 Merike Estna „Mano gimtinė yra šiaurė“. 2006 m. |
Gegužės 24 – rugsėjo 16 d. Prahoje vykstančioje III Prahos bienalėje „Glokalūs ir autsaideriai: Vidurio Europos kultūrų jungtys“ tarp daugybės projektų veikia ir šiuolaikinio Lietuvos, Latvijos ir Estijos meno paroda „Baltų mitologijos“ (kuratoriai Luigi Fassi ir Laima Kreivytė).
Prahos bienalė – vienas iš svarbiausių Vidurio Europos šiuolaikinio meno renginių, atskleidžiančių naujausias tendencijas ir išryškinančių istoriškai svarbių šio regiono judėjimų reikšmę. III Prahos bienalė akcentuoja kultūrinių mainų Vidurio Europoje idėją ir pateikia plačią skirtingų meno scenų panoramą: šiuolaikinę čekių ir slovakių fotografiją (paroda „Glokalios merginos“), Rumunijos Cluj tapybos mokyklą, naujausią vengrų meną, Rytų Europos kinetinę kryptį ir daugybę kitų parodų, kurių pavadinimai kalba patys. Tai bienalės direktoriaus ir įtakingo meno žurnalo „Flash Art“ leidėjo Giancarlo Politi ir Helenos Kontovos kuruojama paroda „Plintanti tapyba 2“, Andreaso Schlaegelio „Fuck of the Macho Painter“, Aarono Moultono „Nuo Kosovo iki Kaliningrado“, Vito Havraneko ir Zbyneko Baladrano „Transformacijos monumentas 3“ ir kiti.
Pirmą kartą Prahos bienalėje atskirai pristatomos ir Baltijos šalys. Šiuolaikinių mitų transformacijas, kuriamas tapybos, fotografijos ir videomeno priemonėmis, parodoje „Baltų mitologijos“ rodo Merike Estna, Cooltūristės, Laura Garbštienė, Ugnius Gelguda, Kristina Inčiūraitė, Alice Kask, Kristinė Kursiša, Katarina Neiburga, Markas Raidpere ir Krisas Salmanis.
Deimantas Narkevičius pakviestas dalyvauti Marco Scotini kuruojamame projekte „Der Prozess. Kolektyvinė atmintis ir socialinė istorija“.
Daugiau informacijos apie Prahos bienalę galima rasti internete http://www.praguebiennale.org.
„7md“ inf.