SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-03-07 nr. 792

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Edmundas Gedgaudas
Ne protu Rusiją suprast
37

Savaitė 
• Atsargiai: gėlės!2

Muzika 
• Mariuszas Trelińskis: esu už tiesą10
• Jūratė Vičienė
Tobulas barokas
2
• Goda Rupeikaitė
Salvadoras Dali ir jo mūza
1
• M.K. Čiurlionio menų mokyklos choras – Vokietijoje 1
• KONCERTAI

Dailė 
• Vidas Poškus
Uogelės ir gėlelės. Tortai ir pyragai
24
• Dangira Buzytė
Potėpiuose slypinčios nuojautos
8
• Monika Krikštopaitytė
Žmogus-griaustinis ir tylinčios dūdos
37
• Niujorke atidaryta grafikės iš Lietuvos darbų paroda3
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI1

Teatras 
• Vilmantas Juškėnas
Tramdomieji marškinėliai moterims
1
• DVD metraštis „Lietuvos teatras“1
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• „Tos visos moterys“
• Siaubo šou 1
• Karnavalas tęsiasi7
• Kino projektas sujungs dvi kultūros sostines
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Vilnius - Europos kultūros sostinė 
• Tebūnie naktis2

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

kovo 7–16

[skaityti komentarus]

Asteriksas olimpinėse žaidynėse **

Populiarus komiksas nukelia į Julijaus Cezario valdomą Romą. Gražuolei graikų princesei Irinai savo eiles siunčia beprotiškai įsimylėjęs Romantiksas. Jis nori pamatyti ją kuo greičiau, nors viso labo tėra įsimylėjęs galas. Tačiau kliūtis bus ne jo prasta kilmė, o Cezario įvaikis Brutas, kuris dar ir nuolat rezga planus, kaip atsikratyti tėvo. Laimei, gudrus princesės tėvas karalius Iritas sugalvoja, kaip išgelbėti dukrą nuo rūpesčių. Jis ištekins Iriną už būsimų olimpinių žaidynių nugalėtojo. Asterikas ir Obeliksas net nenumano, kaip brangiai jiems atsieis noras padėti Romantiksui. Frederico Forestier ir Thomaso Langmanno komedijoje Cezarį suvaidino Alainas Delonas, Asteriksą – Clovis Cornillacas, Obeliksą – Gerard’as Depardieu (Prancūzija, Ispanija, Vokietija, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Spaidervikų kronikos ***

Greisų šeima – Džaredas (Freddie Highmore), jo brolis dvynys Simonas, jų sesuo Melori (Sarah Bolger) ir visos trijulės mama (Mary-Louise Parker) – kraustosi iš Niujorko į nuo miesto gerokai nutolusį seną Viktorijos stiliaus namą, kurio savininkas yra Greisų dėdė Arturas Spaidervikas (David Strathairn). Negalėdama paaiškinti nuolat vykstančių ir vis keistesnių reiškinių, šeima pradeda įtarti, kad pokštus krečia Džaredas. Berniukas pats bando išsiaiškinti paslaptis ir kas iš tikrųjų vyksta paslaptingame name, jis sužino tiesą ir apie dvarą, ir apie visus jo keistus gyventojus (rež. Mark Waters, JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas ***

Šiame filme Johnny Deppas vaidina demonišką barzdaskutį iš įvairiais apdovanojimais apipilto Stepheno Sondheimo miuziklo. Kadaise Deppo herojus buvo neteisingai įkalintas, jis neteko mylimos žmonos ir mažytės dukrelės. Po daugelio metų pasivadinęs Svyniu Todu jis grįžta į niūrų Londoną, kad atkeršytų piktam teisėjui ir visam apsimetėlių bailių pasauliui. Todui padeda ponia Lovet (Helen Bonham Carter). Ji kepa šėtoniškus pyragėlius ir akivaizdžiai yra neabejinga Svyniui. Filmo režisierius Timas Burtonas prismaigstė šį pasakojimą įvairių nepakartojamų detalių ir meilės nebyliajam kinui (ypač vokiečių ekspresionizmui) prisipažinimų, bet kartu viename interviu kukliai užsiminė: „Viliuosi, publika užmirš, kad „Svynis Todas“ yra muzikinė komedija.“ Taip pat vaidina Alanas Rickmanas, Sacha Baronas Cohenas, Timothy Spallas (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Šioje šalyje nėra vietos senukams ******

Brolių Joelio ir Ethano Coenų filmas, sukurtas pagal amerikiečių rašytojo Cormaco McCarthy romaną, pelnė keturis „Oskarus“ – už geriausią filmą, geriausią režisūrą, geriausią adaptuotą scenarijų ir geriausią antro plano vyro vaidmenį Javierui Bardemui. Jau filmo pavadinimas liudija, kad pagrindinė jo tema – senųjų vertybių išnykimas. Filmo veiksmas nukelia į 9-ojo dešimtmečio pradžios Teksasą. Jo dykynėse medžiodamas antilopę, Vietnamo karo veteranas Levelynas Mosas (Josh Brolin) aptinka narkotikų mafijos „mūšio“ vietą ir tampa lagamino su dviem milijonais dolerių savininku. Sugrąžinti lagamino pasiunčiamas samdomas žudikas Antonas Čiguras. Javieras Bardemas genialiai suvaidina šį keistą personažą – tai ir žudikas psichopatas, ir savotiškas angelas naikintojas, ir absoliutaus blogio įsikūnijimas. Čiguras laikosi duoto žodžio – jei prižadėjo nužudyti, būtinai tai ir padarys. Trečiasis filmo personažas – Tommy Lee Joneso suvaidintas šerifas Belas. Jis – filmo pasakotojas, įvykių komentuotojas ir stebėtojas, suvokiantis, kad pasaulis yra bejėgis prieš visuotinai įsigalintį godulį ir kvailybę (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Šokis hip hopo ritmu. Gatvės **

Maištinga šokėja Endė gyvena prasčiausios reputacijos kvartale. Čeizas yra geriausias Merylendo šokių akademijos šokėjas. Juos sujungs aistra ir dalyvavimas legendiniame, bet nelegaliame gatvės šokių turnyre. Jame gali nugalėti tik geriausi. Filmo choreografiją sukūrė trys hip-hopo legendos, kurios vadovauja Ushero, P. Diddi, „Spice Girls“ ir kitų garsenybių videoklipų šokių scenoms. Jono Chu filme, kuris neišvengė visų populiaraus filmo tęsinio silpnybių, pagrindinius vaidmenis sukūrė Robertas Hoffmanas, Briana Evigan, Telisha Shaw, Luisas Salgado, Shorty Welch (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Šoklys **

Pasakojimais apie Borną išgarsėjusio Dougo Limano filmo herojus šįkart yra jaunas vaikinas, kuris atranda turįs teleportacijos dovaną. Jis gali persikelti iš vietos į vietą. Vaikinas nusprendžia surasti žmogų, kuris atsakingas už jo tėvo mirtį. Filmas stebina įvairiais efektais. Pagrindinius vaidmenis kuria Haydenas Christensenas, Samuelis L. Jacksonas, Diane Lane, Jamie Bellas (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

____________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 78 iš 78 
7:36:17 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba