SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-09-26 nr. 816

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Kristina Pipiraitė
Ženklas, mitas, miestas
12

Muzika 
• Vytautė Markeliūnienė
Ir dar kartą „Tūkstančio simfonija“
2
• Goda Rupeikaitė
Sugrįžusi „Ugnies medžioklė su varovais“
1
• Naujasis LNOBT sezonas
• Helmutas Šabasevičius
Lietuvos primabalerina – Suomijos baleto spektaklyje
• Įsisiūbavo penktosios „Sirenos“
• KONCERTAI

Dailė 
• Agnė Narušytė
Bekalbiai susirašinėjimai
23
• Velniškai gera šiuolaikinio meno politika5
• Monika Krikštopaitytė
Nesibaigiantis ropojimas
9
• PARODOS2

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Audronis Liuga
Akistata su kitkuo
7
• Andrius Jevsejevas
Tigrinės lelijėlės
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Živilė Pipinytė
Autorinio kino šaknys gilios
• Takoskyros pranašumai3
• „Guten Film!“
• KINO REPERTUARAS

Pastebėjimai 
• Paulina Pukytė
Šiuolaikinis eilinio žiūrovo šokis
12

Anonsai 
• Lietuvos vardo tūkstantmečiui
• Kultūrininkų akcija „Nebalsuoji – nesiskųsk“3
 5-asis Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis

Anonsai

5-asis Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis

[skaityti komentarus]

iliustracija
„4 mėnesiai, 3 savaitės, 2 dienos"

Rugsėjo 26 – spalio 10 d. „Skalvijos“ kino centre ir kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ vyks 5-asis Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis. Šių metų festivalio tema – kultūrų dialogai. Festivalį sudarys dvi filmų programos: konkursinė programa (vaidybiniai pilnametražiai filmai) ir programa „Vaikai vaikams“ (Lietuvos moksleivių sukurti trumpametražiai filmukai).

Pastaraisiais metais plėtęsis ir augęs festivalis spėjo užkariauti daugelio žiūrovų simpatijas. Festivalio patirtis liudija meninius vaikų interesus ir norą kino ekrane matyti „savo pačių“ gyvenimą. Festivalio auditorija – mokyklinio amžiaus vaikai ir jaunimas bei jų tėveliai, pedagogai ir visi nekomerciniu kinu besidomintys žiūrovai.

Festivalio tikslas – pristatyti vaikams nekomercinį kiną, skatinti domėtis, aktyviai dalyvauti bei išsakyti savo nuomonę apie jiems kuriamą kiną. Geriausią festivalio filmą, kaip ir kasmet, rinks specialioji vaikų ir jaunimo žiuri.

2008-ieji – Europos kultūrų dialogo metai. Daug dėmesio bus skiriama skirtingų kultūrų pristatymui ir pažinimui: per meninę jaunimui priimtiną veiklą festivalio rengėjai sieks vaikus ir jaunimą supažindinti su įvairiomis kultūromis, papročiais, tradicijomis, skatinti kultūrinį dialogą, savitarpio supratimą. Šiuolaikiniai skirtingų kultūrų žmonės gyvena vienoje visuomenėje, vienoje erdvėje. Tačiau kaip kultūriniai skirtumai veikia mus asmeniškai, ar galime išsiugdyti šių skirtumų supratimą, ar gali skirtingos kultūros egzistuoti kartu, domėtis viena kita, priimti ir gerbti viena kitą? Kaip atrasti save pripažįstant skirtumus, neužgaunant vieniems kitų? Apie tai prabils ne vienas festivalio filmas.

Konkursinėje programoje bus parodyta filmų iš Brazilijos, Indijos, Tailando, JAV, Švedijos, Nyderlandų, Portugalijos, Estijos, Lietuvos. Muzikinio brazilų filmo „Antonia“ (rež. Tata Amaral) herojės yra keturios juodaodės San Paulo priemiesčio merginos. Jos kartu nuo vaikystės dainuoja ir sukuria ansamblį. Merginos svajoja pragyventi iš muzikos, bet vos tik jų svajonė pradeda pildytis, viltis sugriauna kasdienybė, skurdas, šovinizmas ir smurtas. Indų filmas „Vanadža“ (rež. Rajnesh Domalpalli) pasakoja apie penkiolikmetę merginą iš skurdžios šeimos, kuri dirba turtuolės namuose. Mergina tikisi išmokti senovinių šokių. Tačiau ir jos svajonei nebus lemta išsipildyti, nes tarp merginos ir šeimininkės sūnaus ima megztis simpatija, o tai nepriimtina turtuolių šeimai. Filmas kurtas Pietų Indijos kaime, kur socialiniai barjerai vis dar labai gajūs.

iliustracija

Pasaulyje jau spėjusiame išgarsėti estų filme „Klasė“ (rež. Ilmar Raag) klasės draugų konfliktas sugriauna herojų likimus. Šešiolikmetis Kasparas stoja ginti klasės draugo nevykėlio Josepo. Bendraklasiai negailestingi. Kasparas bus priverstas gintis nuo piktų užgauliojimų. Toddo Kesslerio filmo „Keitas“ herojai taip pat yra klasės draugai. Natali nori gerai išlaikyti baigiamuosius egzaminus, bet jai nesiseka chemija. Naujasis bendraklasis Keitas pažada padėti. Jis erzina merginą ir savo apsirengimu, ir impulsyvumu. Netrukus Keitas pareikalauja atlygio už savo pagalbą... Filmo „Dania ir Disė“ (rež. Dana Nechushtan) herojės dvi aštuoniolikmetės iš Amsterdamo. Viena yra marokietė, kita olandė. Po dramatiškų įvykių jos nusprendžia kartu vykti į Maroką. Švedų filme „Gatvės vaikai“ (rež. Ylva Gustavsson, Catti Edfeldt) pasakojama apie merginą, kuri atvyko į Švediją būdama trejų, bet taip ir neturi leidimo gyventi šalyje. Kartu su draugais ji kovoja už teisę likti šalyje.

Ari Kristinsson filmas „Neryšio zona“ pasakoja apie berniuką Kalę iš Reikjaviko. Labiausiai jis mėgsta filmus, televizijos laidas ir kompiuterius. Išvykęs švęsti Kalėdų kartu su nauja savo tėvo šeima Kalė atsiduria tolimame ir nuo pasaulio atskirtame kaime. Tailando režisieriaus Songyoso Sugmakanano filmo „Internatas“ herojų tėvas išsiunčia mokytis į internatinę mokyklą, kad šis mažiau laiko leistų prie kompiuterio ar televizoriaus ir daugiau skirtų mokslams. Tačiau internate berniukas pasijunta atstumtas. Jis vis labiau pasiduoda fantazijoms apie internate „gyvenančius“ vaiduoklius. Mažasis Joge Queirogos filmo „Už debesų“ herojus kartu su seneliu leidžiasi į kelionę. Kartu jie atskleidžia šeimos paslaptį. Olandų filmas „Kur dingo Vinklės arkliukas“ (rež. Mischa Kamp) papasakos apie mergaitę, kuri mėgsta jodinėti ir žavisi žirgais.

Festivalio rengėjų inf.

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 86 iš 86 
7:51:45 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba