieną.

Be šių penkių grupių, kurias išgirdo vilniečiai, reikėtų paminėti ir Liuksemburgo bei Prancūzijos atstovus. Buffalo C.Wayne’as iš Liuksemburgo jau trečius metus ruošėsi atvažiuoti į Lietuvą. Tai garsaus JAV country dainininko Lyle Lovett bendražygis, tvirtas, išvaizdus ir solidus muzikas.

Labai maloniai nustebino dainininkė Matis iš Prancūzijos. Jos malonus švelnus balsas, kiek primenantis Joan Baez vokalą, suskambo labai šviežiai. Puikiai susijungė folk, country ir prancūziškos šansonos bruožai.

Anglų grupėje "Jezebele" groja viena garsiausių Europos slide gitarisčių Sara Jory. Ji taip pat puikiai dainuoja. Sara jau yra dalyvavusi festivalyje Visagine, tačiau drauge su šia grupe jos talentas dar labiau išryškėjo.

Gražiausi norvegų grupės "Tom Brathen and Treadgills" bruožai atsiskleidė jam session metu. Gaila, kad ne visi Lietuvos muzikantai žino, kas yra jam session ir ne visi priima žaidimo taisykles. Kai kuriems labai stinga kultūros, jie taip nori save pademonstruoti, kad nė nesupranta, jog groti gitara ar kitu instrumentu be pertraukos, neleidžiant įsiterpti kitam ar užgožti solo grojantį kolegą nėra meistriškumo požymis. O gal čia kaltas alkoholis? Nereikia pamiršti, kad užsienio vadybininkai, žurnalistai stebi ne tik pasirodymus didžiojoje scenoje, bet ir jam session, tad traukyti pečiais, kodėl nesi kviečiamas į rimtesnius festivalius, po to nederėtų.

iliustracija
"The Ranchhands" (JAV)

Na ir šis tas apie jaunimą. Ketvirtadienį Visagine vyko vaikų ir jaunimo diena "Country viltys 2004". Čia savo country muzikos atlikimo sugebėjimus rodė Lietuvos vaikų popchorai ir ansambliai. Didžiojoje festivalio scenoje pasirodė ir du vien country muziką propaguojantys vaikų kolektyvai "Viksva" iš Klaipėdos ir "Vesiolyj diližans" iš Rusijos. Džiugu, kad ne tik Rusijoje auga country žvaigždžių pamaina.

Beje, apie Lietuvos žvaigždes. Šiemet jų pasirodymai vyko tyliai ir ramiai – Virgis Stakėnas pasiūlė savo dainų retrospektyvą, o "Jonis" pradžiugino savo gerbėjus padainavęs keletą linksmų kaimiškų dainikių. Paskui visi susitiko prie Lietuvos country muzikantų asociacijos palapinės, kur apsilankė ir ne vienas festivalio užsienio svečias, kitų asociacijų prezidentai, įvairių pasaulio šalių žurnalistai, vadybininkai, drauge kepė ir valgė "jonių" žmonų paruoštus šašlykus, gėrė alų, gerbėjams dalino autografus. Žodžiu, viskas gerai. Panorama aiški. Ką čia bepridursi.

Nauji metai, naujos dainos.

 

Skaitytojų vertinimai


7058. donatas :-) 2006-04-06 15:28
asass

15242. Alicja2008-10-19 11:56
Sveiki:) man yra reikalingos country sokiu pamoka, kur reiketu kreiptis pagelbos? Aciu

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 82 iš 82 
7:56:15 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba