SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-05-30 nr. 804

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Rasa Vasinauskaitė
Nevok, nežudyk, mylėk...

Muzika 
• Živilė Ramoškaitė
Plati lietuvių muzikos panorama
4
• Kamilė Rupeikaitė
Neatsiejama Vienos kultūros dalis
• LNOBT kviečia į 2008–2009 m. sezono spektaklius
• KONCERTAI

Dailė 
• Sonata Baliuckaitė
Ir liko jai tik aguonėlė
• Kristina Pipiraitė
Laisvė formai
2
• Patriotinis virusas31
• PARODOS

Teatras 
• „Dekalogas“: teatro ir gyvenimo šaltiniai
• Daiva Šabasevičienė
Aktorių talentus subūręs spektaklis
• „Uždaras vakaras“ randa savo sceną
• Vilniaus mažasis teatras – tarptautiniuose festivaliuose
• Teatro „Lėlė“ įkūrėjo Balio Lukošiaus pagerbimas
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Iš vieno pragaro į kitą
• Būti Marianne Faithfull1
• Kada baigsis Žalgirio mūšis?3
• Netikėti seansai „Skalvijoje“
• Vilniuje baigiasi Krzysztofui Kieślowskiui skirta paroda
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

gegužės 30–birželio 8

[skaityti komentarus]

Indiana Džounsas ir Krištolo kaukolės karalystė ****

Ketvirtasis filmas apie archeologą Indianą Džounsą (Harrison Ford) prasideda 1957 m., kai šaltasis karas pasiekė savo apogėjų. Indianai ir jo draugui Makui pavyko išsprūsti iš sovietų agentų rankų. Ir jie grįžta namo. Tačiau netrukus Indiana sužino, kad jo paskutiniai žygiai nepatiko valdžios atstovams ir šie verčia universiteto vadovus pašalinti archeologą iš aukštosios mokyklos. Išvykdamas iš miesto Indiana sutinka jauną maištininką Matą (Shia LaBeouf), šis siūlo profesoriui už vieną paslaugą atsilyginti legendinės krištolo kaukolės pėdsakais. Indiana ir Matas išvyksta į Peru, bet greitai suvokia, kad nėra vieni. Krištolo kaukolė rūpi ir sovietams, jie tiki, kad kaukolė padės užvaldyti pasaulį. Profesorius ir jo jaunasis mokinys turi užkirsti kelią sovietų kėslams. Stevenas Spielbergas grįžo prie 1981 m. naują nuotykių filmų erą pradėjusio personažo. Kas subrendo labiau – režisierius, Indiana ar žiūrovai? Filme taip pat vaidina Cate Blanchett, Johnas Hurtas, Jimas Broadbentas, Ray Winstone’as (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Išleistuvių naktis **

Nelsonas McCormickas nusprendė sujungti siaubo filmą, trilerį ir kriminalinę juostą. Filmo herojei Donai išleistuvių nakties pokylis turėjo būti nuostabiausia gyvenimo diena. Deja, visai kitokius planus jai parengė vienas sadistas žudikas. Vaidina Brittany Snow, Johnathonas Schaechas, Jessica Stroup, Kellanas Lutzas, Jana Kramer (JAV, Kanada, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Kasandros prakeiksmas *****

Du broliukai – Teris (Colin Farrell) ir Janas (Ewan McGregor) svajojo būti turtingi, gražūs ir laimingi. Deja, Teris prasilošė šunų lenktynėse, o Janas įsimylėjo jauną aktorę, kurios reikalavimai labai dideli. Todėl jiems žūtbūt prireikė pinigų. Broliai kreipėsi pagalbos į dėdulę iš Amerikos, ne kartą gelbėjusį jų šeimą. Tačiau šįkart dėdė pareikalavo iš brolių paslaugos – nužudyti įkyrų bendradarbį. Broliams iškilo moralinė dilema, bet pažadą jie išpildė. Netrukus paaiškėja, kad nusikaltimo be atpildo nebūna. Trečiajame savo Londono trilogijos filme Woody Allenas vėl grįžo prie nusikaltimo ir bausmės temos. Jos reikia režisieriui, pasišovusiam kalbėti apie šių dienų visuomenės moralės permainas. Pabrėžtinai banalūs personažai, jų troškimai ir gyvenimai padeda Allenui suformuluoti daug esminių klausimų ir optimizmo neteikiančių atsakymų. Taip pat vaidina Sally Hawkins, Clare Higgins, John Benfield, Tom Wilkinson (JAV, D. Britanija, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Kvailių auksas ***

Benas yra geraširdis povandeninio nardymo mėgėjas, tapęs lobių ieškotoju. Jis nori surasti legendinį ispanų laivą, kuris 1715 m. nuskendo jūroje kartu su 40 egzotiškų lobių skrynių. Ieškodamas laivo Benas prarado viską, net savo santuoką su Tesa ir rūdžių suėstą gelbėjimo laivą. Kai Tesa pradeda iš naujo kurti savo gyvenimą ir įsidarbina gigantiškoje milijardieriaus Naidželo jachtoje, Benas atranda svarbius lobio pėdsakus. Jis įtikina turtuolį ir jo dukrą – kylančią žvaigždutę Gemą – prisijungti prie lobio paieškų. Tačiau ne tik jie domisi dingusiais turtais. Pramoginė Andy Tennanto komedija, kurioje pagrindinius vaidmenis sukūrė Matthew McConaughey, Kate Hudson, Donaldas Sutherlandas, ne vienam pažadins vasaros kelionių ilgesį (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Mergaitė ir lapė ***

Vieną rudens rytą mergaitė pamatė lapę. Ji buvo taip sužavėta, kad net neišsigando. Išnyko visi barjerai. Tai buvo gražios draugystės pradžia. Padedama lapės, mergaitė pradėjo atradinėti paslaptingą ir laukinę gamtą. Taip prasidėjo nuotykis, kuris pakeis mergaitės gyvenimą. Luco Jacquet („Imperatoriaus žygis“) filmas skirtas vaikams ir suaugusiems. Mergaitę suvaidino Bertille Noel-Bruneau, pasakotoją – Isabelle Carré (Prancūzija, 2007). (Vilnius)

Speed Racer **

Apsigimęs lenktynininkas Spydas nepažįsta baimės. Jo vienintelis konkurentas galėtų būti miręs vyresnysis brolis – legendinis lenktynininkas Reksas Reiseris. Spydas yra lojalus savo šeimos verslui ir atsisako viliojančio lenktyninių automobilių magnato pasiūlymo. Po to, kai Spydas atmes jo pasiūlymą, magnatas pasistengs, kad Spydo vairuojamas nuostabus automobilis niekad nepasiektų finišo... Atvirai sakant, pagal japonų komiksą sukurtame filme siužetas visai nesvarbus, nes jis minimalus ir iškart nuspėjamas, kaip iškart nuspėjamas gero ir blogo personažų konfliktas. Tačiau jis ir nerūpi po ilgokos pertraukos į kiną grįžtantiems „Matricos“ kūrėjams broliams Andy ir Larry Wachowskiams. Filmas skirtas tiems, kurie žavisi komiksais, sportu, automobiliais ir specialiaisiais efektais. Jie filme pamatys daug idealių, nors ir tikrovėje neegzistuojančių, didžiausią greitį išvystančių žaisliukų ir daug neįtikėtinai spalvingų ir gražių kadrų. Tie, kuriems aukščiau išvardyti stebuklai nesukelia orgazmo, greičiausiai pasijus kaip išmaudyti marmelade. Šioje specialiųjų efektų fejerijoje vaidina Emile’is Hirchas, Susan Sarandon, Christina Ricci, Hiroyuki Sanada (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

__________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 77 iš 77 
7:36:30 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba