SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-03-28 nr. 795

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Nebe apie teatrą12
• Ištikimieji savaitraščio skaitytojai2

Muzika 
• Kamilė Rupeikaitė
Pamąstymai apie „Pasiją“
47
• Laukiami sugrįžtant3
• Tūkstantis knygų ir viena naktis
• Operos „Undinė“ premjera
• Kasparo Uinsko debiutas Berlyno filharmonijoje 12
• KONCERTAI

Dailė 
• Tekstilės atostogos 1
• Raminta Bumbulytė
Menininkas turguje, arba Barthes’o teorija
7
• „Menininkų portretai“
• „Vartai“ Niujorke
• PARODOS

Fotografija 
• Povilas Vaitkevičius
Atstumas tarp nuobodulio ir įdomumo
1

Literatūra 
• VAKARAI

Tekstai 
• Krzysztofas Kieślowskis apie „Dekalogą“

Teatras 
• Tarptautinės komandos spektaklis įvertintas Lenkijoje1
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Nebijantiems velnio tuzino
• Apie pragmatizmą
• Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Pastebėjimai 
 Paulina Pukytė
Kijeve atradau tikrą seserį
54

Anonsai 
• Naujų chorinių dainų kūrybos konkurso nuostatai

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Pastebėjimai

Kijeve atradau tikrą seserį

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija visais įmanomais būdais skleidžia kultūrą

Paulina Pukytė

[skaityti komentarus]

Kultūros ministerijos tinklalapyje pasirodė tekstas, vertas perspausdinti čia nesutrumpinus. Manau, šį tobulą opusą derėtų įtraukti į mokyklų programas kaip pavyzdinį aukštojo stiliaus tekstą. Galbūt netgi vertėtų panaudoti jį kitų metų Nacionaliniam diktantui.

Pranešimas spaudai

„Lietuvių literatūros salono Ukrainoje“ atidarymas

2008-03-21

Kovo 22 d. Kijeve „Lietuvos dienų Ukrainoje 2008“ programoje bus atidarytas „Lietuvių literatūros salonas Ukrainoje“.

Ukrainos literatūros mekoje – Ukrainos rašytojų sąjungoje – bus pristatytas tarpdisciplininis projektas „Vizualūs tekstai“, kuriame tekstas, garsas ir vaizdas taps viena visuma.

Rašytojų sąjungoje bus skaitomi eseisto ir kultūrologo Rolando Rastausko ir Eglės Paulinos Pūkytės tekstai lietuvių ir ukrainiečių kalbomis. Juos lydės muzikinės džiazo improvizacijos ir specialiai šiam projektui sukurtas DJ RyRalio elektroninis miksas. Programą papildys ir jai originalumo suteiks naujausias Evelinos Pukytės video filmas.

Taip pat „Vizualių tekstų“ pristatymo metu bus pirmą kartą Ukrainoje parodytas 2007 m. Lietuvos kultūros pristatymo Lvove „Patirties kontūrai“, sulaukusio didelio susidomėjimo, metu sukurtas DVD katalogas.

„Lietuvos literatūros salonas Ukrainoje“, 2008 m. dar ne kartą kvies literatūros ir meno mylėtojus į Lietuvos rašytojų, poetų, eseistų, vertėjų ir aktorių kūrybinius vakarus, literatūros skaitymus ir diskusijas, skirtas ne tik gilesniam Lietuvos šiandienos literatūros ir kultūros pažinimui ir suvokimui, bet ir sąlyčio taškų bei naujų bendrų horizontų tarp Lietuvos ir Ukrainos plunksnos ir žodžio meistrų kūrybinėms paieškoms.

Projekto organizatoriai: LR kultūros atašė Ukrainoje, Tarpdisciplininių menų lyga

Projekto partneriai: Ukrainos rašytojų sąjunga

Stilius nepralenkiamas, tačiau dabar apie turinį. Lietuvos vyriausybinės įstaigos tinklalapyje skelbiamas paprasčiausias melas. Iš tiesų Ukrainos rašytojų sąjungoje vyko ne „Lietuvių literatūros salono Ukrainoje atidarymas“, o konkurso „Kas yra blogiausia Lietuvos Respublikos kultūros atašė“ finalas. LR kultūros atašė Ukrainoje Gabrielė Žaidytė (kvalifikacija: kažkieno žmonos sesuo ar dukters draugė), viena iš renginio organizatorių, šio svarbaus vakaro dalyvius priėmė šiltai: surado visiems, dvidešimt dvi valandas bildėjusiems autobusu iki Kijevo, kur apsistoti. Tiesa, visiems atvykusiems neužteko ne tik lovų, bet ir antklodžių, tačiau tai kultūros diplomatės visai nesujaudino: kas tie menininkai ir rašytojai manosi esą? Pamiegos porą naktų vienoje lovoje ir po viena antklode su nepažįstamais žmonėmis, ten ir susipažins. Paklausta, ar negalėtų pavežėti dalyvių į jų renginį arba užsakyti jiems taksi, nes miestas jiems nepažįstamas, gyvena toli nuo centro, o ir oras labai bjaurus, diplomatė atsakė trumpai, bet kultūringai: „Išeis į gatvę ir pasigaus.“

Į vakarą susirinkę kokie septyni Kijevo literatai (žiūrovų iš viso buvo 9, jei skaičiuosime ir Rašytojų sąjungos direktorių bei vieną paslaptingą lietuvę, kuri skaitymams pasibaigus paskubomis išėjo, nepanorusi pabendrauti su tautiečiais) po renginio mums pasakė, kad Ukrainos rašytojų sąjunga jau seniai nėra jokia „Ukrainos literatūros meka“ (žr. informaciją aukščiau), kad tai užkalkėjusi sovietinė institucija, su kuria jokie šiuolaikiniai rašytojai nenori turėti nieko bendra, kad jau labai seniai yra įsisteigusios naujos rašytojų organizacijos, kad yra ir speciali internetinė svetainė, kurioje lankosi visi literatai, žurnalistai, leidėjai bei kiti suinteresuoti asmenys ir kurioje skelbiama informacija apie visus literatūrinius renginius – jeigu joje būtų įdėtas skelbimas apie lietuvių renginį, būtų prisirinkusi pilna salė, tikino mus ukrainiečiai. (Ar gerbiamoji atašė Žaidytė negalėjo pasidomėti tokiais elementariais dalykais prieš „organizuodama“ šį „salono atidarymą“? Ar tai neįeina į jos tiesiogines pareigas?) O apgailėtinai atrodantis smėlio spalvos plakatėlis apie lietuviškus „Vizualius tekstus“ buvo pakabintas Ukrainos rašytojų sąjungos koridoriuje tik valanda prieš renginio pradžią. Negausiai susirinkusių į „Literatūros salono atidarymą“ ir jo dalyvių nevaišino ne tik vynu, bet ir vandeniu. Kai vienam iš lietuvių organizatorių pasiskundžiau, kad beskaitant labai išdžiūvo burna, o nebuvo net stiklinės vandens, man buvo atsakyta: „Kai aš užsinorėjau gerti, nuėjau į tualetą ir atsigėriau iš čiaupo.“

Paskaityti tekstų ukrainiečių kalba, kaip skelbiama Kultūros ministerijos informacijoje, neatsirado kam (atašė: „bus sunku surasti, visiems šventės“), skaitomų tekstų nelydėjo jokios „muzikinės džiazo improvizacijos“, nebuvo jokio „specialiai DJ RyRalio sukurto elektroninio mikso“, nebuvo ir „pirmą kartą Ukrainoje parodytas 2007 m. Lietuvos kultūros pristatymo Lvove „Patirties kontūrai“, sulaukusio didelio susidomėjimo, metu sukurtas DVD katalogas“ (šiam sakiniui – premiją!). Tiesiog mes su Rolandu Rastausku paskaitėme savo tekstus ir parodėme videodarbų. Visiems labai patiko, bet kam girtis tuo, ko nebuvo?

Tačiau net ir visa ši tragiška organizacija, kultūros atašė neįgalumas bei akivaizdus melas Kultūros ministerijos informacijoje negali užtemdyti man atradimo džiaugsmo. Kijeve aš pirmą kartą sutikau savo seserį Eveliną Pukytę, apie kurios egzistavimą iki tol net nenutuokiau! O ji, pasirodo, taip pat videomenininkė!

Labai gaila, kad pati „lietuvių literatūros salono atidarymo“ organizatorė, LR kultūros atašė Ukrainoje Gabrielė Žaidytė nepasivargino ateiti į savo organizuotą renginį – būtų ir ji susipažinusi su mano seserimi.

 

Skaitytojų vertinimai


13378. :)))2008-03-31 04:09
geras! :))))

13379. toto2008-03-31 06:31
Paulina Pukytė yra video menininkė, kaip ir jos sesuo! - Negaliu patikėti.

13380. shitai uzhakcentuokime :)2008-03-31 08:55
"`LR kultūros atašė Ukrainoje Gabrielė Žaidytė (kvalifikacija: kažkieno žmonos sesuo ar dukters draugė), "` kaip del suguloves ?

13381. vardas2008-03-31 09:13
kas cia blogo jei sesuo atsirado? nesupratau..

13384. lt2008-03-31 10:02
kulturos atase kvalifikacija .....idomu butu suzinoti apie visu lietuvos kulturos atase issilavinima

13385. bvhmhhm2008-03-31 10:19
jega!

13388. CD2008-03-31 11:02
O Maskvoj ar Paryžiuj jūs manot - kitaip?

13390. fidelis2008-03-31 11:38
sveiki, panasu, kad Pukytei neitiko priemimas, Kijevas ne Kanai nei raudono kilimo, nei limuzinu. pagiezingas tekstelis , bet autore tokius senai kepa ir cia jau atase ukrainoje pasielge neapdairiai - priesas ilgam. O del grynojo meno -tai Pukyte visur labai jau vidutiniska, tiek video, tiek tekstuose, anokia cia literatura-pletkai ir tiek. visiem sekmes linki didis meninkas fidelis.

13392. kiskis p2008-03-31 12:28
o man pukyte visur patinka. ir video ir tekstuose. netgi labai.

13394. fidelis kiskiui p2008-03-31 12:42
o gal galetumete ka konkreciau isvardinti, gal ko nezinau ? didis menininkas fidelis visus sveikina su sauleta diena.

13395. Na stai2008-03-31 12:56
Fideli, tavo dienos suskaiciuotos:)

13397. labas2008-03-31 13:03
pukyte kandi kaip visuomet, is straipsnio atrodo, kad geriau butu jai niekas lietuvos kulturos neatstovautu.

13398. visu saliu padlaiziai,vienikyties!2008-03-31 13:09
"didis menininkas fidelis".....che,che tik sito puslapio komentaruose esi tu didis menininkas,realiam gyvenime tu valdininku padlaizys.

13399. to labas2008-03-31 13:17
atstovauti Lietuvai,miegant vienoje vienvieteje lovoje po du? kas cia ,pokario metai? tau nekyla klausimas,kodel kulturos zmones turi atstovauti tokiomis zeminanciomis salygomis,kai tuo tarpu valdininku gerovei pinigu negailima?

13400. fidelis2008-03-31 13:25
ar laizai ar nelaizai vis vien karavanas eina. as apie pukytes tekstus ir mena domiuosi- tai ar geniali menininke paulina evelinapaulina pukyte? skaiciouojantis dienas didis menininkas fidelis.

13401. kiskis p - fideliui2008-03-31 13:27
jeigu jus ko nezinote, tai isvardijimas nepades. as zinau ir dziaugiuosi.

13404. fidelis kiskiui p2008-03-31 14:12
butu smagu ir man drauge dziaugtis , jei nesunku pasikeiciame info. pries kelis metus si ta maciau smc- nenustebino, tekstai 7dienose kandus, bet plettkiniai - kaip zurnalistika - gal nieko, bet literaturrai auksstellesniai dar toloka, isvis keista, kai prie tokios esse figuros kaip RORA atsiranda toks sakykim zemos prabos metalas.su viltim aptarti didis menininkas fidelis.

13409. jurgum :-) 2008-03-31 14:36
jei ne Paulinos pastebejimai taip ir nepagalvotum kad Lietuvos kultura yra labai juokingas reikalas.:)

13414. giliau2008-03-31 15:33
Ziurekim giliau - gal pagaliau kulturos ministerija paskelbs kokiu pagrindu vieni ar kiti zmones tampa kulturos atase? Ar jie turi reikiamas kvalifikacijas? Kalba ne tik apie Ukraina. Susikompromitavusi istaiga, net uzsienio kulturos institutai Lietuvoje pasiurpe nuo ministerijos lygio.

13418. ss2008-03-31 16:03
ar ne aisku? viska lemia rysiai. zaidyte yra vieno garsaus politiko zmonos sesuo pvz.uzsienio reikalus kulturoje tvarko pabarskaite ir Co, tad ir visur vaziuoja grazys su savo saika.ziureti kult.min.pranesimus spaudai: ukraina italija ir etc.

13419. >13414. giliau2008-03-31 16:15
`net uzsienio kulturos institutai Lietuvoje ` -- kokie cia institutai? zinau tik viena lietuvos kulturos instituta, kuri mano akyse yra susikompromitaves ir nieko nevertas .gal totorius anksciau bande stumt ar dar ka,.. ir beje idomu kaip i ta istaiga patenkama dirbt taip pat...

13420. kiskis p - fideliui2008-03-31 16:16
vienoj nuostabioj dainoj dainuojama: "egle, mano sese, mudvieju dalia - dziaugtis laime dviese ir liudet salia", o ne: "kiski p, mano broli, ir t.t."

13421. et2008-03-31 16:18
cia komentarai kaip visada - ad hominem. Atsiranda visada tokiu, kurie, megindami nukreipti kalba puola pati rasantiji, jo savybes, o ne teksto esme. zemas lygis...

13424. xuuiveibinas2008-03-31 16:45
neraudoki miela sese , jei esi tu paulina, neraudoki miela sese,ne tau zaidytes kultura

13425. giliau2008-03-31 16:50
Lietuvos kulturos institutas nera uzsienio kulturos institutas Lietuvoje:) Uzsienio kulturos institutai yra: Prancuzu kulturos institutas, Goethe institutas, Italijos kulturos institutas, Lenijos, Danijos ir pan. Nereikia ir tu institutu - patys lietuviai puikiausiai zino, kokia kult.ministerijoj betvarke.

13426. >giliau2008-03-31 16:59
supratau :) aciu uz atsakyma . beje noreciau pagirti berlyne kulturos atashe Rasa B. kiek teko tureti reikalu -viskas super .

13427. ZZZ2008-03-31 17:07
Rekomenduoju V.Liutkaus straipsni Litmenyje. Tema ta pati, vaizdelis panasus...

13429. menininke2008-03-31 17:16
Taip, as irgi girdejau geru zodziu apie Rasa B. Vokietijoje. Kai zmogus gerai dirba, niekas priekaistais nesisvaido. Savo ruoztu galiu pasidziaugti, kad Prahos ambasadoje dirba labai draugiski kulturai zmones, kurie tikrai rupinasi atvykstanciais menininkais. Aciu jiems!

13449. dj2008-04-01 01:08
o kaip siaures saliu atase?

13457. evelina pukyte2008-04-01 09:45
as visai ne tavo sesuo Paulina nera ko susireiksminti o tu seniai jau ne video menininke

13461. cha2008-04-01 11:28
evelina, tu - klonas:)

13462. valio!2008-04-01 11:30
Perskaiciusi si straipsni atsistatydino LR kulturos atase Gabriele Zaidyte! Linkime kitoms pasekti jos pavyzdziu.

13463. hm to menininke2008-04-01 11:43
o tu skaitei jos "parodu aprasymus" Lietuvos spaudoje? ...

13468. fidelis2008-04-01 12:51
naujaja kulturos atase ukrainoje paskirta PAULINA PUKYTE.

13470. kiskis p2008-04-01 13:25
fidelis paskirtas didziu menininku.

13471. rainis2008-04-01 13:37
aha, jo. Zaidyte jusu tokiu tik ir bijo. Ir didziosios Pukytes labai bijo. akurat jau nubego atsistatydinti, pats maciau.

13473. //2008-04-01 14:19
galima sakyt kad cia niekas nieko nebijo :) bet tokie pavieshinimai labai sveiki :)

13477. fidelis2008-04-01 15:20
aciu kiskip

13480. jogle2008-04-01 16:37
Kulturos ministerijos tinklapis skelbia: Pranešimai spaudai Ukrainiečiai Kryme mėgausis ypatingu lietuviškos kultūros kąsniu 2008-04-01 Ukrainos žmonės kviečiami toliau mėgautis Lietuvos kultūros dienomis Ukrainoje. Kaip ir buvo žadėta, su nacionalinėmis Lietuvos kultūros, mokslo, kulinarinio paveldo bei ekonomikos vertybėmis ukrainiečiai galės susipažinti ne tik sostinėje Kijeve. Balandžio 2 dieną prasideda „Lietuvos kultūros savaitė Kryme“. Išskirtinė kultūrinė „Lietuvos kultūros savaitė Kryme“ programa – „Lietuvos dienų Ukrainoje 2008” tąsa. „Lietuvių atlikėjai Ukrainoje groja ir dainuoja, lietuvių muzika skamba festivaliuose ir koncertuose, lietuvių dailė pristatoma Ukrainos muziejuose ir galerijose, literatūriniuose vakaruose ir skaitymuose skaitoma lietuviška literatūra, teatrų scenose vaidinami Lietuvos režisierių spektakliai, kino teatruose ir televizijoje rodomi lietuviški filmai, lietuviškos tematikos diskusijos rengiamos Ukrainos miestų kūrybinėse laboratorijose“, - apie išskirtinio dėmesio sulaukusį projektą pasakoja LR kultūros atašė dr. Gabrielė Žaidytė. Jos teigimu, Kryme pristatoma lietuviškoji programa – verta ir kultūros gurmanų, ir kokybišką laisvalaikį mėgstančių ukrainiečių dėmesio. „Lietuvos kultūros savaitės Kryme“ metu bus pristatytos šiuolaikinės dailės parodos, kino filmų programa, istorinių romansų bei vargonų muzika. Prestižiniame Simferopolio kino teatre bus atidaryta lietuviškų kino filmų programa, kurios metu bus parodyti tokie legendomis tapę lietuvių filmai kaip „Gražuolė“, „Riešutų duona“, „Maža išpažintis“ ir kiti. Krymo nacionaliniame rusų dramos teatre skambės lietuviškų romansų programa atliekama „Romansų karalienės“ Ljubov Nazarenko, o garsiojoje Livadijos vargonų salėje vargonuos jauna, tačiau jau tarptautinį pripažinimą pelniusi Lietuvos vargonininkė Jurgita Kazlauskaitė, kurios programoje greta vargonų klasikos skambės ir lietuvių kompozitorių kūriniai. „Lietuvos kultūros savaitė Kryme“ bus iškilmingai atidaryta Simferopolio dailės muziejuje. XX amžiaus pradžioje Rusijos caras Nikolajus II jį pastatė kaip 51 lietuvių pėstininkų pulko klubą, o dabar jame bus eksponuojamos personalinės lietuvių menininkų Justino Vaitiekūno ir Tado Gindrėno darbų parodos. Atidaryme dalyvaus Krymo autonominės Respublikos valdžios atstovai, Lietuvos Respublikos garbės konsulas, Krymo lietuvių bendrijos atstovai, diplomatai, politikai bei meno pasaulio atstovai. „Vasario 16 dieną iškilmingu dviejų Lietuvos džiazo žvaigždžių koncertu atidarytos „Lietuvos kultūros dienos Ukrainoje 2008” sulaukė ypatingo susidomėjimo ir atgarsio. Tai mus, dirbančius Lietuvos ambasadoje Ukrainoje, įkvėpia dar gražesniems projektams ir renginiams ne viename Ukrainos mieste“, - pabrėžė Lietuvos Respublikos kultūros atašė Ukrainoje dr. Gabrielė Žaidytė. ar siuose renginiuose p. Pukyte nedalyvaus ir viskas atrodys ir bus grazu, a?jei Pukyte su Rora turejo vienoj lovelej miegoti, tikrai jau kazkaip keistai turejo atrodyti... ir net vandens stiklines ant stalo nepadeti, ir internete apie rengini nepaskelbti, juk ji rastinga, ta Gabriele... Visgi neglaiu patiketi, kad viskas taip ziauru ten buvo... o kas del G.Z. atsistatydinimo - balandzio Pirmosios pokstas, taip?

13485. kiskis p2008-04-01 20:16
nesu girdejes apie jokio kulturos biurokrato atsistatydinima niekada. jie tik veisiasi ir dauginasi. ir tempia viska atgal. pavyzdziui, tyluteliai priimtas nutarimas nebeleisti fiziniams asmenims siulyti kandidatu i nac premijas.

13486. kiskis p2008-04-01 20:17
nezinojau kad yra toks zanras "lietuviski romansai" o dar atliekami liubov nazarenko.

13487. daktaras chechovas2008-04-01 20:58
Na ka, barska atashiu vezimas, a?

13493. Siulas2008-04-02 08:54
O as nerekomenduoju V. Liutakaus straipsnio litmeny. Jei nenori jis normaliai visko pateikti, tai kodel kiti turi gaisinti laika ir skaityti. Paulyte tai kaip visada- teisybes ieskotoja kulturos nuotykiu politikoje;)

13496. ss2008-04-02 12:00
atkreipkime demesi, kokia gausa renginiu planuojama kryme, ar tikrai kulturos gurmanams - ar greito maisto restoranams.Aprasytas ivykis tik iliustruoja - menas funkcijonieriams - kaleidoskopas, daug vaizdu -pliusai ataskaitose, o kokybe ? grizkim prie anonso Krymui- turinys tu dienu tikrai "atspindi" siu dienu lietuviu meno aktualijas! seni filmai,kaip gerai kiskis p pastebejo, LIETUVISKI ROMANSAI, tapytojai marginalai- o gal draugai? ir zinoma vargonai su klasika ir zinomais lietuviu autoriais -gal cicinas ar radzi? samgu kad ikvepia bet kartais reikia ir iskvepti .ss

13497. ss2008-04-02 12:03
susipazinkime renginiu planas RENGINIŲ PLANAS: Renginys Vieta Data Lietuvos kultūros dienų Ukarinoje 2008 atidarymas „Įsiveržimas į kasiką“ Kijevas, Nacionaline filharmonija Vasario 14 Lietuvių poezijos vertimų rinktinė „Prosvit“ , „Literaturnaja Ukraina“ Vasario 16 Trapdisciplininis projektas „Nepriklausomybės istorijos“ Kijevas, Galerija „Soviart“ Kovo 11 Baltijos gitarų kvarteto koncertas Kijevas, Andrejavskaja cerkv Kovo 12 Apskritojo stalo diskusija « Vizualieji menai. Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo galimybės » Kijevas Kovas «2Good » dalyvavimas Kijevo džiazo festivalyje Kijevas Kovo 24 Daugiadisciplininis projektas « Vizualūs tekstai » Kijevas, Ukrainos rašytojų sąjunga Kovo 23 Lietuvos kultūros dienos Krymo Autonominėje Respublikoje Simferopolis, Livadija Balandžio 3 – 6 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų spektaklis « Atviras ratas » Kijevas Balandžio 14 – 21 d. Lietuvos šiuolaikinė fotografija, projektas iš ciklo “4 + 4” Kijevas, JA meno centras Balandžio 16 – 30 d. Jurgitos Šiškutės personalinė tapybos paroda Kijevas, Galerija 36 Balandžio 12 – 26 d. Lietuviškų filmų programa "Tarptautiniame filmų festivalyje “ Kijevas, Odesa Balandžio 29 – gegužės 3 Literatūrinis salonas: Šiuolaikinė lietuvių poezija Kijevas Gegužė M. Dobužinskio grafikos ir akvarelių paroda Kijevas, Rusų muziejus Gegužės 22 – 28 Kamerinis spektaklis - laboratorija Kijevas Gegužė Choro « Jauna muzika » koncertas Kijevas Gegužė Jaunųjų Lietuvos video menininkų dalyvavimas tarptautiniame Charkovo jaunųjų video menininkų festivalyje Charkovas Gegužė Lietuvos jaunųjų vertėjų dalyvavimas tarptautiniame jaunųjų vertėjų seminare Kolebel Gegužė Lietuvos rašytojų dalyvavimas Kijevo vaikų knygų mugėje. V. V. Landsbergio autorinis vakaras Lietuviškų vaikų knygų iliustracijų paroda Kijevas Gegužės 8 – 10 d. Lietuvos bardų dalyvavimas tarptautiniame mumuzikos ir teksto festivalyje „Europos širdis“ Kamenec - Podolskas Gegužė Bendras Kauno ir Kijevo operetės teatrų projektas Kijevas Gegužė Šiuolaikinė Lietuvos grafika, projektas iš ciklo „4+4” Kijevas, JA meno centras Birzelio 12 – 26 d. Šiandienos Lietuvos instaliacija Kijevas, Galerija CEX Liepa Lietuvos rašytojų ir poetų kūrybos pristatymas Lvovo leidėjų forume Lvovas, leidėjų forumas Rugsėjo 10 – 14 d. Baltistikos konferencija – atvira platforma Kijevas Rugsėjis Literatūros salonas Šiuolaikinės lietuvių prozos vakaras Kijevas Rugsėjis Lietuvos džiazo programa tarptautiniame Vinicos džiazo festivalyje Vinica Rugsėjis Lietuvos fotografijos pristatymas tarptautinėje fotografijos bienalėje Kijevas Spalio 5 - lapkričio 5 d. Lietuvos kultūros savaitė Lvove Lvovas Spalio 2 – 10 d. Lietuvos teatro plakato paroda Kijevas Spalis A. Liugos teatro gastrolės: « Liūdnos dainos iš Europos širdies », « Varnas » Kijevas Spalis A. Efendi personalinė paroda Kijevas, Galerija 36 Spalio 29 – lapkričio 12d. Lietuviškų romansų vakaras Kijevas, Lvovas, Simferopolis Spalis Tarptautinė kultūrinio paveldo konferencija – apskritojo stalo diskusija Kijevas Lapkritis Lietuvos ir Ukrainos teatrų kūrybinė laboratorija Kijevas, Lvovas, Charkovas Lapkritis Jono Meko retrospektyva Kijevas Lapkritis B. Dvariono estardinio skyriaus vaikų koncertas Kijevas Lapkritis Muzikinis salonas - Lietuvių kompozitorių kūrybos vakaras Kijevas Lapkritis Muzikinis spektaklis Kijevas Lapkritis Lietuvos šiuolaikinės tekstilės paroda - kūrybinė laboratorija Kijevas, Šiuolaikinis meno centras Lvovas Lapkritis Gruodis LDK knygos paroda Kijevas, Ukrainos knygų muziejus Gruodis Lietuvos literatūros premijų įteikimas Kijevas Gruodis A. Bumblausko staripsnių rinkinio „LDK istorija“ pristatymas Kijevas, Ukrainos knygų muziejus Gruodis Šiuolaikinės lietuvių juvelyrikos pristatymas – labdaros aukcionas Kijevas Gruodis -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

