SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-06-13 nr. 806

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Živilė Ramoškaitė
Karališkai muzikavęs orkestras
7

Muzika 
• Kamilė Rupeikaitė
Filmas-opera „Rigoletas“
4
• Paskelbta „Pasaulio muzikos dienų 2008“ programa2
• „Kamertonui“ – aukso metai1
• KONCERTAI

Dailė 
• Monika Krikštopaitytė
Taškinė ataka
31
• Justina Augustytė
Skirtingai apie tą patį
• Vidas Poškus
1863-ieji
1
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
• Irena Aleksaitė
Nuo stebuklų iki apgavysčių
• Alma Braškytė
Viltys ir vasaros sveikinimai
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Živilė Pipinytė
Mistifikacija: šeši Bobo Dylano veidai
2
• „Electric December“ konkursas kviečia kurti filmus
• Dėlionė „Lietuva“3
• „Skalvijos“ kino akademijos darbų peržiūra3
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Rasa Barčaitė
Penkios pastraipos apie kultūrinius dialogus
5

Diskusijos 
• Paulina Pukytė
„Pasislėpusios verkia ašaros“
6

Anonsai 
• SANTAROS-ŠVIESOS suvažiavimo programa1
• Menas netikėtose erdvėse

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

birželio 13–22

[skaityti komentarus]

21 ***

Dar vienas pasakojimas apie amerikietišką batų valytojo svajonę tapti milijonieriumi. Paremtas tikrais faktais Roberto Luketico filmas pasakoja apie itin gabų prestižinės aukštosios mokyklos studentą Beną, kuris kartu su draugais metė iššūkį Las Vegaso lošimo namams. Paskatinti dėstytojo, jie pritaiko lošimui matematinę analizę. Netrukus pinigai ima plaukti į studentų sąskaitas. Tai sukelia nerimą lošimus „globojančiam“ nusikalstamam pasauliui bei kazino savininkams. Nusikaltėliai nusprendžia įsikišti į studentų žaidimus. Pagrindinius vaidmenis pagal Beno Mezricho bestselerį sukurtame filme sukūrė Jimas Sturgessas, Kevinas Spacey, Laurence’as Fishburne’as, Kate Bosworth (JAV, 2008). (Vilnius)

Geležinis žmogus **

Kultinio „Marvelo“ komikso ekranizacija, kurią sukūrė Jonas Favreau, JAV muša visus lankomumo rekordus ir pradeda pramoginių vasaros filmų sezoną. Filmo herojus yra Tonis Starkas – karinių apsaugos technologijų išradėjas. Jis nusprendžia nebekurti ginklų. Tačiau Tonio konkurentas nori jį užmušti. Jam tai beveik pavyksta. Tonis yra priverstas pasigaminti kostiumą – šarvus. Laikui bėgant jis kuria vis naujas kostiumo versijas ir pradeda juos naudoti kovai prieš nusikaltėlius. Taip Tonis tampa nenugalimuoju Geležiniu žmogumi. Suprantama, tokio pobūdžio filme svarbiau ne geri aktoriai Robertas Downey jaun., Jeffas Bridgesas ar gerokai primiršta Gwyneth Paltrow, o specialieji efektai (JAV, 2008). (Vilnius, Marijampolė)

Indiana Džounsas ir Krištolo kaukolės karalystė ****

Ketvirtasis filmas apie archeologą Indianą Džounsą (Harrison Ford) prasideda 1957 m., kai šaltasis karas pasiekė savo apogėjų. Indianai ir jo draugui Makui pavyko išsprūsti iš sovietų agentų rankų. Ir jie grįžta namo. Tačiau netrukus Indiana sužino, kad jo paskutiniai žygiai nepatiko valdžios atstovams ir šie verčia universiteto vadovus pašalinti archeologą iš aukštosios mokyklos. Išvykdamas iš miesto Indiana sutinka jauną maištininką Matą (Shia LaBeouf), šis siūlo profesoriui už vieną paslaugą atsilyginti legendinės krištolo kaukolės pėdsakais. Indiana ir Matas išvyksta į Peru, bet greitai suvokia, kad nėra vieni. Krištolo kaukolė rūpi ir sovietams, jie tiki, kad kaukolė padės užvaldyti pasaulį. Profesorius ir jo jaunasis mokinys turi užkirsti kelią sovietų kėslams. Stevenas Spielbergas grįžo prie 1981 m. naują nuotykių filmų erą pradėjusio personažo. Kas subrendo labiau – režisierius, Indiana ar žiūrovai? Filme taip pat vaidina Cate Blanchett, Johnas Hurtas, Jimas Broadbentas, Ray Winstone’as (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Išleistuvių naktis **

Nelsonas McCormickas nusprendė sujungti siaubo filmą, trilerį ir kriminalinę juostą. Filmo herojei Donai išleistuvių nakties pokylis turėjo būti nuostabiausia gyvenimo diena. Deja, visai kitokius planus jai parengė vienas sadistas žudikas. Vaidina Brittany Snow, Johnathanas Schaechas, Jessica Stroup, Kellanas Lutzas, Jana Kramer (JAV, Kanada, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Kvailių auksas ***

Benas yra geraširdis povandeninio nardymo mėgėjas, tapęs lobių ieškotoju. Jis nori surasti legendinį ispanų laivą, kuris 1715 m. nuskendo jūroje kartu su 40 egzotiškų lobių skrynių. Ieškodamas laivo Benas prarado viską, net savo santuoką su Tesa ir rūdžių suėstą gelbėjimo laivą. Kai Tesa pradeda iš naujo kurti savo gyvenimą ir įsidarbina gigantiškoje milijardieriaus Naidželo jachtoje, Benas atranda svarbius lobio pėdsakus. Jis įtikina turtuolį ir jo dukrą – kylančią žvaigždutę Gemą – prisijungti prie lobio paieškų. Tačiau ne tik jie domisi dingusiais turtais. Pramoginė Andy Tennanto komedija, kurioje pagrindinius vaidmenis sukūrė Matthew McConaughey, Kate Hudson, Donaldas Sutherlandas, ne vienam pažadins vasaros kelionių ilgesį (JAV, 2008). (Vilnius, Palanga, Panevėžys)

Manęs čia nėra *****

Amerikietis Todas Haynesas ne pirmąkart imasi roko istorijos. Filme „Auksinė praraja“ (1998) jis pasakojo apie glam rock. Naujausias jo filmas yra apie Bobą Dylaną. Į legendinį muziką Venecijos specialiuoju žiuri prizu apdovanotame filme persikūnijo penki aktoriai ir viena aktorė: Christianas Bale’as, Cate Blanchett, Marcusas Carlas Franklinas, Richardas Gere’as, Benas Whishaw ir neseniai miręs Heathas Ledgeris (JAV, Vokietija, 2007). (Vilnius)

Mergaitė ir lapė ***

Vieną rudens rytą mergaitė pamatė lapę. Ji buvo taip sužavėta, kad net neišsigando. Išnyko visi barjerai. Tai buvo gražios draugystės pradžia. Padedama lapės, mergaitė pradėjo atradinėti paslaptingą ir laukinę gamtą. Taip prasidėjo nuotykis, kuris pakeis mergaitės gyvenimą. Luco Jacquet („Imperatoriaus žygis“) filmas skirtas vaikams ir suaugusiems. Mergaitę suvaidino Bertille Noel-Bruneau, pasakotoją – Isabelle Carré (Prancūzija, 2007). (Vilnius, Kaunas)

____________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 82 iš 82 
7:47:06 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba