SEPTYNIOS MENO DIENOS

2006-03-17 nr. 700

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Agnė Narušytė
Kreipiniai erdvėje
2

Savaitė 
• Neperspektyvaus leidinio gimtadienis16
• Garsūs pianistai Kongresų rūmuose

Muzika 
• Vytautė Markeliūnienė
Nuolat atsinaujinantys
• Aušra Stasiūnaitė-Čepulkauskienė
Svečiai iš Šveicarijos
1
• Nepriklausomybės atkūrimo šventės proga
• KONCERTAI

Dailė 
• Aušra Trakšelytė
Menas greitkelyje
8
• Austėja Čepauskaitė
Parodoje, vardu Paradigma
1
• Renata Dubinskaitė
"BMW" tarp kitų bienalių ir trienalių
5
• PARODOS

Literatūra 
• VAKARAI

Teatras 
 Išrinkti "Auksinių scenos kryžių" nominantų trejetukai
• Rasa Vasinauskaitė
Šachas teatrui ir matas inteligentų šutvei
5
• A|CH teatro "zmones:)"3
• SPEKTAKLIAI2

Kinas 
• Į pagalbą kino gerbėjams6
• Živilė Pipinytė
Šviesaus liūdesio miražai
9
• Rytoj turi būti geriau
• Vokiečių trumpų filmų programa "Trumpai ir gerai II"
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pasaulyje 
• Žanro klausimas13

Anonsai 
• Gerbiami skaitytojai,

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Teatras

Išrinkti "Auksinių scenos kryžių" nominantų trejetukai

nominacijos

[skaityti komentarus]

Antradienį Kultūros ministerijoje surengtame posėdyje ministerijos sudaryta 12 asmenų ekspertų komisija išrinko 2005–2006 metų teatro sezono apdovanojimų – "Auksinių scenos kryžių" nominantų trejetukus. Pretendentus premijai (40 MGL – 5 tūkst. litų) turėjo teisę siūlyti visi profesionalūs Lietuvos teatrai. Premijų laureatai paaiškės tik kovo 27-ąją – Tarptautinę teatro dieną, kurios šventė šįmet vyks Nacionaliniame dramos teatre. Laureatams, be piniginių Kultūros ministerijos premijų, bus įteiktas atminimo ženklas – "Auksinis scenos kryžius" (autorė dailininkė Rūta Ničajienė). "Auksiniai scenos kryžiai" pradėti teikti užpernai ir pakeitė nuo 1995 m. scenos menininkams teiktą "Kristoforą".

Nominantai už 2005–2006 metų teatrinio sezono darbus profesionalaus teatro meno srityje:

Režisieriai: Aidas Giniotis – už Kęstučio Antanėlio ir Sigito Gedos roko operą "Meilė ir mirtis Veronoje" (Keistuolių teatras); Rimas Tuminas – už spektaklį pagal Antono Čechovo "Tris seseris" (Vilniaus mažasis teatras); Gintaras Varnas – už Dea Loher "Nekalti" (Kauno valstybinis dramos teatras).

Scenografai ir kostiumų dailininkai: Laura Luišaitytė – už spektaklio Nikolajaus Erdmano "Savižudis" scenografiją (KVDT); Virginija Idzelytė-Dautartienė – už Tomo Kutavičiaus ir Violetos Palčinskaitės operos jaunimui "Nykštukas nosis" scenografiją (Kauno valstybinis muzikinis teatras); Vilma Masteikienė – už scenografiją ir kostiumus roko operai "Meilė ir mirtis Veronoje" (Keistuolių teatras).

Choreografai: Anželika Cholina – už šokio spektaklį "zmones:)" (Anželikos Cholinos šokio teatras); Birutė Letukaitė – už šokio spektaklį "Aseptinė zona, arba Lietuviškos sutartinės" (Kauno šokio teatras "Aura"); Jurijus Smoriginas – už choreografiją programai "Per du amžius" (choreografinių projektų teatras "Vilniaus baletas").

Kompozitoriai: Antanas Kučinskas – už muziką Birutės Mar spektakliui "Grimo opera" (OKT/Vilniaus miesto teatras); Gintaras Sodeika – už muziką spektakliui pagal Vladimiro ir Olego Presniakovų "Vaidinant auką" (OKT/Vilniaus miesto teatras); Martinas Vilumas – už muziką N. Erdmano "Savižudžiui" (KVDT).

Dramos aktorės: Neringa Bulotaitė – už Šaukštaveidės vaidmenį spektaklyje pagal Lee Hallo "Šaukštaveidė Stainberg" (Nacionalinis dramos teatras); Aurelija Tamulytė – už Rozos vaidmenį D. Loher "Nekalti" (KVDT); Daiva Stubraitė – už Elos vaidmenį D. Loher "Nekalti" (KVDT).

Dramos aktoriai: Vladimiras Jefremovas – už filosofo Denis Diderot vaidmenį spektaklyje pagal Erico-Emmanuelio Schmitto pjesę "Paleistuvis" (Rusų dramos teatras); Arūnas Sakalauskas – už Veršinino vaidmenį A. Čechovo "Trijose seseryse" (VMT); Šarūnas Puidokas – už Kontrabosininko vaidmenį Patricko Süskindo spektaklyje "Kontrabosas" (NDT).

Antraplanio vaidmens atlikėjos-aktorės: Dalia Michelevičiūtė – už Praporščikės vaidmenį Presniakovų "Vaidinant auką" (OKT/Vilniaus miesto teatras); Milė Šablauskaitė – už Ponios Cuker vaidmenį D. Loher "Nekalti" (KVDT); Edita Užaitė – už Marijos vaidmenį N. Erdmano "Savižudyje" (KVDT).

Antraplanio vaidmens atlikėjai-aktoriai: Jokūbas Bareikis – už Tuzenbacho vaidmenį spektaklyje pagal A. Čechovo pjesę "Trys seserys" (VMT); Sigitas Jakubauskas – už Pijako vaidmenį spektaklyje pagal Witoldo Gombrovicziaus "Jungtuves" (Šiaulių dramos teatras); Vaidotas Martinaitis – už Milicijos kapitono vaidmenį Presniakovų "Vaidinant auką" (OKT/Vilniaus miesto teatras).

Už geriausią darbą operos srityje: Vytautas Juozapaitis – už Don Karlo vaidmenį Giuseppe Verdi operoje "Likimo galia" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras); Dainius Stumbras – už Don Karlo vaidmenį G. Verdi operoje "Likimo galia" (LNOBT); Sigutė Stonytė – už Leonoros vaidmenį G. Verdi operoje "Likimo galia" (LNOBT).

Už geriausią darbą operetės, miuziklo ir roko operos srityje: Raimonda Tallat-Kelpšaitė – už Raganos vaidmenį T. Kutavičiaus ir V. Palčinskaitės operoje "Nykštukas nosis" (KVMT); Ieva Stundžytė – už Džuljetos vaidmenį S. Gedos ir K. Antanėlio roko operoje "Meilė ir mirtis Veronoje" (Keistuolių teatras); Justas Tertelis – už Romeo vaidmenį S. Gedos ir K. Antanėlio roko operoje "Meilė ir mirtis Veronoje" (Keistuolių teatras).

Už geriausią darbą baleto ir šokio srityje: Eligijus Butkus – už Jago vaidmenį Anatolijaus Šenderovo balete "Dezdemona" (LNOBT); Mantas Stabačinskas – už vaidmenį B. Letukaitės šokio spektaklyje "Aseptinė zona, arba Lietuviškos sutartinės" (Kauno šokio teatras "Aura"); Eglė Špokaitė – už Dezdemonos vaidmenį A. Šenderovo balete "Dezdemona" (LNOBT).

Už geriausią darbą lėlių teatro ir teatro vaikams srityje: Inesa Paliulytė – už spektaklį "Anderseno gatvė" (KVDT); Dalius Skamarakas – už Raganos, Katino Mickaus, Žiurkės Liolios ir Varno Kronkaičio vaidmenis spektaklyje pagal Vytauto V. Landsbergio pjesę "Pelytė Zita" (Keistuolių teatras); Neringa Varnelytė – už Rugiagėlę spektaklyje pagal Vytautą V. Landsbergį "Arklio Dominyko meilė" (Valstybinis jaunimo teatras).

Debiuto/jaunojo menininko nominacijoje: Asmik Grigorian – už Violetos vaidmenį G. Verdi operoje "Traviata" (LNOBT); Elžbieta Latėnaitė – už Irinos vaidmenį A. Čechovo "Trijose seseryse" (VMT); Valentino Novopolskio ir Valentino Krulikovskio duetas D. Loher "Nekalti" (KVDT).

"7MD" inf.

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 77 iš 77 
7:13:34 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba