SEPTYNIOS MENO DIENOS

2008-01-11 nr. 784

7 MENO DIENOS

| Archyvas | Redakcija |


Pirmasis 
• Justina Augustytė
„Vilniaus albumas“ – ne tik Vilniui
1

Muzika 
• Dabartis ir perspektyvos
• Kristina Logvinovienė
Menotyros disertacijų derlius
3
• Gedvaldas Jurgelevičius
Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje
2
• Kauno kvarteto CD
• Apie muzikos magą1
• Tarpkultūrinio dialogo deklaracija
• KONCERTAI

Dailė 
• Monika Krikštopaitytė
Pragiedruliai
19
• PARODOS

Fotografija 
• Kornelija Česonytė
Skopofilija. Mirties atvaizdai. Peizažas kaip atmintis
8

Literatūra 
• VAKARAI

Knygos 
• Ona Mažeikienė
Rašytinis paminklas dailininkui

Teatras 
• Pasaulis juodo polietileno maiše
• Naujam gyvenimui prikelta „Raudonkepurė“
• SPEKTAKLIAI

Kinas 
• Živilė Pipinytė
Dviprasmiški gėrio ir blogio žaidimai
• 40 tūkstančių motyvų
• Menas priklauso liaudžiai
• Didžiausios 2007-ųjų kino nesėkmės6
• Audriaus Stonio paskaita Kalkutoje1
 Savaitės filmai
• KINO REPERTUARAS

Bibliografija 
• Bibliografinės žinios

Kinas

Savaitės filmai

sausio 11–20

[skaityti komentarus]

Adomo obuoliai ****

Įvairių festivalių žiūrovų prizų pelnęs filmas – tai absurdo ir juodojo humoro kupinas pasakojimas apie amžiną gėrio ir blogio kovą. Režisierius Andreasas Thomasas Jensenas išgarsėjo kaip filmų „Vilburas nori nusižudyti“, „Mifune“ scenarijaus bendraautoris. ... Į kaimo bažnyčią resocializuotis atvyksta ką tik iš kalėjimo išleistas neofašistas Adamas. Pastorius Ivanas pasižymi gana keistu požiūriu į du kitus jam patikėtus nusikaltėlius – vagį Gunarą ir teroristą Halidą. Ivanas siūlo Adamui padaryti ką nors gera kitiems, kad ir iškepti obuolių pyragą. Tam tiks šventoriuje augančios obels vaisiai. Tačiau obelį užpuola kirminai, naikina paukščiai ir net žaibas. Netrukus tikėjimo krizė ištinka ir pastorių... Tiksliai parašytas ir surežisuotas filmas, be abejo, pratęsia skandinavų kine Carlo Theodoro Dreyerio sukurtą ir Larso von Triero pratęstą pasakojimų apie naivius šventuosius ir tikrus stebuklus tradiciją. Vaidina Ulrichas Thomsenas, Madsas Mikkelsenas, Nicolasas Bro, Ali Kazimas, Paprika Steen (Danija, 2005). (Vilnius)

Alvinas ir burundukai ***

Garsaus animacinio serialo kino versija jungia aktorių scenas ir kompiuterinę animaciją. Trys talentingi burundukai atsikelia į pradedančiojo kompozitoriaus namus ir padeda jam daryti karjerą muzikos pasaulyje. Kompozitorių suvaidino Jasonas Lee (rež. Tim Hill, JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Džesio Džeimso nužudymas, kurį įvykdė bailys Robertas Fordas ****

Pagal Rono Hanseno romaną sukurtas filmas pasakoja apie paskutinius garsiausio XIX a. pabaigos Amerikos laukinių Vakarų nusikaltėlio Džesio Džeimso (Jesse James) gyvenimo metus. Filmo kūrėjai rodo Džeimsą ne kaip legendą, kuria nuo vaikystės žavisi Robertas Fordas, o kaip savo legendos auką. Autoriai demistifikuoja pavojingo nusikaltėlio kasdienybę, rodo jo kompleksus, baimę ir bando suprasti, kodėl didžiausias Džeimso gerbėjas, kuriuo jis visiškai pasitikėjo, vieną dieną jam iššovė į nugarą. Holivude debiutuojančio australo Andrew Dominiko filmas neprimena tradicinių vesternų. Jame keistai susilieja preciziškai tiksliai atkurta buitis, netikėta vaizdo statika ir neįvardijama nevilties poezija, persmelkianti kiekvieną kadrą. Džeimsą suvaidinęs Bradas Pittas Venecijoje buvo apdovanotas „Volpi taure“ geriausiam aktoriui. Jo partneriai – Casey Affleckas, Mary-Louise Parker, Samas Rockwellas, Samas Shepardas (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Elžbieta. Aukso amžius ***

1998 m. pasirodęs Shekharo Kapuro filmas „Elžbieta“ privertė iki tol nelabai žinomą australų aktorę Cate Blanchett pavadinti nauja žvaigžde. Šiame jos ir Kapuro filme pamatysime jau subrendusią karalienę Elžbietą. ...1585-ieji. Beveik tris dešimtmečius Elžbieta valdo Angliją. Tai nėra lengva, nes nuolat rezgami sąmokslai nuversti karalienę, ji pati bijo šeimos išdavystės. Žemyne plinta destruktyvi fundamentalioji katalikybė, ją įkūnija Ispanijos karalius Pilypas II (Jordi Molla). Remiamas Romos bažnyčios ir inkvizicijos, Pilypas ir jo armada kelia grėsmę karalienei. Šioji neketina pasiduoti ir energingai rengiasi ispanų atakai. Kartu ji negali pamiršti Raleigo. Tačiau netrukus Elžbieta turės rinktis: būti laiminga moterimi ar tautos motina. Taip pat vaidina Geoffrey Rushas, Clive’as Owenas, Abbie Cornish, Samantha Morton (D. Britanija, Prancūzija, 2007). (Vilnius, Panevėžys)

Likimo ironija, arba Laimingų Naujų! **

Tiems, kurie jau daugiau kaip 30 metų neįsivaizduoja Naujųjų be gydytojo Lukašino nuotykių Leningrade ir jo komiškos pažinties su žavia blondine Nadia, garsių rusų filmų „Dienos sargyba“ ir „Nakties sargyba“ komanda sukūrė Eldaro Riazanovo filmo tęsinį. Riazanovas pasirodo tik epizode. Režiserius Timuras Bekmambetovas filmavo pasislėpęs nuo žiniasklaidos. Pagrindinai tęsinio herojai yra Lukašino ir Nadios vaikai. Jiems atsitinka labai panaši į tą, kuri jų tėvams nutiko prieš daugelį metų Naujųjų naktį, istorija. Pagrindinius vaidmenis kūrė Konstantinas Chabenskis, Sergejus Bezrukovas, Jelizaveta Bojarskaja, Barbara Brylska, Andrejus Miagkovas, Jurijus Jakovlevas, Aleksandras Beliavskis, Aleksandras Širvintas, Valentina Talyzina (Rusija, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Rytietiški pažadai *****

Londono klinikoje gimdydama miršta jauna rusė prostitutė. Mergina neturėjo jokių dokumentų. Akušerė Ana (Naomi Watts) nori surasti velionės artimuosius, kad šie pasirūpintų kūdikiu. Merginos dienoraštis atveda Aną į rusų emigranto Semiono (Armin Mueller-Stahl) restoraną ir suveda su Semiono sūnaus vairuotoju Nikolajumi (Viggo Mortensen), besipuikuojančiu rusų vagių tatuiruotėmis. Nikolajus neseniai Londone ir tikisi čia pradėti naują gyvenimą. Netikėta meilė Anai sujaukia jo planus... Šiame filme režisierius Davidas Cronenbergas tęsia „Smurto istorijoje“ pradėtą prievartos, blogio, kaltės ir atpirkimo analizę, iškeldamas ją iki antikinės tragedijos aukštumų. Taip pat vaidina Sinead Cusack, Vincent’as Casselis, Jerzy Skolimowski (D. Britanija, Kanada, JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

_____________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas

 

Parašykite savo nuomonę

Įrašykite skaičių: Trys šimtai dešimt
Vardas arba parašas:
El. pašto adresas:
Straipsnio vertinimas:

Kultūros kalendorius
nuo 2011 m. Kovo

PATKPŠS

 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Nuorodos


Kultūros diskusijų forumas,
Kultūros vartai,
Kultūros institucijos,
Meno galerijos,
Meno bankas 
DAILĖ“, „VILNIUS“,
7 MENO DIENOS“,
ŠIAURĖS ATĖNAI“,
LITERATŪRA IR MENAS“,
NEMUNAS“,
UŽUPIO ŽURNALAS
Lietuva internete

Rodoma versija 83 iš 83 
6:59:22 Mar 7, 2011   
Jul 2008 Nov 2013
Sąrašas   Archyvas   Pagalba