13498. fidelis2008-04-02 12:36
man patiktu sudalyvauti JA meno centras Birzelio 12 – 26 d. Šiandienos Lietuvos instaliacija Kijevas, gal kokia lempute is Ardenos salono nuvezciau. didis menininkas fidelis.

13499. ++++2008-04-02 13:37
smagu suzinoti,tiek pukyte, kuri pati dainuoja ir pati recenzuoja, tiek atassse .kuriai matyt renginiai susipainioja,laikrastyje gali atsirasti nauja rubrika:"kulturos - gyvi komentarai", greta Veks smagumai .laukiam tesinio ++++

13501. aciu2008-04-02 15:14
Pukyte, tu fantastine. As negaliu be taves gyventi.

13518. to ačiu2008-04-04 14:39
negyvenk. liepia tau kas nors?

13550. Saulius M.2008-04-08 12:28
Patikdavo ir man Paulinos Pukytės straipsneliai "7 meno dienose"; kai kurie net labai-labai.
Tačiau dabar stebiuosi: kodėl "7 meno dienų" elektroniniame variante, sekančiame numeryje nepaskelbtas LR Kultūros ataše Gabrielės Žaidytės atsakymas į šį straipsnį?... Kaip sakoma, tegul būna išklausyta ir kita pusė; nes kitaip - labai jau vienpusiškas (ir netgi iškreiptas) vaizdas susidaro; ar sportiškai tariant "žaidžiama į vienus vartus" :-(

13552. stebėtojas :-( 2008-04-08 14:15
Iš tiesų Žaidytės atsakymas (kurio kažkodėl 7md elektroniniame variante nėra) nuskaidrina situaciją. Akivaizdu, kad čia ta menų lygos chebra pati spaudos pranešimus išsiuntinėjo, todėl nėra ko pykti dėl įsivėlusių klaidų. Dar keistai skamba kaltinimai kultūros atašė dėl to, kad nebuvo kažkokių muzikinių improvizacijų ar dar kitų dalykų, kai menų lyga patys skelbėsi jog tai jų pasirodymo dalis. Vienu žodžiu, žemas lygis...

13553. Russian Winter Festival2008-04-08 14:36
Savo vištakumą Pukytė pardavinėjo aprašydama festivalį Londone http://ct.svs.lt/7md/?leid_id=739&kas=straipsnis&st_id=6742

15525. Josefas Vienažibindinskis2009-01-16 16:29
Nepasivargino ar PASivargino ? kiek supratau, noreta pasakyti PASIVARGINO...

15549. Kristina :-( 2009-01-27 08:18
Labai neprofesionalu taip elgtis.

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 85 iš 85 
7:03:08 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba